Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟ ΤΑΧΙSNET TΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ Ε3 ΚΑΙ Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΡΩΤΗΣΗ : ΥΠΕΒΕΛΑ ΤΟ Ε3 (ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ) ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΣΤΟ Ε1 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ 425 ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ(στ,η) - ΙΓ- ΙΔ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ Ε3.!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ? ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ ΠΟΥ ΤΟ Α' ΕΞΑΜΗΝΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΘΗΚΑΝ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ 344 ΚΑΙ 551 ΤΟΥ Ε3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΝΕΤΑΞΕΣΑΥΤΟ ΤΟ Ε3!!!!!!ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΚΑΙ ΛΗΞΗΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ MAIL ΣΤΟ [email protected]??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣ ΑΤΑΜΡ: ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 540. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΝ.

ΠΡΟΣ ΕΥΘΥΜΗ: ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΝΕΤΑΞΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΕ 30 ΔΟΚΙΜΕΣ.

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ, 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ: ΣΥΓΝΩΜΗ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣ ΑΤΑΜΡ: ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 540. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΝ.

ΠΡΟΣ ΕΥΘΥΜΗ: ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΝΕΤΑΞΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΕ 30 ΔΟΚΙΜΕΣ.

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ, 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ: ΣΥΓΝΩΜΗ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ! ΕΛΕΟΣ!!! ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΝΕΤΑΞΕΣΑΥΤΟ ΤΟ Ε3!!!!!!ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΚΑΙ ΛΗΞΗΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ MAIL ΣΤΟ [email protected]??

ΜΕΓΑΛΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!

1) ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ Α ΣΕ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ.

2) ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΑΡΧΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΤΟΥ 2010 ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ, ΟΠΟΤΕ ΕΒΑΛΑ (ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ) ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ. ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟ Α' ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ(στ) ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΑΓΟΜΕΝΟ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΜΣΚΚ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ.

3) ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟ Β' ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 346 ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ 345 ΚΑΙ 571 ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΜΕΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΔΑΠΑΝΩΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ Β' ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΑ ΚΕΡΔΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ.

ΤΟΣΣ ΚΟΠΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΑΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΑΘΟΥΣ, ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΡΩΙΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ Ε1-Ε3 ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ : ΥΠΕΒΕΛΑ ΤΟ Ε3 (ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ) ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΣΤΟ Ε1 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ 425 ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ(στ,η) - ΙΓ- ΙΔ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ Ε3.!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ? ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ ΠΟΥ ΤΟ Α' ΕΞΑΜΗΝΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΘΗΚΑΝ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ 344 ΚΑΙ 551 ΤΟΥ Ε3?

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ :

ΣΤΟΝ ΚΩΔ. 425 ΤΟΥ Ε1 ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔ. 344 ΤΟΥ Ε3 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ!!!!!!!!!!!!!

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα συνάφελφοι,

Εστειλα Ε3 πελάτη της πρώτες μέρες που άνοιξε το σύστημα και δεν δεχόταν αυτοέλεγχο με μηδενικές δαπάνες.Το έστειλα χωρίς να του κάνω αυτοέλεγχο.Μπορώ να το διορθώσω με τροποποιητική στη ΔΟΥ ή με κάποιον άλλο τρόπο?

ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ

1) ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ 564-567(ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΩΜΕΝΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ)

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΓΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ 1/6 ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?

2)ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΕΞΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΟΛΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔ 345

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΟΛΟ ΚΩΔ 571

ΣΤΟΝ 346 ΚΩΔΙΚΟ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΘΡΟΙΣΗ ΤΟΥ 345 ΚΑΙ 571?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ

1) ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ 564-567(ΜΗ ΕΚΠΙΠΤΩΜΕΝΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ)

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΓΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ 1/6 ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ? ναι

2)ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΕΞΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΟΛΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔ 345

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΟΛΟ ΚΩΔ 571

ΣΤΟΝ 346 ΚΩΔΙΚΟ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΑΘΡΟΙΣΗ ΤΟΥ 345 ΚΑΙ 571?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα συνάφελφοι,

Εστειλα Ε3 πελάτη της πρώτες μέρες που άνοιξε το σύστημα και δεν δεχόταν αυτοέλεγχο με μηδενικές δαπάνες.Το έστειλα χωρίς να του κάνω αυτοέλεγχο.Μπορώ να το διορθώσω με τροποποιητική στη ΔΟΥ ή με κάποιον άλλο τρόπο?

ευχαριστώ...

καμιά απάντηση? που να πιάσεις γραμμή στο helpdesk...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ :

ΣΤΟΝ ΚΩΔ. 425 ΤΟΥ Ε1 ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔ. 344 ΤΟΥ Ε3 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ!!!!!!!!!!!!!

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΔΟΘΕΙΣΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ Ε3 ΣΩΣΤΑ ΕΠΡΑΞΕΣ -

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ : ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο ΤΖΙΡΟΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε3 ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε1

ΜΕ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 615 ΤΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΕΚΜΑΡΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΕΙ ΤΑΜΕΙΑΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ Β΄ ??????

( Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ - ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΟ "ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟ" ΑΠΟΥΛΗΤΟ - ΑΣ ΟΨΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ

ΠΟΥ ΕΝΤΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΑΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΕΡΔΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΦΠΑ ΣΕ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ )

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΛΗΞΗΣ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΗΞΗΣ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΦΕΤΕΙΝΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ?

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΑΙΡΩΝΤΑΣ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΔΗΓΙΑ???

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα συνάφελφοι,

Εστειλα Ε3 πελάτη της πρώτες μέρες που άνοιξε το σύστημα και δεν δεχόταν αυτοέλεγχο με μηδενικές δαπάνες.Το έστειλα χωρίς να του κάνω αυτοέλεγχο.Μπορώ να το διορθώσω με τροποποιητική στη ΔΟΥ ή με κάποιον άλλο τρόπο?

ευχαριστώ...

Αυτοέλεγχος εχάθει . ΣΤΟΠ. Γίνεται μονο με την αρχική . ΣΤΟΠ. Δηλαδή κλάψτα Χαράλαμπε. Αυτο δεν ειναι τίποτα. Οταν θα μας κυνιγουν τα γεροντια , οι συνταξιουχοι του ΟΓΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΦΟΡΟ 700,00 εως 1400,00 ευρω το ζευγάρι , λογω των αποδειξεων, τοτε θαναι τα δυσκολα.

Δεν ξερω αν σας ετυχε, αλλα εγω προσεξα τωρα 6 παρα 7 λεπτα το πρωϊ οτι το συστημα του υπουργειου για τον υπολογισμό του υψους των αποδειξεων προσθετει πανω στο πραγματικό εισοδημα και το αφορολογητο ΕΚΑΣ (Αυτό βέβαια ειναι παράνομο). Τζάμπα πηγε το διαβασμα των εγκυκλίων. Μας κλεβουν πισώπλατα. Προσεχετε τον πινακα που βγαζει το συστημα πριν την οριστικοποιηση του Ε1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΔΟΘΕΙΣΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ Ε3 ΣΩΣΤΑ ΕΠΡΑΞΕΣ -

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ : ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο ΤΖΙΡΟΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε3 ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε1

ΜΕ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 615 ΤΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΕΚΜΑΡΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΕΙ ΤΑΜΕΙΑΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ Β΄ ??????

( Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ - ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΟ "ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟ" ΑΠΟΥΛΗΤΟ - ΑΣ ΟΨΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ

ΠΟΥ ΕΝΤΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΑΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΕΡΔΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΦΠΑ ΣΕ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ )

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΛΗΞΗΣ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΗΞΗΣ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΦΕΤΕΙΝΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ?

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΑΙΡΩΝΤΑΣ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΔΗΓΙΑ???

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

SOS .... τι σημαίνει το "ΕΞΑΙΡΩΝΤΑΣ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ "" απο την απογραφή ?? Δεν θα υπολογίσουμε απογραφή λήξης 10% σε αυτά τα προιόντα? Που το αναφέρει αυτό? Εμείς κάναμε και απογραφή μενόντων σε αυτά στις 30/6/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ : ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο ΤΖΙΡΟΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε3 ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ Ε1

ΜΕ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 615 ΤΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΕΚΜΑΡΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΕΙ ΤΑΜΕΙΑΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ Β΄ ??????

Μια χαρά συμφωνεί.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΛΗΞΗΣ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΗΞΗΣ ΤΟ 10% ΤΩΝ ΦΕΤΕΙΝΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ?

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΑΙΡΩΝΤΑΣ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΔΗΓΙΑ???

Απογραφές βαριόντουσαν να κάνουν?

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

Καλό μας κουράγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...