Προς το περιεχόμενο

οριστικη φμυ Ε7 μεσω taxisnet προβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάστε τις οδηγίες και μη βάζετε ότι νά'ναι

Και εμεις οι "ηλιθίως" ταχύτατοι, (που για λόγους τοκετού) στειλαμε ηδη Ε7

πριν τις οδηγιες τί κάνουμε?

Τις στειλαμε αυθαιρετα με 000000 και ανυπαρκτες ημερομηνιες...

αυθαιρεσια συμφωνω...!!!

αλλα γιατι η δικια τους αυθαιρεσια να ειναι καλύτερη.

Ημαρτον πια.

Πρεπει να δουλευουμε οριακα μετα τις προθεσμιες και φυσικα στα ορια μας?

Ειμαστε ανθρωποι, με οικογενειες, παιδια και φυσικα μωρακια.

Αμαν πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!) ΚΑΙ ΣΤΟ PDF ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ Ή ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

Μήπως έχεις το MANPOWER γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα . Στους αλλοδαπούς εργαζόμενους που είναι με λατινικά στοιχεία τους τυπώνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βοήθεια που είχα από την υποστήριξη του προγράμματος μισθοδοσίας

δεν πέρασα τα δίμηνα που δεν είχαν φόρο προς απόδοση.

Στο τελευταίο δίμηνο που είχε φόρο πρόσθεσα και τις ακαθάριστες όλων των προηγούμενων, το φόρο ,το διπλότυπο και την ημερομηνία πληρωμής κανονικά και το πήρε.

Θα προσπαθήσω ξανά... Ευχαριστώ για τον χρόνο σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω ξανά... Ευχαριστώ για τον χρόνο σου..

Πώς θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ όταν έχω και περίπτωση για την οποία δεν οφειλόταν φόρος και συνεπώς δεν όφειλα να αποδώσω Προσωρινή ΦΜΥ ;

Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να προσθέσω τις ακαθάριστες αποδοχές για τις οποίες δεν όφειλα να υποβάλω Προσωρινή ΦΜΥ στην αντίστοιχη στήλη της αμέσως προηγούμενης ή επόμενης εγγραφής του Πίνακα «Ανάλυση των Ποσών Φόρου, Τελών Χαρτ. και Εισφοράς ΟΓΑ που αποδόθηκαν κατά Δίμηνο ή Μήνα», ώστε να συμφωνήσουν οι Συνολικές Ακαθάριστες Αποδοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ..

ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ..

ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ ΠΧ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ .FMY ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΤΙ..

ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΥΝΑΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ..

ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΝΟΜΑ ΑΡΧΕΙΟΥ ΠΧ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ .FMY ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ?

[/quote

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωτική η υπογραφή λογιστή στο Ε7?

Μπορούμε δηλαδή να στείλουμε με τις παλιές πιστοποιήσεις και χωρίς κλειδάριθμο?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωτική η υπογραφή λογιστή στο Ε7?

Μπορούμε δηλαδή να στείλουμε με τις παλιές πιστοποιήσεις και χωρίς κλειδάριθμο?

Ευχαριστώ.

Με τους παλιους κωδικους μπανεις κανονικα και στελνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...
επισκέπτη σπυρος

ρε παιδια εγω αντιμετωπιζω προβλημα στο πεδιο Τ.Κ. , οπου μου βγαζει μηνυμα "πρεπει να περιεχει μονο αριθμους ή να ειναι κενο..¨" , βαζω και τους αναλογους τ.κ. και μου βγαζει το ιδιο μηνυμα...προσπαθησα να τους σβησω..και παλι το ιδιο..συμβαινει..

εχει κανεις καμια ιδεα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : μετα την υποβολη της οριστικης στο ταχιςνετ μου βγαζει οτι εχει υποβληθει οριστικα αλλα μπορω να δω στην προβολη μονο την πρωτη σελιδα και οχι την αναλυτικη με τους εργαζομενους μπορει καποιος να μου πει αν ειναι δικο μου το προβλημα η καλως δεν εφανιζονται σε μενα?<BR>ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : μετα την υποβολη της οριστικης στο ταχιςνετ μου βγαζει οτι εχει υποβληθει οριστικα αλλα μπορω να δω στην προβολη μονο την πρωτη σελιδα και οχι την αναλυτικη με τους εργαζομενους μπορει καποιος να μου πει αν ειναι δικο μου το προβλημα η καλως δεν εφανιζονται σε μενα?<BR>ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : μετα την υποβολη της οριστικης στο ταχιςνετ μου βγαζει οτι εχει υποβληθει οριστικα αλλα μπορω να δω στην προβολη μονο την πρωτη σελιδα και οχι την αναλυτικη με τους εργαζομενους μπορει καποιος να μου πει αν ειναι δικο μου το προβλημα η καλως δεν εφανιζονται σε μενα?<BR>ευχαριστω

Δεν έχεις εσύ πρόβλημα.

Σωστά δεν βλέπεις την δεύτερη σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 months later...

Καλημέρα,

μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει αν στην οριστική ΦΜΥ Ε7 στο πεδίο ημέρες απασχόλησης για έναν εργαζόμενο που εργάστηκε όλο το έτος 2011 πρέπει να συμπληρωθεί 365 (όλο το έτος) ή 300 (25*12);

Ευχαριστώ :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 ( από τις ΑΠΔ πόσες ημέρες ασφάλισης βγάζεις?)

300 βγάζω απλώς μπερδεύτηκα με το 365 από τις οδηγίες του taxis...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση LSissy :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΜΥ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΤΟ  ΣΥΜΠΙΕΣΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΘΑ ΣΥΜΠΙΕΣΩ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ? Η ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόγραμμα που θα κατεβάσεις για να γράψεις τα αναλυτικά στοιχεία των εργαζόμενων, όχι αυτό των βεβαιώσεων αποδοχών.

Από την σελίδα www.gsis.gr για επιχειρήσεις πάτα εκεί που λέει ΝΕΟ: ΥΠΟΒΟΛΗ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ κλπ 2014 και μετά πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την εφαρμογή επισυναπτόμενου αρχείου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΜΥ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΤΟ  ΣΥΜΠΙΕΣΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΘΑ ΣΥΜΠΙΕΣΩ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ? Η ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?

Αφού υποβάλλεις οριστική δήλωση την οριστική συμπιέζεις. Οι βεβαιώσεις αποδοχών πάνε από άλλο μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού υποβάλλεις οριστική δήλωση την οριστική συμπιέζεις. Οι βεβαιώσεις αποδοχών πάνε από άλλο μενού.

to οποιο δεν εχει ανοιξει ακομα και θα εχει και αυτο αντιστοιχο προγραμμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ.......... 

για το ε7 κατεβασα το αρχειο το συμπιεσα του εδωσα ονομα το αφμ του εργοδοτη και το πηρε κανονικα.

 

για την υποχρεωση υποβολης βεβαιωσεων αποδοχων και παρακρατουμενων φορων (και 20% και 3%)

το ιδιο προγραμματακι χρησιμοποιουμε ?

και απο ποιο μενου το στελνουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟ Ε7 ΚΑΙ 2. ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΝΟΥ ΤΩΝ ΒΕΒΑΙΩΣΕΩΝ    ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΡΧΕΙΟ

ΕΓΩ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!

συγγνωμη δεν το καταλαβα ,πηγα στην οριστικη φμυ συμπληρωσα μεσα τα στοιχεια,καταβασα το προγραμματακι του ταξις το συμπληρωσα το συμπιεσα και το ανεβασα οταν εστειλα την οριστικη φμυ.

 

την αλλη υποχρεωση την περιτη βεβαια για τις βεβαιωσεις αποδοχων και τις βεβαιαωσεις παρακρατουμενων φορων ,μου λες οτι τις ανεβαζουμε με το ιδιο προγραμματακι του ε7 που εχω ηδη καταβασει?

και απο ποιο μενου τα στελνουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...