Προς το περιεχόμενο

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο.. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι Κωστή μου και μας βάζανε και τραγουδάγαμε όλοι μαζί :

 

Ο ύμνος του Μαυροσκούφη (Τεθωρακισμένα)

Χαλύβδινα τα στήθη κι η ορμή μας

Που γιγαντώνεται απ’τους  θρύλους τους παλιούς

Κι ατρόμητη στον κίνδυνο η ψυχή μας,

Μας κάνει αθάνατους στις μάχες, στους καπνούς

 

Απ’τα άρματα, στους κάμπους της πατρίδας

Καβάλα στα άλογα και στ’ άρματα στητοί,

Σαν κεραυνός ορμούν στην καταιγίδα,

Οι μαυροσκούφηδες, εμείς οι διαλεχτοί

 

Χλιμίντριζε το άτι, βογκάει η μηχανή

Και βγαίνουν και οι δύο νικητές

Βροντάει το κανόνι

Και βγαίνουν με ορμή της χώρας μας οι ελευθερωτές

 

Απ’τα άρματα στα άτια

Πετάει η λευτεριά,

Στη νίκη οδηγεί την τρομερή

Αστράφτουνε τα μάτια και πάλλεται η καρδιά

Για μια μεγάλη Ελλάδα κι ισχυρή (δις)

 

Υ.Γ. το (δις) το πρόσεξες;;;

Υ.Γ. Και ο Παττακός μαυροσκούφης ήταν ...γ@μ@το μου !

 

Πω... πω... :o 

Σαν να ήταν χθες θυμάμαι που το τραγουδούσες έξω από το γραφείο (γραφιάς ήμουνα.)

Εμείς, μαζί με τους άλλους γραφιάδες, λέγαμε με ... στεντόρεια φωνή τον δικό μας .. ύμνο.. :wacko: :

 

Μια φορά κι έναν καιρό

μπήκε η γάτα στο χορό

με γοβάκια και φουρώ

κι απ'την πολλή χαρά

κουνούσε την ουρά

Κι όταν φούντωσε ο χορός

κι έγινε πιο ζωηρός

ένας γάτος πονηρός

τη ζύγωσε απαλά

και είπε πονηρά

Νιάου νιάου, βρε γατούλα

με τη ροζ μυτούλα

γατούλα μου μικρή

Νιάου, σε έχουνε μη στάξει

κι είναι από μετάξι

η γούνα σου η γκρι

Στ'αληθινά, δε ξανάδα πουθενά

δυο ματάκια γαλανά, τόσο φωτεινά

και σοβαρά, είναι η πρώτη μου φορά

που είδα να κουνάν ουρά, τόσο πονηρά.

 

Μιλάμε είχα διαπρέψει στον στρατό με.. το στυλό... και το πληκτρολόγιο.... :(  :rolleyes: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλάμε είχα διαπρέψει στον στρατό με.. το στυλό... και το πληκτρολόγιο.... :(  :rolleyes: 

 

Και το απίστευτο, ήταν ότι ήμουν τόσο ... μάχιμος γραφιάς που συμμετείχα σε μια απίθανη άσκηση εν ονόματι... "Δήμητρα" σε μια στέπα της Ρόδου, δεν λέω την περιοχή για λόγους εθνικής ασφαλείας :P ..

 

Λοιπόν είχα στα χέρια μου το κομπιούτερ, ανοίξαμε  μια καταπακτή σε μια στέπα στο πουθενά, και μπήκαμε σε ένα καταφύγιο. Σύνδεσα καλώδια και δούλευα το κομπιούτερ και έστελνα εικονικές αναφορές με νεκρούς και τραυματίες...

 

..Άκου...μάχιμος γραφιάς...   :(  :rolleyes: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το απίστευτο, ήταν ότι ήμουν τόσο ... μάχιμος γραφιάς που συμμετείχα σε μια απίθανη άσκηση εν ονόματι... "Δήμητρα" σε μια στέπα της Ρόδου, δεν λέω την περιοχή για λόγους εθνικής ασφαλείας :P ..

 

Λοιπόν είχα στα χέρια μου το κομπιούτερ, ανοίξαμε  μια καταπακτή σε μια στέπα στο πουθενά, και μπήκαμε σε ένα καταφύγιο. Σύνδεσα καλώδια και δούλευα το κομπιούτερ και έστελνα εικονικές αναφορές με νεκρούς και τραυματίες...

 

..Άκου...μάχιμος γραφιάς...   :(  :rolleyes: 

Και πόσους ... σκότωσες τελικά, Κωστή;;

Εγώ ήμουν οπλίτης-γραφέας στο Λογιστήριο-Ταμείο της μονάδας, είκοσι ολόκληρους μήνες. Από τότε στα .. βάσανα ! (βέβαια όταν εσύ τραγουδούσες το ... ρίκοκο-βερύκοκο !  :P  :D

 

Για μπούμε και στην επικαιρότητα : Θα πάρουμε κανένα παίκτη της προκοπής; Εδώ ο Ολυμπιακός πήρε λένε τον Ζονγκ (!) Μποντ ή κάπως έτσι και τον άλλον τον Γιαταμπάζα (; ) ή κάνω πάλι λάθος;;;

Μου φαίνεται ότι θα τραγουδάμε όλοι μαζί :  "Σας πήραμε-σας πήραμε, φλουρί κωνσταντινάτο, μας πήρατε-μας πήρατε, βαρέλι δίχως πάτο"!!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..., φλουρί κωνσταντινάτο, ..  

 

Πω πω !! Μου θύμισες και τον Κωνσταντίνου...  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε Κωστή κάθε φορά που γράφω κάτι να θυμάσαι και από ένα παίκτη ! Αλήθεια πρόλαβες τον Κωνσταντίνου; Και δεν δείχνεις τόσο μεγάλος!

 Ομως με την ευκαιρία, σαν Κρητικός που είσαι λύσε μου μια απορία γιατί έπαθα την πλάκα μου διαβάζοντας την σύνθεση του ΕΡΓΟΤΕΛΗ σήμερα :

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Πετράκης): Αθανασίου, Ρέντζας, Πίτσος, Κοζορώνης, Σαρρής, Χαντί, Αναστασάκος, Γιοβάνοβιτς, Καρντόσο (32΄ Μπουχαλάκης), Μπαντιμπανγκά (70΄ Τζανακάκης), Μπαμ Μπαμ (84΄ Μπουρσέλης).

 

Οπως λες και συ κάτι μου θύμισε, λέω μήπως είναι ο Τζακ Μπάουερ;  Ε ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μόλις πρόλαβα να δω λίγους τελικούς από το παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου. Πάντα από μικρός λάτρευα τον στίβο, από το Καλλιμάρμαρο μέχρι το ΟΑΚΑ και το Καραϊσκάκη παλιά που ήταν και στίβος. Ποιο ποδόσφαιρο , ποιο μπάσκετ, ποια κολύμβηση. Ο Στίβος, ο βασιλιάς των αθλημάτων :

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/2013_World_Championships_in_Athletics_%28August%2C_10%29_-_panorama.jpg/1200px-2013_World_Championships_in_Athletics_%28August%2C_10%29_-_panorama.jpg 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπαντιμπανγκά (70΄ Τζανακάκης), Μπαμ Μπαμ (84΄ Μπουρσέλης).

 

 

 

Τώρα τι δεν καταλαβαίνεις; Στην Κρήτη παίζει μπάλα ο άνθρωπος. Να μην τον λένε Μπάμ μπάμ;  :D  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μόλις πρόλαβα να δω λίγους τελικούς από το παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου. Πάντα από μικρός λάτρευα τον στίβο, από το Καλλιμάρμαρο μέχρι το ΟΑΚΑ και το Καραϊσκάκη παλιά που ήταν και στίβος. Ποιο ποδόσφαιρο , ποιο μπάσκετ, ποια κολύμβηση. Ο Στίβος, ο βασιλιάς των αθλημάτων :

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/2013_World_Championships_in_Athletics_%28August%2C_10%29_-_panorama.jpg/1200px-2013_World_Championships_in_Athletics_%28August%2C_10%29_-_panorama.jpg

μπορει ο στιβος να ειναι ο βασιλιας αλλα στην εποχη μας ειναι γυμνος! διαγωνισμος φαρμακευτικων εταιρειων εχει γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι δεν καταλαβαίνεις; Στην Κρήτη παίζει μπάλα ο άνθρωπος. Να μην τον λένε Μπάμ μπάμ;  :D  :lol:

 

Κώστα ,

 

σύμφωνα με πληροφορίες , οι άνθρωποι του Εργοτέλη κινούνται για την ελληνοποίηση του Μπαμ- Μπαμ,

Έχουν βρει και το ανάλογο όνομα : 

Μάνος Πυροβολάκης :lol: :lol: :lol:

Συγχαρητήρια στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαίως συγχαρητήρια για τον ΠΑΟΚ.

 

Έχω την εντύπωση πως θα τραβήξει ο ΠΑΟΚ φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο πάμε Πλατεία ! Αρχίζει το ματς και να που εμφανίσθηκαν πάλι οι Αραβες !! Τσάκα ζεις , εσύ μας οδηγείς..

Και ο Βαγγέλης ντοπάρει τους οπαδούς του με τον 50ο τίτλο, ενώ ψάχνει να βρει τον Αλέφαντο (τον είδατε στο "ΦΩΣ" ) μπας και σώσει λίγα από τα εκατομμύρια που ξόδεψε, όχι βέβαια από την τσέπη του. Καϊμένοι φίλοι γαύροι, ταλαίπωροι ομόαιμοι βάζελοι, Εδώ ο κόσμος καίγεται και το ... χτενίζεται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη πλατεία πήγαμε.... αλλά ετσι όπως φύγαμε .. μάλλον θα την θυμόμαστε για πολλά χρόνια... :P

Ας ελπίσουμε το κακό να μείνει στην ....πλατεία .... 

Προς το παρόν αναπολούμε τις αναμνήσεις που ανέφερε ο Αποστόλης (broster)...

Oταν με το καλό γίνουμε ομάδα θα καμαρώνουμε και πάλι........μέχρι τότε βέβαια δεν θα "γιορτάζει" μόνο ο γαύρος !

Υπάρχει και Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΑΡΔΕΛΛΑΣ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη πλατεία πήγαμε.... αλλά ετσι όπως φύγαμε .. μάλλον θα την θυμόμαστε για πολλά χρόνια... :P

Ας ελπίσουμε το κακό να μείνει στην ....πλατεία .... 

Προς το παρόν αναπολούμε τις αναμνήσεις που ανέφερε ο Αποστόλης (broster)...

Oταν με το καλό γίνουμε ομάδα θα καμαρώνουμε και πάλι........μέχρι τότε βέβαια δεν θα "γιορτάζει" μόνο ο γαύρος !

Υπάρχει και Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΑΡΔΕΛΛΑΣ! 

Το είχα προβλέψει , φίλη μου : "ταλαίπωροι ομόαιμοι βάζελοι",αλλά δεν είναι η ήττα , είναι στο παιχνίδι, είναι ο τρόπος που μπήκαν τα γκολ και μάλιστα τρία ! Ποια άμυνα ; Ποιοι γκολτζήδες; 

Αλλά εδώ οι εφημερίδες του ΟΣΦΠ θριαμβολογούν για "καταιγίδα" με μια νίκη με το τυχερό γκολ και ένα σωστό παιχνίδι 15 λεπτών. Αν παίζαμε σωστά τόσα λεπτά, θα κάναμε και την έκπληξη. Αλλά όταν ξεπουλάμε τους καλούς για να πάρουμε τους πάτους, τι περιμένεις; Να παρακαλάμε να μείνουμε στη κατηγορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ....αναμένουμε την συνέχεια!

Καλημέρα κ καλή δουλειά!

ΥΓ θα θεωρησω το ´´φιλη μού´´ ότι γράφτηκε εκ παραδρομής.Ειμαι ο dhatzi...Εκτός και αν ήθελες να γράψεις ´´φιλοι μού´´...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ....αναμένουμε την συνέχεια!

Καλημέρα κ καλή δουλειά!

ΥΓ θα θεωρησω το ´´φιλη μού´´ ότι γράφτηκε εκ παραδρομής.Ειμαι ο dhatzi...Εκτός και αν ήθελες να γράψεις ´´φιλοι μού´´...

Χα ! Φίλε μου, ήθελα να γράψω, αλλά δεν το είχα δει, μέχρι τώρα..Συγνώμη, αλλά δεν ήθελα να σου αλλάξω το φύλο... :wub:

Οσο για την ομαδάρα μας, αν πρόσεξες κάθε φορά που έρχονται τα ζόρια, εμφανίζονται οι άραβες πρίγκηπες και ο Βγενό, βεβαίως !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

 Καλησπερα  ρε  παιδια....  παναθες...

 

 

Πρεπει να παιζουμε   Α εθνικη  οπως την ελεγαν παλια  οταν ειμαστε ......

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ...???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα  ρε  παιδια....  παναθες...

 

 

Πρεπει να παιζουμε   Α εθνικη  οπως την ελεγαν παλια  οταν ειμαστε ......

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ...???????

για σου γιαννη, που θα παει θα διορθωθει και ο παναθηναικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σου γιαννη, που θα παει θα διορθωθει και ο παναθηναικος...

το  ΚΑΙ  εχει και αλλο προσωπο,,,,,,,,,  που ειναι ???

 

καλησπερα  στο ΒΟΛΟ...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  ΚΑΙ  εχει και αλλο προσωπο,,,,,,,,,  που ειναι ???

 

καλησπερα  στο ΒΟΛΟ...!!!

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κραταμε δυναμεις για τα επισημα! επιτηδες δε δειχνουμε τα συστηματα μας στα φιλικα.

Ξεκούραση

πριν το ματς

Untitled+3.jpg

 

Ο  Παναθηναϊκός σε λίγες ώρες δίνει φιλικό με την Παναχαϊκή στην Πάτρα, οπότε οι παίκτες του Τριφυλλιού βρήκαν την ευκαιρία να χαλαρώσουν το μεσημέρι στο ξενοδοχείο που μένουν. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

ΤΕΛΕΙΟ    ΣΧΟΛΙΟ    ΣΤΑ   ΠΡΑΣΙΝΑ   ΝΕΑ.................................!!

 

ΜΕ ΤΙΣ  ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ>>!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Οφείλω ένα μεγάλο μπράβο στα γαυράκια, που έκαναν την Αντερλεχτ λαχανάκια βρυξελλών ! Αξιοι και μακάρι να προχωρήσουν.

Και στα δικά μας...

Υ.Γ. Γιώργη, τι κάνει η Βέροια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 χρόνια μετά από μας, πήρε και ο Ολυμπιακός το διηπειρωτικό, προβάλλοντας το ελληνικό μπάσκετ. Εύγε τους..

Ομως χθές είχαμε μια μεγάλη απώλεια : Ο θρύλος του μπάσκετ, ο Γιώργος Αμερικάνος , μας άφησε για πάντα :

http://www.enikos.gr/sports/180078,Aytos_htan_o_Giwrgos_Amerikanos.html

Ενας ακόμα μεγάλος που μπήκε στο Πάνθεον των θρύλων...

Υ.Γ. Μπορεί να χάσαμε στην Τούμπα, αλλά το μέλλον είναι δικό μας. Το ακούτε , συναγωνιστές Πανάθες;

Υ.Γ. 2. Γιώργη, τι κάνεις ; Χαίρεσαι ή λυπάσαι μετά το 6-0 ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννηδες καλημέρα, καιρό είχαμε να τα πούμε, κάποια προβλήματα υγείας της συζύγου όλο τον Σεπτεμβριο, που ευτυχώς ξεπεράστηκαν, σε κάνουν να δείς κάποια πράγματα στη ζωή αλλοιώς...

 

όμως τωρα είμαστε καλά και απολαμβάνουμε...ΘΡΥΛΟ!!!

 

Γιάννη με την Αντερλεχτ κατάλαβα οτι χρειάζεσαι οχι απλα τύχη αλλα και ......τέτοιο ξεκ@λιασμα και συ να τους απαντας με γκολ δεν εχει ξαναγινει...μεγαλες αδυναμιες η ομαδα μου και αν πας

 

ετσι στη Λισσαβονα θα θυμηθουμαι τα...παλια !!!

 

Μιτσελ πρεπει να φυγει...χθες !!!

 

Α και κατι αλλο, αν θελουμε να παιρνουμε μονο αυτο το πρωταθληματακι και να λεμε τα καναμε 41 ή 100 εμενα δε μου φτανει...εγω θελω να παιξω και Ευρωπη και να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην

 

ομαδα και οχι να τελειωνει ο αγωνας με την Αντερλεχτ και να μιλαμε με συγαυρους και να βριζουμε την ''ομαδα'' γι΄ αυτο που ειδαμε...

 

Γιαννη το χθεσινο 6-0 με στενοχωρησε παρα με εκανε να χαρω, γιατι βλεπω οτι η ΒΕΡΟΙΑ φετος δεν εχει τιποτα και ειμαστε για Β' και αν πεσεις δεν ανεβαινεις παλι ευκολα...

 

και ειναι ωραιο το συναισθημα να εχει η πολη ομαδα στην Α'...

 

χαιρετω παιδια και θα τα πουμε περισσοτερα τηλ/κως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες  σε  όλους σας

 

πανάθες  και  γαύρους......

 

Γιώργο  τέλος καλό  όλα καλά..!!!!  ( σύζυγος)

 

μπράβο για μπάσκετ  και  Ευρώπη.

 

Γιάννη,

Πιστευω  στα πιτσιρίκια μας..... θα κάνουν σίγουρα κάτι  καλύτερο  απο οτι εγινε τα τελευταία χρόνια..

 

Θυμάστε μωρέ πανάθες...  τους ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΠΜΑΣΙΝΑΔΕΣ....ΚΑΒΟΥΡΕΣ ..  κλπ  θαλασινα.....  

 

ερχεται  νεα φουρνια.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...