Προς το περιεχόμενο

EΕΙΣΟΔΗΜΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝ ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΦΟΡΟΣ !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΑ 2000. ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ ΤΙΣ 6000 ΕΥΡΩ.ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΥΝ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΩΝ

2500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΜΟ ΦΤΑΝΕΙ ΤΙΣ 7000 ΕΥΡΩ. ΚΑΝΩ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΦΟΡΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ 0 ΦΟΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ;

ΜΗΠΩΣ ΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΥΠ ΟΨΗ ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΤΩΝ 12000 ΙΣΧΥΕΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΛΟΓΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΑ 2000. ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ ΤΙΣ 6000 ΕΥΡΩ.ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΥΝ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΩΝ

2500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΜΟ ΦΤΑΝΕΙ ΤΙΣ 7000 ΕΥΡΩ. ΚΑΝΩ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΦΟΡΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ 0 ΦΟΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ;

ΜΗΠΩΣ ΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΥΠ ΟΨΗ ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΤΩΝ 12000 ΙΣΧΥΕΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΥ ΛΟΓΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ;

2000 ενοικια + 3000 τεκμηριο διαβιωσης+ τεκμηριο σπιτιου ποσο? μηπως αυτα τα τρια υπερβαινουν τις 6.000 ευρω? εαν ναι χρειαζονται αποδειξεις 10% του συνολικου αυτου ποσου, μηπως για αυτο σου βγαζει φορο προς πληρωμη ??:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο taxisnet βάλε τα στοιχεία για να εισαι σιγουρος.. σου βγάζει το φόρο πριν την στείλεις οριστικά.

ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?????:unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-Δεν προσθετουμε τα πραγματικα εισοδηματα με τα τεκμαρτα.Τα συγκρινουμε

2-Τεκμηριο σπιτιου εως 2800 αντικειμενικη αξια πχ 70 τμ ειναι 2100.Και 3000 αγαμος.5100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-Δεν προσθετουμε τα πραγματικα εισοδηματα με τα τεκμαρτα.Τα συγκρινουμε

2-Τεκμηριο σπιτιου εως 2800 αντικειμενικη αξια πχ 70 τμ ειναι 2100.Και 3000 αγαμος.5100.

ΠΡΟΣ ΤΟΝ PLAT:

ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΜΑΡΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΠΟΙΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΟΠΟΙΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δηλωθεν εισοδημα-αρα με το πραγματικο εισοδημα εγω νομιζω. Οχι με τις αντικειμενικες δαπανες. Στις αποδειξεις αναφερομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εισόδημα από τις αντικειμενικές δαπάνες είναι μεγαλύτερο από το πραγματικό τότε οι αποδείξεις υπολογίζονται επί αυτού και όχι επί του πραγματικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν εγω εχω μηδενικο εισοδημα περυσι και ταυτοχρονα 8000 αντικειμενικες δαπανες π.χ λογω κατοχης ιχ+3000 του αγαμου πρεπει να μαζεψω 800 ευρω σε αποδειξεις?...Αφου εννοειται πως δεν εχω εισοδημα για να καταναλωσω..Τι νοημα εχουν τοτε οι αποδειξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν εγω εχω μηδενικο εισοδημα περυσι και ταυτοχρονα 8000 αντικειμενικες δαπανες π.χ λογω κατοχης ιχ+3000 του αγαμου πρεπει να μαζεψω 800 ευρω σε αποδειξεις?...ΝΑΙ Αφου εννοειται πως δεν εχω εισοδημα για να καταναλωσω..Τι νοημα εχουν τοτε οι αποδειξεις? μεγάλη συζήτηση αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για το πρόγραμμα του RAM, δεν υπολογίζει σωστά.

ναι για το ραμ μιλαω.

ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ, ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ.

ΤΩΡΑ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΕΧΩ 2000 ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΙΣ 7000

ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΑΛΑΣΑ ΤΑ 700 ΣΕ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΠΤΟΜΑΙ.

ΤΡΩΩ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ , ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΟΝΙΚΗ ΠΑΡΟΧΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.ΑΥΤΑ.

ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙΣ 7000 ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ( 4000 ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ + 3000 ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΓΑΜΟΣ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...