Προς το περιεχόμενο

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα κατα την συμπλήρωση της Οριστικης εχω προβλημα οτι οι ακαθαριστες αποδοχες, κατα την υποβολή των διμηνων στη ΔΟΥ, είναι μεγαλύτερες απο τις ακαθάριστες αποδοχες στην Ανακεφαλαίωση αποδοχών.Ο φόρος που παρακρατήθηκε και αποδόθηκε με τα δίμηνα ειναι σωστός και ιδιος. Δηλαδή κάποιο διμηνο σαν αποδοχές μπηκαν περίπου 20 ευρώ παραπάνω.Τι κανουμε τώρα; Βαζω τις σωστές αποδοχές στο διμηνο αυτό ή αν το στείλω ετσι θα το πάρει; Την πατησα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα καλως σας βρηκα και καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε...

αφου διορθωσα κ το δικο μου λαθος με το zip αρχειο συμφωνα με τον φιλο παραπανω, το μηνυμα που βγαζει πλεον ειναι το εξης :

"1) Γραμμή 4: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

2) Γραμμή 5: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

3) Γραμμή 6: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

4) Γραμμή 7: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

5) Γραμμή 8: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

6) Γραμμή 9: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

7) Γραμμή 10: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

8) Γραμμή 11: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

9) Γραμμή 12: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

10) Γραμμή 13: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

11) Γραμμή 16: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

12) Γραμμή 17: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

13) Γραμμή 18: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365.

14) Γραμμή 19: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365."

καποια βοηθεια???

προσπαθω αρκετη ωρα να τους πιασω στα τηλ αλλα δεν.... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο, διέγραψα τις μέρες από το αρχείο τελείως, και την έστειλα.

Έτσι κι αλλιώς δεν είναι υποχρεωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κάποιος να βοηθήσει....

ΝΠΔΔ, ποιο ακριβώς προγραματάκι χρησιμοποιούμε για να δημιουργήσουμε αρχείο υποβολής; Έχω όλα τα στοιχεία(ΑΦΜ, Ονοματεπώνυμο κλπ) σε εξελάκι.

Εκείνο που λέει

Α) Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε το πρόγραμμα Οριστικών δηλώσεων ΦΜΥ(συμπιεσμένο αρχείο zip)

Β) Εφαρμογή ελέγχου ορθότητας αρχείων Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ(εκτελέσιμο αρχείο jar)

Γ) Εφαρμογή συνένωσης αρχείων Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ

Άλλες διαθέσιμες εφαρμογές

Α) Εφαρμογή δημιουργίας αρχείου Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ(έκδοση γραμμής εντολών)

Β)Εφαρμογή δημιουργίας αρχείου Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ(διάφορες εκδόσεις)

Συγνώμη για την ηλιθιότητα της ερώτησης, αλλά έχουμε πιάσει πάτο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κάποιος να βοηθήσει....

ΝΠΔΔ, ποιο ακριβώς προγραματάκι χρησιμοποιούμε για να δημιουργήσουμε αρχείο υποβολής; Έχω όλα τα στοιχεία(ΑΦΜ, Ονοματεπώνυμο κλπ) σε εξελάκι.

Εκείνο που λέει

Α) Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε το πρόγραμμα Οριστικών δηλώσεων ΦΜΥ(συμπιεσμένο αρχείο zip)

Β) Εφαρμογή ελέγχου ορθότητας αρχείων Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ(εκτελέσιμο αρχείο jar)

Γ) Εφαρμογή συνένωσης αρχείων Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ

Άλλες διαθέσιμες εφαρμογές

Α) Εφαρμογή δημιουργίας αρχείου Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ(έκδοση γραμμής εντολών)

Β)Εφαρμογή δημιουργίας αρχείου Οριστικής Δήλωσης ΦΜΥ(διάφορες εκδόσεις)

Συγνώμη για την ηλιθιότητα της ερώτησης, αλλά έχουμε πιάσει πάτο :(

Καλημέρα ,

Διαλέγεις ή Α ή Β

Απλώς αν διαλέξεις το Α θα κατεβάσει ένα αρχεία με κατάληξη .zip (Το ξεζιπάρεις και είσαι ΟΚ)

ενώ διαλέξεις το Β θα κατεβάσει ένα αρχεία με κατάληξη .jar (Το ξεζιπάρεις και είσαι ΟΚ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο, διέγραψα τις μέρες από το αρχείο τελείως, και την έστειλα.

Έτσι κι αλλιώς δεν είναι υποχρεωτικό.

ειναι σιγουρο αυτο φιλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥχαριστώ Στέλιο :)

Κι αν σας είναι εύκολο. Έχω περίπου 350 ονόματα με όλα τους τα στοιχεία (αφμ, αποδοχές κλπ) σε εξέλ. Υπάρχει τρόπος να τα κάνω απευθείας εισαγωγή

ή θα πρέπει να τα εισάγω ένα- ένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστεράκι δεν είχε στην εφαρμογή πάντως...

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου.

δεν εχεις αδικο για τις ημερες.

προσπαθησα παλι με 0 ημερες και ελαβα το παρακατω παλι:

"1) Γραμμή 19: Το σύνολο ημερών απασχόλησης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο του 365."

αυτη τη φορα μονο σε μια γραμμη το αναφερει... εχω χασει την μπαλα...:unsure:

edit: την πηρε... ειχα ξεχασει 2 ατομα που δεν φαινοντουσαν και ηθελε scroll down...:D:D

thx again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΦΜΥ.<BR>ΣΤΟ ΜΥΝΥΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ> ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΦΟΡΟ.

Λειτουργεί αυτός ο τρόπος. Είναι όμως επίσημη απάντηση που σου έδωσαν ή το δοκίμασες κι απλά δουλεύει; Προσπαθώ να βρω κάποιον στα τηλέφωνα επικοινωνίας, αλλά μάταια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργεί αυτός ο τρόπος. Είναι όμως επίσημη απάντηση που σου έδωσαν ή το δοκίμασες κι απλά δουλεύει; Προσπαθώ να βρω κάποιον στα τηλέφωνα επικοινωνίας, αλλά μάταια...

Σε μενα δεν λειτουργησε το δοκιμασα σε ολα τα πεδια μηδεν και στις ημερομηνιες τις αναλογες αλλα τιποτα. παιρνω τηλ. αλλα ματαιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br>Γεια σας και από μένα.<br>Το θέμα με τις ημερομηνίες μπορεί να λυθεί αν δε βάζουμε καθόλου το δεύτερο πίνακα αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε φόρο για ένα - δύο δίμηνα μόνο;;;;<br>Τότε πρέπει να συμφωνούν οι απόδοχες... Έχει κανείς καμιά ιδέα;<br>

Στα 2μηνα που δεν εχεις φορο, γραφεις το ποσο των ακαθαριστων αποδοχων του καθε 2μηνου και μετα μηδεν στον φορο, μηδεν στον αριθμο διπλοτυπου και π.χ. 20/3/2011 ή 20/5/2011 ή...... στην ημερομηνια.

Με αυτο τον τροπο εστειλα και εγω αντιστοιχες περιπτωσεις και πηγαν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2μηνα που δεν εχεις φορο, γραφεις το ποσο των ακαθαριστων αποδοχων του καθε 2μηνου και μετα μηδεν στον φορο, μηδεν στον αριθμο διπλοτυπου και π.χ. 20/3/2011 ή 20/5/2011 ή...... στην ημερομηνια.

Με αυτο τον τροπο εστειλα και εγω αντιστοιχες περιπτωσεις και πηγαν μια χαρΚαι εγω ετσι τις εστειλα και τις πηρε ολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2μηνα που δεν εχεις φορο, γραφεις το ποσο των ακαθαριστων αποδοχων του καθε 2μηνου και μετα μηδεν στον φορο, μηδεν στον αριθμο διπλοτυπου και π.χ. 20/3/2011 ή 20/5/2011 ή...... στην ημερομηνια.

Με αυτο τον τροπο εστειλα και εγω αντιστοιχες περιπτωσεις και πηγαν μια χαρα.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κατα την συμπλήρωση της Οριστικης εχω προβλημα οτι οι ακαθαριστες αποδοχες, κατα την υποβολή των διμηνων στη ΔΟΥ, είναι μεγαλύτερες απο τις ακαθάριστες αποδοχες στην Ανακεφαλαίωση αποδοχών.Ο φόρος που παρακρατήθηκε και αποδόθηκε με τα δίμηνα ειναι σωστός και ιδιος. Δηλαδή κάποιο διμηνο σαν αποδοχές μπηκαν περίπου 20 ευρώ παραπάνω.Τι κανουμε τώρα; Βαζω τις σωστές αποδοχές στο διμηνο αυτό ή αν το στείλω ετσι θα το πάρει; Την πατησα :(

Σε κανεναν άλλο δεν εχει συμβεί το παραπάνω; Μονο εχω είχα αυτή την ατυχία; Και τώρα τι κάνω;:wacko:

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κατα την συμπλήρωση της Οριστικης εχω προβλημα οτι οι ακαθαριστες αποδοχες, κατα την υποβολή των διμηνων στη ΔΟΥ, είναι μεγαλύτερες απο τις ακαθάριστες αποδοχες στην Ανακεφαλαίωση αποδοχών.Ο φόρος που παρακρατήθηκε και αποδόθηκε με τα δίμηνα ειναι σωστός και ιδιος. Δηλαδή κάποιο διμηνο σαν αποδοχές μπηκαν περίπου 20 ευρώ παραπάνω.Τι κανουμε τώρα; Βαζω τις σωστές αποδοχές στο διμηνο αυτό ή αν το στείλω ετσι θα το πάρει; Την πατησα :(

Δε στο λέω για σωστό, αλλά, off the record, τροποποίησε τα δίμηνα να ξεμπλοκάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Αν έχει γίνει διακοπή σε εταιρεία μέσα στο 2010 δεν μπορούμε να μπούμε με τους κωδικούς που είχαμε για να υποβάλλουμε το Ε7 .

Το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος?

Καταθεση στην ΔΟΥ με τον παραδοσιακο τροπο.... οριστικη δηλωση εις τριπλουν, δισκετα και βεβαιωσεις αποδοχων των εργαζομενων.

Με τον παραπανω τροπο την κατεθεσα στην ΔΟΥ ΙΑ Αθηνων και πηγαινω να καταθεσω ακομη μια αντιστοιχη οριστικη στην ΔΟΥ Γαλατσιου και η απαντηση....

"Μετα το Πασχα θα ενεργοποιηθουν ξανα ολοι οι κωδικοι και θα την στειλετε μεσω internet" :blink:

ΧΑΜΟΣ !!!!! και ΧΑΟΣ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

Διαβάζω ότι έχετε ήδη προχωρήσει αρκετοί από εσας στην υποβολή του Ε7 . Εγώ δυστυχώς προσπαθώ να κατεβάσω την εφαρμογή και δεν μπορώ να αποσυμπιέσω το αρχείο. Εχει κανένας άλλος αντιμετωπίσει το πρόβλημα αυτό?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σ' αυτό το πεδίο που ζητάει ΕΚΔΟΣΗ ΕΝΤΥΠΟΥ τι πρέπει να βάλω???

Διάβασα όλες τις απαντήσεις που υπάρχουν εδώ και δεν βρήκα μια σαφή απάντηση, άσε που το υπουργείο εδώ και μέρες που έστειλα mail από το σύστημα ακόμη να μου απαντήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα σε ολους,Χριστος Ανεστη.

θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης.εχω στειλει την οριστικη δηλωση στις 15-04-11 και τωρα που μπηκα να δω την κατασταση της δηλωσης βλεπω οτι απο τις 15-04 η δηλωση προωθηθηκε προς επεξεργασια και ακομα δεν την εχουν παραλαβει.πιστευετε εσεις οτι εχει η δηλωση μου προβλημα και δεν την εχουν παραλαβει ή απλως καθυστερουν τοσο πολλη.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Υπάρχει πρόβλημα εάν υποβάλεις Ε7 (στην οποία ΔΕΝ υπάρχει Φόρος) και δεν αναλύσεις δίμηνα; Την υπέβαλα ήδη και απλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν έκανα κάποιο λάθος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Υπάρχει πρόβλημα εάν υποβάλεις Ε7 (στην οποία ΔΕΝ υπάρχει Φόρος) και δεν αναλύσεις δίμηνα; Την υπέβαλα ήδη και απλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν έκανα κάποιο λάθος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Αναλυση διμηνων χρειαζεται στην περιπτωση που προκυπτει φορος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Προσπαθω να στειλω οριστικη με φορο αλλα δε μου βγαζει διμηνα για να συμπληρωσω ποσα και διπλοτυπο απο κατω παρα μονο ενα διμηνο.Παταω τακτοποιηση τπτ..Ξερει κανεις κατι??

ΑΛΛΑΞΑ ΤΟΝ EXPLORER ME TO MOZZILA KAI ΟΛΑ ΟΚ ΠΛΕΟΝ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...