Προς το περιεχόμενο

οριστικη φμυ Ε7 μεσω taxisnet προβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να υποβαλω την οριστικη φμυ και κανω τα παρακατω βηματα.

κατεβαζω το προγραμματακι που λεει, φτιαχνω το αρχειο μου το αποθηκευω στον υπολογιστη μου.(λεει στις οδηγιες οτι δεν ειναι απαραιτο να ειναι ζιπ)

μετα τι κανω μπαινω με τους κωδικους στο ταχις παω στην οριστικη φμυ και μου εχει τα στοιχεια για να συμπληρωσω.

αυτο που εφτιαξα πως επισυναπτεται στο ταχις για υποβολη?

και τα δυο πρεπει να σταλουν?

εχω χαθει λιγο αν εχει καποιος ορεξη ας μου απαντηση

ευχαριστω πολυ

αν ξερει καποιος ας μου απαντηση ,οταν επιλεγω υπογολη μεσω αρχειου δεν με αφηνει να το επισυναψω μου ζηταει την εκδοση του αρχρειου αλλα ειναι κενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να υποβαλω την οριστικη φμυ και κανω τα παρακατω βηματα.

κατεβαζω το προγραμματακι που λεει, φτιαχνω το αρχειο μου το αποθηκευω στον υπολογιστη μου.(λεει στις οδηγιες οτι δεν ειναι απαραιτο να ειναι ζιπ)

μετα τι κανω μπαινω με τους κωδικους στο ταχις παω στην οριστικη φμυ και μου εχει τα στοιχεια για να συμπληρωσω.

αυτο που εφτιαξα πως επισυναπτεται στο ταχις για υποβολη?

και τα δυο πρεπει να σταλουν?

εχω χαθει λιγο αν εχει καποιος ορεξη ας μου απαντηση

ευχαριστω πολυ

αν ξερει καποιος ας μου απαντηση ,οταν επιλεγω υπογολη μεσω αρχειου δεν με αφηνει να το επισυναψω μου ζηταει την εκδοση του αρχρειου αλλα ειναι κενο

΄

Κάτω αριστερά, πάνω απ' το κοιμπί της υποβολής, γράφει αρχείο για υποβολή και δίπλα υπάρχει ένα πλαίσιο στο οποίο βρίσκεις με την αναζήτηση το αρχείο που έχεις δημιουργήσει και κάνεις άνοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄

Κάτω αριστερά, πάνω απ' το κοιμπί της υποβολής, γράφει αρχείο για υποβολή και δίπλα υπάρχει ένα πλαίσιο στο οποίο βρίσκεις με την αναζήτηση το αρχείο που έχεις δημιουργήσει και κάνεις άνοιγμα.

δηλαδη συμπληρωνω και την φορμα που εχει μεσα και επισυναπτω και το αρχειακι που εχω φτιαξει και το ειναι ενταξει ;

σε ευχαριστω αν μου το επιβειβεωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI, AΛΩΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΙΠ, ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΠΙΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΦΤΙΑΞΕΙ

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΟΛΕΣ ΕΓΩ, ΕΚΤΟΣ 3 ΠΕΛΑΤΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ:

- ΕΙΤΕ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 2010, ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ, ΛΕΕΙ....... ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- ΕΙΤΕ ΕΚΑΝΑΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟ 2010, ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ

(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΣΙ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ)

ΑΝΤΙΘΕΤΑ, ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟ 2011 (ΑΤΟΜΙΚΕΣ)..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<P>εγω τις ειχα φτιαξει με το παλιο προγραμμα και μου τις παιρνει κανονικα<BR>σε καποιον πελατη που ειχε αναδρομικα προηγουμενων ετων και ειχα βαλει με το παλιο προγραμμα κωδικο 12, κατεβαζοντας το νεο προγραμμα και το διορθωνω κανοντας μια εκτυπωση διαπιστωνω οτι οι στηλες μου βγαινουν κουκουρουκου. Στην στηλη των ημερων απασχολησης βγαινει ο φορος, στον αναλογουν βγαινει ο παρακρατηθεις και τετοια....<BR><BR>ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!<BR> την υπεβαλα ετσι βεβαια!!! Αφου την πηρε....<BR> και ο Θεος βοηθος!!!!!!!!!!!<BR> <BR><BR>Γιατι το βγαζει ετσι? εκανα κατι λαθος?</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ 10 ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ;)

ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ... ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ :lol:

AΣ ΒΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΣ ΜΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

το ίδιο θεματάκι έχω και εγώ, νομίζω ότι αντιμετωπίζεται αλλά για το πως θα ρωτήσω την εταιρία που έχει το προγραμματάκι μισθοδοσίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΙΧΑΛΗΣ

το ίδιο θεματάκι έχω και εγώ, νομίζω ότι αντιμετωπίζεται αλλά για το πως θα ρωτήσω την εταιρία που έχει το προγραμματάκι μισθοδοσίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΒΑΖΩ ΤΟ 0 ΚΑΙ ΑΡ.ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΖΩ ΤΟ 0 ΚΑΙ ΑΡ.ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ

Αν δεν διασταυρώνει τα ποσά του πάνω πίνακα (τα συνολικά δηλαδή), με τα ποσά του κάτω πίνακα (τα αναλυτικά κατά δίμηνο δηλαδή) και δεδομένου ότι ΔΕΝ έχεις καταθέσει περιοδικές, γιατί να βάζεις ημερομηνίες κλπ αλχημίες, αφού το δέχεται και χωρίς να συμπληρώσεις τίποτα?

(ή μήπως κάνει διασταύρωση και δεν το πρόσεξα ? :blink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως, να σας πώ και το εξής κουφό :

στον κάτω πίνακα ( της ανάλυσης κατά δίμηνο) αν πατήσετε στην λέξη "Ακαθάριστες Αποδοχές" (στην επικεφαλίδα της στήλης δηλαδή) σου ανοίγει ένα παράθυρο που σου εξηγεί ότι εκεί γράφεις τις .... "Ακαθόριστες" !!!!! :blink: :blink: :blink:

Τυχαίο ??? Δεν το νομίζω !!!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως, να σας πώ και το εξής κουφό :

στον κάτω πίνακα ( της ανάλυσης κατά δίμηνο) αν πατήσετε στην λέξη "Ακαθάριστες Αποδοχές" (στην επικεφαλίδα της στήλης δηλαδή) σου ανοίγει ένα παράθυρο που σου εξηγεί ότι εκεί γράφεις τις .... "Ακαθόριστες" !!!!! :blink: :blink: :blink:

Τυχαίο ??? Δεν το νομίζω !!!!! :D :D :D

Παιδακια του Δημοτικου να εβαζαν να γραψουν τετοιες οδηγιες ,τετοια λαθη δεν θα εκαναν.

Τωρα αν οι "ακαθοριστες " αποδοχες δεν συμφωνουν με το συνολο των αποδοχων στον α' πινακα βγαζει λαθος και ζηταει συμφωνια του πανω πινακα με τον κατω.Αν δεν εχει υποβαλλει ολα τα διμηνα γιατι δεν ειχε φορο σε καποια ,δεν την καταχωρει τη δηλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν διασταυρώνει τα ποσά του πάνω πίνακα (τα συνολικά δηλαδή), με τα ποσά του κάτω πίνακα (τα αναλυτικά κατά δίμηνο δηλαδή) και δεδομένου ότι ΔΕΝ έχεις καταθέσει περιοδικές, γιατί να βάζεις ημερομηνίες κλπ αλχημίες, αφού το δέχεται και χωρίς να συμπληρώσεις τίποτα?

(ή μήπως κάνει διασταύρωση και δεν το πρόσεξα ? :blink: )

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΩ ΑΡ. ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ. ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΕΞΑΛΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΦΟΡΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΖΩ ΤΟ 0 ΚΑΙ ΑΡ.ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ

Αυτό από πού προκύπτει.Εννοώ από πού δίνεται αυτή η οδηγία???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό από πού προκύπτει.Εννοώ από πού δίνεται αυτή η οδηγία???

ΟΔΗΓΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΣΕΝΑ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΔΗΛΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΑΥΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΔΗΓΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΣΕΝΑ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΔΗΛΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΑΥΤΑ?

Δυστυχώς πήρε δήλωση χωρίς τα πεδία αυτά.Δεν υπήρχε καθόλου φόρος σε κανένα δίμηνο φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς πήρε δήλωση χωρίς τα πεδία αυτά.Δεν υπήρχε καθόλου φόρος σε κανένα δίμηνο φυσικά.

[/quot

ΕΜΕΝΑ ΖΗΤΑ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως στην υποβολή χωρίς συμπλήρωση του κάτω πίνακα βγάζει λάθος που έχει να κάνει με το αρχείο (για το οποίο περιμένω διόρθωση) αλλά όχι για τη μή συμπλήρωση του κάτω πίνακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις πιστωτικές δηλώσεις τι γίνεται...μου λέει οτι δεν δεχεται πιστωτικές δηλώσεις προς υποβολή. επίσης εχω και εγς το πρόβλημα με τους αριθούς διπλοτύπου μιας και τα δυο τελευταία δίμηνα δεν είχα φόρο και έτσι δεν μου κόψανε απόδειξη...τι κάνω με τα δυο θεματάκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις πιστωτικές δηλώσεις τι γίνεται...μου λέει οτι δεν δεχεται πιστωτικές δηλώσεις προς υποβολή. επίσης εχω και εγς το πρόβλημα με τους αριθούς διπλοτύπου μιας και τα δυο τελευταία δίμηνα δεν είχα φόρο και έτσι δεν μου κόψανε απόδειξη...τι κάνω με τα δυο θεματάκια..

Ολοι οι λογιστες γνωριζουν οτι οι πιστωτικες δηλωσεις επαψαν να υπαρχουν τωρα και αρκετα χρονια. Ετσι το συστημα δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να την παραλάβει. Δηλαδή παρακρατουμε περισσοτερο φορο για να τον παρει ο εργοδοτης; Αυτο λεγεται κλεψια, γιαυτο και διορθωθηκε η παρανομια αρκετα χρονια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από μένα.

Το θέμα με τις ημερομηνίες μπορεί να λυθεί αν δε βάζουμε καθόλου το δεύτερο πίνακα (αφού έχουμε βάλει κενό και όχι μηδέν στο φόρο που αναλογεί του πρώτου πίνακα) αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε φόρο για ένα - δύο δίμηνα μόνο;;;;

Τότε πρέπει να συμφωνούν οι απόδοχες... Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[

Γεια σας και από μένα.

Το θέμα με τις ημερομηνίες μπορεί να λυθεί αν δε βάζουμε καθόλου το δεύτερο πίνακα (αφού έχουμε βάλει κενό και όχι μηδέν στο φόρο που αναλογεί του πρώτου πίνακα) αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε φόρο για ένα - δύο δίμηνα μόνο;;;;

Τότε πρέπει να συμφωνούν οι απόδοχες... Έχει κανείς καμιά ιδέ;

εγω εστειελα με τον παρακατω τροπο

α διμηνο αμοιβες φορος αρ διπλ ημερομηνια

β διμηνο αμοιβες μηδεν οοο 20/5/2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Fotis Athens

<P>εγω τις ειχα φτιαξει με το παλιο προγραμμα και μου τις παιρνει κανονικα<BR>σε καποιον πελατη που ειχε αναδρομικα προηγουμενων ετων και ειχα βαλει με το παλιο προγραμμα κωδικο 12, κατεβαζοντας το νεο προγραμμα και το διορθωνω κανοντας μια εκτυπωση διαπιστωνω οτι οι στηλες μου βγαινουν κουκουρουκου. Στην στηλη των ημερων απασχολησης βγαινει ο φορος, στον αναλογουν βγαινει ο παρακρατηθεις και τετοια....<BR><BR>ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!<BR> την υπεβαλα ετσι βεβαια!!! Αφου την πηρε....<BR> και ο Θεος βοηθος!!!!!!!!!!!<BR> <BR><BR>Γιατι το βγαζει ετσι? εκανα κατι λαθος?</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...