Προς το περιεχόμενο

TAXIS NET. ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΑ ΒΡΙΖΩ ΘΑ ΒΡΙΖΩ ΘΑ ΒΡΙΖΩ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΗΛΩΣΗ.

ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ.

Πώ πω πω πω !!!!!!!!

Τί σόι άνθρωποι είμαστε εμείς μωρέ ! !!!!!!!

Αχάριστοι και γκρινιάρηδες

Τους αδικούμε τους ανθρώπους

Γιατί ?

Πρώτον :

Σήμερα έλαβα το ακόλουθο mail

Καλώς ήρθατε στο TAXISnet!

Σας ενημερώνουμε πως η αίτηση επανένταξης σας έχει εγκριθεί.

Υπενθυμίζουμε ότι το username σας είναι user3543100578

Για να ενεργοποιήσετε το λογαριασμό σας παρακαλώ πατήστε τον σύνδεσμο Ενεργοποίηση λογαριασμού TAXISnet και ακολουθήστε τις οδηγίες που δίνονται εκεί. Εάν ο παραπάνω σύνδεσμος δεν λειτουργεί αντιγράψτε τη διεύθυνση:

http://www1.gsis.gr/registration/registrationActivation.htm στον browser σας.

Ευχαριστούμε

Εχει καμμιά σημασία που εγώ δεν υπέβαλλα καμμία αίτηση και αγνοώ παντελώς οτι το username σας είναι user3543100578 ?

Δεύτερον :

Ενώ χθέςήθελα να τυπώσω το σημείωμα της δόσης της περαίωσης αλλά δεν μπορούσα να μπώ κάν , και μου έλεγαν οτι ο κωδικός μου έχει κλειδωθεί και να επικοινωνίσω με τον διαχειριστή του συστήματος,

Σήμερα με έβαλε κανονικά - κανονικότατα,

Εχει καμμιά σημασία οτι το PDF που έβγαλε οταν έδωσα εκτύπωση , ήταν μια λευκή σελίδα με τρεις τελείες ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ HELPDESK ΤΟΥ TAXISNET ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΟ ΡΕΦΡΕΝ ΛΕΕΙ:

"ΝΑ ΧΑ ΔΥΟ ΧΕΙΡΟΒΟΜΒΙΔΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΒΙΔΕΣ"! ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΣ ΤΑΞΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΤΡΙΜΗΝΑ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ! ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ,.ΔΛΔ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ! ΒΕΒΑΙΑ! ΤΟ TAXISNET ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!

Θα πρέπει να πας στην εφορία του στο τμήμα μητρώου να φιάξουν την εικόνα του και μετά θα μπορείς να στείλεις την εκκαθαριστική ( τρέξε να προλάβεις )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τους πήρα τηλέφωνο.

Τους τα είπα... Μου είπαν οτι έκαναν restart το σύστημα,

οτι είναι δύσκολα τα πράγματα κλπ κλπ

ΠΑΡΤΕ ΟΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!

ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ !!!

210 4802701

210 4803212

Πήρα στο παραπάνω τηλέφωνο και μου είπαν ότι στο αρμόδιο τμήμα αντιστοιχεί

το τηλεφωνο 210 4803236

----------------------

Ίσως αν παίρνουμε όλοι να γίνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΤΟ ΦΠΑ ΜΕΣΩ PHONEBANKING ΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΕΝΑΝ ΚΩΔΙΚΟ. ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ HELPDESK ΤΟΥ TAXISNET ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΟ ΡΕΦΡΕΝ ΛΕΕΙ:

"ΝΑ ΧΑ ΔΥΟ ΧΕΙΡΟΒΟΜΒΙΔΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΒΙΔΕΣ"! ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

Ο ΝΟΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΝΑΡΑ ΤΟΥ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να πας στην εφορία του στο τμήμα μητρώου να φιάξουν την εικόνα του και μετά θα μπορείς να στείλεις την εκκαθαριστική ( τρέξε να προλάβεις )

ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ Φ.Π.Α. ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΤΟ ΦΠΑ ΜΕΣΩ PHONEBANKING ΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΕΝΑΝ ΚΩΔΙΚΟ. ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

τον αριθμό απο την ταυτότητα πληρωμής θα του δώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείτε ότι το θέμα το άνοιξε ο χι για να δώσει συγχαρητήρια για τη λειτουργία του taxisnet............

Του το σκίσαμε το θέμα, τελείως όμως......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής μέσω διαδικτύου για το οικονομικό έτος 2011 είναι η 28/4/2011.

Σε περίπτωση αποδεδειγμένης τεχνικής αδυναμίας ολοκλήρωσης της υποβολής της δήλωσης φόρου εισοδήματος (Ε5) και των συνυποβαλλόμενων εντύπων η ΓΓΠΣ ενημερώνει την αρμόδια Δ.Ο.Υ. με την εμπρόθεσμη παραλαβή της δήλωσης εντός 15 εργασίμων ημερών μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής.

ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ....ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η Γ.Γ.Π.Σ ΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ;;;;;;;ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής μέσω διαδικτύου για το οικονομικό έτος 2011 είναι η 28/4/2011.

Σε περίπτωση αποδεδειγμένης τεχνικής αδυναμίας ολοκλήρωσης της υποβολής της δήλωσης φόρου εισοδήματος (Ε5) και των συνυποβαλλόμενων εντύπων η ΓΓΠΣ ενημερώνει την αρμόδια Δ.Ο.Υ. με την εμπρόθεσμη παραλαβή της δήλωσης εντός 15 εργασίμων ημερών μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής.

ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ....ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η Γ.Γ.Π.Σ ΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ;;;;;;;ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΩ!

Θα βγάζουμε φωτογραφίες.Εμάς στην σύνδεσή μας με το TAXIS (φυσικά το πλάνο θα είναι μεγάλο για να φαίνεται Η ΩΡΑ σύνδεσής μας), μετά άλλες δυο-τρείς φωτογραφίες στο πέρασμα του χρόνου και την τελική όπου θα φαίνεται και η κατάστασή μας αλλά και η ώρα όπου πια τα παρατήσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγάζουμε φωτογραφίες.Εμάς στην σύνδεσή μας με το TAXIS (φυσικά το πλάνο θα είναι μεγάλο για να φαίνεται Η ΩΡΑ σύνδεσής μας), μετά άλλες δυο-τρείς φωτογραφίες στο πέρασμα του χρόνου και την τελική όπου θα φαίνεται και η κατάστασή μας αλλά και η ώρα όπου πια τα παρατήσαμε.

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σήμερα κάθομαι από το πρωί και διαβάζω τα μηνύματα σας στο forum... Άντε να πέσει και ο server του taxheaven να πάω καμιά βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να πας στην εφορία του στο τμήμα μητρώου να φιάξουν την εικόνα του και μετά θα μπορείς να στείλεις την εκκαθαριστική ( τρέξε να προλάβεις )

Ακριβώς αυτό που είπε ο συνάδελφος.

Ξαφνιάζομαι για την απάντηση που έδωσε η εφορία αφού το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι τρομερά διαδεδομένο. Τρελές ουρές στα Μητρώα τις τελευταίες 2 εβδομάδες ΚΑΙ από όσους τρέχουν για κλειδάριθμο αλλά ΚΑΙ από όσους μετατάχθηκαν σε ΦΠΑ τον Ιούλιο και έγιναν λάθη με αποτέλεσμα να τους εμφανίζει το σύστημα ως ενταχθέντες από 1/1 και να κομπλάρει έτσι η εκκαθαριστική.

Εκτίμηση? ή ο πελάτης σου πήγε στο τμήμα ΦΠΑ και για κάποιο λόγο ο υπάλληλος εκεί δεν έχει πάρει πρέφα τι έχει παιχτεί (είπαμε. το πρόβλημα είναι πολύ διαδεδομένο) ή μιλάμε για κάποια μικρή εφορία η οποία έχει μικρή γκάμα προβλημάτων και το μόνο που ξέρουν οι υπάλληλοι εκεί είναι ότι ο ΦΠΑ αυξήθηκε πέρυσι μια ή δύο φορές (δεν είναι σίγουροι) και *πιθανότατα* να είναι 22%... ή μπορεί και 23%

:)

Η απάντηση πάντως είναι αυτή που είπε ο συνάδελφος. Τμήμα μητρώου κατεπειγόντως για διόρθωση της εικόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στο παραπάνω τηλέφωνο και μου είπαν ότι στο αρμόδιο τμήμα αντιστοιχεί

το τηλεφωνο 210 4803236

----------------------

Ίσως αν παίρνουμε όλοι να γίνει κάτι.

Εγώ πήρα στο 210 4803212 και με σύνδεσαν σε άλλο.

Εκει τους τα είπα...

ΟΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ !!! ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΤΕ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείτε ότι το θέμα το άνοιξε ο χι για να δώσει συγχαρητήρια για τη λειτουργία του taxisnet............

Του το σκίσαμε το θέμα, τελείως όμως......................

Αν ο Σωτήρης δεν έκανε πλάκα(που νομίζω οτι έκανε)

πρέπει να μας πει σε ποιο πόστο του Υ.Ο. εργάζεται.

Εκτός αν είναι συγγενής του Παπακωνσταντινου.

Δεν εξηγείται αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που είπε ο συνάδελφος.

Ξαφνιάζομαι για την απάντηση που έδωσε η εφορία αφού το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι τρομερά διαδεδομένο. Τρελές ουρές στα Μητρώα τις τελευταίες 2 εβδομάδες ΚΑΙ από όσους τρέχουν για κλειδάριθμο αλλά ΚΑΙ από όσους μετατάχθηκαν σε ΦΠΑ τον Ιούλιο και έγιναν λάθη με αποτέλεσμα να τους εμφανίζει το σύστημα ως ενταχθέντες από 1/1 και να κομπλάρει έτσι η εκκαθαριστική.

Εκτίμηση? ή ο πελάτης σου πήγε στο τμήμα ΦΠΑ και για κάποιο λόγο ο υπάλληλος εκεί δεν έχει πάρει πρέφα τι έχει παιχτεί (είπαμε. το πρόβλημα είναι πολύ διαδεδομένο) ή μιλάμε για κάποια μικρή εφορία η οποία έχει μικρή γκάμα προβλημάτων και το μόνο που ξέρουν οι υπάλληλοι εκεί είναι ότι ο ΦΠΑ αυξήθηκε πέρυσι μια ή δύο φορές (δεν είναι σίγουροι) και *πιθανότατα* να είναι 22%... ή μπορεί και 23%

:)

Η απάντηση πάντως είναι αυτή που είπε ο συνάδελφος. Τμήμα μητρώου κατεπειγόντως για διόρθωση της εικόνας.

ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΙΛΗΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟ TAXISNET ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.

Η εφαρμογή έκλεισε λόγω υπέρβασης του επιτρεπόμενου χρόνου αδράνειας (timeout)

Κλείστε όλα τα ανοιχτά παράθυρα του Internet Explorer και εισέλθετε στο σύστημα από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παιδευεστε άλλο , τυπώστε τα δεκαδες προβληματα που παρουσιαζονται και στειλτε τα με φαξ στο taxisnet, στο υπουργείο , στον γενικό , στον ειδικό .

Θα στειλω το θεμα και σε κανάλια , καντε και εσεις το ίδιο .

Μην ζοριζετε αλλο το μυαλό σας , λευκη απεργια ειπαμε να κανουμε , όχι Πάσχα στα νοσοκομεία , δεν αξίζει τον κόπο , ηρεμήστε.

Για το καλό του κράτους και για την εισπραξη των δημοσίων εσόδων εχουμε την ομοσπονδία που ασχολείται , αφου δεν ασχολείται το κράτος.

Εμας μας χρειάζονται μονο για αναλωσιμους αναγνωριστες προβλημάτων , οπότε μην τους κανετε την χαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεες μορφες λογιστικων γραφειων θα αρχισουν να βγαινουν στην πιατσα....

Το λογιστικο γραφειο μοναστηρι, για ολονυχτιες υποβαλλοντας δηλωσεις

Το after λογιστικο γραφειο, με την συμπληρωση και υποβολη της δηλωσης κερασμα μια φιαλη ποτου

Και το καλυτερο το πατσατζιδικολογιστηριο, με την συμπληρωση και υποβολη της δηλωσης προσφορα μια μεριδα πατσα (ψιλοκομμενο ή χοντροκομμενο αναλογα με την αρεσκεια σας...)

Σε συνέχεια του χθεσινοβραδινού ίστρου και μη μπορώντας για ακατανόητο λόγο να στείλω τη δήλωση μίας αστικής μη κερδοσκοπικής εταιρείας (από την οποία λογικά δεν θα πληρωθώ κιόλας...), μου ήρθε στο μυαλό και το ''λογιστήριο Τρούμπα'' (το όνομα προς τιμήν της ομώνυμης ξακουστής περιοχής του Πειραιά), απαραίτητος εξοπλισμός το κόκκινο φωτάκι στην είσοδο...

ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΤΡΟΥΜΠΑ... ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ, ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ.................. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΙΛΗΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟ TAXISNET ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΝ!

ΡΟΥΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 701 ΤΥΠΙΚΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ.

ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΝ ΤΟ ΠΟΣΟ.

ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΤΑ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΝΙΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμός : Τα "κουλουβάχατα" από μόνα τους δε σημαίνουν τίποτα, αποκλείεται δε να είναι ελληνική λέξη. Τοποθετώντας την όμως δίπλα στη φράση "τα κάνω" και συνοδεύοντας την με κίνηση των χεριών ανάλογη με αυτή του τέταρτου διαιτητή όταν προμηνύει αλλαγή παίχτη, πρόκειται για την πιο παραστατική περιγραφή μιας κατάστασης η οποία πριν την έλευση του υποκειμένου ήταν ικανοποιητική ή αποδοτική, μετα την έλευση και την ενασχόληση του ομως με αυτήν, κατέληξε στο απόλυτο χάος.

Ορισμός : Το "στανιό" αν και δεν έχει σίγουρα καθορισμένη σημασία, μπορεί κάποιος να το συνδέσει με τη λέξη "στάνη" η οποία σημαίνει ζωοστάσιο. Το στανιό σχεδόν ποτέ δεν το συναντάμε μόνο του -συνήθως το βρίσκουμε να συνοδεύεται από τα ρήματα" σέρνω" ή "γαμάω-ώ". Στην χρήση αυτής της λέξης η οποία συνοδεύεται από το ρήμα "σέρνω" ,εννοούμε πως το αντικείμενο του ρήματος ,αναγκάζεται παρά τη θέληση του να πάει προς μία κατεύθυνση, συνήθως με χρήση σωματικής βίας. Στη χρήση της λέξης, συνοδευόμενης με το ρήμα "γαμώ", εννοούμε πως έχουμε φράξει οποιαδήποτε διαλλακτική ικανότητα να φτάσουμε σε ένα αποδεκτό συμπέρασμα συζήτησης με τον τυχόν συνομιλητή μας και χρησιμοποιούμε την έκφραση ως τρόπο προσβολής και ψυχολογικού πειθαναγκασμού.

διαλεχτε και παρτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΟΥΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 701 ΤΥΠΙΚΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ.

ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΝ ΤΟ ΠΟΣΟ.

ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΤΑ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΝΙΚΟΣ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ! ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...