Προς το περιεχόμενο

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο.. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πιο χαρακτηριστική περίπτωση ταύτισης ενός ανθρώπου με την επιχείρηση ενός άλλου,  χωρίς άμεσο προσωπικό συμφέρον, όσο αυτή της ταύτισης των οπαδών με τις ομάδες και των θρησκευόμενων με την εκκλησία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λευτέρη , δεν αναφέρεται κανείς σε δηλώσεις παραγόντων , για την ουσία συζητάμε .

Έτσι και αλλιώς τον Αλαφούζο-που έχει καταντήσει γραφικός πρό πολλού- για κρυφογάβρο τον κόβω :D ,

κάνει ότι είναι απαραίτητο για να διαλύσει τον Παναθηναϊκό.

Επί της ουσίας τώρα ,

έχεις ρε φίλε την καλύτερη ομάδα , έχεις τα φράγκα , έχεις ιδιόκτητο γήπεδο ,

ΠΑΟ , ΑΕΚ για κλάματα ,

ΠΑΟΚ ψιλοβλέπεται αλλά λίγα πράγματα ,

ε άσε και το στραγάλι . (σοβαρά τώρα τι θα γινόταν αν έληγε Χ το ματς στη Λειβαδιά ?)

 

Εντελώς φιλικά .

 

Μάλλον προσπαθεί ο Πρόεδρος να σπάσει κανένα ρεκόρ βαθμών-νίκες-αήττητο. Δε μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση σε μια τέτοια συζήτηση. Πόσο μάλλον όταν βάζεις τα δεδομένα αυτά που πραγματικά δεν έχουμε αντίπαλο και φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μόνο που δεν κάνει ΧΟ-ΧΟ-ΧΟ ο πρόεδρός σας, βαράει όμως (βλέπε Σισέ) κατά τα άλλα έχεις δίκαιο

 

Προς το παρών ο Μαρινάκης και ΧΟ-ΧΟ-ΧΟ να κάνει...το Σωκράτη δε το φτάνει ούτε για αστείο, στις δηλώσεις, στις δημόσιες εμφανίσεις του και στα αστεία του.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μη συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις γιατί δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός και γιατί ήμουν μέχρι πριν λίγα χρόνια μέλος σε οπαδικό σύνδεσμο και μάλιστα από τους λεγόμενους φανατικούς-σκληροπυρηνικούς (οργισμένα νιάτα που λένε)......

 

Αποστασιοποιημένος πλέον και με λίγο πιο ώριμη σκέψη η αλήθεια είναι ότι και τον επαγγελματικό αθλητισμό και κυρίως τα σπορ με ευρεία λαϊκη απήχηση (ποδόσφαιρο , καλαθόσφαιρα κλπ) τα έχουν κάνει μπίζνα στο όνομα του στοιχήματος και γενικά του ξεπλύματος χρήματος. Πέρα από αυτό η διαφθορά που επικρατεί και στο χώρο του ποδοσφαίρου συγκρίνεται μόνο με αυτή της πολιτικής .

 

Αλλά και πέρα από αυτό ας μη ξεχνάμε ότι η αξία του νικημένου δίνει δόξα στο νικήτη , πχ οι τελικοί κυπέλλου με την ΑΕΚ με φανταστικά παιχνίδια και ανατροπές ακόμη τους θυμόμαστε αντίθετα οι τελικοί με Λαρισα και Πανιώνιο (και ας χάσαμε) απλά θα ήταν ένα κύπελο ακόμη .

Ο κ.Μαρινάκης για μένα εκφράζει όλο το αρνητικό που μπορεί να έχει ένας Έλληνας , μαγκιά (της πλάκας) γλειώδης και είρωνας μέχρι βλακείας , βέβαια σημασία έχει και το τιμ που έχει μαζί του , τι να σκεφτείς τον κ.Θεωδωρίδη που γελάει όλη η Ελλάδα πλέον μαζί του ή τον κ.Καραπαπά που μέχρι πρώτινος έβγαζε εμπρηστικά δημοσιεύματα στην εφημερίδα που αρθρογραφούσε (οι οπαδικές εφημερίδες πρέπει να διαβάζονται από ηλιθίους) .

 

Όσον αφορά τον αγώνα με τον Λεβαδειακό , πέρα του ότι αν γινόταν ανάποδα η φάση θα είχε πέσει η κυβέρνηση (λέμε και το πόνο μας!!) από τις διαμαρυρίες είναι κρίμα που για να κάνει το κέφι του ένα κακομαθημένο πλουσιόπαιδο (κ.Μαρινάκης) διασύρουν έναν ολόκληρο σύλλογο και βέβαια είναι λυπηρό που υπάρχει μεγάλη μερίδα φιλάθλων του ΟΣΦΠ που υποστηρίζει τέτοιες πρακτικές , ευτύχως μια εξίσου μεγάλη μερίδα έχει απογοητευτεί γιατί θέλει καθαρές νίκες και πρωταθλήματα .

 

Με αυτά και με αυτά είναι λογικό που η ομάδα με τους περισσότερους φιλάθλους ονομάζεται .... αντιολυμπιακός !!!

 

Και κάτι τελευταίο , είμαι από τους λίγους που παρότι έχω βρίσει τον κ.Βαρδηνογιάννη δεν ήθελα να απομακρυνθεί (τουλάχιστον έτσι όπως έγινε) , έβγαζε μάτι ότι όλα θα πήγαιναν όπως πήγαν .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πιο χαρακτηριστική περίπτωση ταύτισης ενός ανθρώπου με την επιχείρηση ενός άλλου,  χωρίς άμεσο προσωπικό συμφέρον, όσο αυτή της ταύτισης των οπαδών με τις ομάδες και των θρησκευόμενων με την εκκλησία τους.

Καλησπέρα αγαπητέ Ype,
Έτσι ακριβώς είναι ,και όσοι δηλώνουν φίλαθλοι και όχι οπαδοί σου πετάνε κιολας με νεύρα ,γιατί η γυνή ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχει άποψη περί ποδοσφαίρου ,"κοίτα να δεις ο ΠΑΟ έχει μαγαζί απέναντι από το ΟΣΦΠ και εγώ θέλω να κλείσει το μαγαζί του άλλου "
 
Να δείτε πως το λένε ,πως το λένε.........ΑΑΑΑ ναι ευγενής άμιλλα
 
Επισης αυτο , πιστεύω ότι συμφωνείτε μαζι μου!
 
post-30105-0-52713100-1358361521_thumb.j
 
Με Εκτιμηση,
Ελενη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα το δούμε και αυτό: Επόμενος προπονητής των γαύρων ο Βαγγέλης (όχι ο Βενιζέλος, αυτός θα πάει στον ΠΑΟΚ), όσο για μας, πάει ο Σισέ, γιατί θέλανε να τον φέρουν με στραγάλια, μένει ο Βύντρα, άντε να φέρουμε και τον Καραγκούνη, τον Κυργιάκο, ακόμα και τον σακατεμένο Λέτο. Που είναι η εποχή που οι παίκτες έπαιζαν για την φανέλα;;;Κακόμοιρο τριφύλλι, τροφή για κατσίκες έγινες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά γιάννη δεν πίστεψα ποτέ ότι μπορούσαν να φέρουν τον σισέ τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή

με τις μειώσεις συμβολαίων που γίνονται..

 

βέβαια ο σισέ σαν παναθηναικάρας που είναι, έδωσε ραντεβού για το καλοκαίρι..

 

τώρα αν το ραντεβού θα γίνει στο γήπεδο, στην μύκονο ή σε κάποια κλαμπ όπου θα παίξει μουσική...

 

θα δείξει..

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λατρεύω σ'αυτό το post είναι ότι πάντα γράφουν  οι ΠΑΟΚτσήδες !!! (ελπίζω να το έγραψα σωστά)...

 

Περίμενα πως και πως τη δημοσίευσή σου βρε Scorpie,

αλλά καθυστέρησες λίγο ,

μετά λέω βλέπει το ματς με τη Λειβαδιά , αλήθεια έληξε ?

 

Τώρα σοβαρά , τα 5 λεπτά καθυστέρησης πότε λήγουν ?

 

 

προσωπικά γιάννη δεν πίστεψα ποτέ ότι μπορούσαν να φέρουν τον σισέ τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή

με τις μειώσεις συμβολαίων που γίνονται..

 

βέβαια ο σισέ σαν παναθηναικάρας που είναι, έδωσε ραντεβού για το καλοκαίρι..

 

τώρα αν το ραντεβού θα γίνει στο γήπεδο, στην μύκονο ή σε κάποια κλαμπ όπου θα παίξει μουσική...

 

θα δείξει..

 

καλημέρα..

 

Καλό ΣΚ παιδιά ... και με τη νίκη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λατρεύω σ'αυτό το post είναι ότι πάντα γράφουν  οι ΠΑΟΚτσήδες !!! (ελπίζω να το έγραψα σωστά)...

 

Μια χαρά το 'γραψες . 10 με τόνο,

 

 

 

 

Καλό ΣΚ παιδιά ... και με τη νίκη !!!

 

Γειά σου βρε Μαρία ,

 

επειδή ο τίτλος του post

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο.. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

μάλλον θα κάνει καιρό να βρεί εφαρμογή , 

είπαμε να το καταλάβουμε (εντελώς ειρηνικά ,έτσι ? :P )  για να μη καταστεί ανενεργό" :lol: :lol: :lol: .

Τώρα εσύ -με το δίκιο σου- σαν παναθηναϊκός περιμένεις πως και πως να μάθεις νέα για την ομάδα σου ,

και βλέπεις δύο παλιοπαοκτσήδες να σφετερίζονται το θέμα ,αλλά δεν φταίμε εμείς Μαράκι .

Ο Αλαφούζος έχει βαλθεί να κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να διαλύσει τον Παναθηναϊκό ,

οπότε στην περίπτωση σας ισχύει η παλιά ινδιάνικη παροιμία : no news , good news.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου μαράκι...

 

άκουσα προσφάτως αυτό...

 

δεν βλέπετε η ομάδα ούτε μ' ούζο..

αλαφούζο αλαφούζο.. :D

 

να περνάς καλά..

 

και ασε τα παλιοπαόκια να λένε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Αντιγράφω από το twitter ,

 

 

Kostas Asimakopoulos @kostasimak

@zaralikos για δέκα μα¥_€§¤κες που θέλουν να παίξουν μπάσκετ στο παρκέ χάνουμε τόσο ωραίο ξύλο. Αίσχος!

 

Μήπως πρέπει κάποτε να σταματήσει αυτή η αηδία ;

Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία .

Εγώ νομίζω ότι είναι πολύ απλά τα πράγματα.

Επειδή κάποιος πρέπει να παίρνει το κύπελλο ας το παίρνουν εναλλάξ, με κλήρωση ,

με στρίψιμο νομίσματος , όχι πάντως με διεξαγωγή αγώνα.

Αφού δεν μπορούν να το διοργανώσουν ,ποιός ο λόγος να γίνει ο τελικός .

Εκτίθενται και εκτίθενται όλοι .Η ΕΟΚ , οι ομάδες η αστυνομία οι πάντες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου ρε στέλιο...

 

γιατί ρε φίλε με κλήρωση?

 

 κανονικά  να γίνεται ο αγώνας..μη σου πω να είναι και διπλός.  :P

 

θα πάω και ακόμα παραπέρα..

 

προτείνω από του χρόνου να γίνεται final eight (τελικοί 8 ομάδων) όπως στην ισπανία..

 

εκεί να δεις γλέντια... :angry:

 

επίτηδες αφήνουν να γίνονται επεισόδια...τους βολεύει φίλε...όλοι στο κόλπο είναι..

 

να έχει να ασχολείται ο κοσμάκις και να ξεχνάει τον πόνο του..και ειδικά η νεολαία...που αν φοβούνται κάποιον, αυτή είναι η νεολαία...

 

στα ναρκωτικά την θέλουν για να μπορούν να την ελέγχουν καλύτερα..

 

πως λέμε...." το ποδόσφαιρο είναι το όπιο των λαών"?

 

...έχουν εφεύρει πολλές "ποικιλίες" από την συγκεκριμένη ουσία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοιωθω οτι  χρειαζεστε διαλειμμα ...για αυτο παραθετω  λιγο πρασινο, ετσι... να ξεκουραστουν λιγο...και τα ματια μας !!!!!! :)

 

 

550_334_209742.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Αν και δεν χρειάζεται......) ο Φάμπρι θα κάνει Καρναβάλι?   

 

Η bet fair δινει μεγάλο ποσοστό....... ευκαιρία ειναι τωρα με την κρίση...... σιγουρα πράγματα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα σήμερα τις κόκκινες τσοντοφυλλάδες (έχετε δει τα κυριακάτικα εξώφυλλά τους;) και ούτε λίγο ούτε πολύ τα βάλανε με την ΕΟΚ (οχι την νυν ΕΕ), που δεν πήρε το κύπελλο από μας, λόγω της διακοπής,  για να το δώσει στον Θρήνο!

Υ.Γ. Και οι δικές μας , μεταξύ μας - δεν πάνε πίσω. Ο Τζίμης έχει δίκαιο με αυτά που γράφει παραπάνω. Συνυπογράφω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοιωθω οτι  χρειαζεστε διαλειμμα ...για αυτο παραθετω  λιγο πρασινο, ετσι... να ξεκουραστουν λιγο...και τα ματια μας !!!!!! :)

 

 

550_334_209742.jpg

 

Κοιταξτε τον ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ πως τους κοιταζει αν και χαρουμενος...

Τοσα τροπαια μας εχει χαρισει το πουλεν   αλλα  εδω,,,,,

Μια φωτο  χιλιες λεξεις.....

 

Τα υπολοιπα στους καφρους οτι και χρωμα αν εχουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω γράψει και παλαιότερα 

 

αν δεν υπήρχε όλο αυτό το (καθοδηγούμενο και χρηματοδοτούμενο) καφριλίκι , θα βλέπαμε τους αγώνες των δύο ομάδων και στο τέλος θα κλείναμε την τηλεόραση χορτασμένοι από το μπάσκετ που είχαμε δει, άσχετα αν είχε κερδίσει η ομάδα μας

 

και θλίβομαι όταν ακούω ή διαβάζω ανθρώπους που εκτιμώ να επιχειρηματολογούν γιατί οι "άλλοι" είναι  περισσότερο κάφροι.

 

κρίμα 

 

και να ξεκαθαρίσω

είμαι  μπασκετόφιλος (πριν το ευρωπαϊκό) και ολυμπιακός (στα π@π@ρια μου το ποιος πήρε το προχτεσινό τίτλο)

και πολύ μα πάρα πολύ αηδιασμένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε τον ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ πως τους κοιταζει αν και χαρουμενος...

Τοσα τροπαια μας εχει χαρισει το πουλεν   αλλα  εδω,,,,,

Μια φωτο  χιλιες λεξεις.....

 

Τα υπολοιπα στους καφρους οτι και χρωμα αν εχουν.....

NAI ............... μεγάλη καρδιά  -  το ΚΑΛΟ παιδί του ελληνικού μπάσκετ (αυτός που φτύνει τους αντιπαλους του στο προσωπο με την ανοχή των διαιτητών) .

 

αφού έκανε πρωτα τα καραγκιοζιλίκια του ΚΑΙ πήγε και αφιέρωσε το κύπελο στον ......... ανευ περιγραφής "ΤΡΑΚΗ"  (πρόεδρο), ο οποίος πρόεδρος καθόταν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο κάτω απο τη μπασκέτα και έβριζε τον Σπανούλη και τον Περπέρογλου.

 

πήρες τον αγώνα ρε φίλε μητσάρα,  πήγαινε να πανυγηρίσεις με τους τους συμπαικτες σου και τον προπονητή σου. τι δουλειά έχεις με το ... συγκεκριμένο άτομο όταν συμπεριφέρεται έτσι στους προ ολίγου συμπαίκτες σου στην ΕΘΝΙΚΗ, μπροστά στα μάτια σου.

 

ΕΛΕΟΣ πια με αυτή την υποκρισία-διπροσωπία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μαλώνετε ρε παιδιά...για όλους έχει...!!!!

 

 

 

kafroi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχει η Πανάθα-Μήτσος και ξεφεύγουμε απο την καφρίλα του Στουρνάρα,

η πράσινη καφρίλα μαρέσει.

Γειά σας αδέλφια Βάζελοι.

Αλήθεια βλέπει κανείς κάποια σχέση αντιδράσεων μεταξύ νεαρού  Γιαννακόπουλου και Καπετάνιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , vasilisb71

 

 (...NAI ............... μεγάλη καρδιά  -  το ΚΑΛΟ παιδί του ελληνικού μπάσκετ (αυτός που φτύνει τους αντιπαλους του στο προσωπο με την ανοχή των διαιτητών) ....  )

 

αν και θα ηθελα να μην το παμε οπαδικα ,,,, ομως  πριν  φτυσει  ο διαμαντιδης---ο δικο σας τι κανει ??????  οτι  εκανε και στο Ελλαδα - Σερβια  θυμασε η ξεχνας ?????

 

αφού έκανε πρωτα τα καραγκιοζιλίκια του ΚΑΙ πήγε και αφιέρωσε το κύπελο στον ......... ανευ περιγραφής "ΤΡΑΚΗ"  (πρόεδρο), ο οποίος πρόεδρος καθόταν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο κάτω απο τη μπασκέτα και έβριζε τον Σπανούλη και τον Περπέρογλου.

 

ρωταω τωρα  εγω  ησουν εκει  και ακουγες τις βρισιες του?.....που μπορει να ειναι και αληθεια.

 

Οσο για τον Σπανουλη που δεν αναφερεις καθολου  ,,,,,,περυσι....5ος τελικος,,,,ΠΟΥ  ΄ΣΑΙ  ΘΑΝΑΣΗ στα επινικια?

Στην απονομη του κυπελου  οι  συμπαικτες του που ηταν αραγε????

Τωρα για το σχολιο μου ηταν οτι ,,,,,,,,,,μετα απο την εκτωνωση της νικης ερχεται η σκεψη του ανθρωπου.........

ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ  ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ  ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!! ( αυτο εχω ως συμπερασμα εγω και θα ηθελα να

μεταφερω και σε αλλους.....)

 

ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΝΤΕΣ  ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ  ΑΠΟΝΤΕΣ. (παικτες -οπαδους - διοικησεις)

 

Τελος και δεν κανω αλλο σχολιο πλεον σ'αυτο το οπαδικο πνευμα ,,

Εμεις που απο,,, μακρυα παρακολουθουμε το ΜΠΑΣΚΕΤ και εγω, εχοντας μια 10ετια και..ως παικτης τοπικων-περιφεριακων

πρωταθληματων  αλλα και εσυ  και ολοι  μας  μπορουμε να κανουμε κατι????

Αν ναι ας το κανουμε ! Ολοι ξερουμε τι πρεπει....( sarakinos..jim1970..κλπ)

Ειμαι σιγουρος τοτε οτι θα μιλαμε πιο ανετα και ειλικρινα με γνωμονα το ΜΠΑΣΚΕΤ. Ισως και πιο ρομαντικα-αθλητικα βρε αδερφε...!!!!

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν θα λύσουμε το πρόβλημα που υπάρχει στα γήπεδα,απλώς ξεφεύγουμε απο

τον κάθε Στουρνάρα. Τουλάχιστον εγώ έτσι πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν θα λύσουμε το πρόβλημα που υπάρχει στα γήπεδα,απλώς ξεφεύγουμε απο

τον κάθε Στουρνάρα. Τουλάχιστον εγώ έτσι πιστεύω.

 

Σωστά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI ............... μεγάλη καρδιά  -  το ΚΑΛΟ παιδί του ελληνικού μπάσκετ (αυτός που φτύνει τους αντιπαλους του στο προσωπο με την ανοχή των διαιτητών) .

 

αφού έκανε πρωτα τα καραγκιοζιλίκια του ΚΑΙ πήγε και αφιέρωσε το κύπελο στον ......... ανευ περιγραφής "ΤΡΑΚΗ"  (πρόεδρο), ο οποίος πρόεδρος καθόταν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο κάτω απο τη μπασκέτα και έβριζε τον Σπανούλη και τον Περπέρογλου.

 

πήρες τον αγώνα ρε φίλε μητσάρα,  πήγαινε να πανυγηρίσεις με τους τους συμπαικτες σου και τον προπονητή σου. τι δουλειά έχεις με το ... συγκεκριμένο άτομο όταν συμπεριφέρεται έτσι στους προ ολίγου συμπαίκτες σου στην ΕΘΝΙΚΗ, μπροστά στα μάτια σου.

 

ΕΛΕΟΣ πια με αυτή την υποκρισία-διπροσωπία

Φίλτατε, προφανώς εκ Πειραιώς ορμώμενος, όπως γράφουν τα πτυχία, εκφράζεις τα οπαδικά σου αισθήματα και καλά κάνεις. Θα θυμάσαι όμως ότι πριν λίγα χρόνια έβριζες, αν όχι εσύ, οι συνοπαδοί σου, την μάνα και τον πατέρα του Σπανούλη και του Περπέρογλου (που το ίδιο κάνουν και σήμερα οι δικοί μας) ενώ τώρα είναι θεοί και μάγοι για τον Θρήνο. Ομως το να υποβιβάζεις ένα παίκτη την αξίας ενός Γκάλη, ενός Αλβέρτη, ενός Αμερικάνου, όπως είναι ο Διαμαντίδης, είναι ντροπή. Ξέχασες την προσφορά του στο ελληνικό μπάσκετ κια το εννοώ αυτό, και του αποδίδεις σαν ύβρη την αντίδρασή του στις προσωπικές επιθέσεις που του κάνουν οι πρώην "φίλοι" και συμπαίκτες του. Βγάλε λοιπόν τις κόκκινες παρωπίδες και κοίτα πιο καθαρά τι γίνεται και τι παίζεται στα παρασκήνια και ποιοι πάνε να καταστρέψουν το πιο καθαρό άθλημα στην χώρα μας, αφού τον στίβο και την άρση βαρών την διέλυσαν με τα αναβολικά κια τον πρωταθλητισμό.

 Και συμπληρωματικά μια ερώτηση για τον Γιάννη από την Χαλκίδα, που γράφει :

και να ξεκαθαρίσω είμαι  μπασκετόφιλος (πριν το ευρωπαϊκό) και ολυμπιακός (στα π@π@ρια μου το ποιος πήρε το προχτεσινό τίτλο) και πολύ μα πάρα πολύ αηδιασμένος

 Αν Γιάννη πάιρνατε εσείς τον τίτλο, θα έγραφες το ίδιο;; Ρώτα τα παιδιά που πανηγύριζαν με τα πράσινα κασκόλ κια τα παιδιά με τα κόκκινα , που ήταν αμίλητα από την απογοήτευσή τους, πως αισθάνονταν. Αυτά δεν είναι κάφροι, δεν είναι από τους 100-200 μισθοφόρους των εφοπλιστών που επιστρατεύονται συνετεταγμένοι για να προκαλούν τα επεισόδια και να δικαιώνουν τον "Πρόεδρο" που βγαίνει και λέει ανερυθρίαστα "όλη η Ελλάδα είδε το έγκλημα" ! Δηλαδή να ψοφήσει η αγελάδα του γείτονα....

Αποψή μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...