Jump to content
Sign in to follow this  
JONNYJ

θα δωσουν τελικα παράταση δηλωσεων?

Recommended Posts

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΤΗΣ ΠΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΦΟΙΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΕΙΧΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

SAN

Guest nick

τι τραγικότητες είναι αυτές που ζούμε ρε παιδιά;

σε χαρτοπετσέτες τις γράφουν τις ανακοινώσεις την ώρα που τρώνε την μπουγάτσα τους?

ΚΑΤΆΛΑΒΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 5 ΜΑΪΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ? (Η ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ?)

Guest Επισκέπτης

Για εξηγήσεις γραφείο Υφιπουργου τηλ. 2103375718-719 που σε παραπέμπει σε φορολογικό συνεργάτη τηλ. 2103375781 και δεν απαντά

Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να βρούμε άκρη

Να υποθέσω.. ότι θα βγει ερμηνευτική για τα παραπάνω .. μαζί με τα αγροτικά? :lol:

παρε τα αγροτικα να μη γκρινιαζεις ...

Μπορείτε να περιμένετε λίγο να φτιάξουμε τους πίνακες?

Θα ενημερωθείτε πλήρως.

βρε Κωστα , συγγνωμη κιολας γιατι ξερεις ποσο σε εκτιμω και σε συμπαθω αλλα μου επασες τα νευρα απο χτες ...laugh.gif

αμαν πια ...

πειραζει που θελουμε να καταλαβαινουμε και μεις και να ενημερωνομαστε και μεις χωρις μεσαζοντες ? biggrin.gif

( ωχχ λετε να θυμωσει και να μην βγαλει πινακες ??? huh.gifsad.gif )

Για την προθεσμία υποβολής των δηλώσεων των Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνιών, κοινοπραξιών κλπ., που τηρούν βιβλία Γ΄ κατηγορίας και όσες έχουν αντικείμενο εργασιών την αντιπροσώπευση ή πρακτόρευση ασφαλιστικών εταιρειών κλπ, εφόσον οι δηλώσεις υποβάλλονται μέσω ΔΟΥ.. (εδώ λείπει κάτι?)

, στην περίπτωση υποβολής μέσω διαδικτύου, ορίζεται ως καταληκτική ημερομηνία στις 28 Απριλίου, ανεξαρτήτως ΑΦΜ (η ημερομηνία έληγε αρχικώς στις 15 Απριλίου 2011, ανεξαρτήτως ΑΦΜ).

Βρε gus.. το έστειλα στον Μπαμπινιώτη.. αλλά δεν το κατάλαβε.. εσύ ποιον ρώτησες?

Τι ψάχνουμε βρε παιδιά, η πρώτη ή η τελυταία φορά είναι που διαβάζουμε ανακοίνωση, απόφαση κλπ και δεν καταλαβαίνουμε Χριστό;

σιγα τι να λειπει ? το κατηγορουμενο και ο επιθετικος προσδιορισμος, ισως και μια επιρρηματικη μετοχη....

ολα τα αλλα υποκειμενο, ρημα , αντικειμενο, στη θεση τους ....tongue.giflaugh.gif

και τα μυαλο στα καγκελα ....

Βρε gus.. το έστειλα στον Μπαμπινιώτη.. αλλά δεν το κατάλαβε.. εσύ ποιον ρώτησες?

ασε μην ρωτας, αυτος εχει τον Μπαμπινιωτη στο γραφειο του ....

ναστε καλα !!!!

θα παω με κεφια στη συναντηση και προς στιγμην ειχα μελαγχολησει ....tongue.gif

Και μια ακόμη απορία.. στην κεντρική σελίδα πέφτουν οι ΠΟΛ σαν το χαλάζι..

ή δυνατόν να ακολουθείτε μια αριθμητική σειρά.. έχω χάσει την 1075 και 1076 .. τις βρήκε κανείς ή τις κρατάνε καβάντζα για ΠΟΛοποίηση των ανακοινώσεων?

Τι γλωσσοπλάστης θεέ μου .. έγραψα πάλι.. :D

ή δυνατόν να ακολουθείτε μια αριθμητική σειρά.. έχω χάσει την 1075 και 1076 .. τις βρήκε κανείς ή τις κρατάνε καβάντζα για ΠΟΛοποίηση των ανακοινώσεων?

εδω την αλλη την κρατουσαν δυο μηνες για να την βγαλουν , δεν θυμαμαι και ποια ειναι .....

πως κρατανε τον αριθμο πρωτοκολλου για παν ενδεχομενο, ενα πραμα ......

εδω την αλλη την κρατουσαν δυο μηνες για να την βγαλουν , δεν θυμαμαι και ποια ειναι .....

πως κρατανε τον αριθμο πρωτοκολλου για παν ενδεχομενο, ενα πραμα ......

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/12017/hl/1008

αυτό που γράφεις Χρυσούλα (η 1008) ήταν στο συρτάρι δυο μήνες, μέχρι που έφυγε βράδυ ο Γεωργακόπουλος...

τυχαίο, δεν νομίζω...

Γλωσσοπλάστη μας ,

έχουμε χάσει την μπάλα από καιρό ,

Ποιός παπάς και ποιός κουμπάρος ,

Αν υπήρχε τροχαία για τις ΠΟΛ θα τις είχαν πάρει το δίπλωμα με τέτοια ταχύτητα που κυκλοφορούν :D :D :D

Αποκλειστικά και μόνο για περιπτώσεις προβλημάτων στην επικοινωνία με τον ειδικό δίκτυο TAXISnet ...

O ειδικός δίκτυος ... :D

Όλη η ανακοίνωση είναι γραμμένη σε ΑΨΟΓΑ Ελληνικά !!! :P

Αν κάποιος έχει καταλάβει κάτι ας μας το μεταφράσει ... :D

Την διαβασα και νομιζα οτι ειχα καποιο διανοητικο προβλημα.. Ευτυχως μπηκα στο forum και χαλαρωσα.. Εγω καταλαβαινω οτι προσπαθει να πει και οτι αν για καποιο λογο δεν μπορουμε να την στειλουμε μεσω taxis μπορουμε και στην ΔΟΥ μεσα σε 5 Μερες.. Το καταλαβε και καποιος αλλος;

Σημερα διαβαζοντας την ανακοινωση αισθανθηκα ο πιο χαζος ανθρωπος στον κοσμο :blink:

μεχρι που μπηκα και διαβασα τα σχολια και ησυχασα (ανακουφιση). :)

Να' στε καλα παιδια, το γελιο χαλαρωνει. :lol: