Προς το περιεχόμενο

TAXIS NET. ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ? ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?

ΤΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ 100% ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ 1000 ΕΥΡΩ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση σχετικά με τις δηλώσεις φόρου εισοδήματος νομικών προσώπων (Ε5) - Ξεκίνησε η ηλεκτρονική υποβολή

Wednesday April 20, 2011 09:30 AM

Τέθηκε από την Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων του Υπουργείου Οικονομικών σε παραγωγική λειτουργία, στο περιβάλλον του νέου TAXISnet, η υπηρεσία Ηλεκτρονικής Υποβολής Δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Νομικών Προσώπων – Έντυπο Ε5, την Δευτέρα 18 Απριλίου 2011.

Οι δηλώσεις αυτές υποβάλλονται από Ο.Ε., Ε.Ε., Αστικές, Αφανείς ή Συμμετοχικές Εταιρίες, καθώς και κοινωνίες αστικού δικαίου και κοινοπραξίες. Μαζί με τη συγκεκριμένη δήλωση, η υπηρεσία υποστηρίζει και την υποβολή των απαιτούμενων συνυποβαλλομένων εντύπων (έντυπα Ε2, Ε3 και ισολογισμού).

Οι δηλώσεις μπορούν να υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέχρι τις 28 Απριλίου 2011, η οποία είναι και η καταληκτική ημερομηνία υποβολής, ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ.

Σημειώνεται ότι ήδη, κατά την πρώτη μέρα λειτουργίας της υπηρεσίας, έχουν παραληφθεί περισσότερες από 1.000 οριστικές δηλώσεις Ε5.

Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερώνονται από τις συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν αναρτηθεί στον ιστότοπο της Γ.Γ.Π.Σ. και στη συνέχεια να απευθύνονται στο γραφείο υποστήριξης της υπηρεσίας με την υποβολή ερωτήματος μέσω του περιβάλλοντος του TAXISnet (επιλογή My TAXISnet, Ερωτήματα προς Γ.Γ.Π.Σ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ 100% ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ 1000 ΕΥΡΩ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΦΠΑ.

ΒΡΕ ΑΣΕ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ....ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενδιαφερουν παρατασεις χρονο εχω χρονο να τις στειλω δεν εχω πως αν εχω οταν θελει ενα 2ωρο να παρει μια απλη δηλωση μισθωτου. Να δουλευει σωστα και γρηγορα θελω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΤΣΑΝΤΑΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΕ ΠΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΕΛΕΟΣ.ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΙ ΣΙΧΤΗΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παμε σιγουλια σιγουλια το ε3 , αν πω οτι σερνεται θα ειναι λιγο , λες και κατεβασαν διακοπτη

ΜΟΝΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΜΕ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανουν επιτηδες για να τα λεμε και εδβω απο το φορουμ μεχρι να φορτωσουν οι σελιδες :)

το παραξενο ειναι οτι το ε5 δουλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΒΑΣΑΝΑ ΜΕ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ Ε3 ΦΤΑΝΩ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ

Γειά σας.

Η εφαρμογή έκλεισε λόγω υπέρβασης του επιτρεπόμενου χρόνου αδράνειας (timeout)

Κλείστε όλα τα ανοιχτά παράθυρα του Internet Explorer και εισέλθετε στο σύστημα από την αρχή

ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ α)ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ β)ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ γ)ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ.

ΓΙΑ ΨΗΦΙΣΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα νεο με τις οε που εχουν εναρξη στο 2010 και το συστημα βγαζει οτι δεν εχουν υποχρεωση υποβολης ε5

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω δήλωση φόρου και δεν με αφήνει να μπώ με τους κωδικούς του πελάτη.

Λέει ότι ο κωδικός έχει κλειδωθεί και πρεπει να επικοικωνήσω με τον διαχειριστή του συστήματος.

Μα πρίν λίγες μέρες έστειλα την περιοδικη ΦΠΑ κανονικά...σήμερα τι μπορεί να συμβαίνει?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω δήλωση φόρου και δεν με αφήνει να μπώ με τους κωδικούς του πελάτη.

Λέει ότι ο κωδικός έχει κλειδωθεί και πρεπει να επικοικωνήσω με τον διαχειριστή του συστήματος.

Μα πρίν λίγες μέρες έστειλα την περιοδικη ΦΠΑ κανονικά...σήμερα τι μπορεί να συμβαίνει?.

ξαναδοκιμασε σε λιγο θα ξεμπλοκαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΑΝΕ λαθος επρεπε να γινει πιλοτικα οπως με τα φυσικα προσωπα και σιγα σιγα θα προχωραγε, εγω προσωπικα το αγκαλιασα το θεμα της ηλ.δηλωσεως φυσ.προσωπων γιατι δουλευε σχετικα καλα μεχρι τωρα , αλλα δεν μασ το καρφωασν εν μια νυκτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΝΙΚΗΣ 5-7

10180 ΑΘΗΝΑ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

TΗΛ.: 210-3332551/2

FAX: 210-3332559

e-mail : [email protected]

Δεν ξεκινάμε καλίτερα να στέλνουμε τα error στο παραπάνω fax μπας και ξυπνήσει κανείς Χριστιανός μέρες που είναι και ασχοληθεί μαζί μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΒΡΙΖΩ ΘΑ ΒΡΙΖΩ ΘΑ ΒΡΙΖΩ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΗΛΩΣΗ.

ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Failure of server APACHE bridge:

--------------------------------------------------------------------------------

No backend server available for connection: timed out after 5 seconds or idempotent set to OFF.

--------------------------------------------------------------------------------

Build date/time: Oct 28 2009 23:22:51

--------------------------------------------------------------------------------

Change Number: 1013

ΚΑΛΟ ΚΟΛΠΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΣ ΤΑΞΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΤΡΙΜΗΝΑ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ! ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ,.ΔΛΔ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ! ΒΕΒΑΙΑ! ΤΟ TAXISNET ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η ιστορια ειναι για πολλα κλαματα ή για γελια με την καταντια τους.

Προτεινω για τις εργατοωρες να χρεωθει το Υ.Ο. διοτι εμενα δεν με πληρωνει κανεις να καθομαι μεχρι τις 23.00 το βραδυ και να περιμενω ενα συστημα να ξεκολλησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τους πήρα τηλέφωνο.

Τους τα είπα... Μου είπαν οτι έκαναν restart το σύστημα,

οτι είναι δύσκολα τα πράγματα κλπ κλπ

ΠΑΡΤΕ ΟΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!

ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ !!!

210 4802701

210 4803212

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΣ ΤΑΞΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΤΡΙΜΗΝΑ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΕ! ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ! ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ,.ΔΛΔ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ! ΒΕΒΑΙΑ! ΤΟ TAXISNET ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!

Εμ!!! βέβαια η καμήλα δεν κοιτάζει τη δική της καμπούρα, των άλλων κοιτάζει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ!!! βέβαια η καμήλα δεν κοιτάζει τη δική της καμπούρα, των άλλων κοιτάζει......

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΜΗΛΑΑΑΑ? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΣ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...