Jump to content

Β' ΜΕΡΟΣ: Συζήτηση για την Επιστολή Διαμαρτυρίας στον Εγκλωβισμό και την Απαξίωση του Λογιστή.

Recommended Posts

εμενα παιδια δεν με ενδιαφερει αν θα πανε δυο ή τρεις , αρκει να μην φανουμε μπουγιο , σαν απολυμενοι συμβασιουχοι,

επισης δεν μ ενδιαφερει να φορανε κουστουμια ή να εχουν μαλλια, πτυχια και περικοκλαδες , θελω απαραιτητως ανθρωπους που εχουν φαει και τρωνε τα μουτρα τους καθημερινα σε αυτη τη δουλεια του λογιστη ( γιατι μερικοι εχουν μπερδευτει, αλλο κανουν και αλλο δηλωνουν)

επισης συμφωνω με τον Σουλη, να μιλησουν σαν ατομα που εχουν υπογραψει την επιστολη και οχι ως εκπροσωποι κανενος.

επισης και τελος , θελω καθαρο λογο , ψυχραιμια, και στοχο στο οτι δεν αντιδραμε στις αλλαγες, δεν ειμαστε τα αρπαχτικα που πολλοι νομιζουν , ειμαστε και μεις μικρομεσαιοι που πληττονται σαν ολους τους αλλους, σαν εργαζομενοι διεκδικουμε καλυτερες συνθηκες και σαν πολιτες διεκδικουμε δικαιοσυνη και ισοτητα απεναντι στους νομους.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Δεν θελω κλαψες και συναισθηματισμους (μπορουμε να κλαψουμε μετα ολοι μαζι ) και δεν θελω μπηχτες και συνδικαλιστικες φανφαρες...

Καλη επιτυχια !!!!!!!:)

(παρτε και κανενα βιντεο , γιατι εμεις δεν το πιανουμε το καναλι, νομιζω)

• Replies 652
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κι από εμένα έχετε τη στήριξη, το έγραψα και χθες εξάλλου, όποιος νιώθει ότι μπορεί και θέλει ας μας εκπροσωπήσει!

Περιμένουμε και τους Κρητικούς να μας εκπροσωπήσουν στα κανάλια της Κρήτης (λέω εγώ τώρα...)

Και τους Θεσσαλονικείς ομοίως ...

και πάει λέγοντας ανα την Ελλάδα

(και τον Χαλκιδέο θα ήθελα πολύ να δω... ευσεβείς πόθοι;;;;rolleyes.gif

τέλος θα συμφωνήσω με την Χρύσα στο

επισης και τελος , θελω καθαρο λογο , ψυχραιμια, και στοχο στο οτι δεν αντιδραμε στις αλλαγες, δεν ειμαστε τα αρπαχτικα που πολλοι νομιζουν , ειμαστε και μεις μικρομεσαιοι που πληττονται σαν ολους τους αλλους, σαν εργαζομενοι διεκδικουμε καλυτερες συνθηκες και σαν πολιτες διεκδικουμε δικαιοσυνη και ισοτητα απεναντι στους νομους.

Περιγραφη της δυσκολης καθημερινοτητας μας

Περιγραφη της καταστασης των μικρομεσαιων-πελατων μας

Καταργηση του αρθρου 38 για παταξη των αλεξιπτωτιστων-φοροφυγαδων του χωρου και οχι συντεχνιακα

Πιστοποιηση χωρις ψιλα γραμματα

Στηριζουμε τον εκσυχρονισμο του κρατους αλλα με καθαρους ορους απεναντι μας

Συνυπευθυνοτητα ΝΑΙ αλλα μεχρι εκει που μας αναλογει και οχι δικην ελεγκτων του Δημοσιου

Ο σκοπος του Υπουργειου ειναι να ειμαστε αμμισθοι υπαλληλοι του αφου μας ζητα να υποκαταστησουμε το κρατος

Λογιστης δεν σημαινει λαμογιο αλλα σκληρα εργαζομενος πολιτης που διαβαζει καθημερινα τομους για να ειναι ενημερος (αραγε υπαρχει κανενα αλλο επαγγελμα με τοσο διαβασμα ?)

Τα μετρα που εφαρμοζονται απλα απομιζουν την οποια ρευστοτητα των επιχειρησεων και οδηγουν σε καταρρευση των επιχειρησεων και του κοινωνικου ιστου

Εαν τεθει θεμα για την κινηση να ειπωθει οτι ειναι μη οργανωμενη , και απλα συνταχθηκε ενα κειμενο το οποιο υπεγραψαν καποιοι συναφελφοι οι οποιοι συμφωνουσαν

Καλη συνεντευξη , η σκεψη μας και η θετικη μας ενεργεια ειναι μαζι σας

Guest Επισκέπτης

Ο γνωστός ενοχλητικός επισκέπτης σας εύχεται ειλικρινά να έχετε μια αποτελεσματική παρουσία.

Οι υποδείξεις της ΧΡΥΣΑΣ, του broster, του diba, και του Soulis ας είναι πάντα στο μυαλό σας.

Θεωρω επισης οτι επρεπε( δεν ειναι αργα ακομη ) να σταλει η επιστολη σε Λαζοπουλο και Ραδιο Αρβυλα ( με παραλληλη παρουσια εκει )

Guest ΠΑΤΑΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΑΘΑΚΙΑ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΕΞΑΛΟΥ ΛΑΘΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΟΣ .........ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΤΑΠΗΣ

ΛΟΓΙΣΤΗΣ

ΧΙΟΣ

Θεωρω επισης οτι επρεπε( δεν ειναι αργα ακομη ) να σταλει η επιστολη σε Λαζοπουλο και Ραδιο Αρβυλα ( με παραλληλη παρουσια εκει )

σε Λαζόπουλο την έστειλα χθες βράδυ μαζί με παράπονα για τα υποννοούμενα που άφησε στην προηγούμενη εκπομπή του ότι όλοι οι λογιστές είναι λαμόγια και "μια χαρά είναι το νομοσχέδιο , να κάτσουν κι αυτοί στο σκαμνί"

Ο γνωστός ενοχλητικός επισκέπτης σας εύχεται ειλικρινά να έχετε μια αποτελεσματική παρουσία.

Οι υποδείξεις της ΧΡΥΣΑΣ, του broster, του diba, και του Soulis ας είναι πάντα στο μυαλό σας.

:) :)

Προσπαθω να καταλάβω απο την προηγουμενη εβδομαδα ποιος είστε , αλλα ειλικρινα δυσκολευομαι.

Δεν παιζω και τυχερα παιχνιδια , για να το γυρίσω στο στοιχημα . :)

Καλη προσπαθεια παιδιά , προσπαθηστε να ειστε οι ευατοί σας και να παρουσιασετε αυτα που τοσο μας πονουν αλλα και μας πορωνουν.

σε Λαζόπουλο την έστειλα χθες βράδυ μαζί με παράπονα για τα υποννοούμενα που άφησε στην προηγούμενη εκπομπή του ότι όλοι οι λογιστές είναι λαμόγια και "μια χαρά είναι το νομοσχέδιο , να κάτσουν κι αυτοί στο σκαμνί"

Μπράβο ρε Μαράκι ,

στειλτου και αιτηση για να παμε και εκει .

Συμφωνώ. Πες στον άλλο κρητικό εκεί δίπλα, έχει την επιστολή, έχει τους κωδικούς του e-mail, να τη στείλει.Θα το έκανα εγώ παιδιά, αλλά συγχωρέστε με, είμαι πάρα πολύ πνιγμένη σήμερα. Έχω και διάβασμα για το βράδυ... :rolleyes:

Guest Επισκέπτης

:) :)

Προσπαθω να καταλάβω απο την προηγουμενη εβδομαδα ποιος είστε , αλλα ειλικρινα δυσκολευομαι.

Δεν παιζω και τυχερα παιχνιδια , για να το γυρίσω στο στοιχημα . :)

Καλη προσπαθεια παιδιά , προσπαθηστε να ειστε οι ευατοί σας και να παρουσιασετε αυτα που τοσο μας πονουν αλλα και μας πορωνουν.

Πως να αναγνωρίσεις κάποιον που δεν έχεις συναντήσει;

Μήπως εγω σας γνωρίζω; απλά σας διαβάζω.........

Πάντως με εξαίρεση το ΘΕΜΑ στα μεγάλα ΜΜΕ δεν το βρήκα........ (αν σημαίνει κάτι αυτό)

κι εκεί τα περισσότερα σχόλια ήταν αρνητικά.........

Όλοι εναντίον όλων σ΄αυτή τη χώρα.........

Πως να αναγνωρίσεις κάποιον που δεν έχεις συναντήσει;

Μήπως εγω σας γνωρίζω; απλά σας διαβάζω.........

Πάντως με εξαίρεση το ΘΕΜΑ στα μεγάλα ΜΜΕ δεν το βρήκα........ (αν σημαίνει κάτι αυτό)

εμενα κ.επισκεπτη μου δεν με ενοχλουν οι δημοσιευσεις σου παντως ..

..αλλα εχουμε και ανθρωπινα κουσουρια, οπως καταλαβαινεις και μας τρωει και μια περιεργεια.:)

και θα ηθελα και την γνωμη πολλων αλλων ,που μπορει να μας τη στερουν γιατι δεν θελουν να βγουν με το ονομα τους....

Σκέφθηκα να το στείλω από προχθές , αλλά κόλησα ........ :)

Μπράβο ρε Μαράκι ,

στειλτου και αιτηση για να παμε και εκει .

του έστειλα και αίτηση να μας φιλοξενήσει...

ίδωμεν

Πολλα και τιποτα μαζι, επισκεπτη.......

Μετά και την έκφραση εμπιστοσύνης του broster και εφόσον δεν υπάρχει επιθυμία από άλλον συνάδελφο, αποδέχομαι την πρόταση. Οι θετικές σας σκέψεις θα μας δυναμώνουν όσο δεν φαντάζεστε. Καλημέρα σε όλους.

Μετά και την έκφραση εμπιστοσύνης του broster και εφόσον δεν υπάρχει επιθυμία από άλλον συνάδελφο, αποδέχομαι την πρόταση. Οι θετικές σας σκέψεις θα μας δυναμώνουν όσο δεν φαντάζεστε. Καλημέρα σε όλους.

Εγώ θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανένα προσωπικό με κανένα (και πως είναι δυνατό) .

Πέρα από τη παρουσία των παιδιών εκεί , θα ήθελα αν είναι δυνατό και συνάδελφοι που έχουν δυνατότητα της παρουσίας , όπως ο αγαπημένος μας φίλος Απόστολος ή ακόμη και οι άλλοι συνάδελφοι , να έκαναν μια αναφορά στα προβλήματα ,

ΥΓ Δε προλαβαίνω να πάρω το συνονόματο τηλέφωνο , πνίγομαι και δε προλαβαίνω τίποτα ....... :)

Guest Επισκέπτης 2

.........

Εδώ είναι οι λογιστές εναντίον των λογιστών (βλέπε: ελεύθεροι επαγγελματίες έναντι μισθωτών, πτυχιούχοι ΑΕΙ έναντι πτυχιούχων ΤΕΙ κλπ), γιατί να μην είναι και οι υπόλοιποι;;;

Πως να αναγνωρίσεις κάποιον που δεν έχεις συναντήσει;Μήπως εγω σας γνωρίζω; απλά σας διαβάζω.........Πάντως με εξαίρεση το ΘΕΜΑ στα μεγάλα ΜΜΕ δεν το βρήκα........ (αν σημαίνει κάτι αυτό)κι εκεί τα περισσότερα σχόλια ήταν αρνητικά.........Όλοι εναντίον όλων σ΄αυτή τη χώρα.........

Α εντάξει τότε, να μην παιδευομαι άδικα . :)

Αν θελετε παντως να γνωριστουμε ειστε ευπρόσδεκτος γενικοτερα , περναμε πολύ καλά σε όλες μας τις συναντησεις , τοσο καλά που πάντα περιμενουμε με περισσοτερη αγωνία την επόμενη.

Για το ΘΕΜΑ δεν γνωριζω να σας πώ , αλλα τα αρνητικα σχολια τα διαβαζα και ειλικρινα αισθανθηκα πολυ ασχημα , πήγα να γραψω δυο τρεις φορές , αλλα όλο τα εσβηνα διοτι θα εδινα τροφη για διαδικτυακες φαγωμαρες και δεν ηθελα.

Ετσι και αλλιώς ο Ype και ο Κρηθέας είναι πιο ήρεμοι :)

Ενημερωτικά να σας πώ , πως είχα αλλαξει τρεις φορές το ....λογιστες σε ...... λογίστριες , αλλα τελικά εγινε αντιγραφη η λίστα με το .... λογιστες.

Την επομενη φορα θα εχουμε μεγαλυτερη εμπειρια .

Δωστε την ψυχη σας και τιποτα αλλο

Δεν χρειαζεται να προετοιμασετε τιποτα , ουτε αγχος πρεπει να εχετε

Περιγραψτε απλα αυτο που βιωνουμε και κουβεντιαζουμε στις παρεες μας ....

Ξέρω γίνομαι κουραστική, και θα μου φωνάζετε... :rolleyes:

Αλλά μήπως θα έπρεπε να αποφασίσουμε ποιοί θα βγαίνουν στα κανάλια,ραδιόφωνο κλπ, ώστε να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή πάλι; Γιατί εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να βγαίνουν οι ίδιοι συνέχεια, πρέπει να αλλάζουν τα πρόσωπα.

Καλή επιτυχία για σήμερα αν και αισθάνθηκα αρκετά άσχημα όλες αυτές τις μέρες για την συμπεριφορά ορισμένων προς το πρόσωπο σου ίσως γιατί εσύ δεν λούφαξες σαν μερικούς απο εμάς και δεν κάθισες να περιμένεις να βγάλουν άλλοι τα κάστανα από την φωτιά. Θα ήθελα επίσης με κάποιον τρόπο να μπορούσε να παραστεί και ο Κωνσταντίνος Σταυρουλακης

Ξέρω γίνομαι κουραστική, και θα μου φωνάζετε... :rolleyes:

Αλλά μήπως θα έπρεπε να αποφασίσουμε ποιοί θα βγαίνουν στα κανάλια,ραδιόφωνο κλπ, ώστε να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή πάλι; Γιατί εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να βγαίνουν οι ίδιοι συνέχεια, πρέπει να αλλάζουν τα πρόσωπα.

και γω συγγνωμη που σε καποιους θα φανω παλι καπως...

.....αλλα εξασφαλισαμε οτι καθε μερα θα μας καλουνε τα καναλια ???? :lol::P θα γινουμε και πανελιστες ? απο αυτους εχει ο κλαδος πολλους...

ε να μην γινουμε και μαιντανοι και γλαστρες ....

.......

. Θα ήθελα επίσης με κάποιον τρόπο να μπορούσε να παραστεί και ο Κωνσταντίνος Σταυρουλακης

να του κανουν μια απευθειας συνδεση στο γραφειο του.....

και γω θελω καποιον να δω στην τηλεοραση , αλλα δεν θα το πω....:)