Προς το περιεχόμενο

Β' ΜΕΡΟΣ: Συζήτηση για την Επιστολή Διαμαρτυρίας στον Εγκλωβισμό και την Απαξίωση του Λογιστή.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 652
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε Κώστα Σταυρουλάκη και οι λοιποί Συνάδελφοι ,κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την οργανωτική σας ικανότητα στις κωδικοποιήσεις,καθώς συγχαρητήρια και στους

262 υπογράψαντες,αλλά και στους μη υπογράψαντες και συμφωνούντες σιωπηρά(πολλές φορές και η σιωπή έχει μεγάλη δύναμη που εκφράζεται δυναμικά την κατάλληλη στιγμή όταν χρειασθεί και σίγουρα θα χρειασθεί).

Οι 7 προτάσεις μου με κωδ.001003,001004,001005,002001,002002,002003,003001,είναι στην σελίδα 5 της 20/3/2011 με αριθμό δημοσίευσης #85 και στην ίδια

δημοσίευση είναι και η περιοχή μου ΠΕΙΡΑΙΑΣ.Το δε σκεπτικό μου για την προσυπογραφή της αρχικής επιστολής με την ιδιότητα του πρώην συνδικαλιστή είναι

στην σελίδα 1 της 18/3/2011 με αριθμό #11.

Καλό κουράγιο

Συναδελφικά

Γιάννης Βούκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή της επιστολής ολοκληρώθηκε.

Στάλθηκε σε όλες τις εφημερίδες, περιοδικά, επαγγελματικές οργανώσεις, επιμελητήρια,πολιτικά κόμματα, υπυργεία, και στις ομοσπονδίες. Ακόμα σε όλες τις διευθύνσεις που μου είχατε αποστείλλει.

Η αρχή έγινε. αναμένουμε αντιδράσεις.

Καλή δύναμη σε όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή της επιστολής ολοκληρώθηκε.

Στάλθηκε σε όλες τις εφημερίδες, περιοδικά, επαγγελματικές οργανώσεις, επιμελητήρια,πολιτικά κόμματα, υπυργεία, και στις ομοσπονδίες. Ακόμα σε όλες τις διευθύνσεις που μου είχατε αποστείλλει.

Η αρχή έγινε. αναμένουμε αντιδράσεις.

Καλή δύναμη σε όλους μας.

Οι απαισιόδοξοι - κατά την Κική - καταναλώνουν την μεγαλύτερη ποσότητα της ελπίδας.

Και καλά κάνουν, λέω και γώ...

Καλή επιτυχία λοιπόν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή της επιστολής ολοκληρώθηκε.

Στάλθηκε σε όλες τις εφημερίδες, περιοδικά, επαγγελματικές οργανώσεις, επιμελητήρια,πολιτικά κόμματα, υπυργεία, και στις ομοσπονδίες. Ακόμα σε όλες τις διευθύνσεις που μου είχατε αποστείλλει.

Η αρχή έγινε. αναμένουμε αντιδράσεις.

Καλή δύναμη σε όλους μας.

Καλή εβδομάδα και καλή επιτυχία . Επιτέλους τέλος ! Και μόνον οτι συντάχθηκαν και υπέγραψαν 265 Συνάδελφοι και μάλιστα απο ΟΛΗ την Ελλάδα ,

σε τόσο λίγο διάστημα , είναι απο μόνο του πάρα πολύ σημαντικό . Το δε πρώτο blog που δημοσιεύθηκε είναι σημαδιακό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη ειναι η επιστολη που υπογραψαμε εμεις εδω ?

διαμαρτυρεται κι αλλη ομαδα λογιστων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη ειναι η επιστολη που υπογραψαμε εμεις εδω ?

διαμαρτυρεται κι αλλη ομαδα λογιστων ?

Οχι Χρύσα, είναι το συνοδευτικό της επιστολής που δημοσιεύουν.

Δες εδώ ολόκληρο το κείμενο μαζί με τις υπογραφές...

Δημοσίευση από blog

http://ksipnistere.b...-post_4115.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο (το συνοδευτικο ) νομιζω θα επρεπε να το ειχα δει ηδη ( και οχι μονο εγω) , τοσες μερες που συζηταμε εδω μεσα ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

αυτο (το συνοδευτικο ) νομιζω θα επρεπε να το ειχα δει ηδη ( και οχι μονο εγω) , τοσες μερες που συζηταμε εδω μεσα ......

Σωστά.....

κι ακόμη δεν αντιλήφθηκα τόσες μέρες (ίσως εγώ μόνο) ότι υπήρχε συντονιστική επιτροπή.

Κι εν τέλει......... οι κυρίες συνάδελφοι δεν είναι λογιστές, είναι λογίστριες.

Εχει σημασία η εικόνα που παρουσιάζεις για το πως σε αξιολογεί αυτός που σε βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

οι περισσότεροι βάζουν το συνοδευτικό (ίσως λόγω οικονομιας χώρου) και όχι το κείμενο της επιστολής

Ως τώρα από τα επίσημα ΜΜΕ 3/4 έβαλαν στο συνοδευτικό και μόνο 1 την επιστολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω σκοπο να μπω σε διαλογο ....

οποιος θελει να καταλαβει την ουσια του θεματος, την καταλαβε ηδη ....

ενα ερωτημα ειναι γιατι δεν επιλεγουν , να δημοσιευσουν ολοκληρη την επιστολη .( παρα μονο το συνοδευτικο, για το οποιο επαναλαμβανω ιδεα δεν ειχαμε )

Ισως αν καποιοι κανουν τον κοπο να δωσουν απαντησεις , προλαβουν καποια πραγματα για το μελλον....

καλη συνεχεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο (το συνοδευτικο ) νομιζω θα επρεπε να το ειχα δει ηδη ( και οχι μονο εγω) , τοσες μερες που συζηταμε εδω μεσα ......

[size="3"]Ένα e-mail Χρύσα, για να ληφθεί υπόψιν και να αντιμετωπιστεί σοβαρά, δεν φεύγει χωρίς να γράφει τίποτα. Και για να μην υπάρξει πρόβλημα από κανέναν,χρησιμοποιήθηκε μέρος από τα γραφόμενα του tzimdim που αν θυμάμαι καλά όλοι είχαμε συμφωνήσει και επικροτήσει. Τουλάχιστον αυτό πίστευα... :unsure:

Όσο για την συντονιστική επιτροπή, ε δεν μπορούσε να πάει ανυπόγραφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στο σημείο αυτό θα συμφωνήσω με την Χρύσα. Καλό το συνοδευτικό αλλά μας ενδιαφέρει να δημοσιεύσουν την επιστολή η οποία έχει και τις υπογραφές και την κοινή αποδοχή του κόσμου.( Ίσως αυτό να πρέπει να τους το διευκρινίσουμε (κυρίως στα ΜΜΕ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[size="3"]Ένα e-mail Χρύσα, για να ληφθεί υπόψιν και να αντιμετωπιστεί σοβαρά, δεν φεύγει χωρίς να γράφει τίποτα. Και για να μην υπάρξει πρόβλημα από κανέναν,χρησιμοποιήθηκε μέρος από τα γραφόμενα του tzimdim που αν θυμάμαι καλά όλοι είχαμε συμφωνήσει και επικροτήσει. Τουλάχιστον αυτό πίστευα... :unsure:

Όσο για την συντονιστική επιτροπή, ε δεν μπορούσε να πάει ανυπόγραφο.

ωραια ....

θα εχω υποψιν μου , για τα επομενα , οτι μπορει να συνοδευονται με ο,τι αλλο κρινει η αυτοδιοριστη συντονιστικη επιτροπη χωρις να ειναι οι υπολοιποι ενημεροι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσότεροι βάζουν το συνοδευτικό (ίσως λόγω οικονομιας χώρου) και όχι το κείμενο της επιστολής

Ως τώρα από τα επίσημα ΜΜΕ 3/4 έβαλαν στο συνοδευτικό και μόνο 1 την επιστολή

Φίλε επισκέπτη, γιατί δεν γραφείς το ονομά σου, να ξέρουμε και εμείς στο φόρουμ ποιός είσαι; Ξέρεις πάντα οι επώνυμες θέσεις είναι περισσότερο αποδεκτές σε κάποιο θέμα, οι ανώνυμες παραπέμπουν πάντα σε κάποιο κίνδυνο διχασμού, και πολλές φορές κάποιοι κρυμένοι πίσω από την ανωνυμία τους, σαμποτάρουν την προσπάθεια και προσπαθούν να σπείρουν την διχόνοια στην ομάδα. Ακόμα και αν διαφωνείς, μπορείς να διαφωνείς επώνυμα. Η προσωπική μου γνώμη, και πρόταση προς όλους όσους μετέχουν στην συζήτηση είναι να λαμβάνουμε υπόψη μόνον τις επώνυμες απόψεις και όχι τους εκάστοτε επισκέπτες γιατί 1) μπορούν να μας αποπροσανατολίσουν και 2) μπορεί να κρύβονται πίσω από οποιοδήποτε συμφέροντα.

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε όλοι σε όλα, δεν γίνονται όλα σωστά.... πάντα υπάρχουν λάθη.....αλλά επειδή θεωρώ το θέμα σημαντικό ας έχουμε διαφωνίες και παρατηρήσεις ΕΠΩΝΥΜΕΣ. Αλλιώς το να λαμβάνουμε υπόψη οποιονδήποτε τυχαίο μπορεί να μπει από ενα internet kafe και να μας μπερδεύει, κλπ.... εγκυμονεί κινδύνους. Και ο Βολταίρος είπε ότι δεν συμφωνώ ούτε με μία λέξη με όσα λές αλλά θα υπερασπιστώ και με την ζωή μου ακόμη να λες όσα πιστεύεις,

αλλά ήξερε ποιόν είχε απεναντί του.

Αυτά κυρίες και κύριοι συνάδελφοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ....

θα εχω υποψιν μου , για τα επομενα , οτι μπορει να συνοδευονται με ο,τι αλλο κρινει η συντονιστικη επιτροπη χωρις να ειναι οι υπολοιποι ενημεροι....

http://www.adesmeytos.gr/news.php?aid=35940

Θα συμφωνήσω με τη Χρύσα .......

ΣΕΠΑΛΕΠ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Φίλε επισκέπτη, γιατί δεν γραφείς το ονομά σου, να ξέρουμε και εμείς στο φόρουμ ποιός είσαι; Ξέρεις πάντα οι επώνυμες θέσεις είναι περισσότερο αποδεκτές σε κάποιο θέμα, οι ανώνυμες παραπέμπουν πάντα σε κάποιο κίνδυνο διχασμού, και πολλές φορές κάποιοι κρυμένοι πίσω από την ανωνυμία τους, σαμποτάρουν την προσπάθεια και προσπαθούν να σπείρουν την διχόνοια στην ομάδα. Ακόμα και αν διαφωνείς, μπορείς να διαφωνείς επώνυμα. Η προσωπική μου γνώμη, και πρόταση προς όλους όσους μετέχουν στην συζήτηση είναι να λαμβάνουμε υπόψη μόνον τις επώνυμες απόψεις και όχι τους εκάστοτε επισκέπτες γιατί 1) μπορούν να μας αποπροσανατολίσουν και 2) μπορεί να κρύβονται πίσω από οποιοδήποτε συμφέροντα.

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε όλοι σε όλα, δεν γίνονται όλα σωστά.... πάντα υπάρχουν λάθη.....αλλά επειδή θεωρώ το θέμα σημαντικό ας έχουμε διαφωνίες και παρατηρήσεις ΕΠΩΝΥΜΕΣ. Αλλιώς το να λαμβάνουμε υπόψη οποιονδήποτε τυχαίο μπορεί να μπει από ενα internet kafe και να μας μπερδεύει, κλπ.... εγκυμονεί κινδύνους. Και ο Βολταίρος είπε ότι δεν συμφωνώ ούτε με μία λέξη με όσα λές αλλά θα υπερασπιστώ και με την ζωή μου ακόμη να λες όσα πιστεύεις,

αλλά ήξερε ποιόν είχε απεναντί του.

Αυτά κυρίες και κύριοι συνάδελφοι.

Θα συμφωνούσα γενικά αλλά ως τώρα οι παρεμβάσεις μου δεν είχαν κανένα στοιχείο που να δικαιολογεί όσα λες συνάδελφε.

Εγραψα εξ αρχής συγκεκριμένα πράγματα.

Ζήτησα να καθοριστεί με σαφήνεια ο αποδέκτης, να συζητηθεί η επιστολή, να δοθεί λίγος χρόνος για την ενημέρωση του κόσμου και πρότεινα και σε σχέση με το κείμενο και σε σχέση με τον τρόπο ανάπτυξης την λογική μου.

Ακόμη και στο απλό (ότι οι κυρίες είναι λογίστριες κι όχι λογιστές) δεν είδα καμιά προσπάθεια συζήτησης.

Παρ' όλα αυτά ενημέρωσα με e-mail περισσότερους από 150 φορείς, επιχειρήσεις, συναδέλφους κλπ πολλοί από τους οποίους προφανώς επισκέφτηκαν το φορουμ.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι βιαστικές κινήσεις όχι καλά συντονισμένες είναι ντουφεκιές στον αέρα που δεν τρομάζουν κανένα.

Εκ των υστέρων διαπιστώνω και κάποιες μεθοδεύσεις (όχι απαραίτητα προσχεδιασμένες ούτε κακόβουλες) οι οποίες δεν έγιναν θέμα της συζήτησης.

Αυτά τα λίγα........

πάλι εδώ είμαστε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[size="3"]...................................

Όσο για την συντονιστική επιτροπή, ε δεν μπορούσε να πάει ανυπόγραφο.

Ειρήνη μου ξέρεις ότι σε εκτιμώ βαθύτατα , αλλά ....... είχε 256 υπογραφές ......

Ίσως να είμαι πολύ λάθος , αλλά οφείλω στον ευατό μου , αλλά κυρίως στους συναδέλφος που με εξουσιοδότητσαν , να το αναφέρω για να είμαι σωστός απέναντί τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτενές ρεπορτάζ στον σημερινό ΑΔΕΣΜΕΥΤΟ ΤΥΠΟ σελίδα 10.

Θα επρεπε να ντρεπεστε κ. Βακρινε μετα απο αυτο και οχι να καμαρωνετε....

αν ειχατε τα κοτσια ας βγαινατε με τις 30 υπογραφες που ειχε η επιστολη σας και οχι να εκμεταλλευεστε 250 ανυποψιαστους , προβληματισμενους και ανιδιοτελεις συναδελφους που αυθορμητα ηρθαν να συνδραμουν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνούσα γενικά αλλά ως τώρα οι παρεμβάσεις μου δεν είχαν κανένα στοιχείο που να δικαιολογεί όσα λες συνάδελφε.

Εγραψα εξ αρχής συγκεκριμένα πράγματα.

Ζήτησα να καθοριστεί με σαφήνεια ο αποδέκτης, να συζητηθεί η επιστολή, να δοθεί λίγος χρόνος για την ενημέρωση του κόσμου και πρότεινα και σε σχέση με το κείμενο και σε σχέση με τον τρόπο ανάπτυξης την λογική μου.

Ακόμη και στο απλό (ότι οι κυρίες είναι λογίστριες κι όχι λογιστές) δεν είδα καμιά προσπάθεια συζήτησης.

Παρ' όλα αυτά ενημέρωσα με e-mail περισσότερους από 150 φορείς, επιχειρήσεις, συναδέλφους κλπ πολλοί από τους οποίους προφανώς επισκέφτηκαν το φορουμ.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι βιαστικές κινήσεις όχι καλά συντονισμένες είναι ντουφεκιές στον αέρα που δεν τρομάζουν κανένα.

Εκ των υστέρων διαπιστώνω και κάποιες μεθοδεύσεις (όχι απαραίτητα προσχεδιασμένες ούτε κακόβουλες) οι οποίες δεν έγιναν θέμα της συζήτησης.

Αυτά τα λίγα........

πάλι εδώ είμαστε........

Δεν μίλησα σε προσωπικό επίπεδο συνάδελφε αλλά γενικά, και αν δεις προηγούμενη δημοσίευση μου άλλαξα από λογιστές σε λογίστριες συναδέλφισες που έχουν υπογράψει. Μίλησα για οποιονδήποτε επισκέπτη και αν τέλει αφού συμμετέχεις ενεργά γιατί δεν το κάνεις επώνυμα...... τι φοβάσαι; Αν υπάρχει κάτι που πρέπει να φοβηθούμε πές το να προστατευθούμε και εμείς.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...