Προς το περιεχόμενο

TAXIS NET. ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολη αυτη η πρεμουρα των ιθυνοντων με την ηλεκτρονικη υποβολη, και την ταλαιπωρια που συνεπαγεται και τη βιωνουμε ολοι μας καταδεικνυει την απολυτη συχγιση τους, την ανικανοτητα τους, ουτε που διανοουνται να παραδεχτουν οτι αυτο που γινεται ειναι απολυτως παρανοικο.

οι ωρες που εργαζομαστε ειναι απιστευτα πολλες, (εγω τις λεω αγριες)απολυτως επικινδυνες τουλαχιστον για εμενα(φευγω απο το γραφειο μου στις 1.00 μετα τα μεσανυχτα οπως και εσεις φανταζομαι.

και δεν κανουμε ΤΙΠΟΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ,ΑΥΤΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΓΓ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ ΣΤΟ TAXIS.ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΟΥΔΕΙΣ ΤΟ ΜΠΙ ΜΠΙΠ...ΜΠΑΧΑΛΟ....

Ξαναπροσπάθησα αργοτερα και ολα ΟΚ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά προβλήματα στις υποβολές δηλώσεων ...... είτε αυτές είναι στις Δου είτε μέσω τάξις .

Πολλοί φορολογούμενοι που κάνουν μόνοι τους δηλώσεις ή ακόμη και σε συναδέλφους έχουν φοβερές ελλείψεις ειδικά στη σωστή συμπλήρωση των τεκμηριών , με αποτέλεσμα να κολάει και η παραλάβη από τις ΔΟΥ .......

Δυστυχώς η μόνη λύση πλέον για να σωθεί ότι σώνεται είναι είτε η μεγάλη παράταση μέσω διαδικτύου και επιμένω στο 30/09 είτε δηλώσεις με πακέτα από λογιστικά γραφεία στις ΔΟΥ .....

Τέλος

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ !!!

Έχει καταντήσει αηδία το πράγμα...όλα τα πρωϊνά τηλέφωνα, αιτήσεις, ειδικά πληρεσουσια, αναμονή στο τηλέφωνο μπας και πιάσεις γραμμή......@#$%%, χαρτιά, χαρτόπουλα, αποδείξεις ένας αχταρμάς!!! Πας να στείλες και δήλωση και είσαι στο περίμενε μια ώρα για ένα Ε2 και ένα Ε1!!!

ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!! Ε3, ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥΣ, ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ !!!! ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΜΤ.

ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΗΡΕ ΤΑ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΒΑΣΩΚ___1

οτι πιο ουσιωδες, χρησιμο,αποτελεσματικο,υγιες για τ επαγγελμα, την υγεια μας, τα νευρα μας και την καλη συνεργασια με τις υπηρεσιες του Υπουργειου, ειναι πιστευω ακραδαντα, το ΘΕΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ οπως π.χ. είπε ο συναδερφος μεχρι 30/9.

Τετοια αιτηματα πρεπει να διεκδικησουμε .Οχι 15 και 20 ημερων .

Πιστευω οτι ανεξαρτητα απο την καλη κακη ή απαραδεκτη λειτουργια του συστηματος αυτο πρεπει να ζητησουμε.

Γιατι οκ! Αντε και λειτουργει εξαιρετικα απο δω και περα το συστημα .

Εστω και ετσι προλαβαινουμε κανοντας σωστη υποβολη και σωστα τη δουλεια μας? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.

Απο ΤΩΡΑ ουσιαστικη διεκδικηση παρατασης απο τους συνδικαλιστες μας.

οι συνδικαλιστες μας τι λενε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς στ πλαίσια του κουμουνιστικού ιδεώδους , που προεταιμάζετε , μάλλον αρχής γενομένης από τους ΚΟΝΟΜΙΜΕΝΟΥΣ λογιστές, σου λέει πόσο θα αντέξουν ,με τόσα που τους χώσαμε,,,,,Θα αναγαστούν να μοιράσουν τους χιτώνες τους, sorry πελάτες τους, ώστε να΄φάνε γλυκό ψωμάκι και οι νεώτεροι,αντί να ναικλειστο΄το επάγγελμα αυτό,,,,,,,,χα,,αχ,αχ,χα,χα,χα,

Διοτι στο μπουρ................. που ζώμεν, και μαζί τα φτιάχνουμε ,και μαζί τα τρώμε, και νυστικοί άλλοι κοιμούντε, αν όλοι φάμε και πιούμε,,χα,αχ,αχ,αχ,,

ΓΕΛΙΟΤΗΣ΅, γελιωτήτων , τα πάντα ΓΕΛΙΟΤΗΣ>.......φτου σκωλημυγκότρυπα Taxis net........φτου ξελευθερία κλπ.......ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, από τη παρατατεταμένη χρήση του taxis , και όλα είναι εν τάξις/////// είναι εμφανή......

Ακόμη και ο καραγκιόζης, ήταν πιό σοβαρός, από ένα τσουρμο ΣΩΤΗΡΕΣ. που ψήφισε οπ παππους και η γιαγιά, ετών 87 και έχουν ίδιες ανάγκες με του λογιστή, του φούρναρη και του σαλεπιτζή.......αχ.χα.χα.χα πάει αυτός του σάλεψε......χ.χα.α.αχ.αχ. σαλέεεεεεεεεεεεεεεπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ζεστό στους λογιστές,.,,,,,,δουλειά με μέλλον ,,,χα,αχ,αχ,,χα,χα,

πυλάω άδεια ασκήσεως και πόστο , με καζάνι χάλκινο .χα.αχ.χα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........................

σου λέει πόσο θα αντέξουν ,με τόσα που τους χώσαμε,,,,,Θα αναγαστούν να μοιράσουν τους χιτώνες τους, sorry πελάτες τους

............................

Επειδή αυτό είναι σημαντικό θεμά έχω να πω το εξής , είμαι και εγώ αυτής τις άποψης , ότι δηλαδή λόγω πραγματικά εκπληκτικού όγκου εργασίας (χωρίς τα αντίστοιχα οικονομικά ανταλλάγματα βέβαια) χρειάζεται μείωση πελατολογίου ..... Στη πράξη όμως είναι παντελώς διαφορετικά ειδικά στην επαρχία , προσπαθήσαμε να μη δεχόμαστε μισθωτούς αλλά και να μειώσουμε επιχειρήσεις ... αποτέλεσμα συνεχόμενες παρεξηγήσεις μέχρι και κλάμματα .......

Και όπως έχω πει ακόμα και η πιο απλή δήλωση μισθωτού κρύβει παγίδες αν δεν προσεχθεί χώρια του ότι αν θες να την κάνεις σωστά θα πρέπει να έχεις σούπερ αρχείο με Ε9 , ετακ κλπ

Κατά τα λοιπά η δική μου πρόταση εξακολουθεί να είναι η υποχρεωτική ηλεκτρονική υποβολή των πάντων αλλά ειδικά γαι φέτος με χρήση έστω των κωδικών του λογιστή για όσους δεν έχουν και καταληκτική ημερομηνία την 30/09 , εναλλακτικά θα πρέπει να αφήσουν την υποβολή στις ΔΟΥ με το γνωστό τρόπο πακέτα κλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτό είναι σημαντικό θεμά έχω να πω το εξής , είμαι και εγώ αυτής τις άποψης , ότι δηλαδή λόγω πραγματικά εκπληκτικού όγκου εργασίας (χωρίς τα αντίστοιχα οικονομικά ανταλλάγματα βέβαια) χρειάζεται μείωση πελατολογίου ..... Στη πράξη όμως είναι παντελώς διαφορετικά ειδικά στην επαρχία , προσπαθήσαμε να μη δεχόμαστε μισθωτούς αλλά και να μειώσουμε επιχειρήσεις ... αποτέλεσμα συνεχόμενες παρεξηγήσεις μέχρι και κλάμματα .......

Και όπως έχω πει ακόμα και η πιο απλή δήλωση μισθωτού κρύβει παγίδες αν δεν προσεχθεί χώρια του ότι αν θες να την κάνεις σωστά θα πρέπει να έχεις σούπερ αρχείο με Ε9 , ετακ κλπ

Κατά τα λοιπά η δική μου πρόταση εξακολουθεί να είναι η υποχρεωτική ηλεκτρονική υποβολή των πάντων αλλά ειδικά γαι φέτος με χρήση έστω των κωδικών του λογιστή για όσους δεν έχουν και καταληκτική ημερομηνία την 30/09 , εναλλακτικά θα πρέπει να αφήσουν την υποβολή στις ΔΟΥ με το γνωστό τρόπο πακέτα κλπ .

Έχεις δίκιο, είναι επιτακτικό το "ξεκαθάρισμα" των πελατών.

Προσωπικά αρκετούς μισθωτούς φέτος (μέχρι πέρυσι το 95% πήγαινε ταχυδρομικά) τους γυρίζω ηλεκτρονικά (και για να έχω την καβάτζα της ημερομηνίας 15/06 - αλλά και για πιο εύκολα του χρόνου) και πλέον σε όσους πελάτες δεν πληρώνουν τους περνάω σε δεύτερη μοίρα, ακόμα και κόψιμο...

Θα μου πεις, είναι καιρός αυτός να είσαι επιλεκτικός, όταν όλες οι δουλείες πάνε κατά διαόλου και αντικειμενικά βλέπω ότι τόσοι και τόσοι επαγγελματίες δεν βγαίνουν? Οπότε κατα λίγο στο ενδιάμεσο, να κάνω σχετική υπομονή, αλλά ταυτόχρονα να δίνω και προτεραιότητα στους καλοπληρωτές για οτιδήποτε, σε δεύτερη μοίρα οι άλλοι...

Η υποχρεωτική ηλεκτρονική υποβολή είναι υπέρ του κράτους ακόμα και να δοθεί 3 μήνες επιπλέον παράταση αλλά το πολιτικό κόστος είναι τεράστιο, ίσως του χρόνου θα δούμε...

Όσο για τους μισθωτούς, δεδομένου ότι θες 1000 πράγματα ανά δήλωση περισσότερα από πέρυσι, να έχεις το νου σου για τεκμήρια, αποδείξεις, να σου τρώνε παραπάνω χρόνο στις συνεντεύξεις και γενικά να μας πρήζουν, απλά χρεώνουμε παραπάνω από πέρυσι (και κανείς δεν παραπονέθηκε γιατί η τιμή παραμένει λογική) και δουλεύουμε τρελά ωράρια μήπως και προλάβουμε.

Το βασικό για μένα είναι ένα, να ξεκαθαριστεί αν 15/06 μπορούν να δοθούν και δηλώσεις επαγγελματιών όταν ο δεύτερος στο ζευγάρι είναι μισθωτός (ηλεκτρονικά πάντα), μια και αυτή η χαζή ανακοίνωση της παράτασης δεν το ξεκαθαρίζει ή αν πάνε στις 17-18 κτλπ Μαίου. Με 15/06 εγώ προσωπικά την παλεύω, με ημερομηνίες Μαίου θα είναι απάλευτα χεχε...

Προθεσμίες μήνα:

Οριστικές Μισθών

Δηλώσεις

Προγράμματα ΟΑΕΔ (λογικά μέχρι 05/06)

ΙΚΑ τα γνωστά

ΦΑΠ νομικών προσώπων

κτλπ... και πολλά άλλα χαχα... είμαι 10 χρόνια στη δουλειά και δε θυμάμαι πιο απάλευτη περίοδο από αυτή ποτέ ξανά... laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η <ΛΟΓΙΚΗ> ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΖΗΣΩ

Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ <ΣΚΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ> ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ

15 ΩΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ.

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΑ.

Ε ΛΕ ΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτό είναι σημαντικό θεμά έχω να πω το εξής , είμαι και εγώ αυτής τις άποψης , ότι δηλαδή λόγω πραγματικά εκπληκτικού όγκου εργασίας (χωρίς τα αντίστοιχα οικονομικά ανταλλάγματα βέβαια) χρειάζεται μείωση πελατολογίου ..... Στη πράξη όμως είναι παντελώς διαφορετικά ειδικά στην επαρχία , προσπαθήσαμε να μη δεχόμαστε μισθωτούς αλλά και να μειώσουμε επιχειρήσεις ... αποτέλεσμα συνεχόμενες παρεξηγήσεις μέχρι και κλάμματα .......

Και όπως έχω πει ακόμα και η πιο απλή δήλωση μισθωτού κρύβει παγίδες αν δεν προσεχθεί χώρια του ότι αν θες να την κάνεις σωστά θα πρέπει να έχεις σούπερ αρχείο με Ε9 , ετακ κλπ

Κατά τα λοιπά η δική μου πρόταση εξακολουθεί να είναι η υποχρεωτική ηλεκτρονική υποβολή των πάντων αλλά ειδικά γαι φέτος με χρήση έστω των κωδικών του λογιστή για όσους δεν έχουν και καταληκτική ημερομηνία την 30/09 , εναλλακτικά θα πρέπει να αφήσουν την υποβολή στις ΔΟΥ με το γνωστό τρόπο πακέτα κλπ .

Μακάρι συνάδελφε να άκουγαν αλλά "στου κουφού την πόρτα....."

Το άγχος μας έχει φάει τη ζωή ξενυχτάμε στα γραφεία και πάμε σπίτι μας χιλιοσκόταδο, σαν τις κατσαρίδες ένα πράγμα....:angry:

Δυστυχώς για μας και τις οικογένειές μας, λες και μεις δεν είμαστε άνθρωποι....αλλά κομπιουτεράκια...ή μήπως αρκουδάκια χτυπάν το ντέφι και μεις βουρ για το χορό...:(

Εγώ παντώς έχω αρχίσει να τα παίζω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό για μένα είναι ένα, να ξεκαθαριστεί αν 15/06 μπορούν να δοθούν και δηλώσεις επαγγελματιών όταν ο δεύτερος στο ζευγάρι είναι μισθωτός (ηλεκτρονικά πάντα), μια και αυτή η χαζή ανακοίνωση της παράτασης δεν το ξεκαθαρίζει ή αν πάνε στις 17-18 κτλπ Μαίου. Με 15/06 εγώ προσωπικά την παλεύω, με ημερομηνίες Μαίου θα είναι απάλευτα χεχε...

Αυτό είναι δεδομένο.. δεν ξέρω γιατί έχετε αμφιβολίες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η <ΛΟΓΙΚΗ> ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΖΗΣΩ

Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ <ΣΚΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ> ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ

15 ΩΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ.

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΑ.

Ε ΛΕ ΟΣ

Συνάδελφοι κολοκύθια τουμπανα,,,,,,,,Οι κακοπληρωτές το πούλο., αρμμμμμμμμμμμμμ και απο τα σκαλιά , με τα βιβλία αγκαλιά, (πριν λίγο σούταρα έναν των 50 αργυρίων μηνιαίως,) και δεύτερον 20 χρόνια σχινοβάτης στην ομορφότερη χώρα του κόσμου,με τους ανθέλληνες πολιτικούς και ψηφοφόρους αυτών κατοίκους, π0υ ψηφίζαν σα τους μαυριδερούς ιθαγενείς, με τις χαντορύλες και το ρακί, για να μας κυβερνούν , όλοι οι τυχάρπαστοι και περαστικοί, θελέστε και παθέστα,,,,,,,

ο γελίος που θα ξαναυπερασπιστεί οτι το taxis δουλευει καλά, να έρθει αυτός να του βγάζει τα άντερα και τα μυηνήματα αυτά , όταν σε κλειδάριθμο είχε προηγηθεί κανονικά η αίτηση κλπ

Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγατε

Η να πανε να τα πουλήσοπυν αλλού αυτά ή να ΤΟ ΠΟΥΛΟ ΟΜΑΔΙΚΑ, ,,,,,,,

να βάλει λουκέτο το κράτος, να ηρεμίσουν όλα τα ανθρωπάρια που το υπηρετούν, εις βάρος όλων ημών......δι ευχών ,,,,,,,

και αν θέλει κανένας θιγμ΄νεος, που ξεχρώνει κάρτες και εορτοδάνεια,να του το σπάσω και πιο λιανά, γιατι Η ΞΕΦΤΥΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑ πιά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Oracle-Application-Server-10g/10.1.2.3.0 Oracle-HTTP-Server Server at webtax11.gsis.gr Port 7777

ΠΑΛΙ ΤΑ ΦΤΥΣΕ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ!!!!!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΔΙΝΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΡΦΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ........

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ρημαδι δεν δουλεψε ποτε καλα.και που εισαι ακομα, πισω ειναι τα ωραια.αυτος που υποστηριζει οτι δουλευει καλα και βγαινει στα καναλια,παραειναι βαμμενος για να τον παρει κανεις στα σοβαρα.

αυτη η αθλια φωτογραφια του στο ταχις, ας την αλλαξει καποιος. πολυ μπογια ρε παιδι μου, κοψε κατι

ακομα κι εγω λιγοτερο βαφομαι.

ρε ουστ θα βαλεις και ταξη!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι δεδομένο.. δεν ξέρω γιατί έχετε αμφιβολίες ..

--------

Εφόσον οι δηλώσεις των παραπάνω υπόχρεων, υποβάλλονται από τους ίδιους με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου, καθώς και οι δηλώσεις των υπόχρεων της υποπερίπτωσης αα΄ της περίπτωσης γ΄ της παραγράφου 1 του άρθρου 62 του ΚΦΕ (εισοδήματα από συμμετοχή σε εταιρίες, αντιπρόσωποι, πράκτορες ασφαλιστικών εταιριών, ασφαλειομεσίτες κ.τ.λ.), που υποχρεωτικά υποβάλλονται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου, η προθεσμία υποβολής τους παρατείνεται μέχρι και τις 15 Ιουνίου 2011, ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους.

----------

Αυτό το κομματάκι που λέει "υποβάλλονται από τους ίδιους" δεν σε προβληματίζει Σούλη?

Θεωρώ ότι είναι απλή περίπτωση του άλλα ήθελε να πει και άλλα είπε ο ποιητής, αλλά με την παραπάνω σύνταξη εγώ καταλαβαίνω ότι όσα υποβάλλονται από εμένα για λογαριασμό τους (καλή ώρα το Ε3 του ελεύθερου επαγγελματία που έχει σύζυγο μισθωτό και πάει με τις ημερομηνίες των μισθωτών) δεν εμπίπτει στην προθεσμία της 15/06.

Και μέχρι στιγμής κανείς δεν έχει διευκρινίσει για το αντίθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ρημαδι δεν δουλεψε ποτε καλα.και που εισαι ακομα, πισω ειναι τα ωραια.αυτος που υποστηριζει οτι δουλευει καλα και βγαινει στα καναλια,παραειναι βαμμενος για να τον παρει κανεις στα σοβαρα.

αυτη η αθλια φωτογραφια του στο ταχις, ας την αλλαξει καποιος. πολυ μπογια ρε παιδι μου, κοψε κατι

ακομα κι εγω λιγοτερο βαφομαι.

ρε ουστ θα βαλεις και ταξη!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΘΑΜΝΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΑΣΗ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ....ΦΙΛΤΑΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ....

ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΣΙΕΣ , ΠΟΥ ΦΕΡΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ.......

ΔΕ Μ` ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ, ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΩΘΩ.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΩΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΖΩΗ ΠΑΡΑ 40 ΧΡΟΝΙΟΑ ΣΚΛΑΒΙΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ...

ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΕΣΣΑΊΩΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΛΟΥΜΕ ΜΈΙΛΣ ΜΕ ΜΠΙΛΙΈΤΑ, ΣΤΟ ΚΆΘΕ ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ, ΠΟΥ ΒΟΥΛΙΆΖΕΙ ΚΆΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ , ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΤΕΊ ΑΠΟ ΠΡΟΣΏΠΟΥ ΓΗΣ.....ΑΝ ΔΕ ΒΡΕΙ ΤΑ; ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΦΥΛΑΚΙΣΤΕΙ, ΑΓΝΟΙΑ ΝΟΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΓΧΩΡΕΊΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.....

ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ???????????? ΠΟΙΟΥ ΝΟΜΟΥ.,...???????/ ΤΟΥ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ ΔΝΤ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ, ΠΑΡΑΜΥΘΑΤΖΗΔΩΝ , ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ,ΜΙΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ??????? ΤΩΝ ΡΟΥΣΦΕΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΨΗΦΟΘΗΡΩΝ ΔΟΥΛΟΚΤΗΤΙΚΩΝ.???????/

ΑΣ ΦΑΜΕ ΤΟ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ, ΓΙΑ ΜΗ ΥΠΟΒΟΛΕΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΚΛΕΙΔΡΙΘΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΤΡΩΚΤΙΚΑ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΗΝ ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ , ΟΙ ΑΟΡΑΤΟΙ , ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Πολίτης Χ

Πέσαν οι "hakers" να βουλώσουν το σύστημα που θα ξελασπώσει την Ελλάδα. Το σύστημα που θα εισπράξει απο τους μικρούς αυτά ποθ έφαγαν οι μεγάλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΘΑΜΝΟΥΣ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΑΣΗ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ....ΦΙΛΤΑΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ....

ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΣΙΕΣ , ΠΟΥ ΦΕΡΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ.......

ΔΕ Μ` ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ, ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΩΘΩ.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΩΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΖΩΗ ΠΑΡΑ 40 ΧΡΟΝΙΟΑ ΣΚΛΑΒΙΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ...

ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΕΣΣΑΊΩΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΛΟΥΜΕ ΜΈΙΛΣ ΜΕ ΜΠΙΛΙΈΤΑ, ΣΤΟ ΚΆΘΕ ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ, ΠΟΥ ΒΟΥΛΙΆΖΕΙ ΚΆΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ , ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΤΕΊ ΑΠΟ ΠΡΟΣΏΠΟΥ ΓΗΣ.....ΑΝ ΔΕ ΒΡΕΙ ΤΑ; ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΦΥΛΑΚΙΣΤΕΙ, ΑΓΝΟΙΑ ΝΟΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΓΧΩΡΕΊΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.....

ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ???????????? ΠΟΙΟΥ ΝΟΜΟΥ.,...???????/ ΤΟΥ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ ΔΝΤ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ, ΠΑΡΑΜΥΘΑΤΖΗΔΩΝ , ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ,ΜΙΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ??????? ΤΩΝ ΡΟΥΣΦΕΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΨΗΦΟΘΗΡΩΝ ΔΟΥΛΟΚΤΗΤΙΚΩΝ.???????/

ΑΣ ΦΑΜΕ ΤΟ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ, ΓΙΑ ΜΗ ΥΠΟΒΟΛΕΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΚΛΕΙΔΡΙΘΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ ΤΡΩΚΤΙΚΑ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΗΝ ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ , ΟΙ ΑΟΡΑΤΟΙ , ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ

Κι εγω αυτο λεω οτι το δασος καιγεται,κι εμεις ο ταδε κωδικος δεν συμφωνει με τον αλλο κλπ, εκτος πραγματικης πραγματικοτητας δηλαδη, και το πιο σοβαρο δειχνουμε τη δουλοπρεπεια μας αφου δεν αντιδραμε.

τωρα ειναι μια η ωρα κι εγω φοβαμαι να φυγω απο το γραφειο μου,χθες μου την πεσανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αυτο λεω οτι το δασος καιγεται,κι εμεις ο ταδε κωδικος δεν συμφωνει με τον αλλο κλπ, εκτος πραγματικης πραγματικοτητας δηλαδη, και το πιο σοβαρο δειχνουμε τη δουλοπρεπεια μας αφου δεν αντιδραμε.

τωρα ειναι μια η ωρα κι εγω φοβαμαι να φυγω απο το γραφειο μου,χθες μου την πεσανε

Σωστός.....πως θα δηλωσουμε το νοικι και το αυτοκίνητο του δουλοπάροικου, για να στείλουμε στην ΥΨΗΛΗ ΠΥΛΗ πιό πολλά λεφτά και να μας κατοχυρώσουν και άλλα δικαιώματα πιστοποίηση πιό πολλα,. για να βγάζουμε ΕΜΕΙΣ ακόμη πιό λιγα λεφτά τελικά, από τα αποκαήδια της Greek economy....Ο ΝΕΟΣ ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ και μεις σα τους τυμβορύχους, παίρνουμε τις βέρες από τους μελλοθανάτους ναυαγούς......έναντι ενος πινακίου φακής.......α.χ.χα.χα..

Τες παν.....Δε ξερω σε πιά περιοχή είσαι.....αλλα άμα στη ξαναπέσουν , να τους τη πέφτεις πρώτος εσύ.......

Τι σκατά Ειδικές Δυνάμεις Λογιστών είμαστε.....χα.αχ.αχ.χα.

ΑΝτε τη πέφτω και γω, για να παω στα μητρώα το πρωί να στηθώ. , για να χουμε λέει δουλειά...αχ.αχ.χα..αχχ.α

Καληνυκτώ,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

--------

Εφόσον οι δηλώσεις των παραπάνω υπόχρεων, υποβάλλονται από τους ίδιους με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου, καθώς και οι δηλώσεις των υπόχρεων της υποπερίπτωσης αα΄ της περίπτωσης γ΄ της παραγράφου 1 του άρθρου 62 του ΚΦΕ (εισοδήματα από συμμετοχή σε εταιρίες, αντιπρόσωποι, πράκτορες ασφαλιστικών εταιριών, ασφαλειομεσίτες κ.τ.λ.), που υποχρεωτικά υποβάλλονται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου, η προθεσμία υποβολής τους παρατείνεται μέχρι και τις 15 Ιουνίου 2011, ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους.

----------

Αυτό το κομματάκι που λέει "υποβάλλονται από τους ίδιους" δεν σε προβληματίζει Σούλη?

Θεωρώ ότι είναι απλή περίπτωση του άλλα ήθελε να πει και άλλα είπε ο ποιητής, αλλά με την παραπάνω σύνταξη εγώ καταλαβαίνω ότι όσα υποβάλλονται από εμένα για λογαριασμό τους (καλή ώρα το Ε3 του ελεύθερου επαγγελματία που έχει σύζυγο μισθωτό και πάει με τις ημερομηνίες των μισθωτών) δεν εμπίπτει στην προθεσμία της 15/06.

Και μέχρι στιγμής κανείς δεν έχει διευκρινίσει για το αντίθετο...

Στις συχνές ερωτήσεις-απαντήσεις του taxis, αναφέρει:

Συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις για Δηλώσεις Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ( Ε1, Ε2, Ε3 )

25. Αν ένας σύζυγος είναι επιτηδευματίας και ο άλλος μισθωτός, πότε υποβάλεται η δήλωση φορολογίας εισοδήματος;

Οι σύζυγοι υποβάλουν κοινή δήλωση. ΄Ετσι η ημερομηνία υποβολής της κοινής δήλωσης είναι η μεταγενέστερη μεταξύ των δύο ημερομηνιών που προβλέπονται για κάθε σύζυγο, εάν υπέβαλαν χωριστά.

Πηγή: http://www.gsis.gr/faq/faq_eisodima.html#q_25

Λαμβάνοντας αυτό υπόψη, τους πάω 15 Ιουνίου.

Υπάρχει ακόμα αμφιβολία? θα με κάνεις να αρχίσω να ανησυχώ...γιατί πολύ απλά....ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ξενυχτης

Έχεις δίκιο, είναι επιτακτικό το "ξεκαθάρισμα" των πελατών.

Είναι ήδη αργά.....η παραγωγική τάξη το κατάλαβε εδώ και καιρό....

Είμαστε Τριτογενης......Ερχόμαστε μετά....Βγήκαν πληθώρα

κοινωνικών τάξεων σε απεργίες το 2010 ...και το Λογιστικό Σώμα δεν

αντέδρασε δεόντως....so...μη περιμένουμε κάτι ν΄αλλάξει Τώρα....

....Ζούμε Τώρα μιά πάλη Τάξεων και Εμεις Εδώ απ' αυτό το Βήμα

το μόνο που γίνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις συχνές ερωτήσεις-απαντήσεις του taxis, αναφέρει:

Συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις για Δηλώσεις Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ( Ε1, Ε2, Ε3 )

25. Αν ένας σύζυγος είναι επιτηδευματίας και ο άλλος μισθωτός, πότε υποβάλεται η δήλωση φορολογίας εισοδήματος;

Οι σύζυγοι υποβάλουν κοινή δήλωση. ΄Ετσι η ημερομηνία υποβολής της κοινής δήλωσης είναι η μεταγενέστερη μεταξύ των δύο ημερομηνιών που προβλέπονται για κάθε σύζυγο, εάν υπέβαλαν χωριστά.

Πηγή: http://www.gsis.gr/f...odima.html#q_25

Λαμβάνοντας αυτό υπόψη, τους πάω 15 Ιουνίου.

Υπάρχει ακόμα αμφιβολία? θα με κάνεις να αρχίσω να ανησυχώ...γιατί πολύ απλά....ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!!!

Αυτό που λες ίσχυε πάντα...

Αυτό που λέω εγώ αναφέρεται στο κομμάτι "όταν υποβάλλουν τη δήλωση μόνοι τους"

Ο επαγγελματίας δεν την κάνει μόνος του (ακόμα και χωρίς εξουσιοδότηση, έχει τα στοιχεία μου στο Ε3 και το Ε1 του....)....

Εκεί κολάω... Και εγώ 15/06 θέλω πίστεψε με, αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος...smile.gif

Επίσης, νομίζω αρχίζει να φαίνεται η μ.....κια που κάναν με το χαμηλό όριο υποχρεωτικών αποδείξεων... δείτε τα στατιστικά εκκαθάρισης της ΓΓΠΣ στο taxis... πέρυσι και φέτος... οι πιστωτικές έχουν τρελή αύξηση....biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛ 1060/31.03.2011

Οργάνωση υπηρεσιών - οδηγίες για την παραλαβή, κωδικογράφηση και αποστολή στη Γ.Γ.Π.Σ. για εκκαθάριση, των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων, οικονομικού έτους 2011

..........

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ

Σύμφωνα με την παραγρ. 1 του άρθρου 62 του ΚΦΕ η φορολογική δήλωση (οικ. έτους 2011 και επόμενα) υποβάλλεται υποχρεωτικά ηλεκτρονικά από κάθε υπόχρεο που ασκεί επιχείρηση ή επάγγελμα, καθώς και από κάθε άλλο υπόχρεο του οποίου η δήλωση υποβάλλεται από εξουσιοδοτημένο λογιστή.

Σημειώνεται ότι, εφόσον ο ΚΒΣ δε θεωρεί τον υπόχρεο, επιτηδευματία, όπως για παράδειγμα ο έκτακτα περιστασιακά απασχολούμενος, ο συγγραφέας δημόσιος ή ιδιωτικός υπάλληλος, εισηγητής επιμορφωτικών σεμιναρίων δημόσιος ή ιδιωτικός υπάλληλος, ο αγρότης και η αγροτική εκμετάλλευση, εφόσον δεν έχουν ενταχθεί για τη δραστηριότητα αυτή στο κανονικό καθεστώς του ν. 2859/2000 (ΦΠΑ) κ.τ.λ., τότε δεν υπάρχει υποχρέωση για ηλεκτρονική υποβολή της φορολογικής του δήλωσης. Αντίθετα τα μέλη που συμμετέχουν σε εταιρίες της παρ. 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, καθώς και όσοι αποκτούν εισόδημα από επιχειρηματική αμοιβή, υποβάλουν τη δήλωσή τους ηλεκτρονικά.

Επίσης, εάν η φορολογική δήλωση συμπεριλαμβάνει εισόδημα Δ, Ε ή Ζ πηγής από επιτηδευματίες κατά τον ΚΒΣ και εισόδημα από μισθωτές υπηρεσίες, η φορολογική δήλωση θα υποβληθεί υποχρεωτικά ηλεκτρονικά αλλά στην ημερομηνία που ορίζεται για τους μισθωτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ήδη αργά.....η παραγωγική τάξη το κατάλαβε εδώ και καιρό....

Είμαστε Τριτογενης......Ερχόμαστε μετά....Βγήκαν πληθώρα

κοινωνικών τάξεων σε απεργίες το 2010 ...και το Λογιστικό Σώμα δεν

αντέδρασε δεόντως....so...μη περιμένουμε κάτι ν΄αλλάξει Τώρα....

....Ζούμε Τώρα μιά πάλη Τάξεων και Εμεις Εδώ απ' αυτό το Βήμα

το μόνο που γίνεται ...

καλημερούδια......το λογιστικό σώμα ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ από κοινωνικούς αγώνες 150,000 χρόνια στην Ελλάς, γιατί πολύ απλά δεν υπήρξε ποτέ, σα ΣΩΜΑ.....

Ηταν πάντα κεφάλι , ποδια, και χέρια διαμελισμένο σε ΠΟΛ, ΠΟΦΕΕ , κλπ ενω εμφανίστηκε και ο κρατικός παρεμβατισμός του ΟΕΕ , που δε το κάλεσε κανείς, αλλα επεβλήθει να αποφασίζει και αν διατάζει, σαν εισπρατκικός μηχανισμός, όπως τα επιμελητήρια και τα ΤΑΜΕΙΑ, χωρίς ποτέ , να ερωτηθεί κανείς εξ ημών.......

Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ

Οταν θα έρθει τούμπα όλα αυτό, λογω του οικονομικού και κοινωνικού στραγγαλισμού, της χώρας, θα προσερχοντε γονηπετείς ,οι αχυρανθρώποι , που βολευόντουσαν στις πλάτες μας, τόσο καιρό,με όλα αυτό το ανύπαρκτο πέπλο το γραφειοκρατικό, για να τους πληρώνουμε συνδρομές,σεμινάρια και βιβλιαράκια ένα σωρό, θα μας κτυπούν τη πλάτη και θα μας λένε συγκαταβατικά, εμείς ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΑΝΤΑ, αλλα δεν ακουγόμασταν...........

Γνωστό το κολπάκι, αλλα δε παιρνάει πλέον εδω,,,,,,,,

ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ εδω και τώρα στο φοροσυλλεκτισμό....................ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ,με άμεση στήριξη της μικρομεσαίας, που εξαλήφθει, ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ της γραφειοκρατείας, όχι στα λόγια αλλα ,με έργα, και την ΑΛΗΘΕΙΑ εδω και τώρα για τα εγκληματα που διαπράτωντε καθημερινά απο τους κυβερνώντες, ζώντας εις βάρος μας, ΠΑΡΑΣΗΤΙΚΑ, με υφάκι, καρδιναλίων , υφαρπαγή ψήφων, με σεμνότητα και μετά ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ λειτουργώντας χουντικά και πετώντας παραγράφους και νόμους σε άψογα Ελληνικά , σα της πυθίας τους χρησμούς,,,,,

ΑΝ ΔΕ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙΣ ΔΕ ΚΤΙΖΕΙΣ....τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα πάει επιτέλους αυτό το χάλι με τις αιτήσεις για κλειδάριθμους που χάνονται?

Έχω ένα σωρό περιπτώσεις που ενώ ο φορολογούμενος έχει πάρει τον κλειδάριθμο όταν πάω να κάνω ενεργοποίηση λογαριασμού δεν υπάρχει η αίτηση!!!

Μήπως είναι και αυτό για το καλό των φορολογούμενων?

Δωρεάν ασκήσεις ετοιμότητας από το ΥΟ?

ΕΛΕΟΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...