Jump to content
Sign in to follow this  
sotos1956

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών

Recommended Posts

ΚΑΝΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ROUTER.ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ Η IP ΣΟΥΚΑΙ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΚΟΜΑ.

[/

ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ . ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 190 ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΣΧΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ

Στην υποβολή με αρχείο Στο υποχρεωτικό πεδίο Επιλογή εντύπου δεν μου εμφανίζει επιλογή είναι κενο. Ξέρει κανεισ τι γινετε??

και εμένα το ίδιο

μήπως κάποιος συνάδελφος γνωρίζει?

ΓΙΑ ποιο λογο κατι που δεν ειναι υποχρεωση για υποβολη στην οριστικη δηλωση ΦΜΥ , μιας και δεν ειναι υποχρεο παρακρατησης ΦΜΥ, οπως αποζημιωσεις , αμοιβες ΕΙΧ εμφανιζονται στο προγραμμα ως επιλογη και πως θα κανουν διασταυρωση των στοιχειων επιμενω με τους υποχρεους μισθωτους ???? αφου δε μπορω να τα υποβαλω στην οριστικη μιας και δεν κανει αθροισματα

Για να κλεισουν ορισμενα θεματα.

α)Το αρχειακι το στελνουμε ξεζιπαριστο δηλαδη στην μορφη που το αποθηκευουμε.

β) Η αποζημίωση απόλυσης μπαινει ή δεν μπαίνει στο Ε7 ?

γ) Οταν προσπαθω να αναγραψω τα διπλοτυπα εισπραξης κτλ στο πινακα αναλυση φορων του Ε7 εμφανιζει μονο μια σειρα για καταχωρηση. Πως δημιουργω αλλες απο κάτω ? Επισης οταν μπαινω προσωρινες δηλωσεις ΦΜΥ ετους 2010 εμφανιζει τα ποσα που πληρωσα αλλα ημερομηνιες οτι ναναι. Τα πληρωσα ολα τα διμηνα τον ιανουαριο 2011.

Kαλά , οι άνθρωποι είναι για δέσιμο,........έστειλα εχθές δύο δηλώσεις οριστικές. στον κωδικό είδος αποδοχών , άνοιγε ένα πινακάκι με αριθμούς,

χωρίς να εξηγεί τι είναι ο καθένας. εγώ έβαλα τον πρώτο [8], υποθέτοντας ότι θα έιναι οι τακτικές αποδοχές , όπως είναι λογικό,

μια και οι περισσότερες είναι σε αυτό τον κωδικό και οφείλει να είναι πρωτος στην σειρά. τώρα βλέπω , σε ένα πίνακα ότι κωδικός 8 είναι

αναδρομικά κλπ.. και οι τακτικές έχουν κωδικό [10]. φτου... σας αλήτες...

μπαίνω να το αλλάξω, και μου λέει ότι έχει υποβληθεί οριστική, και δεν με αφήνει, τι να κάνω;

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ:angry:

Guest MARIANNA

ΓΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΑΞΙ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ?

ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ Τύπος Δήλωσης:Οριστική Δήλωση ΦΜΥ Οικ. Έτος:2011

Δεν έχετε υποχρέωση υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε.

συνεχεια αυτο βγαζει..........(εστειλα εμαιλ οπως μου ειπατε κ σας ευχαριστω πολυ)

αλλα θα φταιμε εμεις (αφου απο οτι ειδα συμβαινει και σε αλλους) αν τυπωσουμε την σελιδα και να μην ξανασχοληθουμε?αφου κυριοι μας λετε οτι δεν εχουμε υποχρεωση δεν την καναμε

γ) Οταν προσπαθω να αναγραψω τα διπλοτυπα εισπραξης κτλ στο πινακα αναλυση φορων του Ε7 εμφανιζει μονο μια σειρα για καταχωρηση. Πως δημιουργω αλλες απο κάτω ? ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙ ΠΡΟΣΘΗΚΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Επισης οταν μπαινω προσωρινες δηλωσεις ΦΜΥ ετους 2010 εμφανιζει τα ποσα που πληρωσα αλλα ημερομηνιες οτι ναναι. Τα πληρωσα ολα τα διμηνα τον ιανουαριο 2011.

γ) Οταν προσπαθω να αναγραψω τα διπλοτυπα εισπραξης κτλ στο πινακα αναλυση φορων του Ε7 εμφανιζει μονο μια σειρα για καταχωρηση. Πως δημιουργω αλλες απο κάτω ? ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙ ΠΡΟΣΘΗΚΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Επισης οταν μπαινω προσωρινες δηλωσεις ΦΜΥ ετους 2010 εμφανιζει τα ποσα που πληρωσα αλλα ημερομηνιες οτι ναναι. Τα πληρωσα ολα τα διμηνα τον ιανουαριο 2011.

Τοσο γκαβο ειμαι ???? Εμφανιζει μονο κουμπι Τακτοποιηση το οποιο δεν κανει τπτ.

Εχεις δίκιο μαλλον διυλύζω τον κωνωπα. Τη στέλνω έτσι την οριστικη, όπως έκανα πάντα, και θα του βγαλω μια βεβαίωση αποδοχών με το τεκμαρτό για την ατομική του δήλωση . Ουφ πια....

Τι γίνεται ρε συνάδελφοι;

Δεν είναι λυμένο αυτό;

Αυτό δεν νομίζω ότι λέει κάτι.

Θεωρείται εισόδημα απο μισθωτές υπηρεσίες αλλά δεν σημαίνει ότι έχει και όλες τις άλλες παρεπόμενες συνέπειες και προεκτάσεις.

Στην Πολ. 1188/21.12.2010 αναφέρει επίσης...

Εφ΄όσον δεν είναι πραγματικό εισόδημα και ακόμη περισσότερο εφ΄όσον δεν είναι πραγματική δαπάνη για την επιχείρηση πως θα μπεί στην οριστική ΦΜΥ;

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60 ΑΣ ΠΟΥΜΕ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΣΑ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ 190 ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟ ΜΕ 65 ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΛΑΘΟΥΣ

Εχεις δίκιο μαλλον διυλύζω τον κωνωπα. Τη στέλνω έτσι την οριστικη, όπως έκανα πάντα, και θα του βγαλω μια βεβαίωση αποδοχών με το τεκμαρτό για την ατομική του δήλωση . Ουφ πια....

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο.......

Δεν ξέρω τίποτα πλέον......

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί στις οδηγίες για την υποβολή αναφέρει στον πίνακα κωδικοποίησης των αποδοχών ....

17. Τα ποσά του εισοδήματος της περ. στ' του άρθρου 45 του ΚΦΕ

Το μόνο που καταλαβαίνω είναι η απάντηση του a.a. εδώ

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=79214&view=findpost&p=394051

Θα περιμένω..........

όποιος βιάζεται σκονταφτει λέει ο λαός......

Guest Επισκέπτης

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60 ΑΣ ΠΟΥΜΕ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΣΑ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ 190 ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟ ΜΕ 65 ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΛΑΘΟΥΣ

Και μένα με 105 το ιδιο μου βγαζει δοκιμασα με το zip αλλα τιποτα μου βγαζει αλλα....................!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ 300 ΗΜΕΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙ 300 ΕΥΡΩ ΦΟΡΟ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΤΟΤΕ. ΤΟ ΠΡΠΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΟΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΣ

ΝΕΩΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΩΝ Ε7

ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ

ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΑΦΜ ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΣΤΟ 2010.

ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΧΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ.

ΑΛΛΑ..... Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΤΟΤΕ. ΤΟ ΠΡΠΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΟΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΣ

το ίδιο βγάζει και σε εμένα . Οριστική με 426 άτομα , το αρχείο έχει δημιουργηθεί από το πρόγραμμα μισθοδοσίας όπως κάθε χρόνο και έχω κάνει και έλεγχο ορθότητας με το πρόγραμμα του taxis χωρίς κανένα πρόβλημα ...

Επειδή σε αυτο το θέμα έχει δοθεί ιδιαίτερο βάρος στο τεχνικό κομμάτι του πως υποβάλλουμε το αρχείο για το οποίο φαντάζομαι θα υπαρξουν διορθώσεις στο taxisnet

και εξαιτίας αυτού χάνονται οι δημοσιεύσεις που αφορούν το κομμάτι το φοροτεχνικό......

μήπως θα ήταν δυνατό να αποσπαθούν οι δημοσιεύσεις #18, #20, #23, #27, #29, #62, #63, #75, #78, #88, #91, #97, #109, #111 και να περάσουν σε άλλο θέμα άσχετο με τα τεχνικά προβλήματα του taxis για να δούμε τελικά τι πρέπει να κάνουμε και μετά βλέπουμε πως θα το στείλουμε;

Ευχαριστώ

Guest TALEPOROS

ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ.

ΣΤΟ ΜΥΝΥΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ> ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΦΟΡΟ.

Guest TALEPOROS

ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Αν έχει γίνει διακοπή σε εταιρεία μέσα στο 2010 δεν μπορούμε να μπούμε με τους κωδικούς που είχαμε για να υποβάλλουμε το Ε7 .Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος?

ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ.

ΣΤΟ ΜΥΝΥΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ> ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΦΟΡΟ.

Σε ευχαριστώ!Πραγματικά δεν παίζονται.

βρε παιδιά

εχω πάθει κάτι και δεν βλέπω παρά μόνο την πρώτη σελίδα στην υποβολή με φόρμα?

εσείς πώς πάτε στη δευτερη κλπ σελίδες?

επίσης στην υποβολή με αρχείο δεν ανοίγει η επιλογή εντύπου

ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Αν έχει γίνει διακοπή σε εταιρεία μέσα στο 2010 δεν μπορούμε να μπούμε με τους κωδικούς που είχαμε για να υποβάλλουμε το Ε7 .Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος?

Το ίδιο και εγώ...στην εφορία μάλλον θα το υποβάλουμε..

Guest TALEPOROS

επανέρχομαι με το Ε7 δεν συμπληρώνουμαι την ανάλυση φόρων αν δεν έχουμε απόδοση φόρων.

Καλησπέρα.

Είμαι ο μοναδικός που δεν μπορώ να καταθέσω αρχείο φτιαγμένο με το προγραμματάκι του taxis?

Προσπαθώ να στείλω το ζιπαρισμένο αλλά και το απλό αλλά μάταια.