Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ Ε3


επισκέπτη ΓΙΩΡΓΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 2 ώρες μίλησα με την ΓΓΠΣ για το πρόβλημα του 346 που δεν συμφωνεί με το άθροισμα των 345 + 571 λέγοντάς τους ότι όλα τα χρόνια μέχρι φέτος δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα. Σημειωτέον ότι πάντα συμπλήρωνα τους κωδικούς 305 & 345. Η απάντησή τους ήταν να προσπαθήσω ξανά σε 3-4 μέρες επειδή κάποιοι κωδικοί του Ε3 εμφανίζουν πρόβλημα. (Πληροφοριακά περίμενα στην αναμονή δύο φορές από 20 λεπτά μέχρι να μιλήσω και την 1η φορά ο υπάλληλος μου έδωσε το τηλέφωνο του τμήματος ΦΠΑ για να μου απαντήσει για το πρόβλημα αυτό του Ε3 !!!)

Σε προηγούμενο post αναφέρει ότι πρέπει να ΜΗΝ συμπληρώνετε τα 345 και 571. Το δοκίμασα και δούλεψε. Και εγώ πάντα τα συμπλήρωνα για να βοηθηθώ στον υπολογισμό του ΜΣΚΚ, αλλά δεν ζητείται από κάποια εγκύκλιο, εκτός από την περιπτωση των Α' κατηγορίας. Σβύστο λοιπόν και θα περάσει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με motzila δεν δουλευουν οι εκτυπωσεις pdf ενώ με ie κανενα προβλημα

Δύο συνεχόμενες ημέρες το απόγευμα δεν μπορούσα να τυπώσω pdf αλλά το πρωί δούλευαν κανονικά. Μήπως μας λένε με τον τρόπο τους να μην δουλεύουμε υπερωρίες αλλά τις δηλώσεις να τις στέλνουμε πρωί; :-);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον πίνακα Ι , όταν πάω να συμπληρώσω το συντελεστή αναγωγής σε επιχείρηση παροχής, μου βγάζει ένα ενημερωτικό πινακάκι

και δεν με αφήνει να προχωρήσω στην συμπλήρωση του συντελεστή... τι συμβαίνει ; το αντιμετώπισε κανείς;

..θα τρελλαθούμε ..μα τη μεγάλη αρκούδα που μας έλαχε..γ...τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον πίνακα Ι , όταν πάω να συμπληρώσω το συντελεστή αναγωγής σε επιχείρηση παροχής, μου βγάζει ένα ενημερωτικό πινακάκι

και δεν με αφήνει να προχωρήσω στην συμπλήρωση του συντελεστή... τι συμβαίνει ; το αντιμετώπισε κανείς;

..θα τρελλαθούμε ..μα τη μεγάλη αρκούδα που μας έλαχε..γ...τ

Το ενημερωτικο πινακακι ειναι για τον συντελεστη αναγωγης και τα 5 ψηφια

πατας οκ και μετα κλικάρεις μέσα στο πεδιο 101 και συνεχιζεις κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενημερωτικο πινακακι ειναι για τον συντελεστη αναγωγης και τα 5 ψηφια

πατας οκ και μετα κλικάρεις μέσα στο πεδιο 101 και συνεχιζεις κανονικα

το κλικάρω κανονικά και πάω να μπω στο πεδίο και ξαναβγαίνει ο πίνακας...τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κλικάρω κανονικά και πάω να μπω στο πεδίο και ξαναβγαίνει ο πίνακας...τι γίνεται;

τι να σε πω;

μολις εστειλα ενα Ε3 με πινακα Ι και δεν εβγαλε τετοιο προβλημα

ισως αν αποθηκευες την δηλωση μεχρι αυτο το σημειο και εκανες αποσυνδεση και ξανα συνδεση....

υποθεσεις κάνω:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κλικάρω κανονικά και πάω να μπω στο πεδίο και ξαναβγαίνει ο πίνακας...τι γίνεται;

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΤΟ Ε3 ΕΝΟΣ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΤΟ ΑΦΜ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΤΟ Ε3 ΕΝΟΣ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΤΟ ΑΦΜ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

πολλές φορές βγάζει μόνο τον αριθμό αδείας αλλά προχωράει κανονικά.Δοκίμασε να το σβήσεις και να το ξαναγράψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλές φορές βγάζει μόνο τον αριθμό αδείας αλλά προχωράει κανονικά.Δοκίμασε να το σβήσεις και να το ξαναγράψεις...

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΑ ΜΑΤΕΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΕΓΩ Η Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έλυσα, έμπαινα με mozilla, και είχε πρόλημα στον πίνακα Ι, μπήκα με internet explorer και λύθηκε ,

ουφ, μα είναι τελείως μαλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΑ ΜΑΤΕΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΕΓΩ Η Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ?

Για το πελάτη αποκλείεται....Μάλλον η δική σου πιστοποίηση φταίει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πελάτη αποκλείεται....Μάλλον η δική σου πιστοποίηση φταίει...

ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ?

Ισως αυτό να είναι το πρόβλημα....

Πως μπορώ να πάρω τον «Πρόσθετο Ρόλο» ;

Έχετε λάβει κλειδάριθμο και έχετε ενεργοποιήσει το λογαριασμό σας.

Για να λάβετε τον Πρόσθετο Ρόλο αφού συνδεθείτε με τους κωδικούς σας στην επιλογή

Ο Λογαριασμός μου ακολουθείτε τα παρακάτω βήματα:

  • Διαχείριση Λογαριασμού
  • Πρόσθετος ρόλος / δικαιώμα
  • Υποβολή αίτησης πρόσθετου ρόλου

Αν έχετε ανανεώσει την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος λογιστή /φοροτεχνικού στο Οικονομικό Επιμελήτήριο Ελλάδος και έχετε στο Μητρώο TAXIS, ΚΑΔ που εμπίπτουν στο εύρος των λογιστικών δραστηριοτήτων, τότε πατώντας το πλήκτρο Υποβολή αίτησης πρόσθετου ρόλου εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα:

Σας έχει αποδοθεί το δικαίωμα δράσης στο Taxisnet με τον πρόσθετο ρόλο.

Αν δεν έχετε ανανεώσει την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος λογιστή /φοροτεχνικού ή την άδεια λειτουργίας λογιστικού γραφείου στο Οικονομικό Επιμελήτήριο Ελλάδος ή δεν έχετε στο Μητρώο TAXIS ΚΑΔ που εμπίπτει στο εύρος των λογιστικών δραστηριοτήτων, τότε εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενημερωτικο πινακακι ειναι για τον συντελεστη αναγωγης και τα 5 ψηφια

πατας οκ και μετα κλικάρεις μέσα στο πεδιο 101 και συνεχιζεις κανονικα

και σε μενα το ιδιο συμβαινει. Το πινακακι βγαινει και ξαναβγαινει και ξαναβγαινει και δεν λεει να ξεκουμπιστει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αυτό να είναι το πρόβλημα....

Πως μπορώ να πάρω τον «Πρόσθετο Ρόλο» ;

Έχετε λάβει κλειδάριθμο και έχετε ενεργοποιήσει το λογαριασμό σας.

Για να λάβετε τον Πρόσθετο Ρόλο αφού συνδεθείτε με τους κωδικούς σας στην επιλογή

Ο Λογαριασμός μου ακολουθείτε τα παρακάτω βήματα:

  • Διαχείριση Λογαριασμού
  • Πρόσθετος ρόλος / δικαιώμα
  • Υποβολή αίτησης πρόσθετου ρόλου

Αν έχετε ανανεώσει την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος λογιστή /φοροτεχνικού στο Οικονομικό Επιμελήτήριο Ελλάδος και έχετε στο Μητρώο TAXIS, ΚΑΔ που εμπίπτουν στο εύρος των λογιστικών δραστηριοτήτων, τότε πατώντας το πλήκτρο Υποβολή αίτησης πρόσθετου ρόλου εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα:

Σας έχει αποδοθεί το δικαίωμα δράσης στο Taxisnet με τον πρόσθετο ρόλο.

Αν δεν έχετε ανανεώσει την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος λογιστή /φοροτεχνικού ή την άδεια λειτουργίας λογιστικού γραφείου στο Οικονομικό Επιμελήτήριο Ελλάδος ή δεν έχετε στο Μητρώο TAXIS ΚΑΔ που εμπίπτει στο εύρος των λογιστικών δραστηριοτήτων, τότε εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα:

ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ.ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ.ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ?

Δεν χρειάζεται αίτηση.Από το μητρώο με την ταυτότητα θα πάρεις τον κλειδάριθμο και από το gsis.gr θα κάνεις ενεργοποίηση του λογαριασμού σου.Στη συνέχεια θα αιτηθείς να σου δώσουν τον πρόσθετο ρόλο και αν πληρείς τις προυποθέσεις θα είσαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται αίτηση.Από το μητρώο με την ταυτότητα θα πάρεις τον κλειδάριθμο και από το gsis.gr θα κάνεις ενεργοποίηση του λογαριασμού σου.Στη συνέχεια θα αιτηθείς να σου δώσουν τον πρόσθετο ρόλο και αν πληρείς τις προυποθέσεις θα είσαι οκ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα το ιδιο συμβαινει. Το πινακακι βγαινει και ξαναβγαινει και ξαναβγαινει και δεν λεει να ξεκουμπιστει!!!

Μπηκα με internet explorer και δουλεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εβαλα 112 114 115 κενο

συμπληρωσα το 116

πηγα στον κατω πινακα (εβαλα τα νουμερα στα 137 138 139 140 141

και ειμαι ΟΚ

τη δεχτηκε!!!

(εχω ελευθερο επαγγελματια)

ΜΕ ΤΗΝ ρημαδα την ΙΔΙΟΧΡΗΣΗ τι κανετε ρε παιδια???

μου την ζητα στον πινακα Ι

θα παω να πληρωσω ΦΠΑ σε δικο μου ακινητο???????????

ασε που μεχρι και ο φορλογικη επιθεωρηση λεει οτι ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΜΕ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αλλο θεμα απαντω αλλα βγαινει εδω

δεν ξερω γιατι!!!! (αγνωστε οι αιτιες !!!!)

απαντω στον αυτολελγχο με μηδενικα εξοδα

και συμπληρωση πινακα Ι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αυτό να είναι το πρόβλημα....

Πως μπορώ να πάρω τον «Πρόσθετο Ρόλο» ;

Έχετε λάβει κλειδάριθμο και έχετε ενεργοποιήσει το λογαριασμό σας.

Κοιτάτε τώρα που ψάχνουν για μεγαλεία και πρόσθετους ρόλους.

Εδω έχουμε χάσει δηλαδή τον αυτοέλεγχο μας και θέλουμε αυτοέλεγχο για τους πελάτες μας. Μα είναι δυνατόν να θέλουμε να δουλεύουμε τους πελάτες μας μέσα από τους κωδικούς μας. Όλο προβλήματα θα υπάρχουν. Στον κάθε πελάτη κωδικούς και μέσα από τον λογαριασμό του υποβολή των δηλώσεων του. Κανένα πρόβλημα ούτε με ΑΦΜ λογιστή ούτε με κάτι άλλο. Το σύστημα (το ηλεκτρονικό) είναι με το μέρος μας. Αυτοί που δίνουν τις εντολές δεν είναι με το μερος μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ : ΥΠΕΒΕΛΑ ΤΟ Ε3 (ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ) ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΣΤΟ Ε1 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ 425 ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ(στ,η) - ΙΓ- ΙΔ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ Ε3.!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ? ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ ΠΟΥ ΤΟ Α' ΕΞΑΜΗΝΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΘΗΚΑΝ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ 344 ΚΑΙ 551 ΤΟΥ Ε3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΩΔΙΚΟΣ 346 ΣΤΟ Ε3!!!!!ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ,ΕΒΓΑΖΕ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟΝ 346!!ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ 346 ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ!ΕΤΥΧΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωδικοί 019-020. Σημειώστε "Χ" πάνω στη λέξη "ΝΑΙ" εάν εσείς ή και η σύζυγός σας ασκείτε ατομική εμπορική επιχείρηση ή είσθε ελεύθεροι επαγγελματίες και κατά το χρόνο της έναρξης εργασιών η οποία έγινε από 1-1-2010 και μετά δεν έχετε συμπληρώσει το 35ο έτος της ηλικίας σας.

Ατομική επιχείρηση με έναρξη μέσα στο 2010 και ο επιχειρηματίας κάτω των 35 κατά το έτος έναρξης

Η επιχείρηση βγάζει ζημία

Συμπληρώνω τον κωδικό 019 και όταν πάω να υποβάλω την δήλωση μου λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει τα πεδία 401 ή 501 αντίστοιχα

Θα μου πείτε μικρό το κακό αφού δεν έχει ωφέλεια στο φόρο συμπληρώνοντας αυτόν τον κωδικό

το κώλημα μου είναι ότι ο πίνακας 2 αφορά πληροφοριακά στοιχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...