Προς το περιεχόμενο

TAXIS NET. ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σφάλμα 500 - Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή

Από το RFC 2068 Πρωτόκολλο μεταφοράς Hypertext - HTTP/1.1 :

10.5.1 εσωτερικό σφάλμα διακομιστή 500

Ο διακομιστής αντιμετώπισε μια αναπάντεχη κατάσταση που την εμπόδισε να την ολοκλήρωση του αιτήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφάλμα 500 - Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή

Από το RFC 2068 Πρωτόκολλο μεταφοράς Hypertext - HTTP/1.1 :

10.5.1 εσωτερικό σφάλμα διακομιστή 500

Ο διακομιστής αντιμετώπισε μια αναπάντεχη κατάσταση που την εμπόδισε να την ολοκλήρωση του αιτήματος.

τα υπολοιπα 499 τι σφαλματα ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα υπολοιπα 499 τι σφαλματα ειναι ?

:lol: :lol: :lol: Πολύ καλό George

Σφάλμα 500 - Εσωτερικό σφάλμα διακομιστή

Από το RFC 2068 Πρωτόκολλο μεταφοράς Hypertext - HTTP/1.1 :

10.5.1 εσωτερικό σφάλμα διακομιστή 500

Ο διακομιστής αντιμετώπισε μια αναπάντεχη κατάσταση που την εμπόδισε να την ολοκληρώσει του αιτήματος.

Εγκάθετοι :P :P εγώ θα σας αφήσω ,

και μαζί με εσάς θα αφήσω και το διακομιστή να ολοκληρώσει :) :)

Αν νομίζετε ότι θα τα βάλετε με τα μηχανήματα του διαόλου -πόσο μάλλον να τα κερδίσετε - είστε πολύ γελασμένοι .

Το αρκτικόλεξο είναι ξεκάθαρο , διαβάστε και λίγο Λιακόπουλο :P :P .

Γ.ελοίοι

Γ.ραφιάδες (γιατί λογιστές δεν είμαστε)

Π.ροσμένετε

Σ.ωτηρία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μένα...

τι να πω με το taxisnet... τουλάχιστον 5 χρόνια κάνω δήλωση online... φέτος... δεν παλεύεται.

ξέρει τελικά κανείς γιατί βγάζει λευκή σελίδα μετά την οριστική υποβολή του Ε3? Εμένα δε βγάζει καν το 500ρι error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να αρχίσω τα γαλλικά μέρες που 'ναι, αλλά η κατάσταση ένα μπάχαλο, κατάφερα και έστειλα κανά πεντάρι δηλώσεις αλλά σε μερικούς πελάτες εμφανίζει ότι δεν μπορεί να υποβληθεί η δήλωση και εμφανίζει από την προβολή του Ε5 σε άλλον κάτι κουφά ποσά σε άλλον μηδενικά και με ημερομηνίες 12/4/20111 που δεν είχε ανοίξει το σύστημα. Δεν υποφέρεται ΝΤΡΟΠΗ και μόνο ΝΤΡΟΠΗ σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πατε λιγο και απο το διπλανο μαγαζι να χαλαρωσετε ....παει σφαιρα ...

εστειλα ολες τις ΑΠΔ......καλα να μην υπερβαλλω αφησα και μια ....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αλλαζω ωραριο! Η ωρα ειναι 12:15 το βραδυ και το taxisnet παει σφαιρα.. Μεχρι τις 7 θα στειλω 50 δηλωσεις..

Χτες και προχθές μέχρι τις 05:00π.μ.!!! (την προηγούμενη εβδομάδα καθόμουν μέχρι τις 03:00 αλλά είδα ότι δε προλαβαίνω και αφαίρεσα 2 ώρες ακόμη απ' τον ύπνο)

και συνεχίζω... όσο αντέξω!!!!

Στην Αγγλία, πούλαγαν χαπάκια καφεΐνης στα "Boots" (μαγαζιά με καλλυντικά και βιταμινούχα και ότι...άλλο). Εδώ δεν πουλάνε, και δε πιάνει ο nescafe!

Σήμερα από τις 17:20 προσπαθούσα να στείλω ένα Ε3 νομικού προσώπου, και τελικά κατάφερα να το στείλω μαζί με το Ε5 στις 22:50!!!!

Υπολόγιζα να στείλω 10 δηλώσεις επαγγελματιών....και τελικά με το χρόνο απόκρισης του taxis έστειλα 3!!! Με τέτοιο ρυθμό.......

Αυτό το παιχνιδάκι...να παίζω κρυφτό με το taxis και να τρέχω να προλάβω τα deadlines που τελικά? δεν είναι αυτά!!παράταση στη παράταση χωρίς αποτέλεσμα...

Μας μαζεύουν τον όγκο δουλειάς σε χρόνο απαιτητό που ορίζουν αυτοί, και δεν μπορούμε να οργανώσουμε τη δουλειά μας.

Γιατί να τρέχω να στείλω τώρα τις οριστικές, όταν θα μπορούσα να τις στείλω νωρίτερα που είχα χρόνο?

Γιατί να στείλω τον Ιούνιο τις συγκεντρωτικές, όταν έχω χρόνο το καλοκαίρι? (τι θα αλλάξει? είμαι περίεργη).

Γιατί να στείλω ΤΩΡΑ τις δηλώσεις με τα αγροτικά όταν τα ανακοινώνουν 2 μέρες πριν? Ποιος θα μου τα συμπληρώσει σε μηδέν διάστημα? Γιατί να στείλω από τις 2 Μαΐου τις δηλώσεις των μελών εταιριών, όταν μέχρι τις 28/4 στέλνω τις εταιρίες?

Έχουμε και τις ΑΠΔ από την άλλη που λήγουν μέσα στα σ/κ, πως και έδωσαν παράταση 4 μέρες (λόγω του Πάσχα)....Εκπλήσσομαι!!!

Αγανάκτηση!!!!!

Έχουμε και τους συνταξιούχους που θέλουν ΤΩΡΑ τη δήλωσή τους!! - γιατί θα πάνε στο χωριό!!! #%$ΤΗΚΑ!!!

(Μπήκα ως επισκέπτης, γιατί τα μάτια μου, μου παίζουν παιχνίδια, και δε βλέπω το login - α!!! ρε taxisnet!!!!)

ELGK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν σας βγάζει μήνυμα ότι αφου έχετε συμπληρώσει τον κωδικό 801 θα πρέπει να είναι συμπληρωμένος και 802 (στη δεύτερη σελίδα στο Ε5) και η διαφορά είναι θετική βάλτε 0 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Ελπίζω να μην μας πουν αύριο πως "της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά"

Πάντως της μέρας τα καμώματα ας μην τα συζητήσουμε..........

Καλό κουράγιο νυχτόβιοι.......

Μήπως δοκιμάζουν πόσο δουλεύει το σύστημα τη νύχτα για να δούν αν μπορούν να την κάνουν στα σκοτεινά;

Βρε που καταντήσαμε....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην μας πουν αύριο πως "της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά"

Πάντως της μέρας τα καμώματα ας μην τα συζητήσουμε..........

Καλό κουράγιο νυχτόβιοι.......

Μήπως δοκιμάζουν πόσο δουλεύει το σύστημα τη νύχτα για να δούν αν μπορούν να την κάνουν στα σκοτεινά;

Βρε που καταντήσαμε....!!!

Λάθος η παρημία. Εγώ δουλευω απο το 1986 το PC ολη νυχτα , μεχρι 9 το πρωϊ και ολα πανε ρολοϊ. Απο το 2002 δουλευω το ιντερνετ με το υπ. οικ. νυχτα και τα πραγματα ειναι καλυτερα. Ολη νυχτα βλέπω ποσοι περιπου δουλευουν. Βέβαια μετα τις 4 ή 4,30 το πρωϊ, μενω μόνος. Ξερετε πως ειναι να εισαι μονος και απεναντι σου μονο τα μηχανηματα του υπ. οικ. ; σαν πλανηταρχης αισθάνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι!!!! όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε..... Υπέροχα ξενύχτια παρέα με Δηλώσεις, νούμερα και μάτια κουρασμένα.... ευτυχώς ακούω λίγο loveradio και ανεβαίνω.-_-... Εμ δεν θέλατε να τους δώσουμε ένα μάθημα..... . :angry:

Καλό μας κουράγιο,.. Εγώ πάντως Ε5 δεν έπιασα ακόμη...Φοβάμαι!!!!! προτίμησα να τελειώσω με τα ΦΠΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ, να σταματήσουμε να βασανιζόμαστε. να αφήσουμε κάτω τα πληκτρολόγια,

για δέκα μέρες, να μην προσπαθήσουμε καν να υποβάλλουμε τίποτα, καμία δήλωση, να νιώσουν ότι υπάρχουμε, κι ότι

δεν είμαστε ζώα, υποτελείς, άμισθοι δούλοι του συστήματος,

ενώ ταυτοχρονα να στείλουν όλοι οι ΄σύλλογοι, τα επιμελητήρια, οι φορείς ΠΟΦΕΕ , ΠΕΦε, ΜΕΦΕ κλπ, κι όλοι εμείς

από τα προσωπικά e-mail μας , μηνύματα, στο υπουργείο και στον τύπο, στο ραδιόφωνο, blogs , κλπ.

επίσης, κατάληψη των ΔΟΥ , συμβολικά, για να μην υποβληθεί κι εκεί τίποτε και να γίνει θόρυβος..

θα τολμήσουν να βγάλουν εκπρόθεσμες όλες τις δηλώσεις; χα..

αν δεν δείξουμε τα δόντια μας, θα μας φέρονται σα σκουλήκια..

Τι λέει; δόντια να δείξουμε; Πιά δόντια; Μας ξεδόντιασαν. Τυχαίο; (ρωτά ο άλλος) . Μάλλον οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει; δόντια να δείξουμε; Πιά δόντια; Μας ξεδόντιασαν. Τυχαίο; (ρωτά ο άλλος) . Μάλλον οχι.

ΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΜΕΧΡΙ 30/06/2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΜΕΧΡΙ 30/06/2011

Όλοι με αυτή ζούμε..... Βέβαια και με την ελπίδα οτι θα καταλάβουν οτι πρέπει να πέσουν λεφτά για νέους σέρβερ και να αρχίσει να προχωράει το σύστημα γιατί μας βλέπω και Αύγουστο εδώ να ήμαστε..... Απορώ ποιος σκέφτηκε αυτές τις καταληκτικές ημερομηνίες....

Κοινός κύριοι δεν πα να Μ@μηθήτε εμείς Πάσχα θα κάνουμε...Για εσάς δεν ξέρω καθίστε να στέλνετε Ε5 και πείτε Ανάσταση που εκείνη την ώρα μπορεί και να δουλεύει το ταχις..... Πέμπτη ημιαργία Παρασκευή αργία Δευτέρα αργία Τρίτη αργία και Πέμπτη θέλω να έχουν σταλεί ΟΛΑ.... Θα πετάξουμε.....

Ρε πάρτε τους σέρβερ του Facebook.... Σηκώνουν εκατομμύρια χρήστες κάθε μέρα και όλα δουλεύουν ρολόι.....

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ..... Με τους σέρβερ του 2000 δεν γίνεται να σηκώνεις εφαρμογές του 2011..... Δώστε λεφτά και αλλάξτε τους αλλιώς γυρίστε στο παλιό τουλάχιστον για φέτος να στείλουμε καμιά δήλωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σΗΜΕΡΑ το πρωι απο τις 5 στο γραφειο για να προλαβουμε το ταχις μην μπουκωσει.......χτες μεχρι το βραδυ αργα μετα τις 23.00 μηπως ξεμπουκωσει χαχχαχαχαχαχαχα ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε τελείως καμμένοι!!

Εγω δεν έχω στείλει τίποτα και ούτε πρόκειται!!

Κι άλλη βδομάδα....μια χαρά ειναι!!!

Ρε αντε πηγαίνετε σπιτάκια σας!!

:angry::angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι εχετε καταλαβει οτι ειμαστε οι μονοι που δουλευουμε ?

30/6 ηρεμα και ανθρωπινα ειναι το λογικο αιτημα ολων μας.Καλο Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε τελείως καμμένοι!!

Εγω δεν έχω στείλει τίποτα και ούτε πρόκειται!!

Κι άλλη βδομάδα....μια χαρά ειναι!!!

Ρε αντε πηγαίνετε σπιτάκια σας!!

:angry::angry:

Κι εγω ετσι σκεφτομουν αλλα την αλλη εβδομαδα κατι να σου κατσει πχ διακοπη ρευματος , παπαλα το ιντερνετ μια λαλακια στην δηλωση πχ λαθος αφμ κλπ κλπ και αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να κανω μια δοκιμη....... γρου.....γρου......γρου........γυρναει....γυρναει.....φορτωνει......ξεφορτωνει κ ειμαι στα προθυρα να το σπασωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε τελείως καμμένοι!!

Εγω δεν έχω στείλει τίποτα και ούτε πρόκειται!!

Κι άλλη βδομάδα....μια χαρά ειναι!!!

Ρε αντε πηγαίνετε σπιτάκια σας!!

:angry::angry:

Εδώ κολλάει τώρα να σε δω πως θα στείλεις την άλλη βδομάδα... Καλά τα λες αλλά αν στραβώσει κάτι και δεν δώσουν παράταση γατί χρειάζονται λεφτά τότε να δω ποιος θα κοροϊδεύει ποιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν έχετε υποχρεώσεις υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε. "

ΟΕ με έναρξη στο 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα μια δήλωση τώρα και πάω να την τυπώσω σε pdf και μου βγάζει

erroricon.gif Σφάλμα space.gifspace.gif REP-56055: Υπέρβαση των μέγιστων επιτρεπτών συνδέσεων: 20

'Αρα μόνο 20 λογιστές μπορούν να δουλεύουν σύγχρονος.. ας οργανωθούμε και ας δουλέψουμε με βάρδιες.

Να κάνω μια ερώτηση? παρακαλώ απαντήστε μου...

είναι καλύτερο να κάθεσαι όλη μέρα στο κατάστημα σου και να μην μπαίνει άνθρωπος ή να δουλεύεις όλη μέρα, μέχρι και τα ξημερώματα και να μην πληρώνεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε λύση επιτέλους!! Το υπουργείο ανακοίνωσε ότι το taxisnet παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα και μέχρι να λυθούν μπορούμε να στέλνουμε τις δηλώσεις μας στο taxisnet της Κύπρου! https://taxisnet.mof.gov.cy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική αυτού που σχεδίασε την φόρμα για το Ε5 των νομικών προσώπων. Γιατί πρέπει να στέλνεται το Ε3 μέσα από το Ε5. Δηλαδή αν κάνεις το λάθος και πατήσεις υποβολή στο Ε5 χωρίς να ανοίξεις σε άλλο παράθυρο το Ε3 για να το στείλεις απλά την πάτησες , δεν το έχεις υποβάλλει. Πρέπει κάποιος να ήταν μεθυσμένος. Χάθηκε ο κόσμος να είναι αναλυτικά τα έντυπα στην σειρά όπως και στα φυσικά πρόσωπα;; Απορώ αν καμιά εταιρεία λογισμικού το έχει πετύχει αυτό και μάλιστα αν το νομικό πρόσωπο έχει πάρει και κλειδάριθμο τότε σε στέλνει στο Ε3 το προσωπικό του λογιστή και ας έχεις βάλει στο "ρόλο" ότι ενεργείς σαν λογιστής αφού έχεις αποδεχτεί την εξουσιοδότηση από το νομικό πρόσωπο.

Εντάξει δεν παλεύεται με τίποτα.

Παιδιά νωρίς το πρωί δουλεύει το σύστημα , μαζί με τα κοκόρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...