Προς το περιεχόμενο

B KATHΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΔΑΠΑΝΕΣ Κ ΠΑΓΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΤΑ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ ,ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ Κ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΜΠΛΟΚ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΩΣ ΔΑΠΑΝΕΣ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΤΩΝ ΔΑΠΑΝΩΝ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΓΙΑ;

Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΝΟΛΑ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΥΜΕ ΩΣ ΣΥΝΟΛΟ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΣΤΗΛΗ ΠΧ. ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΑΓΟΡΑΣ ΠΑΓΙΩΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ Π.Χ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΔΑΠΑΝΩΝ .΄ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ ,ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ Κ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΜΠΛΟΚ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΩΣ ΔΑΠΑΝΕΣ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΤΩΝ ΔΑΠΑΝΩΝ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΓΙΑ; δαπάνες

Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΝΟΛΑ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΥΜΕ ΩΣ ΣΥΝΟΛΟ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΣΤΗΛΗ ΠΧ. ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΑΓΟΡΑΣ ΠΑΓΙΩΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ Π.Χ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΔΑΠΑΝΩΝ .πραγματικά!! δεν κατάλαβα τι ρωτάς΄ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΤΗΡΗΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΕΝΝΟΩ .ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ.

συγνώμη, αλλά στα έξοδα τι? αν πρέπει να συμφωνεί η στήλη των παγίων με την στήλη των δαπανών? αυτό ρωτάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε στηλη έχει το δικό της ανεξαρτητο αθροισμα , αν ηταν αλλιώς δε θα ειχαμε στηλες αλλά σταυρολεξο .

Προσωπικά τα λογιστικά μπλοκ πιστευω πως μπορεί να είναι πάγιο , αν τα βάλεις το ένα πάνω στο άλλο φτιάχνεις ένα ωραίο κάθισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε στηλη έχει το δικό της ανεξαρτητο αθροισμα , αν ηταν αλλιώς δε θα ειχαμε στηλες αλλά σταυρολεξο .

Προσωπικά τα λογιστικά μπλοκ πιστευω πως μπορεί να είναι πάγιο , αν τα βάλεις το ένα πάνω στο άλλο φτιάχνεις ένα ωραίο κάθισμα

ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και ένα ωραίο ράφι θα πρόσθετα εγώ.

Μπορείς αν θέλεις να τους στρώσεις απο πάνω και ένα ωραίο σεμεδάκι πλεκτό ή κεντητό και θα είναι μούρλια.:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΑΓΟΡΑ ΠΑΓΙΩΝ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΘΑΡΗΣ ΑΞΙΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1200 ΕΥΡΩ Η ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤ ΑΞΙΑΣ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ Η ΕΦΟΡΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΩΣ ΠΑΓΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΘΑΡΗΣ ΑΞΙΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1200 ΕΥΡΩ Κ ΑΥΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ Κ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΒΙΒΙΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
επισκέπτη Κώστας

Για την αγορά λογισμικού μας κόβουν ΤΠΥ.

Σε ποια στήλη θα καταχωρήσουμε την αξία, στις "Αγορές Παγίων" ή στην "Λήψη Υπηρεσιών";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και ένα ωραίο ράφι θα πρόσθετα εγώ. Μπορείς αν θέλεις να τους στρώσεις απο πάνω και ένα ωραίο σεμεδάκι πλεκτό ή κεντητό και θα είναι μούρλια.:D :D :D

Συνάδελφοι μερικές φορές γίνεστε πολύ κακοί…. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Μην ξεχνάμε ότι και εμείς από κει περάσαμε και δεν ξέραμε τι μας γινόταν όταν ξεκινήσαμε με τα λογιστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μερικές φορές γίνεστε πολύ κακοί…. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Μην ξεχνάμε ότι και εμείς από κει περάσαμε και δεν ξέραμε τι μας γινόταν όταν ξεκινήσαμε με τα λογιστικά

Σε καμμία περίπτωση.

Οταν άρχισα να ασχολούμαι με τα λογιστικά ήξερα τουλάχιστον τα βασικά τα οποία είχα μάθει και είχα διαβάσει.

Ειναι σαν να μου λές να αρχίσει ένας γιατρός να εξασκεί το επάγγελμα χωρίς να ξέρει να κάνει ένεση και να αρχίσει να τη μαθαίνει στου κασιδιάρη το κ..λο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμμία περίπτωση.

Οταν άρχισα να ασχολούμαι με τα λογιστικά ήξερα τουλάχιστον τα βασικά τα οποία είχα μάθει και είχα διαβάσει.

Ειναι σαν να μου λές να αρχίσει ένας γιατρός να εξασκεί το επάγγελμα χωρίς να ξέρει να κάνει ένεση και να αρχίσει να τη μαθαίνει στου κασιδιάρη το κ..λο. :D

Και ένεση να μην ξέρει να κάνει, τουλάχιστον ξέρει να ξεχωρίζει το συνάχι απ΄το κάταγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη νεος λογιστής

Και ένεση να μην ξέρει να κάνει, τουλάχιστον ξέρει να ξεχωρίζει το συνάχι απ΄το κάταγμα...

οταν εχεις πτυχίο οικονομολογικού επαγγέλματος συνάδελφε εισαι εξειδικευμένος λογιστής το είπε και η επιτροπή ανταγωνισμού, θα αλλάξουμε τους νόμους τώρα , απλά είχε κάνει κοπάνα στην παράδοση τότε, προς τι η ειρωνεία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη νεος λογιστης

Συνάδελφοι μερικές φορές γίνεστε πολύ κακοί…. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Μην ξεχνάμε ότι και εμείς από κει περάσαμε και δεν ξέραμε τι μας γινόταν όταν ξεκινήσαμε με τα λογιστικά

αμα ησουν απο ΤΕΙ σε πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εχεις πτυχίο οικονομολογικού επαγγέλματος συνάδελφε εισαι εξειδικευμένος λογιστής το είπε και η επιτροπή ανταγωνισμού, θα αλλάξουμε τους νόμους τώρα , απλά είχε κάνει κοπάνα στην παράδοση τότε, προς τι η ειρωνεία??

Σωστό κι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Κώστας

Για την αγορά λογισμικού μας κόβουν ΤΠΥ.

Σε ποια στήλη θα καταχωρήσουμε την αξία, στις "Αγορές Παγίων" ή στην "Λήψη Υπηρεσιών";

Τελικά την πάτησα. Κέρδισε την προσοχή σας η Αθηνά και η ερώτησή μου πέρασε απαρατήρητη.

Άλλη φορά θα ξεθάβω άχρωμα και άοσμα θέματα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη νεος λογιστης

Τελικά την πάτησα. Κέρδισε την προσοχή σας η Αθηνά και η ερώτησή μου πέρασε απαρατήρητη.

Άλλη φορά θα ξεθάβω άχρωμα και άοσμα θέματα. :D

Να μην έκανε κοπάνες στην παράδοση να ήξερες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά την πάτησα. Κέρδισε την προσοχή σας η Αθηνά και η ερώτησή μου πέρασε απαρατήρητη.

Άλλη φορά θα ξεθάβω άχρωμα και άοσμα θέματα. :D

Αμα ψάξεις λίγο στο φορουμ, θα βρεις πολλές απαντήσεις σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Να μην έκανε κοπάνες στην παράδοση να ήξερες :D

Εντάξει, το λογισμικό είναι άυλο πάγιο και ως πάγιο θα συμπεριληφθεί στα πάγια.

Όμως εδώ πρόκειται και για μια παροχή υπηρεσίας, βάσει του παραστατικού που εκδίδεται, προς την επιχείρηση.

Και υπάρχει μια ιδιαίτερη στήλη του βιβλίου που αφορά την λήψη υπηρεσιών εκτός βέβαια της λήψης των άυλων παγίων.

Ελπίζω να είπα σωστά το μάθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Εντάξει, το λογισμικό είναι άυλο πάγιο και ως πάγιο θα συμπεριληφθεί στα πάγια.

Όμως εδώ πρόκειται και για μια παροχή υπηρεσίας, βάσει του παραστατικού που εκδίδεται, προς την επιχείρηση.

Και υπάρχει μια ιδιαίτερη στήλη του βιβλίου που αφορά την λήψη υπηρεσιών εκτός βέβαια της λήψης των άυλων παγίων.

Ελπίζω να είπα σωστά το μάθημα.

ακόμα και εγώ με τις λίγες γνώσεις ξέχασα και αυτά που΄έμαθα πως τοπες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το λογισμικό είναι άυλο πάγιο και ως πάγιο θα συμπεριληφθεί στα πάγια.

Όμως εδώ πρόκειται και για μια παροχή υπηρεσίας, βάσει του παραστατικού που εκδίδεται, προς την επιχείρηση.

Και υπάρχει μια ιδιαίτερη στήλη του βιβλίου που αφορά την λήψη υπηρεσιών εκτός βέβαια της λήψης των άυλων παγίων.

Ελπίζω να είπα σωστά το μάθημα.

Αφού το ξέρεις, τι ρωτάς; Είναι δυνατόν ένα άϋλο στοιχείο να δημιουργείται με κάτι άλλο πλην της υπηρεσίας; Ψάξε λίγο στην ομάδα 1 του λογιστικού σχεδίου και θα βρεις εύκολα και μόνος σου την απάντηση στο ερώτημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ακόμα και εγώ με τις λίγες γνώσεις ξέχασα και αυτά που΄έμαθα πως τοπες???

τοπλες η γυμνη αληθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...