Προς το περιεχόμενο

Ε1 Στοιχεία επικοινωνίας ελ.επαγγελματία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι καλησπέρα, Είμαι από τους τυχερούς (?) που έκανε έναρξη επαγγελματος φετος τον Ιανουάριο. Μπαίνοντας στο taxisnet με τους δικούς μου κωδικούς (για δοκιμή) και στην υπόβολή δήλωσης Ε1 (μιας και μέχρι πέρσι ήμουν μισθωτός) στο παράθυρο ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ στην Διεύθυνση υπόχρεου μου εμφανίζει την διεύθυνση της επαγγελματικής έδρας!Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο?Δλδ όποιος κάνει έναρξη δραστηριότητας σαν άτομο (χωρίς να αλλάξει η Διεύθυνση κατοικίας στο Τμήμα Μητρώου της αρμόδιας ΔΟΥ) θεωρείται ότι κατοικεί στην διεύθυνση της έδρας?Δοκιμάσετε κι εσείς και σας προέκυψε κάτι αντίστοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έκανες έναρξη επαγγέλματος, η εφορία στην οποία υπάγεσαι είναι πλέον η εφορία της επιχείρησής σου. Αυτή είναι πλέον η διεύθυνση επικοινωνίας με την εφορία. Η διεύθυνση κατοικίας σου δεν άλλαξε, απλά δεν αναφέρεται γιατί δεν ενδιαφέρει πλέον τόσο την εφορία. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έκανες έναρξη επαγγέλματος, η εφορία στην οποία υπάγεσαι είναι πλέον η εφορία της επιχείρησής σου. Αυτή είναι πλέον η διεύθυνση επικοινωνίας με την εφορία. Η διεύθυνση κατοικίας σου δεν άλλαξε, απλά δεν αναφέρεται γιατί δεν ενδιαφέρει πλέον τόσο την εφορία. :lol:

Το θέμα είναι ότι αυτή η διεύθυνση εμφανίζεται και στο αρχείο του taxisnet (δλδ στα εκκαθαριστικά των προηγουμένων ετών)..Αφού τότε δεν υπήρχε (πχ το 2010) η έδρα πως μου την εμφανίζει σαν διεύθυνση επαγγελματος αναδρομικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν υπάρχει λογική εξήγηση. <_< Κάθε φορά που ζητάς να δεις τη δήλωση, το σύστημα τη δημιουργεί με τα δεδομένα που έχει εκείνη τη στιγμή και τα στοιχεία μητρώου που έχει όταν το ζητήσεις. Μύλος δηλαδή. Άλλο ένα bug του συστήματος που προστίθεται στο σωρό.

Αν θέλεις, στείλε μήνυμα στην ΓΓΠΣ και πες τους το πρόβλημα. Είμαι σίγουρος ότι το ξέρουν, αλλά τουλάχιστον μπορεί να πάρεις μια πιο "σοβαρή" απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν υπάρχει λογική εξήγηση. <_< Κάθε φορά που ζητάς να δεις τη δήλωση, το σύστημα τη δημιουργεί με τα δεδομένα που έχει εκείνη τη στιγμή και τα στοιχεία μητρώου που έχει όταν το ζητήσεις. Μύλος δηλαδή. Άλλο ένα bug του συστήματος που προστίθεται στο σωρό.

Αν θέλεις, στείλε μήνυμα στην ΓΓΠΣ και πες τους το πρόβλημα. Είμαι σίγουρος ότι το ξέρουν, αλλά τουλάχιστον μπορεί να πάρεις μια πιο "σοβαρή" απάντηση.

Να'σαι καλά....Κι αυτό έκανα ήδη.Ίσως είναι κάποιο πρόβλημα νεότητας του συστήματος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...