Προς το περιεχόμενο

ANAKOINΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΥΝΑΠΟΤΟΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταστάσεις από λογιστές – φοροτεχνικούς.( Ηλεκτρονική υποβολή Καταστάσεων Φορολογικής Αναμόρφωσης, Αυτοκινήτων Εταιρείας, Κινητής Τηλεφωνίας και Αποδοθέντων και Οφειλομένων Φόρων Εισοδήματος και Εμμέσων Φόρων.) Η υποβολή των σχετικών δηλώσεων μέσω διαδικτύου είναι υποχρεωτική και η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί την 1/6/2011 ενώ η προθεσμία υποβολής ορίζεται για τις 30/6/2011.

Εγώ που θέλω να στείλω για την εταιρία και δεν έχω πιστοποιηθεί ούτε εγώ ούτε η εταιρία έχει πάρει τους νέους κωδικούς τι κάνουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • εγώ πάλι κόλλησα σ'αυτό...τι εννοεί ο ποιητής? την κατάσταση για την αναμόρφωση? αφού πήγε τον ιούνιο... και αν ναι, ποια και που είναι τα υποδείγματα των καταστάσεων?

      • Στην συνέχεια παραθέτουμε αναλυτικούς πίνακες καταληκτικών ημερομηνιών και υποδείγματα καταστάσεων που υποχρεούνται να συμπληρώσουν οι λογιστές-φοροτεχνικοί:

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝΤελευταίος αριθμός Α.Φ.Μ.Ημ/νία υποβολήςΣε 118/04/2011Σε 219/04/2011Σε 320/04/2011Σε 421/04/2011Σε 527/04/2011Σε 628/04/2011Σε 729/04/2011Σε 802/05/2011Σε 903/05/2011Σε 10,20, 30,40,5004/05/2011Σε 60,70, 80,90,0005/05/2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TA E3 ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΟ 18/4..ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΑΠΟ 1/6????

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΥΝΕ?

ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΑΧΑ ΘΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΕ ΔΥΟ ΦΑΣΕΙΣ..ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΤΑ Ε9

ΦΟΡΤΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι γιατι δεν καταλαβα ποτε ακριβως θα στειλουμε δηλωσεις? συγκεκριμενα φυσικα προσωπα μη επιτηδευματίες πότε? Ε9 επιτηδευματιων και μη φυσικών προσωπων πότε?

εγω δεν καταλαβαίνω να αρχισω να ανησυχώ ή αυτοι τα έχουν μπερδεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι επιτυδευματιες πανε απο τις 18/4..

λογικα οι υπολοιπες κατηγοριες μισθωτοι κτλ κτλ ή ισχυουν οπως εχουν ή ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΛΛΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ(ως συνηθως)

κατσε να περασει η αργια το σ/κ η δευτερα να συνελθουν απο το τριημερο απο τεταρτη εχει ο θεος

μια λεξη μοναχα

ΑΕΡΙΤΖΙΔΕΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι γιατι δεν καταλαβα ποτε ακριβως θα στειλουμε δηλωσεις? συγκεκριμενα φυσικα προσωπα μη επιτηδευματίες πότε? Ε9 επιτηδευματιων και μη φυσικών προσωπων πότε?

εγω δεν καταλαβαίνω να αρχισω να ανησυχώ ή αυτοι τα έχουν μπερδεψει?

Ε9 επιτηδευματιών υποχρεωτικά μέσω taxis τον ιούνιο.Ε9 φυσικών προεραιτικά...εάν το στείλεις μέσω taxis τον ιούνιο...αλλιώς στη ΔΟΥ μαζί με τη δήλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μπαχαλο τα εχουν κανει διπλη και τριπλη δουλεια..

Αν δεν ξεχασουμε κανα Ε9 ή οτιδηποτε άλλο τυχεροι θα είμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί καταλαβαίνω ότι όλα τα Φυσικά πρόσωπα (Επιτηδευματίες, Αγρότες, Μισθωτοί κτλ) πάνε μαζί οι ημερομηνίες ηλεκτρονικής υποβολής?

πχ Ενας επιτηδευματίας (ΑΦΜ στο 1)με σύζηγο μισθωτό είναι υποχρεομένος να υποβάλει δήλωση στις 18/4/2011?? και άν όχι πότε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα συνημμένα υποδείγματα για την αναμόρφωση και τους παρακρατούμενους φόρους τα είδε κανείς γιατι εγω συνημμένο δεν βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγραψαν οτι επισυναπτονται..αλλα ξεχασαν να πατησουν copy-paste!!!οποιος τα βρει..κερδιζει 1 ημερα παραταση στις δηλωσεις του!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί την 1/4/2011, με ταυτόχρονη μετάθεση των προθεσμιών που ισχύουν σήμερα, οι οποίες θα αρχίσουν να λήγουν από τις 18/4/2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί την 1/4/2011, με ταυτόχρονη μετάθεση των προθεσμιών που ισχύουν σήμερα, οι οποίες θα αρχίσουν να λήγουν από τις 18/4/2011

Μήπως είναι ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑΤΙΚΟ ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υποδείγματα καλά κάνετε και τα ψάχνετε.. αν και είναι νωρίς..

απορίες σαν αυτή (κάτω από την ανακοίνωση στην πρώτη σελίδα)

δεν θέλω να βλέπω .. γιατί θα καταντήσω σγουρομάλλης.. :)

Που είναι τα υποδείγματα των καταστάσεων?

Πως θα γίνει η φορολογική αναμόρφωση αφού δεν έχει οριστεί ακόμη τι θα περιλαμβάνει?

Πως θα γίνει φορολογική αναμόρφωση για μια χρονιά που έχει κλείσει και δεν ήταν υποχρεωτική?

(Ο νόμος ορίζει ως αρχή την1/1/2011)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να δω μόνο τα θετικά και αυτά είναι τα αυτοματοποιημένα πράγματα που θα έχει το Ε1 (ιχ , ακίνητα κλπ) ελπίζω μόνο μη γίνει χειρότερο μπάχαλο και ψαχνόμαστε γιατί υπάρχει πχ το τάδε ιχ στο φορολογούμενο μιας και το έχει πουλήσει , ή γιατί έχει αυτό το ακίνητο μιας και δε φαίνεται στο Ε9 ........

Κατά τα λοιπά είμαι από τους πρώτους που δηλώνω υπεύθυνα ότι ακόμη και 30/06 να μετατεθούν οι δηλώσεις , ΑΔΥΝΑΤΩ να είμαι εντάξει και είμαι τουλάχιστον 10-12 ώρε την ημέρα και ΣΚ ..... (και όχι δε κονομάμε κάθε άλλο .......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόστολε.. άντε σπίτι αγόρι μου.. το παιδί δεν ξέρει από προθεσμίες.

Εγώ γράφω και η Δεσποινούλα μου λέει αινίγματα, ο Λευτέρης κάτι παίζει δίπλα..

σε λίγο θα πάμε για Bowling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγραψαν οτι επισυναπτονται..αλλα ξεχασαν να πατησουν copy-paste!!!οποιος τα βρει..κερδιζει 1 ημερα παραταση στις δηλωσεις του!!

Κορυφαίο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • εγώ πάλι κόλλησα σ'αυτό...τι εννοεί ο ποιητής? την κατάσταση για την αναμόρφωση? αφού πήγε τον ιούνιο... και αν ναι, ποια και που είναι τα υποδείγματα των καταστάσεων?

      • Στην συνέχεια παραθέτουμε αναλυτικούς πίνακες καταληκτικών ημερομηνιών και υποδείγματα καταστάσεων που υποχρεούνται να συμπληρώσουν οι λογιστές-φοροτεχνικοί:

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝΤελευταίος αριθμός Α.Φ.Μ.Ημ/νία υποβολήςΣε 118/04/2011Σε 219/04/2011Σε 320/04/2011Σε 421/04/2011Σε 527/04/2011Σε 628/04/2011Σε 729/04/2011Σε 802/05/2011Σε 903/05/2011Σε 10,20, 30,40,5004/05/2011Σε 60,70, 80,90,0005/05/2011

εγω παλι δεν καταλαβα τιποτα.

1)τι ειναι η κατασταση για την αναμορφωση.

2) τι κανουμε με τα υποδειγματα καταστασεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΣΠΑΣΙΑ

Καταστάσεις από λογιστές – φοροτεχνικούς.( Ηλεκτρονική υποβολή Καταστάσεων Φορολογικής Αναμόρφωσης, Αυτοκινήτων Εταιρείας, Κινητής Τηλεφωνίας και Αποδοθέντων και Οφειλομένων Φόρων Εισοδήματος και Εμμέσων Φόρων.) Η υποβολή των σχετικών δηλώσεων μέσω διαδικτύου είναι υποχρεωτική και η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί την 1/6/2011 ενώ η προθεσμία υποβολής ορίζεται για τις 30/6/2011.

Εγώ που θέλω να στείλω για την εταιρία και δεν έχω πιστοποιηθεί ούτε εγώ ούτε η εταιρία έχει πάρει τους νέους κωδικούς τι κάνουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...