Προς το περιεχόμενο

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο.. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το θέμα εδώ είναι ο Παναθηναϊκός και τα σημερινά χάλια του, αλλά μπήκαν και άλλα θέματα  και έγιναν , από άγνωστο σε μένα πρόσωπο, κάποιες ανοίκειες επιθέσεις και γράφτηκαν ανάρμοστες φράσεις για μένα, ας βάλουμε τα πράγματα σε μια νέα βάση και ας δούμε ψύχραιμα, χωρίς παρωπίδες και χρωματιστά γυαλιά, την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο σήμερα. Και αν θέλετε συμμετέχετε, διαφορετικά κρατείστε το σαν προσωπική μου άποψη, χωρίς συνέχεια.

Είναι , λοιπόν, απορίας άξιο, πως μια ομάδα, που στην ευρωπαϊκη πορεία της τα τελευαταία χρόνια είναι μηδέν, νούλα, τίποτα, πάτος, όπως θέλετε χαρακτηρείστε την, πως αυτή η ομάδα , παίρνει τον τίτλο πριν καλά-καλά αρχίσει το πρωτάθλημα και τώρα στο παραπάνω από το μισό, προηγείται με την εκπληκτική διαφορά των 16 έως 32 βαθμών από τους άλλοτε διεκδικητές ή και κατόχους του τίτλου !

 Πιστεύω ότι θα πρέπει να υποθέσουμε μερικά βασικά στοιχεία, για να εξηγήσουμε αυτό το παράδοξο, γιατί για παραδοξο πρόκειται:

1) Ο Ολυμπαικός έχει καλύτερο μπάτζετ από τις άλλες ομάδες , παρά το γεγονός ότι του "βγαίνουν" οι δευτεροκλασάτοι παίκτες που κουβαλάει στην χώρα, όπως και οι άγνωστοι προπονητές, που αλλάζουν κάθε τρείς και δύο, εγχώριοι, πρώην βοηθοί ή άνεργοι ευρωπαίοι, που περισσεύουν αυτή την εποχή. Και στον Παναθηναϊκό τα ίδια γίνονται, αλλά δεν του "βγαίνει" και χάνει συνεχώς, όπως και η ΑΕΚ, ακόμα και ο ΠΑΟΚ, που πάει να εμφανίσει κάτι καλύτερο, με τους ρώσους ιδιοκτήτες του.

2) Το χρήμα που ρίχνει ο Μαρινάκης, που βλέπει τις φιλοδοξίες του για "αήττητο πρωτάθλημα" και για ευρωπαΊκό τίτλο, να φυλλορροούν μετά τις αλλοπρόσαλλες εμφανίσεις της ομάδας του, που δεν νομίζω ότι παίζει με βάση κάποιο οργανωμένο σχέδιο, αλλά στηρίζεται σε εξάρσεις μερικών παικτών και στα παλιά κλασσικά "γιουρούσια" απέναντι σε ανύπαρκτες άμυνες, που δίνουν πάσες στους παίκτες του, όπως συμβαίνει πολύ συχνά με την αστεία άμυνα του ΠΑΟ.

3) Η καθαρότητα του πρωταθλήματος, που μας έκαναν "ρόμπα" στην  Ευρώπη και βλέπουμε σήμερα στην φυλακή τους παλιούς φίλους του Μαρινάκη, Μπέο, Ψωμιάδη και εκείνον το Ηλιουπολίτη, που κρέμασε μια πολύ σπουδαία ομάδα. Πως μπορούμε να χαρακτηρίσουμε καθαρό το πρωτάθλημα, που δεν έχει σήμερα διαιτητές να διευθύνουν τους αγώνες, γιατί μετά από κάθε "ντέρμπυ" ορύεται ο Πρόεδρος για το "έγκλημα που είδε όλη η Ελλάδα", αλλά σιωπά όταν το αποτέλεσμα διαμορφώνεται κατά τη  επιθυμία του; Θυμηθείτε τις διαμαρτυρίες όλων των ομάδων και μη μου πείτε ότι είναι αστήρικτες, αφού προέρχονται από παράγοντες που πρόσκεινται ή ελέγχονται από τον κύριο Πρόεδρο και παλιότερα από τον κ. Χο-Χο.

4) Οι κατά καιρούς Πατεροβαρδινογιάννηδες "σωτήρες" του ΠΑΟ, που μετά την αντίδραση του άλλου σωτήρα Μίστερ Μιγκ, διέλυσαν τον ΠΑΟ και ότι καλό είχε φτιάξει ο "Καπετάνιος", με αποτέλεσμα να τον καταντήσουν στην ομαδούλα του σήμερα, που σέρνεται στα γήπεδα και οι παίκτες του (ποιοι παίκτες) κάνουν τον γύρο του θριάμβου, όταν καταφέρουν να ισοφαρίσουν τον αγώνα μέσα στο άδειο, πια, ΟΑΚΑ, ενώ έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει νίκη, έστω και με τον Πλατανιά. Και από πάνω ο νέος ιδιοκτήτης ή διαχειριστής, όπως πιστεύω, της άλλοτε πανίσχυρης στην Ευρώπη ομάδας μας, κ. Αλαφούζος, προσπαθεί να ρεφάρει τις απώλειές του από άλλες επενδύσεις, διώχνοντας παίκτες σαν τον Νίνη, τον Κατσουράνη, τον Καραγκούνη, που ήταν η σημαία της ομάδας, τον Βύντρα και αυτόν τον Σισέ, τον μοναδικό παίκτη που έδωσε πνοή και ελπίδες στην ομάδα στα τελευταία πέντε χρόνια. Που αλλάζει τους προπονητές σαν τα πουκάμισα, φέρνοντας υπερήλικες συνταξιούχους σαν τον Φερέϊρα ή άσχετους σαν τον σημερινό, που δεν θυμάμαι ούτε πως τον λένε, που όταν χάνει η ομάδα λέει ότι έκανε το καλύτερο παιχνίδι της, ό άσχετος.

 Δν βάζω άλλα θέματα. Θέλω μόνο να πω ότι τα γράφω αυτά με πόνο ψυχής, για την σημερινή κατάντια του "τριφυλλιού", που το έζησα από παδί, από την εποχή του Λινοξυλάκη, του Αντωνιάδη, του Βουτσαρά ,του Οικονομόπουλου και τόσων άλλων, αφού γεννήθηκα και ανδρώθηκα λίγα μέτρα μακρυά από το γήπεδο της Λεωφόρου. Και θέλω να πω στους αντίπαλους οπαδούς να μη βρίζουν τους οπαδούς της ομάδας μας, αλλά τους άσχετους "ηγέτες-σωτήρες", δικούς μας και δικούς τους. Το ίδιο ισχύει και για τους δικούς μας, αρχίζοντας από τον γιό μου, που αντιδρά στις υβριστικές επιθέσεις των "κόκκινων" με τον ίδιο ακριβώς επαίσχυντο τρόπο. Και το λέω αυτό, γιατί τον βλέπω να υποφέρει , με πολλές συνέπειες ακόμα και στην σχολική του απόδοση, από όλη αυτή την βρώμικη κατάσταση...

 Δυο προτάσεις μόνο βάζω: Να πάει στην Β΄εθνική ο σημερινός ΠΑΟ, για να μπορέσει να "στήσει" μια νέα ομάδα, όπως παλιά η Λάρισα και να ξεκινήσει μια νέα αρχή με νέο αίμα. Και να γίνει νέα αναδιοργάνωση των πρωταθλημάτων με λιγότερες ομάδες (έως 10 ) σε κάθε κατηγορία και με έλεγχο από την ΕΠΟ και όχι από την Κοινοπραξία, όπως ονομάζουν την παρέα τους αυτοί που παίζουν με τα όνειρά μας και την ιστορία των ομάδων μας και που καθορίζουν από πριν ποιος θα κερδίσει και ποιος θα χάσει , όπως γράφτηκε στον τύπο από την απομαγνητοφώνηση των κασετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:wub:  :wub:  :wub:

 

 

ατιμούλη...

 

και γω παρότι  " ουστ αντιολυμπιακός" ...σ αγαπάω βρε.(.τρέχουν τα σιρόπια. :P ).

 

ανοίγουμε και κανένα κινητό..

 

ποιος ξέρει τι καράτε παίζεις πάλι.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, το κουνητό κλείνει μονο την νυχτα. 

Τις άλλες ωρες, απλά δεν το σηκώνω το κουνητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το θέμα εδώ είναι ο Παναθηναϊκός και τα σημερινά χάλια του, αλλά μπήκαν και άλλα θέματα  και έγιναν , από άγνωστο σε μένα πρόσωπο,προφανως ''δειχνεις'' εμενα  κάποιες ανοίκειες επιθέσεις και γράφτηκαν ανάρμοστες φράσεις για μένα, το μονο αναρμοστο που εγραψα ηταν το ''εριστικος'' ας βάλουμε τα πράγματα σε μια νέα βάση και ας δούμε ψύχραιμα, χωρίς παρωπίδες και χρωματιστά γυαλιά, την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο σήμερα. Και αν θέλετε συμμετέχετε, διαφορετικά κρατείστε το σαν προσωπική μου άποψη, χωρίς συνέχεια.

Είναι , λοιπόν, απορίας άξιο, πως μια ομάδα, που στην ευρωπαϊκη πορεία της τα τελευαταία χρόνια είναι διαφωνω ''κοψε'' κατι  μηδέν, νούλα, τίποτα, πάτος, όπως θέλετε χαρακτηρείστε την, πως αυτή η ομάδα , παίρνει τον τίτλο πριν καλά-καλά αρχίσει το πρωτάθλημα και τώρα στο παραπάνω από το μισό, προηγείται με την εκπληκτική διαφορά των 16 έως 32 βαθμών από τους άλλοτε διεκδικητές ή και κατόχους του τίτλου ! η απαντηση βρισκεται στην ανυπαρξια της ομαδος σας και των αλλων -αεκ παοκ- κατα κυριο λογο...οχι  οτι εγω εχω κατι πολυ καλυτερο απο σενα και τους υπολοιπους

 Πιστεύω ότι θα πρέπει να υποθέσουμε μερικά βασικά στοιχεία, για να εξηγήσουμε αυτό το παράδοξο, γιατί για παραδοξο πρόκειται:

1) Ο Ολυμπαικός έχει καλύτερο μπάτζετ από τις άλλες ομάδες , παρά το γεγονός ότι του "βγαίνουν" οι δευτεροκλασάτοι παίκτες που κουβαλάει στην χώρα, όπως και οι άγνωστοι προπονητές, που αλλάζουν κάθε τρείς και δύο, εγχώριοι, πρώην βοηθοί ή άνεργοι ευρωπαίοι, που περισσεύουν αυτή την εποχή. Και στον Παναθηναϊκό τα ίδια γίνονται, αλλά δεν του "βγαίνει" και χάνει συνεχώς, όπως και η ΑΕΚ, ακόμα και ο ΠΑΟΚ, που πάει να εμφανίσει κάτι καλύτερο, με τους ρώσους ιδιοκτήτες του.

2) Το χρήμα που ρίχνει ο Μαρινάκης, που βλέπει τις φιλοδοξίες του για "αήττητο πρωτάθλημα" και για ευρωπαΊκό τίτλο, να φυλλορροούν μετά τις αλλοπρόσαλλες εμφανίσεις της ομάδας του, που δεν νομίζω ότι παίζει με βάση κάποιο οργανωμένο σχέδιο, αλλά στηρίζεται σε εξάρσεις μερικών παικτών και στα παλιά κλασσικά "γιουρούσια" απέναντι σε ανύπαρκτες άμυνες, που δίνουν πάσες στους παίκτες του, όπως συμβαίνει πολύ συχνά με την αστεία άμυνα του ΠΑΟ.

3) Η καθαρότητα του πρωταθλήματος, που μας έκαναν "ρόμπα" στην  Ευρώπη και βλέπουμε σήμερα στην φυλακή τους παλιούς φίλους του Μαρινάκη, Μπέο, Ψωμιάδη και εκείνον το Ηλιουπολίτη, που κρέμασε μια πολύ σπουδαία ομάδα. Πως μπορούμε να χαρακτηρίσουμε καθαρό το πρωτάθλημα, που δεν έχει σήμερα διαιτητές να διευθύνουν τους αγώνες, γιατί μετά από κάθε "ντέρμπυ" ορύεται ο Πρόεδρος για το "έγκλημα που είδε όλη η Ελλάδα", αλλά σιωπά όταν το αποτέλεσμα διαμορφώνεται κατά τη  επιθυμία του; Θυμηθείτε τις διαμαρτυρίες όλων των ομάδων και μη μου πείτε ότι είναι αστήρικτες, αφού προέρχονται από παράγοντες που πρόσκεινται ή ελέγχονται από τον κύριο Πρόεδρο και παλιότερα από τον κ. Χο-Χο.

ενω του ''καπετανιου'' τα πρωταθληματα ηταν πεντακαθαρα ????

4) Οι κατά καιρούς Πατεροβαρδινογιάννηδες "σωτήρες" του ΠΑΟ, που μετά την αντίδραση του άλλου σωτήρα Μίστερ Μιγκ, διέλυσαν τον ΠΑΟ και ότι καλό είχε φτιάξει ο "Καπετάνιος", με αποτέλεσμα να τον καταντήσουν στην ομαδούλα του σήμερα, που σέρνεται στα γήπεδα και οι παίκτες του (ποιοι παίκτες) κάνουν τον γύρο του θριάμβου, όταν καταφέρουν να ισοφαρίσουν τον αγώνα μέσα στο άδειο, πια, ΟΑΚΑ, ενώ έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει νίκη, έστω και με τον Πλατανιά. Και από πάνω ο νέος ιδιοκτήτης ή διαχειριστής, όπως πιστεύω, της άλλοτε πανίσχυρης στην Ευρώπη ομάδας μας, κ. Αλαφούζος, προσπαθεί να ρεφάρει τις απώλειές του από άλλες επενδύσεις, διώχνοντας παίκτες σαν τον Νίνη, τον Κατσουράνη, τον Καραγκούνη, που ήταν η σημαία της ομάδας, τον Βύντρα και αυτόν τον Σισέ, τον μοναδικό παίκτη που έδωσε πνοή και ελπίδες στην ομάδα στα τελευταία πέντε χρόνια. Που αλλάζει τους προπονητές σαν τα πουκάμισα, φέρνοντας υπερήλικες συνταξιούχους σαν τον Φερέϊρα ή άσχετους σαν τον σημερινό, που δεν θυμάμαι ούτε πως τον λένε, που όταν χάνει η ομάδα λέει ότι έκανε το καλύτερο παιχνίδι της, ό άσχετος.

 Δν βάζω άλλα θέματα. Θέλω μόνο να πω ότι τα γράφω αυτά με πόνο ψυχής, για την σημερινή κατάντια του "τριφυλλιού", που το έζησα από παδί, από την εποχή του Λινοξυλάκη, του Αντωνιάδη, του Βουτσαρά ,του Οικονομόπουλου και τόσων άλλων, αφού γεννήθηκα και ανδρώθηκα λίγα μέτρα μακρυά από το γήπεδο της Λεωφόρου. Και θέλω να πω στους αντίπαλους οπαδούς να μη βρίζουν τους οπαδούς της ομάδας μας, αλλά τους άσχετους "ηγέτες-σωτήρες", δικούς μας και δικούς τους. Το ίδιο ισχύει και για τους δικούς μας, αρχίζοντας από τον γιό μου, που αντιδρά στις υβριστικές επιθέσεις των "κόκκινων" με τον ίδιο ακριβώς επαίσχυντο τρόπο. Και το λέω αυτό, γιατί τον βλέπω να υποφέρει , με πολλές συνέπειες ακόμα και στην σχολική του απόδοση, από όλη αυτή την βρώμικη κατάσταση...δυστυχως ειναι πραγματικοτητα....

 Δυο προτάσεις μόνο βάζω: Να πάει στην Β΄εθνική ο σημερινός ΠΑΟ διαφωνω αυτο θα σημανει το τελος του Ελληνικου ποδοσφαιρου, του οποιου τελος παντων..., για να μπορέσει να "στήσει" μια νέα ομάδα, όπως παλιά η Λάρισα και να ξεκινήσει μια νέα αρχή με νέο αίμα. Και να γίνει νέα αναδιοργάνωση των πρωταθλημάτων με λιγότερες ομάδες (έως 10 ) σε κάθε κατηγορία και με έλεγχο από την ΕΠΟ και όχι από την Κοινοπραξία, όπως ονομάζουν την παρέα τους αυτοί που παίζουν με τα όνειρά μας και την ιστορία των ομάδων μας και που καθορίζουν από πριν ποιος θα κερδίσει και ποιος θα χάσει , όπως γράφτηκε στον τύπο από την απομαγνητοφώνηση των κασετών.

κατα τ' αλλα καλα τα λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τ' αλλα καλα τα λες...

Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που γράφω. Και δεν ήταν μόνο το "εριστικός" ήταν και οι 10 γελοίοι που γελάγανε μαζί μου. Δεν συνεχίζω με σένα φίλε, γιατί η αλήθεια βλέπω ότι σε πονάει...Θα απαντήσουν άλλοι, αν δεν θέλουν να μπλέξουν μαζί σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δε καταλαβα? ποια ειναι η αληθεια που με  ποναει τα τελευταια 20 χρονια??? μηπως ποναει εσενα ???? κανεις δε προκειται να σου απαντησει (γαβρος) γιατι ειναι ματαιο να μιλας σε βαζελο για μπαλλα,γιατι αν ηξερε απο μπαλλα δε θα ηταν ΒΑΖΕΛΟΣ !!!!!!!!! 

 

ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΙΔΕΙΑ!!!!!!!!!! που να τη βρεις??? ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ..

 

Υ.Γ. οπως βλεπεις δε σε βριζω παρ΄οτι εσυ συνεχιζεις να...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέραααααααα

 

Ναι υπάρχουν !!! :) :) :)

Συγνώμη. το είχα ξεχάσει Μπάμπη μου. Δηλαδή, αυτός στην φωτογραφία είσαι σύ; Γιατί πριν 50 χρόνια , όχι μαυροσκούφης δεν ήσουν , αλλά ούτε είχες αφιχθεί στον κόσμο μας. Ναι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε χάρη Γιάννη που σε αγαπάω..... :wub:  :wub:  :wub:

Αν έχεις βάλει και μένα μέσα, ευχαριστώ, αμοιβαία τα αισθήματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαρακινέ έγραψες τη πραγματικότητα του ελλ. ποδοσφαίρου από τη δική σου οπτική. Και φυσικά για το πως θα ήθελες να είναι. Πάνω κάτω όλοι μας το θέλουμε.

 

Απο κεί και πέρα δε θα σχολιάσω παρά μόνο:

 

α) πραγματικά κόψε κάτι για τις ευρωπαϊκές επιτυχίες του Ολυμπιακού. Χρησιμοποιείς τη λογική του άσπρου/μάυρου. Εκτός κι αν το πας με τη λογική των συνολικών ευρωπαικών συμμετοχών με τις συνολικές ευρωπαικές επιτυχίες. Και πάλι όμως δε δικαιολογεί τη φράση   μηδέν, νούλα, τίποτα, πάτος. 

 

Το μηδέν, νούλα, τίποτα πάτος χρειάζεται μεγαλύτερη ανάλυση. Διότι αν το πάμε έτσι τότε ούτε ο Παναθηναικός ούτε καμία ελλ. ομάδα δεν έχει καταφέρει τίποτα. Εγώ όμως διαφωνώ ως προς τα αποτελέσματα των ελλ.ομάδων. Φυσικά συμφωνώ σε ευρωπαικούς τίτλους ποδοσφαιρικούς δεν έχουν να αναδείξουν κάτι.....

 

β) Για ότι ισχύει στο ελλ.πρωτάθλημα...πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τα ίδια ισχύουν και στα ξένα πρωταθλήματα όσον αφορά το στοίχημα και το στήσιμο αγώνων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαρακινέ έγραψες τη πραγματικότητα του ελλ. ποδοσφαίρου από τη δική σου οπτική. Και φυσικά για το πως θα ήθελες να είναι. Πάνω κάτω όλοι μας το θέλουμε.

 

Απο κεί και πέρα δε θα σχολιάσω παρά μόνο:

 

α) πραγματικά κόψε κάτι για τις ευρωπαϊκές επιτυχίες του Ολυμπιακού. Χρησιμοποιείς τη λογική του άσπρου/μάυρου. Εκτός κι αν το πας με τη λογική των συνολικών ευρωπαικών συμμετοχών με τις συνολικές ευρωπαικές επιτυχίες. Και πάλι όμως δε δικαιολογεί τη φράση   μηδέν, νούλα, τίποτα, πάτος. 

 

Το μηδέν, νούλα, τίποτα πάτος χρειάζεται μεγαλύτερη ανάλυση. Διότι αν το πάμε έτσι τότε ούτε ο Παναθηναικός ούτε καμία ελλ. ομάδα δεν έχει καταφέρει τίποτα. Εγώ όμως διαφωνώ ως προς τα αποτελέσματα των ελλ.ομάδων. Φυσικά συμφωνώ σε ευρωπαικούς τίτλους ποδοσφαιρικούς δεν έχουν να αναδείξουν κάτι.....

 

β) Για ότι ισχύει στο ελλ.πρωτάθλημα...πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τα ίδια ισχύουν και στα ξένα πρωταθλήματα όσον αφορά το στοίχημα και το στήσιμο αγώνων. 

Δεν διαφωνώ καθόλου. Ο σκοπός μου είναι να γίνει διάλογος , μήπως προβληματισθούμε για την σαπίλα που επικρατεί στην λεγόμενη Σούπερ Λίγκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι σταματήσαμε πλέον να πηγαίνουμε γήπεδο ή να μην ανοίγουμε τις τηλεοράσεις παρά μόνο σε ντέρμπι (κι αυτά για να κάνουμε καζούρα μεταξύ μας και να πάμε σε κανέναν καφενείο να πιούμε καμιά τσικουδιά) ή σε ευρωπαϊκά παιχνίδια έχουμε προβληματιστεί και έχουμε αρνηθεί πλέον αυτούς τους ήρωες-προέδρους του ελλ. ποδοσφαίρου.

 

Από 'κεί και πέρα....''σαπίλα'' θα υπάρχει πάντα σε αντίθεση με την έννοια που όλοι θα θέλαμε να βλέπουμε απλά μόνο ποδόσφαιρο (ανταγωνιστικό). Λεφτά και επενδύσεις χρειάζονται άλλα στη παρούσα φάση δε γίνεται και θα μιλάμε για μετά το 2015 και αν. Αυτό από τη μεριά των ιδιωτών. Από την άλλη χωρίς κρατική υποστήριξη σε υποδομές κυρίως,  οι ιδιώτες από μόνοι τους θα κάνουν πάλι συντεχνείες.

 

Η κρατική παρέμβαση πρέπει πρώτα να ξεκινήσει από τις κατώτερες κατηγορίες. Από τα σχολικά πρωταθλήματα, τα τοπικά και τη 2η κατηγορία. Μετά έρχεται η 1η κατηγορία όπου καλώς ή κακώς δε γίνεται να υπάρχει μόνο ο Μαρινάκης στον Ολυμπιακό και ο Σαββίδης τώρα στο Παοκ. Χρειάζεται ακόμα να δυναμώσουν οικονομικά ο Παναθηναικός, η ΑΕΚ και ο ΑΡΗΣ. Και μετά όλοι οι υπόλοιποι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, πολύ σωστά το θέτεις φίλε Λευτέρη. Ο γιός μου παίζει βασικός τερματοφύλακας στην εφηβική ομάδα του τοπικού μας Συλλόγου και αναπληρωματικός στην ανδρική και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλός. Υπάρχουν μικρά διαμαντάκια στα τοπικά πρωταθλήματα, αλλά είμαστε σε νησιά κια οι κυνηγοί ταλέντων απαξιούν να έλθουν. Αυτά τα παιδια εννοούσα όταν είπα για τον ΠΑΟ να ανασυγκροτηθεί και να στήσει μια νέα ομάδα στα πρότυπα της Λάρισας, και όχι να ψάχνει για μπακατέλες και ξωφλημένους και ανάπηρους "αστέρες". Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες ομάδες. Και πρότεινα 10 ομάδες ανά κατηγορία, για να μην παίζει η Κέρκυρα (π.χ.) με τις μεγάλες ομάδες και να κερδίζονται τα πρωταθλήματα με τον τρόπο που κερδίζονται. Αν ήσουν λίγο παλιός , ή οι γονείς σου, θα θυμούνται πριν το 60 με τα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ & ΕΠΣΠ, όπου σφάζονταν κυριολεκτικά ο ΠΑΟ με ΑΕΚ και ΠΑΝΙΩΝΙΟ, και στην Θεσ/νίκη ο ΠΑΟΚ με ΑΡΗ και ΗΡΑΚΛΗ, για να προκριθεί ένας στους τελικούς για τον τίτλο, που τον έπαιρνε άνετα ο ΟΣΦΠ που είχε αντιπάλους την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ και τους ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ή τον ΒΥΖΑΝΤΑ MEΓΑΡΩΝ και έφτανε καλά προπονημένος και ξεκούραστος στους τελικούς. Και ρώτησε τί έγινε όταν ο ΕΘΝΙΚΟΣ του Καρέλα, διεκδίκησε το πρωτάθλημα. Τον διέλυσαν και τον έστειλαν στην Β΄Πειραιά. Το ίδιο και με την Δόξα Δράμας, τους περίφημους "μαυραετούς", την διέλυσαν, κλέβοντας τους παίχτες της (Λουκανίδηδες, Γεωργιάδης και άλλοι). Αναδιάρθρωση, λοιπόν και ξεσκαρτάρισμα στις τρεις κατηγορίες, που θα ανεβάσει και το επίπεδο της κάθε μιας, δίνοντας την ευκαιρία ανάδειξηε νέων ταλέντων, ελλήνων και όχι αλλοδαπών ξεφτιών που μας πουλάει ο κάθε ατζέντης, είτε Τσάκας λεγεται αυτός, είτε αλλιώς.

 Οσο για τους χαρακτηρισμούς μου για τον Ολυμπιακό , ναι , ίσως είναι λίγο υπερβολικοί, αλλά πές μου ποια είναι μέχρι σήμερα η πορεία του Ολυμπιακού στην Ευρώπη, όταν αποκλείεται με το καλημέρα από την Ανόρθωση, όταν έτρωγε τις πεντάρες από κάποια Χετάφε ή δεν θυμάμαι πως την λέγανε και πρόσφατα από την  άγνωστη σε μας Λεβάντε. Και αναφέρθηκα απαξιωτικά γιατί, ακριβώς είναι παράδοξη η κυριαρχία του στο ντόπιο πρωτάθλημα με αυτήν την ελλιπέστατη ομάδα που διαθέτει. Και επίμένω στις περιπτώσεις Μπέου-Ψωμιάδη και λοιπων παρατρεχάμενων. Για την δική μου ομάδα έγραψα την άποψή μου τίμια και ειλικρινά και δεν επανέρχομαι.

  Σε ευχαριστώ για την τοποθέτησή σου και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι συνάδελφοι. Φιλικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ας το προσπεράσουμε και οι δυό και να ρίξουμε μια ματιά στην σημερινή πραγματικότητα, και στο τι μας ξημερώνει αύριο.

Περασμένα-ξεχασμένα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ γιατι εφυγε ενα μεγαλο βαρος απο πανω μου...θα σας τηλεφωνησω. Καλο απογευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις βάλει και μένα μέσα, ευχαριστώ, αμοιβαία τα αισθήματα!!

 

Κοίτα, τον Γιάννη τον γνώρισα..... εσυ ειχες απουσία.....

 

Αλλά ok, αφου τα λέμε εδω μέσα....  εισαι και εσυ μέσα !!!!!! :wub:  :wub:  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τον Γιάννη τον γνώρισα..... εσυ ειχες απουσία.....

 

Αλλά ok, αφου τα λέμε εδω μέσα....  εισαι και εσυ μέσα !!!!!! :wub:  :wub:  :wub:

Ευχαριστώ και πάλι, αλλά είμαστε τόσο πολλοί Γιάννηδες στο forum που θα φτάσω στο σημείο να μιλάω στον εαυτό μου, πιστεύοντας ότι γράφω σε άλλον Γιάννη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για να χαλαρώσουμε λίγο

Με την αξέχαστη Μαλβίνα 

 

http://www.youtube.com/watch?v=M_SV5D8wo1Q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για να χαλαρώσουμε λίγο

Με την αξέχαστη Μαλβίνα 

 

http://www.youtube.com/watch?v=M_SV5D8wo1Q

 

 

Έφυγε νωρίς, και είχε κι άλλα πολλά να μας πει ... γαμώτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες η ομάδα των αγγέλων ενισχύθηκε πραγματοποιώντας μια μεγάλη μεταγραφή 

 

ο Γιώργος Κολοκυθάς, αυτός ο τεράστιος μα και ταυτόχρονα σεμνός αθλητής, υπέγραψε το τελευταίο του συμβόλαιο 

 

ας του ευχηθούμε καλό ταξείδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες η ομάδα των αγγέλων ενισχύθηκε πραγματοποιώντας μια μεγάλη μεταγραφή 

 

ο Γιώργος Κολοκυθάς, αυτός ο τεράστιος μα και ταυτόχρονα σεμνός αθλητής, υπέγραψε το τελευταίο του συμβόλαιο 

 

ας του ευχηθούμε καλό ταξείδι 

Γιάννη, το κακό είναι ότι φεύγουν αυτοί που τους χειροκροτούσαμε γιατί ήταν πάνω από όλα άνθρωποι και όταν αναλογίζομαι ότι πέρασαν τόσα χρόνια από τότε, θλίβομαι πιο πολύ για τον χαμένο χρόνο μας, γιατί δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω, να ξαναζήσουμε τα καλάθια του Κολοκυθά, τις ατάκες και την αθυροστομία της Μαλβίνας, το τρέξιμο του Βέγγου...

Ας τους κρατήσουμε στην μνήμη μας. Οσο υπάρχουμε εμείς θα υπάρχουν και αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  Γιάννη  (Σαρακηνέ)

 

και στους άλλους φίλους της παρέας,,,,,,Γιάννηδες και μη,,,,

 

(Ας τους κρατήσουμε στην μνήμη μας. Οσο υπάρχουμε εμείς θα υπάρχουν και αυτοί...)

 

Τον Κολοκυθά δεν τον πρόλαβα  αγωνιζόμενο   τους άλλους ναι......

 

Συμπληρώνω  οτι πρέπει  να περάσουμε στα παιδιά μας και σε όποιους άλλους  μπορούμε

αυτές τίς εικόνες που έχουμε απο ανθρώπους σαν αυτούς  για να λέμε οτι τους αφήσαμε κάτι....

Ελληνικό και αυθεντικό ........

Διαφορετικά...............θα φύγουν μαζί μας!

 ......

Φίλοι-ες  τα πόκεμον  και μπάρμπη και κλπ  πρέπει να αντικατασταθούν με τις αξέχαστες ελληνικές

ταινίες,,,,,,κλπ,κλπ,κλπ, ( πάντα στο μέτρο που ειναι δυνατόν),

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς το σημερινό αποτέλεσμα με την ΑΕΚ?

Γιάννη, γιατί ρωτας ? Ασε μας να χαρούμε λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...