Προς το περιεχόμενο

Η αναλυτική κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης με τις δαπάνες που δεν αναγνωρίζονται καθώς και κατάσταση με τις δηλώσεις και τους οφειλόμενους φόρους, που πρέπει να συμπληρώσουν οι λογιστές φοροτεχνικοί


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απαντηση στην ερώτηση που έκανα παιδιά νωρίτερα? Τα ΦΕΜ τα βάζουμε στους Λοιπούς (μη παρακρατηθέντες) φόρους? Παρακράτηση φόρου 20% για εργασίες σε νομικό πρόσωπο θα τη βάλουμε πουθενά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ SOS

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑΡΞΗ 15/11/2010 ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΕ 31/12/2010 ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΦΠΑ 2.920 €

ΒΑΖΩ - 2920 € ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΝΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ .

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΝΤΑ ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΑΠΟΔΟΘΕΝΤΑ ΜΗΔΕΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΦΕΙΛΟΜΕΝΑ ΠΟΣΑ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΜΙΧΑΛΗΣ

0 Στα προκυπτοντα και 0 στα αποδοθεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ! μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τον πίνακα αυτοκινήτων και κατοικιών ποιοι θα πρέπει να τον υποβάλλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΣΕ ΔΥΟ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΕΞΟΔΑ ΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ Ε.Ι.Χ. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ Κ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΙΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΦΠΑ.

1)ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΑ ΑΥΤΑ?

2)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΓΙ ΑΥΤΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με taxisnet και μου απάντησαν ότι στέλνουμε σε όλους και τον πίνακα αυτοκινήτων και κατοικιών όπως και την φορολογική αναμόρφωση έστω και μηδενικούς. Θα ήθελα την επιβεβαίωση κάποιου συναδέλφου εάν είναι δυνατόν. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορεί κανένας να μου απαντήσει;; εσείς τι κάνετε; τα στέλνετε και μηδενικά; ακόμα και σε ατομική επιχείρηση , σε ελεύθερους επαγγελματίες πρέπει να στείλουμε έστω και μηδενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τη φτωχή δική μου αντίληψη, δεν προκύπτει υποχρέωση από κάποια συγκεκριμένη διάταξη νόμου.

Το έχουμε συζητήσει και παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΙΑ, ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΩ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ!!!

ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ.

ΑΣ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ Ή O ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι δουλευει το Taxis με τις αναμορφώσεις??? Ξεκίνησα να στείλω τις τελευταίες και μου βγάζει αυτο το μήνυμα.

ERROR 500 INTERNAL SERVER ERROR

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Το κάνει και σε σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

annie εγω εστειλα ολες τις φορολογικεσ αναμορφωσεις...την κατασταση αυτοκινητων δε την εστειλα!περιμενω κ εγω να με διαφωτισει καποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι δουλευει το Taxis με τις αναμορφώσεις??? Ξεκίνησα να στείλω τις τελευταίες και μου βγάζει αυτο το μήνυμα.

ERROR 500 INTERNAL SERVER ERROR

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Το κάνει και σε σας?

KAI MENA TO IDIO ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ!!!!! ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ!!! ΧΧΙΙΧΧΙ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν λίγο με ΠΟΦΕΕ, μου είπαν ότι κατά 99% θα δοθεί παράταση τουλάχιστον ενός μηνός για την κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης και ότι αναμένεται ΠΟΛ έστω και την τελευταία μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Συναδελφοι δουλευει το Taxis με τις αναμορφώσεις??? Ξεκίνησα να στείλω τις τελευταίες και μου βγάζει αυτο το μήνυμα.

ERROR 500 INTERNAL SERVER ERROR

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Το κάνει και σε σας?

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ????????????

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι δουλευει το Taxis με τις αναμορφώσεις??? Ξεκίνησα να στείλω τις τελευταίες και μου βγάζει αυτο το μήνυμα.

ERROR 500 INTERNAL SERVER ERROR

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Το κάνει και σε σας?

NAI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος συνάδελφος γνωρίζει την απάντηση ή καταλήξει κάπου ας απαντήσει!!Σας ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΓΙΑΤΙ πάλι πρέπει να σπάσουν τα νε΄θρα μας Δευτεριάτικα οεοοοοοοο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Τελικα γνωριζει κανεις την αντιμετωπιση για τα ΦΕΜ των μηχανικων που ρωτησε και καποιος πριν?Θα βαλουμε τα ποσα στους λοιπους μη παρακρατηθεντες φορους?Ευχαριστω...

Καλημέρα καλή εβδομάδα και καλό κουράγιο με το μνημόνιο 2.

Κατά την ταπεινή μου άποψη, οι ΦΕΜ αποτελούν "προκαταβλητέους φόρους" , σύμφωνα με το άρθρο 52 του ΚΦΕ και όχι "παρακρατηθέντες" που ζητάει η κατάσταση. Ως εκ τούτου δεν αναγράφονται.

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Το ΦΠΑ που προκύπτει από τον πίνακα διακανονισμού και κατά τα λοιπά το υπόλοιπο του έτους είναι πιστωτικό (που με τον διακανονισμό όμως γίνεται χρεωστικό), το εμφανίζουμε στον πιν IV στο ΦΠΑ ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη που επιμένω απλώς βλέπω ότι πολλοί συνάδελφοι παρακολουθείτε το θέμα.. γι αυτό θα ήθελα και τη δική σας απάντηση όσο αφορά στους πίνακες αυτοκινήτων και κατοικιών.. ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη που επιμένω απλώς βλέπω ότι πολλοί συνάδελφοι παρακολουθείτε το θέμα.. γι αυτό θα ήθελα και τη δική σας απάντηση όσο αφορά στους πίνακες αυτοκινήτων και κατοικιών.. ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι!

Εγω παντως δεν στελνω κατασταση κατοικιων & αυτοκινητων αν δεν εχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ συνάδελφοι...Εμείς τα φτιάχνουμε , τα στελνουμε, δε πληρωνόμαστε για αυτό, και δεν είναι προαπαιτούμενο, για την επαγγελματική μας κατοχύρωση, μιας που δεν αποφασίσαμε εμείς για μνημόνια, ούτε μας αφορά, αν το κράτος λόγω κακοδιαχείρησης φαληρά.....Η ουσία είναι οτι η οικονομιά κατατράφηκε κανονικά, και δεν έχουν κανένα νόημα ΠΛΕΟΝ όλα αυτά, ειδικά, όταν αποστέλονται κενά....στο 90% των πελατών....εκτός του ΦΠΑ.,,,,,

Τα γαιδούρια, είναι πιό χαλαρά φορτωμένα, σαμαρωτά.....και δεν είναι παρατάσεις, αυτές οι σύντομες, για να ζήσουμε ανθρώπινα , από ΑΠΔ, σε ΦΠΑ, δώστου αναμορφώσεις και Ε9....και ο μήνας είχε 9.....

Τραβάμε κουπί, χωρίς αμοιβή , στης χώρα μας, τη ΞΕΝΗΤΙΑ, με διατροφή πατάτες Αιγύπτου, και ροδάκινα Αφγανιστάν....

και οι αποτυχημένοι που τα ψηφίσν αυτά, ακόμη έχουν γλώσσα και μιλάν....Γεια χαρά ντάν κι να μαστε όλοι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με όλα τα άλλα, σήμερα σέρνεται το σύστημα και τα τελευταία λεπτά δημιουργεί και καινούργια μηνύματα λάθους/σφάλματος συνδέσεως:

Failure of server APACHE bridge:

No backend server available for connection: timed out after 10 seconds or idempotent set to OFF.

Build date/time: Oct 28 2009 23:22:51

Change Number: 1013

ΠΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΑ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Failure of server APACHE bridge:

No backend server available for connection: timed out after 10 seconds or idempotent set to OFF.

Build date/time: Oct 28 2009 23:22:51

Change Number: 1013

και σε μένα το ιδιο βγαζει...ΑΠΑΤΣΙ θα γίνωωω εγω σε λίγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...