Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΝΕΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ


Korina_77

Ερώτηση

Καλημέρα συνάδελφοι,

λόγω απειρίας σε θέματα μισθοδοσίας θέλω να θέσω δύο ( απλοϊκά μεν, αλλά θέλω να είμαι σίγουρη δε) θέματα:

1) όταν γίνεται μια νέα πρόσληψη πέρα από την εγγραφή στο βιβλίο νεοπροσλαμβανομένων, αναγγελία στον ΟΑΕΔ και κατάθεση πίνακα προσωπικού και σύμβαση εργασίας στο ΣΕΠΕ πρέπει να γίνει και κάτι άλλο; δηλαδή πέρα από την πληρωμή ενσήμων στο τέλος του επόμενου μήνα και υποβολή ΑΠΔ στο τρίμηνο πρέπει να γίνει κάτι άλλο με το ΙΚΑ (να ανακοινωθεί κάπου ότι έγινε κάποια πρόσληψη π.χ.;)

2) Η κατάσταση μισθοδοσίας της κάθε περιόδου που θα καταχωρηθεί στα έξοδα πρέπει να τυπώνεται σε κάποιο συγκεκριμένο χαρτί (π.χ. dotmatrix, δίχρωμο κλπ) ή είναι αδιάφορο σε τι έντυπο θα τυπωθεί;

Αυτά προς το παρόν

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

1) ΟΧΙ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΜΕ ΑΥΤΑ

2) ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΑΝΑ ΜΗΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1) ΟΧΙ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΜΕ ΑΥΤΑ

2) ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΑΝΑ ΜΗΝΑ

Σ' ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα συνάδελφοι,

λόγω απειρίας σε θέματα μισθοδοσίας θέλω να θέσω δύο ( απλοϊκά μεν, αλλά θέλω να είμαι σίγουρη δε) θέματα:

1) όταν γίνεται μια νέα πρόσληψη πέρα από την εγγραφή στο βιβλίο νεοπροσλαμβανομένων, αναγγελία στον ΟΑΕΔ και κατάθεση πίνακα προσωπικού και σύμβαση εργασίας στο ΣΕΠΕ πρέπει να γίνει και κάτι άλλο; δηλαδή πέρα από την πληρωμή ενσήμων στο τέλος του επόμενου μήνα και υποβολή ΑΠΔ στο τρίμηνο πρέπει να γίνει κάτι άλλο με το ΙΚΑ (να ανακοινωθεί κάπου ότι έγινε κάποια πρόσληψη π.χ.;)

2) Η κατάσταση μισθοδοσίας της κάθε περιόδου που θα καταχωρηθεί στα έξοδα πρέπει να τυπώνεται σε κάποιο συγκεκριμένο χαρτί (π.χ. dotmatrix, δίχρωμο κλπ) ή είναι αδιάφορο σε τι έντυπο θα τυπωθεί;

Αυτά προς το παρόν

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Yποβάλλεται μόνο επι μερικής απασχόλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...