Προς το περιεχόμενο

Φορολογική Αναμόρφωση μετά την κατάθεση της Δήλωσης?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Επειδή έχω μπερδευτει με την Κατάσταση Φορολογικής Αναμόρφωσης πείτε μου αν έχω καταλάβει καλά:

Θα κάνουμε την αναμόρφωση των δαπανών πριν καταθέσουμε το Ε3 και τον Ιούνιο θα συμπληρώσουμε την κατάσταση αναμόρφωσης υποχρεωτικά μέσω ιντερνετ?

Δηλαδή δεν θα υπάρχει συμφωνία δαπανών και άρα αποτελέσματος μεταξύ βιβλίων και Ε3???

Έχω καταλάβει καλά η' κάνω λάθος?

Σας παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί ας μου το διευκρινίσει επειδη τα έχω μπερδέψει!

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Επειδή έχω μπερδευτει με την Κατάσταση Φορολογικής Αναμόρφωσης πείτε μου αν έχω καταλάβει καλά:

Θα κάνουμε την αναμόρφωση των δαπανών πριν καταθέσουμε το Ε3 και τον Ιούνιο θα συμπληρώσουμε την κατάσταση αναμόρφωσης υποχρεωτικά μέσω ιντερνετ?

Δηλαδή δεν θα υπάρχει συμφωνία δαπανών και άρα αποτελέσματος μεταξύ βιβλίων και Ε3???

Έχω καταλάβει καλά η' κάνω λάθος?

Σας παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί ας μου το διευκρινίσει επειδη τα έχω μπερδέψει!

Ευχαριστώ πολύ.

[/quot

Φορολογική αναμόρφωση= δαπάνες μη εκπιπτόμενες 564-566 Τον Ιούνιο μέσω internet αναλυτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε κάνουμε σε Ε3 αναμόρφωση θα πρέπει να στείλουμε τη κατάσταση μηδενική;

NAI ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΑΝΤΑ!!

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΤΟ Ε3 ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ι. ΤΟΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΑΝΑΓΩΓΗΣ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έχουμε και τις ευθύνες που μας αναλογούν αν βρει ο έλεγχος δαπάνες που πρέπει να κάνουμε φορολογική αναμόρφωση

προσοχή μεγάλη σε αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

τα ανωτερω αφορουν β βιβλια

για τις ΕΠΕ γινετε αναμορφωση στο εντυπο φορολ.εισοδ.με τους κωδικους που υπαρχουν εκει

με υποβολη στις ΔΟΥ μεχρι τις 10/5/2011 (οχι μεσω internet) , και μετα πρεπει να γινει αναλυτικη

αναμορφωση με υποβολη μεσω internet μεχρι ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

και έχουμε και τις ευθύνες που μας αναλογούν αν βρει ο έλεγχος δαπάνες που πρέπει να κάνουμε φορολογική αναμόρφωση

προσοχή μεγάλη σε αυτό το θέμα

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΧΑΖΗ.

ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ-δ ΤΟΥ Ε3( ΚΩΔΙΚΟΥΣ 522-524),ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΙ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ + ΤΙΣ ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ,ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΙΣ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ( ΚΩΔ 556-559) ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΘΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΟΙΑ ΕΞΟΔΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ;ΤΟΝ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ;

ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φορολογική αναμόρφωση προβλέπονταν ΑΝΕΚΑΘΕΝ......

Η δΙαφορά τώρα ειναι οτι από φέτος....... έγινε.. υποχρεωτική???????? και αν δεν γίνει υπάρχουν και συνέπειες..

Θα υπάρχει μόνιμη τριβή........ γιατί κάποιες δαπάνες.... δεν ειναι ξεκαθαρισμένες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΧΑΖΗ.

ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ-δ ΤΟΥ Ε3( ΚΩΔΙΚΟΥΣ 522-524),ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΙ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ + ΤΙΣ ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ,ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΙΣ ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΟΜΕΝΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ( ΚΩΔ 556-559) ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΘΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΟΙΑ ΕΞΟΔΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ;ΤΟΝ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ;

ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ;

Στην Εγγραφή μισθοδοσίας

Τα έξοδα ειναι

τα μικτά ή ακαθάριστα

,και οι εργοδοτικές εισφορές. Αυτά αναμορφ'ώνονται.

(προσοχή όχι ο συνολικές εισφορές..??) οι κρατήσεις του εργαζομένου ΔΕΝ ειναι έξοδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

ΑΝ ΣΤΟ Ε3 ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΟΣΟ ΣΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ 564-566 ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...