Προς το περιεχόμενο

Τιμοκαταλογος Υψηλης Λογιστικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Συναδελφος - Συναδελφησα" τιμολογει 15ευρω το μήνα τα Ταξι.... λεω να μαζευτουμε να της δωσουμε οτι δουλειες εχουμε και να παιρνουμε την διαφορα...

η ξεφτιλα εχει και τα ορια της... οι συγκεκριμενοι ανθρωποι ξεπερνουν το συν απειρο!!!

καθαριστρια 8ευρω/ωρα

λογιστης 5ευρω/ωρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Χάρη,

σαφώς μερικοί έχουν ξεπεράσει κάθε όριο, μήπως μπορείς να βοηθήσεις σε ενα ερώτημα που έχω θέσει?????? Ποιες είναι οι ελάχιστες αμοιβές, για να υπάρχει μια κοινή πολιτική και να μην ισοπεδώνουμε την δουλειά μας...

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελευθερη αγορά έχουμε , αν κάποιος έχει πέντε χέρια μπορεί να κάνει την δουλεια πιο γρηγορα κ να χρεώνει λιγοτερο . Αν όμως κάποιος είναι παράνομος λογιστής το σωστό είναι να το καταγγείλουμε κ μας λενε κ ρουφ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιοκτητης Ταξι με πλησιασε για να του κρατησω τα βιβλια. Οταν φτασαμε στο οικονομικο ειπα μια τιμη ελαχιστη αντιστοιχη με τις υπηρεσιες που θα παρειχα.

Απαντηση του ηταν οτι ειμαι τρελος και οτι δεν θα βρω ποτε πελατες εαν βαδιζω ετσι

Απαντηση δικη μου ηταν οτι προτιμω να μην εχω πελατες σαν εσενα παρα να ξεφτιλιζω το επαγγελμα μου και το πτυχιο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Συναδελφος - Συναδελφησα" τιμολογει 15ευρω το μήνα τα Ταξι.... λεω να μαζευτουμε να της δωσουμε οτι δουλειες εχουμε και να παιρνουμε την διαφορα...

η ξεφτιλα εχει και τα ορια της... οι συγκεκριμενοι ανθρωποι ξεπερνουν το συν απειρο!!!

καθαριστρια 8ευρω/ωρα

λογιστης 5ευρω/ωρα.....

15 ευρώ τήρηση βιβλίου και περιοδικές ΦΠΑ και Δηλώσεις Ε1 κ Ε3 extra αμοιβή...:o Άκουσον άκουσον...Πολλοί βγήκαν και έριξαν τις τιμές για να τους πάρουν για πελάτες αλλά τώρα που ήρθε η περίοδος των δηλώσεων ζητάγαν εχτρά χρήματα για τις δηλώσεις ;)

Πολλοί οι αγανακτισμένοι, ενας εκ των οποίων μπήκε στο γραφείο προχθες και με ρώταγε αν είναι πολλά τα 90 € για υποβολή περιοδικής τριμήνου !!! :blink:

Ήμαρτον....για να μην πώ για την ΕΠΕ που λειτουργεί στην Πλ. Βάθης ''συμβέβλημένο-Λογιστικό γραφέιο'' με τον Σύνδεσμο των ΤΑΞΙ - ΣΑΤΑ.

Ρε έχουμε να δούμε ακόμη.......:blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

<p>αυτο το είδατε?</p>

<p> </p>

<h2>

<span>Προσφορά της ημέρας:</span> 20€ για την Ηλεκτρονική ή Χειρόγραφη Σύνταξη και Υποβολή της Φορολογικής σας Δήλωσης (Οικ. Έτους 2011), ανεξαρτήτου πολυπλοκότητας (Ε1, Ε2, Ε3, Ε9), από την Alphat@x Accounting & Consulting Services, αξίας 50€. Έκπτωση 60</h2>

<ul>

<li>Διεύθυνση: Σοφοκλέους 21, Αθήνα</li>

</ul>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεύθερη αγορά έχουμε, ο καθένας τιμολογεί αναλόγως και καθορίζει ο ίδιος το τι κέρδος βγάζει. Ο CEL έχει δίκιο, το πρόβλημα είναι κυρίως οι λογιστές που δεν φαίνονται πουθενα. Για ταξί έχω δει και 10 ευρώ το μήνα από πολύ μεγάλο λογιστικό γραφείο που έβγαλε και μινι εφημεριδούλα για λογιστές... Για να το κάνει κάτι θα ξέρει. Από όσο είδα το μόνο που τιμολογεί έξτρα είναι η δήλωση εισοδήματος (το πόσο άγνωστο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως θα ειναι χομπιστες δεν εξηγειται διαφορετικα , δηλαδη τι κερδος εχει ενα λογιστικο γραφειο , με 15 ευρω χρεωση , με ενοικιο , 3 ατομα κλπ . Λογικα θα δουλευουν απο χομπυ η δε θα δουλευουν καθολου . Διοτι αν ειναι να παιρνεις 15 χ 100 και να μη κανεις τιποτα , δηλ να εισπραττεις 1500 και να καθεσαι , δεν ακουγεται ασχημα . λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπτερα έχουμε γίνει...όσο θέλει ο καθένας τιμολογεί. Άλλοι λένε για 2-3 μήνες τηρησης βιβλίων δωρεάν ακόμη και δωρεάν δηλώσεις σε συγκεκριμένες περιπτώσεις έχω δει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια αντιλαμβανομαι οτι οι γνωσεις και οι δεξιοτητες καποιων "λογιστων" το πολυ πολυ να φτανει εως τη τηρηση καποιου β . πχ ταξι ......εχω δει πολλους τετοιους που οταν τους παρουσιαζεται μια ανωνυμη για πελατης , η δεν αναλαμβανουν και καθονται για 15 ευρω να γραφουν χειρογραφα κανενα β , η φωναζουν .... πραγματικο λογιστη. για να σοβαρευτουμε , τους εχω βαρεθει ολους αυτους , ας κανει κατι ο συλλογος μας η ας αντιληφθουμε οτι το να ξεφτυλιζουμε το επαγγελαμας μας μας θιγει , και βεβαια καποιον απο ΙΕΚ ενδεχομενως να μη θεωρει τη ξεφτυλα θιξιμο αλλα οσοι κοπιασαν να βγαλουν ενα ΑΕΙ αντιμετωπιζουμε προβληματα με δαυτους ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αστειο επισης ειναι οτι κατι τετοιοι αγχωνονται και δημοσιως μαλιστα για τη τηρηση προθεσμιων !!!!! τους βλεπετε καθημερινα στο site....ρωτουν καποιοι ποτε ανοιγουν οι οριστικες , οι προσωρινες κοκ , αν ειναι δυνατον να χρεωνεις καποιον 3 πακετα τσιγαρα και να αγχωνεσαι κιολας!!!δεν ειναι ελευθερη αγορα κυριοι , εμεις τη καταντησαμε ετσι που δεν εχουμε διασφαλισει το επαγγελμα μας . τουλαχιστον δεν αντιμετωπιζεις πολλους τετοιους σε πελατες κεφαλαιουχικων εταιρειων . αφηστε λοιπν συναδελφοι τα ταξι στους ψιλικατζηδες "λογιστες" , δε θα πλουτισουμε οθτε καν θα βγαλουμε τα προς το ζην με τετοιους "πελατες"......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε Pilot19 : Eισαι σε συγχυση,φασκεις και αντιφασκεις.Απο την μια αναφερεις οτι αντιμετωπιζουμε......προβλημα με δαυτους και ποιο κατω αναφερεις τα ταξι στους ψιλικατζηδες λογιστες....κτλ ( σου αιτιολογω την συγχυση σου)

Υ/Γ Εμενα δεν με ενοχλει κανενας συναδελφος..σα ....Ομως με ενοχλει ο ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ.Λ/Φ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχουν παντως και καποιοι συναδελφοι πολυ φιρμες π.χ. με εναν που μιλησα τελευταια δεν ειχε ποτε καταδεχθει να ασχοληθει με κατι κατωτερο απο Α.Ε. με αποτελεσμα εκφρασεις τυπου ¨εγω για ο.ε. δεν ξερω τιποτα και δεν θελω να μαθω ¨ ωραιος λογιστης να σου φτιαξει φορολογικη δηλωση και να δει καμια επιχειρηματικη αμοιβη απο ΟΕ και να μην ξερει τι ειναι τουτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχουν παντως και καποιοι συναδελφοι πολυ φιρμες π.χ. με εναν που μιλησα τελευταια δεν ειχε ποτε καταδεχθει να ασχοληθει με κατι κατωτερο απο Α.Ε. με αποτελεσμα εκφρασεις τυπου ¨εγω για ο.ε. δεν ξερω τιποτα και δεν θελω να μαθω ¨ ωραιος λογιστης να σου φτιαξει φορολογικη δηλωση και να δει καμια επιχειρηματικη αμοιβη απο ΟΕ και να μην ξερει τι ειναι τουτο .

Τα Δαχτυλα απο την φυση τους δεν ειναι ισα....!

Υ/Γ Ομως θεωρω απαραιτητο να γνωριζεις οσο το δυνατον περισσοτερα για προσωπικες ,ατομικες ,κτλ σε οτιδηποτε αφορα το επαγγελμα μηδενος εξαιρουμενου του Μαρκετινγκ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους δικηγορους, δεν απαιτει κανείς να τα ξερουν ολα. κι εχουν ειδικοτητες. Σε αλλον πας για οικονομικα, σε αλλον για ποινικα κλπ. γιατι οι λογιστες να μην εχουν ειδικοτητες και πρεπει να τα πασαλειβουν ολα? Γιατι ενας λογιστης να μην ειναι ασχετος σε κατι? να εχει απλα μια γενικη ιδεα, αλλα επειδη δεν ειδικευτεται να μην το ξερει καλα? Γιατι πεφτουν ολοι πανω του , αν συμβαινει αυτο?

σε εναν δικηγορο θα λεγαμε τα ιδια?

Και η ερωτηση για την αγγελια πρεπει να ειναι " θα την κανει λογιστης την δηλωση των 20 Ευρω, η' κανενας φοιτητης που κανει ασκηση στο γραφειο?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα δε καταλαβα την αιτιολογια της συγχυσης μου , ουτε επισης θα προβω σε επιχειρηματολογια του τυπου ποιος ξερει και ποιος δε ξερει , οσον αφορα το γνωστο σου με την ελλειψη γνωσης ΟΕ , ειμαι σιγουρος θα το μαθει , δεν ειναι δα και κατι δυσκολο , εγω ειπα το εξης: οτι δεν αξιζει το κοπο να ασχοληθει κανεις με "πελατες" των 15 ευρω , επισης θεωρω αδιανοητο λογιστης που τηρει ΑΕ να μη γνωριζει απο ατομικες / προσωπικες , παντως οπως και να χει ολοι μας εδω θα θελαμε νομικα προσωπα παρα ταξιτζηδες των 10 ευρω , επισης δε καταλαβαινω τι συζηταμε , εγω απλα προσπαθω με τα λεγομενα μου να μην απαξιω το επαγγελμα . Δεν ειμαι αντιθετος ουτε πολεμιος τοης δουλειας , εχω και εγω ατομικες που δε πληρωνουν .......

ΥΓ : Επειδη μαλλον ειμαι μεγαλυτερος απο καποιους απο εσας , σας συνιστω εκ πειρας οτι σε τετοιους χρειαζεται "τσαμπουκας" , κανεις δε λαμβανει σοβαρα τον φθηνο η υποτακτικο λογιστη

ΥΓ2 : Κανεις επισης δεν εβγαλε χρημα απο το επαγγελμα αυτο , μονο με λογιστικα , αντιθετως η πολυ καλη μελετη 2190 η 3190 μας θωρακιζει και αποκτουμε περισσοτερες ευκαιριες . Ακομα και ο...... Μανουσος αν πατε στο γραφειο του θα διαγνωσετε οτι ασχολειται μονο με .... φορολ δικαστηρια

Αυτα ..... (σε οσους εχου ταξιτζηδες με 10 ευρω , ας μου τηρουν και τα δικα μου βιβλια με .....15 γιατι βαριεμαι .....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να το θεσω διαφορετικα καλε μου συναδελφε , εγω δε θεωρω συναδελφο μου καποιον που κοστολογει λογιστικη υπηρεσια για βιβλια β δηλ

τηρηση - δηλωσει ΦΠΑ - εκκαθαρ ΦΠΑ - Ε1 Ε2 Ε3 Ε9 - ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ , κλπ 10 ευρω το μηνα!!!!τουναντιον θεωρω οτι ο συγκεκριμενος ειτε δε ξερει τι αναλαμβανει , ειτε ειναι .... αστειος . και επειδη τετοιοι υπαρχουν πολλοι οπως και "πελατες" που αναλαμβανονται , εγω θεωρω ειναι πολυς κοπος για το τιποτα . που βλεπεις συγχυση αδθνατω να καταλαβω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα Pilot19 προσφερουν και αυτοι οι συναδελφοι στον κοινωνικο ιστο Δεν συμφωνω οτι δεν ξερει τι αναλαμβανει η οτι ειναι αστειος.η αναγκη τον κανει να αγωνιζεται για την επιβιωση..!

Υ/Γ α) Ειμαι πολυ μεγαλυτερος απο ολους ισως στο forum

β)Oι τριβες σε επιπεδο υγιους διαλογου οφειλονται στον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ Λ/Φ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφηστε λοιπν συναδελφοι τα ταξι στους ψιλικατζηδες "λογιστες" , δε θα πλουτισουμε οθτε καν θα βγαλουμε τα προς το ζην με τετοιους "πελατες"......

βεβαια καποιον απο ΙΕΚ ενδεχομενως να μη θεωρει τη ξεφτυλα θιξιμο αλλα οσοι κοπιασαν να βγαλουν ενα ΑΕΙ αντιμετωπιζουμε προβληματα με δαυτους ......

Το προβλημα κατ΄εμε τουλαχιστον, δεν ειναι ουτε το ΙΕΚ ουτε το ΤΕΙ ουτε το ΑΕΙ, εμενα ποτέ, και κανενας πελατης δεν με ρωτησε τι πτυχιο εχω για να δει αν θα ερθει στο γραφειο άλλα ειναι αυτα που παιζουν ρόλο...

Συμφωνω οτι ειναι μεγαλο καραγκιοζηλικι να τηρεις βιβλια για 10 €...

Δεν θα με χαλαγε βεβαια να τηρω ταξι για 50€/μηνα

Κατα τα αλλα κατα βαση συμφωνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει και θα το ξαναπώ....

Όταν ο νέος επαγγελματίας μπαίνει στην αγορά, αντιμετωπίζει τον ανταγωνισμό, που σημαίνει ότι οι άλλοι συνάδελφοι έχουν:

1. μεγαλύτερη εμπειρία

2. καλύτερες γνωριμίες

3. καλύτερες "γνωριμίες"

4. φήμη και πελατεία

5. τεχνογνωσία

Προκειμένου λοιπόν να μπει στην αγορά, μπορεί να στοχεύσει σε 2 πράγματα.....

1. Βελτίωση της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών του και γενικότερα διαφοροποίηση του προϊόντος που προσφέρει

2. Βραχυπρόθεσμη μείωση της τιμής των προσφερόμενων υπηρεσιών.

Δεν έχει άλλη εναλλακτική ο νέος...

Ένα άλλο θέμα είναι το παλιό λογιστικό γραφείο, που αποφασίζει να χρησιμοποιήσει την τιμή ως στρατηγική μεταβλητή ανταγωνισμού....

Αλλά όπως είπαμε, ελεύθερη αγορά έχουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Ερώτηση κρίσεως σχετικα με αν υπάρχει ζητημα ΦΠΑ λογω πωλησης κατω του κόστους.

Πελατης μου εμπορικη επιχειρηση συνεργαστηκε με Groupon και πλήρωσε 48% προμηθεια.

Σήμερα είδα στην Groupon "Δηλωσεις απο 19 ευρω"

Αν ο συναδελφος (οργανωμενο λογιστικο γραφειο) που πουλάει σήμερα δηλώσεις μεσω κουπονιων χρεωνει 19 ευρω και δινει 9,12 στην εταιρεια προμηθεια τοτε εισπράττει 9,88 ανα δηλωση.

Μηπως λεω πρεπει να αποδιδει και επι πλεον ΦΠΑ αφου δουλευει μακραν κατω του κόστους;

Εκτος κι αν ειναι η λεξη "από" που λύνει τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεως σχετικα με αν υπάρχει ζητημα ΦΠΑ λογω πωλησης κατω του κόστους.

Πελατης μου εμπορικη επιχειρηση συνεργαστηκε με Groupon και πλήρωσε 48% προμηθεια.

Σήμερα είδα στην Groupon "Δηλωσεις απο 19 ευρω"

Αν ο συναδελφος (οργανωμενο λογιστικο γραφειο) που πουλάει σήμερα δηλώσεις μεσω κουπονιων χρεωνει 19 ευρω και δινει 9,12 στην εταιρεια προμηθεια τοτε εισπράττει 9,88 ανα δηλωση.

Μηπως λεω πρεπει να αποδιδει και επι πλεον ΦΠΑ αφου δουλευει μακραν κατω του κόστους;

Εκτος κι αν ειναι η λεξη "από" που λύνει τα προβλήματα.

Το κόστος δεν μπορεί να υπολογισθεί κ να είναι κάτω απο το κόστος γιατί πρέπει να πληρώσει ΦΠΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεως σχετικα με αν υπάρχει ζητημα ΦΠΑ λογω πωλησης κατω του κόστους.

Πελατης μου εμπορικη επιχειρηση συνεργαστηκε με Groupon και πλήρωσε 48% προμηθεια.

Σήμερα είδα στην Groupon "Δηλωσεις απο 19 ευρω"

Αν ο συναδελφος (οργανωμενο λογιστικο γραφειο) που πουλάει σήμερα δηλώσεις μεσω κουπονιων χρεωνει 19 ευρω και δινει 9,12 στην εταιρεια προμηθεια τοτε εισπράττει 9,88 ανα δηλωση.

Μηπως λεω πρεπει να αποδιδει και επι πλεον ΦΠΑ αφου δουλευει μακραν κατω του κόστους;

Εκτος κι αν ειναι η λεξη "από" που λύνει τα προβλήματα.

Η Groupon συνήθως παίρνει 25% προμήθεια.... Περίεργο μου φαίνεται το 48%. Όσο για το κόστος είναι μεγάλη συζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΜΟΥ

http://www.clickareto.gr/deals.php?id=280

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΕΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΙΝΑΝΕ

ΖΗΤΩ Ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...