Προς το περιεχόμενο

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα.Εστειλα μια οριστική δημιουργώντας το αρχείο βεβαιώσεων από το XLine της Altec.

Ολα καλά με το ε7 αλλά στην εκτύπωση της μέσα σελίδας αντί για το ονομα και την διευθυνση του υπαλλήλου βγάζει ιερογλυφικά.Τα νούμερα (ΑΦΜ-ποσά) είναι ΟΚ.

Μήπως κάποιος έιχε κάτι παρόμοιο?Να το αφήσω έτσι?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα.Εστειλα μια οριστική δημιουργώντας το αρχείο βεβαιώσεων από το XLine της Altec.

Ολα καλά με το ε7 αλλά στην εκτύπωση της μέσα σελίδας αντί για το ονομα και την διευθυνση του υπαλλήλου βγάζει ιερογλυφικά.Τα νούμερα (ΑΦΜ-ποσά) είναι ΟΚ.

Μήπως κάποιος έιχε κάτι παρόμοιο?Να το αφήσω έτσι?

Ευχαριστώ.

Της ALTEC τα προγραμματα τα βγαζουν ετσι ιερογλυφικα. Οταν την στελνεις ηλεκτρονικα το υπουργειο τα βλεπει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω ανοίξει topic με το ερώτημα αυτό , μήπως γνωρίζει κανείς από το πρόγραμμα του υπουργείου στο είδος αποδοχών ποιό νούμερο βάζουμε για τις τακτικές αποδοχές για την συμπλήρωση της οριστικής; Προσπαθώ να βρω την ανάλυση των κωδικών αλλά δεν τα καταφέρνω.

οκ άκυρο το βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω ανοίξει topic με το ερώτημα αυτό , μήπως γνωρίζει κανείς από το πρόγραμμα του υπουργείου στο είδος αποδοχών ποιό νούμερο βάζουμε για τις τακτικές αποδοχές για την συμπλήρωση της οριστικής; Προσπαθώ να βρω την ανάλυση των κωδικών αλλά δεν τα καταφέρνω.

10 για τακτικες.

Εδω ειναι οι μεχρι προτινως τυποι και εδω οι φετινες αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φορτωση αρχειου Ε7 γνωριζει καποιος τι τιμη μπαινει στο πεδιο ΕΚΔΟΣΗ ΕΝΤΥΠΟΥ γιατι δεν υπαρχει καποια τιμη να επιλεξεις και ειναι υποχρεωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φορτωση αρχειου Ε7 γνωριζει καποιος τι τιμη μπαινει στο πεδιο ΕΚΔΟΣΗ ΕΝΤΥΠΟΥ γιατι δεν υπαρχει καποια τιμη να επιλεξεις και ειναι υποχρεωτικο.

Για που αναφερεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2μηνα που δεν εχεις φορο, γραφεις το ποσο των ακαθαριστων αποδοχων του καθε 2μηνου και μετα μηδεν στον φορο, μηδεν στον αριθμο διπλοτυπου και π.χ. 20/3/2011 ή 20/5/2011 ή...... στην ημερομηνια.

Με αυτο τον τροπο εστειλα και εγω αντιστοιχες περιπτωσεις και πηγαν μια χαρα.

AYTO ΣΧΥΕΙ ? Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ Η ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΟΡΟ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΟ? ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AYTO ΣΧΥΕΙ ? Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ Η ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΟΡΟ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΟ? ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προσθετεις τις αποδοχες σε διμηνο που εχεις φορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Α.Μ.

Περίπτωση εργαζόμενης με επιδότησης εισφορών εργαζομένου του 6,667(ανήκει στην περίπτωση νέας μητέρας για τους 12 μήνες από τον τοκετό) εμφανίζει κάπου ξεχωριστά τις μειωμένες εισφορές στην οριστική Ε7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, κατά τη σύνταξη του Ε7 (δημόσια υπηρεσία) είχα πρόβλημα γιατί με τα πανάρχαια συστήματα που έχουμε έβγαινε ένα εξελάκι με κάποιες εκατοντάδες ονόματα τα οποία φέτος έπρεπε να τα περάσω ένα - ένα με το χέρι. Ευτυχώς κάποιος μου έστειλε το περυσινό πρόγραμμα που σου έδινε δυνατότητα εισαγωγής από εξελ. Τώρα προσπαθώντας να στείλω τη δήλωση διαπίστωσα ότι δεν την δέχεται γιατί υπάρχει διαφορά στις ακαθάριστες μεταξύ πάνω και κάτω πίνακα(ανα μήνα). Η διαφορά που είναι μεγάλη οφείλεται στο ότι σε κάθε μήνα οι ακαθάριστες υπολογίζονταν μετά την αφαίρεση των πάσης ειδών κρατήσεων(ικα,μτπυ) πλην φόρων...Ενώ φυσικά αυτό δεν είναι σωστό. Βέβαια, στο φόρο υπάρχει απόλυτη συμφωνία. Μέχρι και πέρυσι το σύστημα το δεχόταν με αυτή την αναντιστοιχία, οπότε κανείς δεν μπήκε στο κόπο να το ψάξει(δεν έχουμε και τις γνώσεις άλλωστε). Φέτος που ασχολήθηκα, βρήκα τους λόγους. Προσανατολίζομαι να προσθέσω τη διαφορά στο τελευταίο μήνα, ώστε να έρθω στα ίσα με τις πραγματικές ακαθάριστες, ελπίζοντας να μην γίνει έλεγχος στα ποσά των μηνών....ph34r.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μια οριστική δήλωση (Ε7) με το παλιό αρχειάκι, η οποία βρίσκεται ακοοοοοόμα σε εκρεμμότητα...

Λέτε να έχω προβλημα? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μια οριστική δήλωση (Ε7) με το παλιό αρχειάκι, η οποία βρίσκεται ακοοοοοόμα σε εκρεμμότητα...

Λέτε να έχω προβλημα? :unsure:

Kανενα προβλημα μην ανησυχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και εγώ...στην εφορία μάλλον θα το υποβάλουμε..

Στην περίπτωση που έχω, έχει γίνει διακοπή το έτος 2010 και στην οριστική μου εμφανίζει ότι δεν είναι υπόχρεος υποβολής.

Στην εφορία μου είπαν ότι θα την παραλάβουν, με δισκέτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση που έχω, έχει γίνει διακοπή το έτος 2010 και στην οριστική μου εμφανίζει ότι δεν είναι υπόχρεος υποβολής.

Στην εφορία μου είπαν ότι θα την παραλάβουν, με δισκέτα..

Σε καποια φαση την προηγουμενη εβδομαδα ακομα και εταιριες που ειχαν διακοπη μεσα στο 2010 μπορουσαν να στειλουν κανονικα οριστικω μεσω taxisnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Σε φορτωση αρχειου Ε7 στο πεδιο ΕΚΔΟΣΗ ΕΝΤΥΠΟΥ δεν υπαρχει καποια τιμη να επιλεξω και ειναι υποχρεωτικο τι κανω πως φορτωνω το αρχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοδαπή εταιρία έδωσε σε υπαλλήλους της θυγατρικής της στην Ελλάδα, μετοχές (της μητρικής). Υπάρχει υποχρέωση της θυγατρικής να αναφέρει την αξία των μετοχών στις βεβαιώσεις αποδοχών, σε ξεχωριστή σειρά από τις αποδοχές (όπως τα αυτοκίνητα).

Από την στιγμή που η δαπάνη δεν βαρύνει την εταιρία στην Ελλάδα, πρέπει τα ποσά να συμπεριληφθούν στην Οριστική; Και αν ναι, σε ποιον κωδικό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποια φαση την προηγουμενη εβδομαδα ακομα και εταιριες που ειχαν διακοπη μεσα στο 2010 μπορουσαν να στειλουν κανονικα οριστικω μεσω taxisnet.

Αν είσουν δίπλα μου θα σε φίλαγα

Ξαναμπήκα, και ναι την πήρε

Το τι μπελά με γλίτωσες δεν λέγεται!

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσουν δίπλα μου θα σε φίλαγα

Ξαναμπήκα, και ναι την πήρε

Το τι μπελά με γλίτωσες δεν λέγεται!

Ευχαριστώ

Αντιμετωπισα και εγω το ιδιο προβλημα .. αλλα ευτυχως ολα Ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω σχεδον καθε μερα να στειλω την οριστικη για εταιρεια που εκλεισε τον 7-2010 και δεν μπορω να κανω συνδεση (ελεγχος ταυτοτητας χρηστη μου γραφει) :unsure:

Με βλεπω να τρεχω με δισκετα στη εφορια τις επομενες μερες.....:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ 6,67% ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ Ε7 ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη THEOFILOS

Καλημερα. Μια βοηθεια σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω. Θελω να στειλω οριστικη απο καλαθοσφαιρικη ανωνυμη εταιρια αλλα μου λειπουν ΑΦΜ απο ξενους παιχτες που ερχονται και φευγουν μεσουσης της περιοδου και δεν προλαβαινουν να βγαλουν αδειες παραμονης ΑΦΜ κ.τ.λ Υπαρχη καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη KDouris

Καλημερα. Μια βοηθεια σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω. Θελω να στειλω οριστικη απο καλαθοσφαιρικη ανωνυμη εταιρια αλλα μου λειπουν ΑΦΜ απο ξενους παιχτες που ερχονται και φευγουν μεσουσης της περιοδου και δεν προλαβαινουν να βγαλουν αδειες παραμονης ΑΦΜ κ.τ.λ Υπαρχη καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...