Προς το περιεχόμενο

θα δωσουν τελικα παράταση δηλωσεων?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ξεχασα να κανω χειρογραφες δηλωσεις και δεν θελω να τις ξαναθυμηθω και αυτη η προβλεψη για τυχον προβληματα επικοινωνιας με τον ειδικο δικτυο, με αφηνει πολυ ανησυχη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 628
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ ακόμη ψάχνω που ακριβώς γράφει το .........

30/09/2011

30/09/2011

30/09/2011

30/09/2011

30/09/2011

30/09/2011

30/09/2011

ΥΓ Είπαμε γράψε γράψε σε κάποιον θα μείνει αυτή η ημερομηνία , απλά ελπίζω να είναι κάποιος από το Υπουργείο ...... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που κατάλαβα είναι ότι είστε αχαριστοι .

To ΥΟ το ανακοινωνει ξεκαθαρα τα εξής:

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/7477

Το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνει ότι για την διευκόλυνση των πολιτών τα εξής:

Αντι βρε γαϊουδούρια να πειτε ενα ευχαριστώ στο ΥΟ που διευκολύνει τα εξής των πολιτών , εσείς καθοσαστε και κοροιδεύετε τους συντάκτες των εξής ανακοινώσεων , που ανακοινώνουν.

Τι να πω , ειλικρινα ντρεπομαι για λογαριασμό σας.

Φτού σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συνάδελφοι!Σας διαβάζω αρκετό καιρό και σήμερα αποφάσισα να γράψω εκφράζοντας τη δυσαρέσκειά μου για την κατάσταση που επικρατεί στο taxisnet αλλά και σχετικά με τις προθεσμίες υποβολής δηλώσεων!Το τελευταίο κείμενο που εξεδόθη από το Υπουργείο Οικονομικών είναι τόσο διφορούμενο που πραγματικά δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν κατάλαβα τι μπορεί να εννοούν!Και η απορία μου είναι τι τελικά ισχύει για τους ελεύθερους επαγγελματίες που ασκούν ατομική επιχείρηση με βιβλία Β κατηγορίας!Δόθηκε παράταση μέχρι 5 Μαίου ανεξαρτήτως ΑΦΜ ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δόθηκε παράταση μέχρι 5 Μαίου ανεξαρτήτως ΑΦΜ ή όχι?

Όποιος βρει την λύση, παίρνει παράταση δηλώσεων για μια ολόκληρη επιπλέον μέρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι πιο δύσκολο για έναν λογιστή:

1. Να διαβάσει μια ανακοίνωση ?

Η'

2. Να κάνει μια δήλωση?

Ρε που καταντήσαμε..... οχι τίποτε άλλο θα μας πουνε και @#$%^&*

οτι δεν καταλαβαίνουμε απλά Ελληνικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει πολύ γέλιο να σκάσουμε μύτη αύριο όλοι στις ΔΟΥ για δηλώσεις διότι "έχουμε προβλήματα σύνδεσης με τον δίκτυο" . Και επίσης να ρωτάμε πότε λίγουν οι προθεσμίες για τις δηλώσεις. Ζαβαρακατρανέμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Επιπλέον, παρατείνεται ως τις 5 Μαΐου 2011 η υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος των επαγγελματιών που ασκούν ατομική επιχείρηση ή είναι ελεύθεροι επαγγελματίες που τηρούν βιβλία Γ΄ κατηγορίας, η οποία έληγε στις 18 Απριλίου 2011, και ολοκληρωνόταν μέσα σε 11 μέρες, με εξαίρεση στις 26 Απριλίου 2011, με αρχή για το ψηφίο 1 στις 18 Απριλίου και λήξη για τα ψηφία 60, 70, 80, 90 και 00, όπως αντίστοιχα δόθηκε προθεσμία υποβολής και για τους τηρούντες βιβλία Α΄ και Β΄ κατηγορίας ή μη τηρούντες.

Το νόημα της εξαίρεσης αυτής της μέρας δεν την κατάλαβα...............( ίσως γιατί είναι τελευταία μέρα για περιοδικές ΦΠΑ??) .....ΑΒΥΣΣΟΣ η ψυχή τους.....

Απ' ότι κατάλαβα εγώ, οι παρατάσεις δηλώσεων εισοδήματος ισχύουν μόνο για όσους έχουν Γ' κατηγορίας (ατομικές και εταιρείες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<P>και ξαναρωταω εγω ο αφελης την πρωτη ερωτηση αυτου του topic<BR>ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΦΕΕ..η για να το παω παραπερα...<BR>ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ????<BR>μηπως να οργανωσουμε μια ομαδα απο εδω μεσα και να παρουμε σβαρνα τα πρωϊναδικα??<BR>μηπως δεν διαβαζουν οι εκπροσωποι του υπουργειου απο το ιντερνετ τα παραπονα των πολιτων<BR>και εχουν εγκλωβιστοι στην TV??<BR>ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΙ κυριοι ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ <BR>ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ!!!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα δωσουν απαντηση στην αιτηση της ΠΟΦΕΕ?

ποτε θα δωθει μια ανθρωπινη παραταση για φετος??

θα κανουμε πασχα στα γραφεια ή στα σπιτια μας?

Να σουβλιζω στο μπαλκονι του γραφειου φετος ή στο σπιτι μου με την οικογενεια μου?

Μηπως καταλάβατε για την παράταση τι γίνεται? ποτε λήγουν οι επαγγελματίες και οι επιχειρήσεις με β κατηγορίας βιβλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω την εικόνα από το υπουργείο.

ΩΡΑ: 14:29

Υπάλληλος Μαίρη : Λίτσα πήρε ο Μεγάλος και είπε να συντάξουμε μία ανακοίνωση για παράταση δηλώσεων .

Η Λίτσα με την τσάντα στην πόρτα

Λίτσα: Πάει καλά δεν βλέπει τι ώρα έιναι; Όλα κι όλα εγώ έχω σχολάσει . Άμα θέλεις κάτσε και γράψε . Εγώ φεύγω.

Μαίρη: Γιατί εγώ δεν έχω σχολάσει ; Ti μήπως θα μας δώσει υπερωρίες; Εδώ τον βασικό και μας τον έχει κόψει. Όμως ρε συ ποιός θα την γράψει;

Εκείνη την ώρα μπαίνει ο Βάγγος από το κυλικείο, που γουστάρει την Μαίρη, να μαζέψει τα ποτήρια .

Βάγγος : Καλά κυρία Μαίρη ακόμα εδώ; Δεν έχει κομωτήριο σήμερα;

Μαίρη: Άστα ρε Βάγγο . Πρέπει να συντάξω μία ανακοίνωση και δεν θα προλάβω την Σούλα που με περιμένει στο κομωτήριο.

Και τότε της έρχεται η Μεγάλη Ιδέα.

Μαίρη : Ρε συ Βάγγο εσύ το έχεις βγάλει το γυμνάσιο ,έτσι δεν είναι;

Τι να πει ο καημένος ο Βάγγος ότι πήρε απολυτήριο δημοτικού με την πέμπτη;

Βάγγος.: φυσικά κυρία Μαίρη . Και θα έβγαζα και το λύκειο αλλά με κέρδισε ο "δίσκος"

Μαίρη : Άντε βρε αγόρι μου να χαρείς διάβασε αυτή την περίληψη και γράψε ότι κατάλαβες . Μόνο όταν τελειώσεις πάτα το κουμπί "αποστολή" πάνω αριστερά και κλείσε και τα φώτα.

Βάγγος : Ότι θέλει η κυρία Μαίρη μας.

οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα η καταστάσεις δεν είναι τυχαία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω την εικόνα από το υπουργείο.

ΩΡΑ: 14:29

Υπάλληλος Μαίρη : Λίτσα πήρε ο Μεγάλος και είπε να συντάξουμε μία ανακοίνωση για παράταση δηλώσεων .

Η Λίτσα με την τσάντα στην πόρτα

Λίτσα: Πάει καλά δεν βλέπει τι ώρα έιναι; Όλα κι όλα εγώ έχω σχολάσει . Άμα θέλεις κάτσε και γράψε . Εγώ φεύγω.

Μαίρη: Γιατί εγώ δεν έχω σχολάσει ; Ti μήπως θα μας δώσει υπερωρίες; Εδώ τον βασικό και μας τον έχει κόψει. Όμως ρε συ ποιός θα την γράψει;

Εκείνη την ώρα μπαίνει ο Βάγγος από το κυλικείο, που γουστάρει την Μαίρη, να μαζέψει τα ποτήρια .

Βάγγος : Καλά κυρία Μαίρη ακόμα εδώ; Δεν έχει κομωτήριο σήμερα;

Μαίρη: Άστα ρε Βάγγο . Πρέπει να συντάξω μία ανακοίνωση και δεν θα προλάβω την Σούλα που με περιμένει στο κομωτήριο.

Και τότε της έρχεται η Μεγάλη Ιδέα.

Μαίρη : Ρε συ Βάγγο εσύ το έχεις βγάλει το γυμνάσιο ,έτσι δεν είναι;

Τι να πει ο καημένος ο Βάγγος ότι πήρε απολυτήριο δημοτικού με την πέμπτη;

Βάγγος.: φυσικά κυρία Μαίρη . Και θα έβγαζα και το λύκειο αλλά με κέρδισε ο "δίσκος"

Μαίρη : Άντε βρε αγόρι μου να χαρείς διάβασε αυτή την περίληψη και γράψε ότι κατάλαβες . Μόνο όταν τελειώσεις πάτα το κουμπί "αποστολή" πάνω αριστερά και κλείσε και τα φώτα.

Βάγγος : Ότι θέλει η κυρία Μαίρη μας.

οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα η καταστάσεις δεν είναι τυχαία

:lol: :lol: :lol: :lol:

Και την ορθή επανάληψη που βγήκε τωρα ποιός την έγραψε????

Ο Μήτσος ο ξαδελφος του Βάγγου???

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/7477

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol:

Και την ορθή επανάληψη που βγήκε τωρα ποιός την έγραψε????

Ο Μήτσος ο ξαδελφος του Βάγγου???

http://www.taxheaven...ws/view/id/7477

Ο παραγιος του Βαγγου , γιατι τελικα ο Βαγγος την εκανε με την Μαιρη laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος Βρεί από την ανακοίνωση του υπουργείου τί παρατείνεται (εκτός των εκκαθαριστικών ΦΠΑ) σε σχέση με την προηγούμενη ανακοίνωση , κερδίζει Δωρεάν συνδρομή σοτ site για ένα χρόνο. (εάν το βρούν παραπάνω από ένας θα γίνει κλήρωση με την παρουσία toy das (κίμωνα)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα τι θέλει να πει ακριβώς η ανακοίνωση για τις προθεσμίες και ποιους επιτιδευματίες αφορά...

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΑΝΟΙΞΕ ΔΙΑΠΛΑΤΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΔΗΛΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΛΟΓΙΣΤΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ !!!!

(Γιατί ποιος "συνάδελφος" εφοριακός θα πει : "Δεν μπορώ να την παραλάβω χωρίς υπογραφή λογιστή, συνάδελφε ή γιέ μου ή συνταχιούχε τραπεζικέ ή λογιστή χωρίς έναρξη κλπ κλπ..." ????? , αλλά και να "μπορέσει..." να την παραλάβει, τι θα του κάνουν ????? θα έχει μήπως συνυπευθυνότητα ή ποινική δίωξη ???? και ποιος θα ελέγξει μετά, σε χειρόγραφη δήλωση αν υπάρχει υπογραφή λογιστή ή όχι????? ΚΑΝΕΝΑΣ!!!)

και πάνω που λέγαμε ότι τουλάχιστον οι αεριτζήδες βγήκανε "off" !!!!!:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος Βρεί από την ανακοίνωση του υπουργείου τί παρατείνεται (εκτός των εκκαθαριστικών ΦΠΑ) σε σχέση με την προηγούμενη ανακοίνωση , κερδίζει Δωρεάν συνδρομή σοτ site για ένα χρόνο. (εάν το βρούν παραπάνω από ένας θα γίνει κλήρωση με την παρουσία toy das (κίμωνα)).

Έλα ρε Κώστα τα εύκολα ;

Αφού το λέει ξεκάθαρα. Και ειδικά στην ορθή επανάληψη.

Αυτό που πέρνει παράταση είναι η μ..κία που τους δέρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω.. ότι θα βγει ερμηνευτική για τα παραπάνω .. μαζί με τα αγροτικά? :lol:

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ , ΛΟΓΙΚΑ ΕΝΟΟΥΝ ΟΤΙ

ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΚΑΙ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ) ΠΑΝΕ ΕΩΣ 5 ΜΑΙΟΥ ;ΤΕΛΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ;

Η 5 ΜΑΙΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ 1 ;

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ;

ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειστικες πληροφοριες αναφερουν οτι συντακτης ειναι ο Τομσεν

Ειναι η πρωτη ανακοινωση που βγαζει μετα απο 6μηνα ταχυρρυθμα μαθηματα Ελληνικων

Ειπαν να του δωσουν μια ευκολη ανακοινωση για αρχη και απο τις επομενες θα μπει στα βαθια με συνταξη ΠΟΛ του τελευταιου φορολογικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ , ΛΟΓΙΚΑ ΕΝΟΟΥΝ ΟΤΙ

ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΚΑΙ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ) ΠΑΝΕ ΕΩΣ 5 ΜΑΙΟΥ ;ΤΕΛΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ;

Η 5 ΜΑΙΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ 1 ;

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ;

ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ;

Φεεεεεεεεεεετα ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ, ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ COPY PASTE ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ. ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΑΛΛΟ SITE ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΑ. Ε ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΑΧΡΗΣΤΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ UPDATE ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΘΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΑ ΒΥΖΙΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΟΥΝΕΡΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΔΩΡΟ Τ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να εστιάσουμε στο ρήμα δόθηκε.

δόθηκε κάτι ας μην είμαστε αγενείς.

εγώ προσωπικά ευχαριστώ πολύ, τον καλό κύριο που κάτι ήθελε να μας δώσει,παρ ότι δεν κατάλαβα ακριβώς τι ήταν αυτό που μας έδινε,

να ναι καλά ο άνθρωπος, κάθε ευτυχία του εύχομαι,και του χρόνου να μαστε γεροί................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...