Προς το περιεχόμενο
  • 0

δωρο πασχα σε εργαζομενο με τετραωρη απασχοληση


dodos

Ερώτηση

εργαζομενος εχει προσληφθει (λατζερα) με 4ωρη απασχοληση (22 μερες ασφαλησης το μηνα )

στις 28 μαιου 2010 ,δικαιουται δωρο πασχα κατ΄αναλογια ;

το δωρο πασχα σε ποια ΑΠΔ περιλαμβανεται αυτη της περιοδου 4/11-6/11;

ο παραπανω εργαζομενος δικαιουται και επιδομα αδειας¨;

το επιδομα αδειας σε ποια ΑΠΔ περιλαμβανεται;και μεχρι ποτε καταβαλλεται

στον εργαζομενο;

συγγνωμη αν σας κουρασα ειμαι απειρος στα εργατικα και θα ηθελα μια αμεση απαντηση

απο οποιον γνωριζει

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

εργαζομενος εχει προσληφθει (λατζερα) με 4ωρη απασχοληση (22 μερες ασφαλησης το μηνα )

στις 28 μαιου 2010 ,δικαιουται δωρο πασχα κατ΄αναλογια ; ολόκληρο

το δωρο πασχα σε ποια ΑΠΔ περιλαμβανεται αυτη της περιοδου 4/11-6/11; ναι

ο παραπανω εργαζομενος δικαιουται και επιδομα αδειας¨; ναι

το επιδομα αδειας σε ποια ΑΠΔ περιλαμβανεται; της περιόδου που θα το δώσεις και μεχρι ποτε καταβαλλεται

στον εργαζομενο;

συγγνωμη αν σας κουρασα ειμαι απειρος στα εργατικα και θα ηθελα μια αμεση απαντηση

απο οποιον γνωριζει

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δώρο Πάσχα σε περίπτωση που συνεχίζει να εργάζεται μέχρι το τέλος Απριλίου δικαιούται ολόκληρο. Δηλαδή την αναλογία που αντιστοιχεί στο μισθό των 4 ωρών προσαυξημένη κατά (12,5/12=1,04166666). Θα περιληφθεί στην ΑΠΔ Β' τριμήνου.

Επίδομα αδείας δικαιούται αναλογία, όπως και άδεια και θα του δοθεί όταν κάνει χρήση της αδείας του και θα περιληφθεί και στην αντίστοιχη ΑΠΔ της περιόδου που του δόθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλήμερα θα ήθελα μια βοήθεια στον υπολογισμό του δώρου πασχα σε 4ωρη πενθήμερη που αποχώρησε 30/03/2013

ημερες εργασιας 65 συνολο μισθου 3μηνου 1.245,40 οποτε κανω  1.245,40/65=19,16*8,125=155,68*1,04166=162,16 σωστά ?

 

ρωταω για τι προγραμμα μισθοδοσιας μου βγαζει για ημερες υπολογισμου 76 και συντελεστή 9,5

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφε στα δωρα δεν μετράς μέρες εργασίας αλλά ημερολογιακές ημέρες.Δηλαδή 31+28+31 και αφαιρείς μέρες απουσίας.Μετά πήγαινε στον πίνακα να δείς σε αυτές τις μέρες τι ποσοστό αναλογεί.Μετά πολ/σε μισθό*ποσοστό*1,04166.Δεν ξέρω αν οι πράξεις που κάνεις παραπάνω είναι οι σωστές.Απλά σου λέω τον σωστό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξερω τι λεει το προγραμμα σου.Το σωστο ειναι 31+28+30=89.Πηγαινε στον πίνακα και δες το ποσοστο που τις αναλογει για τις 89 ημερες.Μετά πολ/σε το με τον μισθό και με την προσαυξηση για να βρεις το δωρο που δικαιουται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλήμερα θα ήθελα μια βοήθεια στον υπολογισμό του δώρου πασχα σε 4ωρη πενθήμερη που αποχώρησε 30/03/2013

ημερες εργασιας 65 συνολο μισθου 3μηνου 1.245,40 οποτε κανω  1.245,40/65=19,16*8,125=155,68*1,04166=162,16 σωστά ?

 

ρωταω για τι προγραμμα μισθοδοσιας μου βγαζει για ημερες υπολογισμου 76 και συντελεστή 9,5

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή με απασχολούσε ανάλογο θέμα μίλησα με Επιθεώρηση εργασίας. μου είπαν να το υπολογίσω ως εξής.

 

τυχαία νούμερα

Αποδοχές περιόδου 01/01-30/4= 1.623 €

προς: ημέρες προσελεύσεων = 61

αποτέλεσμα = 26,82 € μέσο ημερομίσθιο

 

Για κάθε 13 ημέρες 2 ημερομίσθια

Για          61 ημέρες     Χ;

 

= 9,39 ημέρες Χ 26,82 χ 1,04166 =......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...