Προς το περιεχόμενο

θα δωσουν τελικα παράταση δηλωσεων?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποτε θα δωσουν απαντηση στην αιτηση της ΠΟΦΕΕ?

ποτε θα δωθει μια ανθρωπινη παραταση για φετος??

θα κανουμε πασχα στα γραφεια ή στα σπιτια μας?

Να σουβλιζω στο μπαλκονι του γραφειου φετος ή στο σπιτι μου με την οικογενεια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 628
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τουλάχιστον ας βγεί σύνταμα μιά απόφαση γιά τις Εκκαθαριστκές Φ.Π.Α. Β' κατηγορίας....

Αυτή βγήκε.. δεν την είδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Φ.Π.Α.

Tuesday April 12, 2011 08:45 AM

TAXISnet 12.04.2011

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών.

Σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική υποβολή των εκκαθαριστικών δηλώσεων Φ.Π.Α. για υποκείμενους που τηρούσαν βιβλία Α΄ ή Β΄ κατηγορίας ΚΒΣ, παρατείνεται μέχρι και τις 20/04/2011.

Προσοχή.

Οι χρεωστικές εκκαθαριστικές δηλώσεις Φ.Π.Α. έτους 2010 που έχουν ήδη υποβληθεί και η ταυτότητα πληρωμής έχει καταληκτική ημερομηνία πληρωμής 12/04/2011, πρέπει να πληρωθούν μέχρι την παραπάνω ημερομηνία (12/04/2011). Η παράταση ισχύει για τις δηλώσεις που θα υποβληθούν από σήμερα και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα δωσουν απαντηση στην αιτηση της ΠΟΦΕΕ?

ποτε θα δωθει μια ανθρωπινη παραταση για φετος??

θα κανουμε πασχα στα γραφεια ή στα σπιτια μας?

Να σουβλιζω στο μπαλκονι του γραφειου φετος ή στο σπιτι μου με την οικογενεια μου?

ΛΥΣΑΡΙΟ¨\ οι σωστες απαντησεις ειναι οι κατωθι

ΠΟΤΕ'

ΠΟΤΕ'

ΓΡΑΦΕΙΑ

ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΝΑ ΣΟΥΒΛΙΣΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΥΣΑΡΙΟ¨\ οι σωστες απαντησεις ειναι οι κατωθι

ΠΟΤΕ'

ΠΟΤΕ'

ΓΡΑΦΕΙΑ

ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΝΑ ΣΟΥΒΛΙΣΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΥΣΑΡΙΟ¨\ οι σωστες απαντησεις ειναι οι κατωθι

ΠΟΤΕ'

ΠΟΤΕ'

ΓΡΑΦΕΙΑ

ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΝΑ ΣΟΥΒΛΙΣΕΙΣ

ή ισως αυτες..

1) ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ

2) ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ

3) ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ

4) ΤΟ ΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ!!!(θα το βαλω φετος με ...αναμορφωση περυσινων αποτελεσματων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν βρε παιδιά, μας έχουν βγάλει τη ψυχή...ούτε καν στο παρά πέντε...και κατά τη συνήθη τακτική τους στο + 10 +15 +20 +25+++++++Ε Λ Ε Ο Σ:angry: :angry: :angry:

Μετά το δεν πληρώνω να βγάλουμε και μεις το κίνημα του ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συνάδελφοι ηρεμίστε λίγο (όσο και αν η ηρεμία δεν αρέσει σε κα΄ποιους)

δενθα παιθάνουμε επειδή το θέλουν αυτοί

στο κάτω κάτω της γραφής απο μας περιμένουμε

μην πάθουμε και τίποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν βρε παιδιά, μας έχουν βγάλει τη ψυχή...ούτε καν στο παρά πέντε...και κατά τη συνήθη τακτική τους στο + 10 +15 +20 +25+++++++Ε Λ Ε Ο Σ:angry: :angry: :angry:

Μετά το δεν πληρώνω να βγάλουμε και μεις το κίνημα του ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ !!!!!!!!

επίκειται η υπογραφή εγκυκλίου βάσει της οποίας θα δίνονται οδηγίες υποβολής των δηλώσεων με τη προσέλευση των Λογιστών στις κατά τόπους Εφορίες ή την αποστολή των δηλώσεων Ταχυδρομικά και όχι ηλεκτρονικά όπως είχε ανακοινωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψύχραιμο σε βλέπω Απόστολε.

Να πω την αλήθεια αυτό που με αγχώνει πιο πολύ είναι ότι δεν βλέπω να βγάζουν διευκρινιστική για το σημείωμα ΦΠΑ του αυτοελέγχου και δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσω δηλώσεις, όχι πότε λήγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίκειται η υπογραφή εγκυκλίου βάσει της οποίας θα δίνονται οδηγίες υποβολής των δηλώσεων με τη προσέλευση των Λογιστών στις κατά τόπους Εφορίες ή την αποστολή των δηλώσεων Ταχυδρομικά και όχι ηλεκτρονικά όπως είχε ανακοινωθεί.

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΑΥΤΟΠΗΡΠΟΛΗΘΩ...

ΕΠΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΕΣ

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Ανακοίνωση σχετικά με τις παρατάσεις των προθεσμιών υποβολής εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ μέσω του TAXISnet και υποβολής εισοδήματος 2011, καθώς και της δήλωσης στοιχείων ακινήτων 2011 για ορισμένες κατηγορίες υπόχρεων

Το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνει ότι για την διευκόλυνση των πολιτών παρατείνεται η προθεσμία υποβολή των εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ έτους 2010 με την χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου μέσω του TAXISnet, μέχρι τις 20 Απριλίου.

Επιπλέον, παρατείνεται ως τις 5 Μαΐου 2011 η υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος των επαγγελματιών που ασκούν ατομική επιχείρηση ή είναι ελεύθεροι επαγγελματίες που τηρούν βιβλία Γ΄ κατηγορίας, η οποία έληγε στις 18 Απριλίου 2011, και ολοκληρωνόταν μέσα σε 11 μέρες, με εξαίρεση στις 26 Απριλίου 2011, με αρχή για το ψηφίο 1 στις 18 Απριλίου και λήξη για τα ψηφία 60, 70, 80, 90 και 00, όπως αντίστοιχα δόθηκε προθεσμία υποβολής και για τους τηρούντες βιβλία Α΄ και Β΄ κατηγορίας ή μη τηρούντες.

Για την προθεσμία υποβολής των δηλώσεων των Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνιών, κοινοπραξιών κλπ., που τηρούν βιβλία Γ΄ κατηγορίας και όσες έχουν αντικείμενο εργασιών την αντιπροσώπευση ή πρακτόρευση ασφαλιστικών εταιρειών κλπ, εφόσον οι δηλώσεις υποβάλλονται μέσω ΔΟΥ, στην περίπτωση υποβολής μέσω διαδικτύου, ορίζεται ως καταληκτική ημερομηνία στις 28 Απριλίου, ανεξαρτήτως ΑΦΜ (η ημερομηνία έληγε αρχικώς στις 15 Απριλίου 2011, ανεξαρτήτως ΑΦΜ).

Αποκλειστικά και μόνο για περιπτώσεις προβλημάτων στην επικοινωνία με τον ειδικό δίκτυο TAXISnet ή στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει η δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής των δηλώσεων των ατομικών επιχειρήσεων, των ελευθέρων επαγγελματιών και των εταιριών (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινοπραξιών, κοινωνιών κλπ) και λόγω της υποχρεωτικής εφαρμογής για πρώτη φορά των δηλώσεων αυτών στις ΔΟΥ, εντός πέντε εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής της δήλωσης τους μέσω διαδικτύου, με βάση το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους.

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων στοιχείων ακινήτων του έτους 2011, που υποβάλλονται στη ΔΟΥ, ορίζεται στις ίδιες ημερομηνίες με τη δήλωση φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της δεύτερης παραγράφου.

Συνάδερφοι "ο νοών νοείτο" !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Καλά, δημοτικό δεν έχουν πάει αυτοί στο Τaxis???

Τι συντακτικό είναι αυτό???

Πάντως, εγώ κατάλαβα ότι πήρανε όλες οι ατομικές Α', Β', Γ' κατηγορίας παράταση μέχρι 5 Μαίου.

Βοήθειά μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι ψυχραιμός

έχω εκνευριστεί και μάλιστα πολυ

και δεν έχω εκνευριστεί τόσο με τα προβλήματα, κάθε νέο όπως λένε και άλλοι στο φ΄ρουμ θα έχει προβλήματα.

έχω εκνευριστεί με την αντιμετώπιση απο το taxis και γενικά απο την διοίκηση και την αντιμετώπση που έχει πάνω στο θέμα

δεν μπορεί να χτυπάει σε διευθυνση του υπουργείου το τηλέφωνο συνέχεια για προβλήματα και να απαντάει ο/η υπευθυνος/νη του taxis οτι εδω βλέπουμε το σύστημα να δουλευει κανονικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση σχετικά με τις παρατάσεις των προθεσμιών υποβολής εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ μέσω του TAXISnet και υποβολής εισοδήματος 2011, καθώς και της δήλωσης στοιχείων ακινήτων 2011 για ορισμένες κατηγορίες υπόχρεων

Το Υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνει ότι για την διευκόλυνση των πολιτών παρατείνεται η προθεσμία υποβολή των εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ έτους 2010 με την χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου μέσω του TAXISnet, μέχρι τις 20 Απριλίου.

Επιπλέον, παρατείνεται ως τις 5 Μαΐου 2011 η υποβολή των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος των επαγγελματιών που ασκούν ατομική επιχείρηση ή είναι ελεύθεροι επαγγελματίες που τηρούν βιβλία Γ΄ κατηγορίας, η οποία έληγε στις 18 Απριλίου 2011, και ολοκληρωνόταν μέσα σε 11 μέρες, με εξαίρεση στις 26 Απριλίου 2011, με αρχή για το ψηφίο 1 στις 18 Απριλίου και λήξη για τα ψηφία 60, 70, 80, 90 και 00, όπως αντίστοιχα δόθηκε προθεσμία υποβολής και για τους τηρούντες βιβλία Α΄ και Β΄ κατηγορίας ή μη τηρούντες.

Για την προθεσμία υποβολής των δηλώσεων των Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνιών, κοινοπραξιών κλπ., που τηρούν βιβλία Γ΄ κατηγορίας και όσες έχουν αντικείμενο εργασιών την αντιπροσώπευση ή πρακτόρευση ασφαλιστικών εταιρειών κλπ, εφόσον οι δηλώσεις υποβάλλονται μέσω ΔΟΥ, στην περίπτωση υποβολής μέσω διαδικτύου, ορίζεται ως καταληκτική ημερομηνία στις 28 Απριλίου, ανεξαρτήτως ΑΦΜ (η ημερομηνία έληγε αρχικώς στις 15 Απριλίου 2011, ανεξαρτήτως ΑΦΜ).

Αποκλειστικά και μόνο για περιπτώσεις προβλημάτων στην επικοινωνία με τον ειδικό δίκτυο TAXISnet ή στις περιπτώσεις που δεν υπάρχει η δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής των δηλώσεων των ατομικών επιχειρήσεων, των ελευθέρων επαγγελματιών και των εταιριών (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινοπραξιών, κοινωνιών κλπ) και λόγω της υποχρεωτικής εφαρμογής για πρώτη φορά των δηλώσεων αυτών στις ΔΟΥ, εντός πέντε εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής της δήλωσης τους μέσω διαδικτύου, με βάση το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους.

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων στοιχείων ακινήτων του έτους 2011, που υποβάλλονται στη ΔΟΥ, ορίζεται στις ίδιες ημερομηνίες με τη δήλωση φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της δεύτερης παραγράφου.

Να υποθέσω.. ότι θα βγει ερμηνευτική για τα παραπάνω .. μαζί με τα αγροτικά? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, εγώ κατάλαβα ότι πήρανε όλες οι ατομικές Α', Β', Γ' κατηγορίας παράταση μέχρι 5 Μαίου.

Λάθος κατάλαβες αλλά μην αγχώνεσαι, απλά δεν έχουν βγάλει την παράταση για τους υπόλοιπους (Α' & Β'). Περιμένουν να πάει 18 ο μήνας, να ανακαλύψουν ότι τους λείπουν 200.000 δηλώσεις από τους υπόχρεους του Μαρτίου και να μας δώσουν παράταση.

δεν είμαι ψυχραιμός

έχω εκνευριστεί και μάλιστα πολυ

και δεν έχω εκνευριστεί τόσο με τα προβλήματα, κάθε νέο όπως λένε και άλλοι στο φ΄ρουμ θα έχει προβλήματα.

έχω εκνευριστεί με την αντιμετώπιση απο το taxis και γενικά απο την διοίκηση και την αντιμετώπση που έχει πάνω στο θέμα

δεν μπορεί να χτυπάει σε διευθυνση του υπουργείου το τηλέφωνο συνέχεια για προβλήματα και να απαντάει ο/η υπευθυνος/νη του taxis οτι εδω βλέπουμε το σύστημα να δουλευει κανονικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Στο τέλος θα μας βγάλουν και άχρηστους γιατί δεν μπορούμε να στείλουμε μια δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συντάκτης της ανακοίνωσης πρέπει να έχει γυρίσει απο μεσημεριανό τσιπουράκι. Δεν υπάρχει κανένα νόημα καμία νοηματική συνέχεια και αν είσαι και λίγο πιεσμένος απλά πέρνεις ένα αντικαταθλιπτικό και ξανα διαβάζεις την ανακοίνωση μπας και μπορέσεις να βγάλεις άκρη τι ακριβώς πέρνει παράταση τι έχει ήδη πάρει και δεν το ξέραμε και τέλος πάντων τι στο διάλο θα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ποιοι πήραν παράταση και μέχρι πότε??

οεο;;; :P

Εγώ πάντως τον καφέ μου θα τον πιω παραλιακά!

Δεν θα αγχωθώ και σήμερα! Φτάνει το χθεσινό λούκι. Όλο το βράδυ από το σπίτι να παιδεύομαι και στη ΔΟΥ σήμερα να μου λένε δεν παραλαμβάνω σήμερα, έλα αύριο εκπρόθεσμη να στις παραλάβω! Όχι δεν θα τους κάνω την χάρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...