Προς το περιεχόμενο

Τιμοκαταλογος Υψηλης Λογιστικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΑΧΑΧΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 4 ΑΓΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΛΕΙΝΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΜΟΥ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρευτείτε ρε ......να έχετε σοβαρές τιμές για να σας θεωρούν και σοβαρούς και αξιοπρεπείς

και αυτά τα περί ελεύθερης αγοράς ισχύουν για πατατάδες σουβλατζίδες κλπ,ακούσατε κανένα δικηγόρο

να σκέφτεται έτσι σαν εμάς ,λίγο επίπεδο δεν βλάπτει ,σας μιλώ και εγώ γιατί έχω τα χρονάκια μου.Τι θα πεί

βιβλία 15 και 20ε έλεος..............καλύτερα να πουλάς πέτρες ,τι να το κάνεις να το παίζεις λογισταράς-φοροτέχνης

με τρείς και εξήντα και αυτός με το ταξι η τη λαική να τα κονομάει. Αλλά τώρα ισως αλλάξει κάτι και με το κωδικα

δεοντολογίας.Μετά ζητάμε και πιστοποίηση ,σε ποιούς να τη δώσουν?σε αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι τι κάνουν

και πώς?Προσωπική ζωή ?ενημέρωση?με 15ε γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Σοβαρευτείτε ρε ......να έχετε σοβαρές τιμές για να σας θεωρούν και σοβαρούς και αξιοπρεπείς

και αυτά τα περί ελεύθερης αγοράς ισχύουν για πατατάδες σουβλατζίδες κλπ,ακούσατε κανένα δικηγόρο

να σκέφτεται έτσι σαν εμάς ,λίγο επίπεδο δεν βλάπτει ,σας μιλώ και εγώ γιατί έχω τα χρονάκια μου.Τι θα πεί

βιβλία 15 και 20ε έλεος..............καλύτερα να πουλάς πέτρες ,τι να το κάνεις να το παίζεις λογισταράς-φοροτέχνης

με τρείς και εξήντα και αυτός με το ταξι η τη λαική να τα κονομάει. Αλλά τώρα ισως αλλάξει κάτι και με το κωδικα

δεοντολογίας.Μετά ζητάμε και πιστοποίηση ,σε ποιούς να τη δώσουν?σε αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι τι κάνουν

και πώς?Προσωπική ζωή ?ενημέρωση?με 15ε γίνεται?

το κακο στο επαγγελμα μας

υπαρχουν

απο

ΑΕΙ

ΑΤΕΙ

ΑΠΟ ΙΕΚ

ΑΠΟ λυκειο

απο δημοτικο

και το λουρι της μανας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο στο επαγγελμα μας

υπαρχουν

απο

ΑΕΙ

ΑΤΕΙ

ΑΠΟ ΙΕΚ

ΑΠΟ λυκειο

απο δημοτικο

και το λουρι της μανας

Μην αγχώνεσαι , σε λίγο καιρό δεν θα είναι κανένας στην αγορά , κάτε μεγαλολογιστές και κάποιες εταιρείες όπως αντίστοιχα και επιχειρήσεις .........Οπότε απλά εγκυκλοπαιδικά το βλέπουμε ..... Και μη αρχίστε για δικηγόρους κλπ κλπ , ήδη είναι πολλά νέα παιδιά που μόνο για λόγους πρεστιζ δεν κλείνουν (ακομη) ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο στο επαγγελμα μας

υπαρχουν

απο

ΑΕΙ

ΑΤΕΙ

ΑΠΟ ΙΕΚ

ΑΠΟ λυκειο

απο δημοτικο

και το λουρι της μανας

Δε φταίει αυτό Κίτσο. Έχω δει αποφοίτους ΑΕΙ, παλιούς στο επάγγελμα με εξεφτελιστικές τιμές. Μην το ψάχνεις, στο μυαλό του καθενός είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω κανένα πτυχιούχο και σοβαρό και παλιό που νάχει εξευτελιστικές τιμές,γιατί πρώτα σέβεται τον εαυτό του

​και τα χρόνια που έφαγε στα θρανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Εγώ δεν ξέρω κανένα πτυχιούχο και σοβαρό και παλιό που νάχει εξευτελιστικές τιμές,γιατί πρώτα σέβεται τον εαυτό του

​και τα χρόνια που έφαγε στα θρανία.

σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω κανένα πτυχιούχο και σοβαρό και παλιό που νάχει εξευτελιστικές τιμές,γιατί πρώτα σέβεται τον εαυτό του

​και τα χρόνια που έφαγε στα θρανία.

Ποιος μίλησε για σοβαρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε αρχηγέ μου δεν υπάρχουν σοβαροί στον κλάδο μας?

Πώς δεν υπάρχουν σοβαροί. Βεβαίως υπάρχουν. Αυτό που δεν υπάρχει είναι σοβαροί με εξευτελιστικές τιμές.

Αυτό που έγραψα πριν είναι ότι υπάρχουν πολλοί απόφοιτοι ΑΕΙ, με αρκετά χρόνια στο επάγγελμα με εξευτελιστικές τιμές.

Αυτοί δεν είναι σοβαροί. Είτε είναι απόφοιτοι ΑΕΙ, είτε ΤΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς δεν υπάρχουν σοβαροί. Βεβαίως υπάρχουν. Αυτό που δεν υπάρχει είναι σοβαροί με εξευτελιστικές τιμές.

Αυτό που έγραψα πριν είναι ότι υπάρχουν πολλοί απόφοιτοι ΑΕΙ, με αρκετά χρόνια στο επάγγελμα με εξευτελιστικές τιμές.

Αυτοί δεν είναι σοβαροί. Είτε είναι απόφοιτοι ΑΕΙ, είτε ΤΕΙ.

Συμφωνούμε.

Τώρα βέβαια , ότι υπάρχουν πολλοί απόφοιτοι ΑΕΙ, με αρκετά χρόνια στο επάγγελμα με εξευτελιστικές τιμές,

στο πολλοί διαφωνώ πρέπει να ναι η εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε.

Τώρα βέβαια , ότι υπάρχουν πολλοί απόφοιτοι ΑΕΙ, με αρκετά χρόνια στο επάγγελμα με εξευτελιστικές τιμές,

στο πολλοί διαφωνώ πρέπει να ναι η εξαίρεση.

Εντάξει το πολλοί σβήστο. Βάλε αρκετοί. Όχι η πλειοψηφία, αλλά σχετικά σεβαστό ποσοστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το πολλοί σβήστο. Βάλε αρκετοί. Όχι η πλειοψηφία, αλλά σχετικά σεβαστό ποσοστό.

Αν υπήρχε ένα μόνο όργανο στην Ελλάδα των λ/φ,οπως τώρα είναι η ΠΟΦΕΕ,αλλά με διαφορετικό πρόσωπο

και με την συμμετοχή όλων των συλλόγων,μπορούσε να υπάρξει και κατώτερη και αξιοπρεπής τιμή που θα υπήρχε

μεταξύ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε ένα μόνο όργανο στην Ελλάδα των λ/φ,οπως τώρα είναι η ΠΟΦΕΕ,αλλά με διαφορετικό πρόσωπο

και με την συμμετοχή όλων των συλλόγων,μπορούσε να υπάρξει και κατώτερη και αξιοπρεπής τιμή που θα υπήρχε

μεταξύ μας.

Οι Σύλλογοι και τα Επιμελητήρια σε όλους τους χώρους είναι όργανα και προέρχονται από τα μέλη τους. Είναι φτιαγμένοι καθ’ ομοίωση των μελών τους, όπως και οι εκπρόσωποί τους.

Πέρα από αυτό όποιος ελπίζει ότι θα υπάρξει ένα κεντρικό σύστημα διαχείρισης αξιόλογων και εγγυημένων αμοιβών μάλλον θα πεθάνει χωρίς να το δει. Η οικονομία είναι ελεύθερη, δεν είναι δυνατό να την κατευθύνεις.

Δείτε τι γίνεται σε άλλους επαγγελματικούς χώρους που στο παρελθόν είχαν αξιόλογη κατοχύρωση (μηχανικοί, συμβολαιογράφοι, δικηγόροι και ίσως και άλλοι) και δείτε που βρίσκονται σήμερα. Θυμάμαι τι έγινε στην πόλη μου πριν από χρόνια όταν οι συντηρητές ασανσέρ μοίρασαν την αγορά, καθόρισαν ανελαστικές αμοιβές, αλλά ο κόσμος αντέδρασε, το σύστημα κατέρρευσε, και μερικοί παραλίγο να πάνε και στον Εισαγγελέα για κατευθυνόμενη αγορά. (Αυτό δεν ισχύει βέβαια για πολυεθνικές).

Δεν είναι εκεί η λύση.

Καθένας βάζει την τιμή που νομίζει ότι αξίζει ή ότι μπορεί να του φέρει πελάτες. Η χαμηλή τιμή μερικές φορές χαρακτηρίζει και την ποιότητα των προϊόντων και των υπηρεσιών. Αυτό καταλαβαίνει ο πελάτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αρχηγέ μου...

Αυτο στο παρον φορουμ συνιστα αντιποιηση αρχης..... Να ξερεις δλδ....

Υγ: γιατι τρωτε τετοιο σκαλωμα δεν εχω καταλαβει ακομα... Προσφορα εβγαλε για να ανοιξει πελατολογιο... Που το κακο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στο παρον φορουμ συνιστα αντιποιηση αρχης..... Να ξερεις δλδ....

Υγ: γιατι τρωτε τετοιο σκαλωμα δεν εχω καταλαβει ακομα... Προσφορα εβγαλε για να ανοιξει πελατολογιο... Που το κακο???

Θ α το αντέξω και αυτό ,αλλά ποιός είναι ο αρχηγός ? όποιος τον ξέρει να τον πεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θ α το αντέξω και αυτό ,αλλά ποιός είναι ο αρχηγός ? όποιος τον ξέρει να τον πεί.

Ενας είναι ο αρχηγός , όλα και όλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Σύλλογοι και τα Επιμελητήρια σε όλους τους χώρους είναι όργανα και προέρχονται από τα μέλη τους. Είναι φτιαγμένοι καθ’ ομοίωση των μελών τους, όπως και οι εκπρόσωποί τους.

Πέρα από αυτό όποιος ελπίζει ότι θα υπάρξει ένα κεντρικό σύστημα διαχείρισης αξιόλογων και εγγυημένων αμοιβών μάλλον θα πεθάνει χωρίς να το δει. Η οικονομία είναι ελεύθερη, δεν είναι δυνατό να την κατευθύνεις.

Δείτε τι γίνεται σε άλλους επαγγελματικούς χώρους που στο παρελθόν είχαν αξιόλογη κατοχύρωση (μηχανικοί, συμβολαιογράφοι, δικηγόροι και ίσως και άλλοι) και δείτε που βρίσκονται σήμερα. Θυμάμαι τι έγινε στην πόλη μου πριν από χρόνια όταν οι συντηρητές ασανσέρ μοίρασαν την αγορά, καθόρισαν ανελαστικές αμοιβές, αλλά ο κόσμος αντέδρασε, το σύστημα κατέρρευσε, και μερικοί παραλίγο να πάνε και στον Εισαγγελέα για κατευθυνόμενη αγορά. (Αυτό δεν ισχύει βέβαια για πολυεθνικές).

Δεν είναι εκεί η λύση.

Καθένας βάζει την τιμή που νομίζει ότι αξίζει ή ότι μπορεί να του φέρει πελάτες. Η χαμηλή τιμή μερικές φορές χαρακτηρίζει και την ποιότητα των προϊόντων και των υπηρεσιών. Αυτό καταλαβαίνει ο πελάτης.

ΚΠ νομίζεις οτι τα επαγγέλματα που ανέφερες συμπεριφέρονται ,στις τιμές σαν να πουλάνε πατάτες?δεν νομίζω.Επίσης οταν ο πελάτης

το καταλάβει θα είναι αργά.Για αυτό λέμεεεεεεεεεεεεεεεε αξιοπρεπείς τιμές για να έχουμε χρόνο και για ενημέρωση και καλύτερες υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θ α το αντέξω και αυτό ,αλλά ποιός είναι ο αρχηγός ? όποιος τον ξέρει να τον πεί.

Σε ενημερώνω ότι ούτε η άγνοια νόμου επιτρέπεται....................... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ τα ίδια.....

Δεν Μας Φταίνε οι Συνάδελφοι της “Διπλανης Πόρτας “

και όπως λένε και στο χωριό μου….

Της κοντής…της φταίνε οι τρίχες…..

Απελευθέρωση του επαγγέλματος με ΚΑΝΟΝΕΣ…….(ΑΚΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ….)

Φιλικά Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...