Προς το περιεχόμενο

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Είμαι ο μοναδικός που δεν μπορώ να καταθέσω αρχείο φτιαγμένο με το προγραμματάκι του taxis?

Προσπαθώ να στείλω το ζιπαρισμένο αλλά και το απλό αλλά μάταια.

ειπαμε οχι zip. οπως ειναι δημιουργημενο.

εγω παλι δεν μπορω να προσθεσω γραμμες στην αναλυση ποσων φορων κτλ για τα διμηνα. Απιστευτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καμμια απαντηση για τις αποζημιωσεις απολυσης ? αν μπαινουν στο Ε7....

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙς ΑΠΟΛΥΣΗς????

ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΗ ΠΟΥ ΤΙς ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ Ε7 ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΟΡΘΩΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΙς ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΚΩΔΙΚΟ (ΚΩΔ. 13 ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ)

ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΘΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ Φ.Ε.

ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΣΤΟ Ε7 , ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΚΩΔΙΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για εμας που ενω καποιες εταιρειες εχουν υποχρεωση υποβολης οριστικης ΦΜΥ και οταν μπαινουμε στο συστημα μας λεει οτι δεν εχουμε καποια υποχρεωση τι κανουμε?Στελνουμε email στο taxis αλλα τι γραφουμε?Εχει επικοινωνησει κανεις για το θεμα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράφω, ούτε το απλό μου παίρνει......

συγνωμη παρασυρθηκα......

Παντως πιστευω οτι εχει γενικα προβληματα προγραμματισμου. Σε καθε συναδελφο δημιουργει διαφορετικο προβλημα. Εγω πχ χρησιμοποιησα κανονικα το προγραμματακι ΦΜΥ, το ανεβασα, εγραψα τα στοιχεια απο το site με τα ποσα και τα εστειλα κανονικα χωρις προβλημα. Εχω μονο προβλημα στις χρεωστικες ΦΜΥ που δεν μπορω να δημιουργησω γραμμες για αναλυση φορων. Αλλος συναδελφος δεν ειχε τετοιο προβλημα.

Οτι να ναι δηλαδη......να χουμε κατι να σπαμε το κεφαλι μας το βραδυ....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα χρονια δηλαδη με το πραγραμμα της DATA που τις εστελνα μεσω αυτου στο taxisnet και δεν τις εβαζε σε κανενα κωδικο ηταν λαθος δηλαδη ?

δεν με δημιουργησε ποτε κανενα προβλημα η ΔΟΥ.

μηπως σε καλεσανε λογω οτι τις εβαλες σε φορολογητεο κωδικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα χρονια δηλαδη με το πραγραμμα της DATA που τις εστελνα μεσω αυτου στο taxisnet και δεν τις εβαζε σε κανενα κωδικο ηταν λαθος δηλαδη ?

δεν με δημιουργησε ποτε κανενα προβλημα η ΔΟΥ.

μηπως σε καλεσανε λογω οτι τις εβαλες σε φορολογητεο κωδικο ?

ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝΕ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΟΥ ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ , ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΩ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ , ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΣΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ .ΣΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΗ Η ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ (ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ) ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.

ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟς ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΘΩΣΩ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΙς ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙς ΑΠΟΛΥΣΗΣ ( ΕΙΧΑ ΑΛΛΕς 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ!Πραγματικά δεν παίζονται.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζει κανεις το προβλημα με τις αποζημιωσεις απολυωμενων και αδειας που ενω ειναι απαλλασσομενες ή ειδικως φορολογουμενες και βαζω στο προγραμμα και στο παλιο και στο καινουργιο την επιλογη 15ή 16 στα αθροισματα κατω δεν τα αθροιζει και κατα συνεπεια να μου λεει οτι δεν συμφωνει το αθροισμα τις φορμας με το προγραμμα , περσι τα επαιρνε

και στα πεδια των φορων ενω ειχε τρεις διμηνων αποδοσης παρακαρατησης και τα πεδια των ακαθαριστων εκεινων των 2μηνων ηταν πχ 10000 συνολο ακαθαριστων 30000 μου λεει και εδω οτι δεν συμφωνει συνολικα ακαθαριστα .

οτι να ναι, παλι αλχημειες θα κανουμε ρε παιδια και μας βαζουν και την ευθυνη για προγραμμτα που δεν φτιαχνουν αυτοι σωστα θα μας λενε οτι τα συμπληρωσα εγω λαθος ????

Εγω σε 2 περιπτωσεις που ειχα αποζημιωσεις, ανοιξα το αρχειακι που ειχα φτιαξει απο σινκιουλαρ με το προγραμμα του υπουργειου. Μετα το φυλαξα απο το προγραμμα του υπουργειου και τα ανεβασα χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝΕ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΟΥ ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ , ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΩ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ , ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΣΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ .ΣΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΗ Η ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ (ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ) ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.

ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟς ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΘΩΣΩ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΙς ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙς ΑΠΟΛΥΣΗΣ ( ΕΙΧΑ ΑΛΛΕς 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ)

βασικα το ίδιο πραγμα λεμε. ο έλεγχος προήλθε λόγω του οτι ο φορολογουμενος επαιρνε επιστροφη. και βλεποντας οτι η βεβαιωση αποδοχων δεν συμφωνει με Ε7 στις ακαθαριστες απόδοχες γι αυτο σε καλεσαν. αν στον ελεγχο για επιστροφη βλεπανε τις ακαθαριστες αμοιβες ισες με Ε7 δηλαδη δεν αναφερονταν στην 1η σελιδα του Ε7 η αποζημιωση απολυσης τοτε δεν θα ειχες προβλημα γιατι δεν θα χτυπουσε το συστημα. γι αυτο και οι κωδικοι αποζημιωση απολυσης και καποιοι ακομη δεν προστιθενται στην 1η σελιδα του Ε7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις αποζημιώσεις (κωδ. 15), και με το πρόγραμμα του υπουργείου, τις δέχεται κανονικά και υποβάλλει το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο αλλά ιδέα μου είναι ότι ειδικά φέτος (σημ. χρήση 2010) δεν βλέπω να υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα σωστής διασταύρωσης κανενός αντικειμένου .......... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα με το Ε7, φτιάχνω το αρχείο μου για υποβολή και όταν του δίνω εκτύπωση ανάλυσης το πεδίο ημέρες εργασίας είναι κενό και το πεδίο φόρος που αναλογεί έχει παρει το ποσό 300.

Όταν έκανα ένα πείραμα και έβαλα στον φόρο που αναλογεί 300 και στις μερες εργασίας μηδέν , στην εκτύπωση βγήκε το 300 στις ημέρες εργασίας και στα σύνολα το 300 πηγε στον φόρο που αναλόγεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για εμας που ενω καποιες εταιρειες εχουν υποχρεωση υποβολης οριστικης ΦΜΥ και οταν μπαινουμε στο συστημα μας λεει οτι δεν εχουμε καποια υποχρεωση τι κανουμε?Στελνουμε email στο taxis αλλα τι γραφουμε?Εχει επικοινωνησει κανεις για το θεμα αυτο?

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ σε 2 πελατες μου ήδη μέχρι στιγμής!!!Εχει βρεί κανένας λύση?Ετοιμάζομαι για email στο TAXIS τώρα που είναι νωρίς για να μην τρέχουμε στο τέλος.Οταν έχω νέα τους θα επανέλθω...αν με προλάβει άλλος θα είναι καλοδεχούμενη η εμπειρία του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Επιλέγω υποβολή με αρχείο, τύπο δήλωσης και μετά μου βγάζει μήνυμα "Παρακαλώ επιλέξτε την έκδοση του εντύπου" αλλά δεν εμφανίζει κάποιο έντυπο για να επιλέξω.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Επιλέγω υποβολή με αρχείο, τύπο δήλωσης και μετά μου βγάζει μήνυμα "Παρακαλώ επιλέξτε την έκδοση του εντύπου" αλλά δεν εμφανίζει κάποιο έντυπο για να επιλέξω.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και σε εμένα το ίδιο...... καμιά λύση κανείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα το ίδιο...... καμιά λύση κανείς ;

Τελικα συμπλήρωσα με το χέρι την πρωτη σελιδα(απο φόρμα και απο αρχείο) και μετά στο κάτω μέρος της ίδιας σελίδας σου ζητάει να φορτώσεις και το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα το ίδιο...... καμιά λύση κανείς ;

ΖΗΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΔΕΞΙΑ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ,ΙΔΙΩΤΗΣ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΜΑΡΚΑΡΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε και μια εμπειρία δικιά μου.

Εχω 2 οριστικές χωρίς να προκύπτει φόρος στα δίμηνα. Στην πρώτη περίπτωση έκανα διαγραφή στα δίμηνα και υπέβαλα το αρχείο (4 εργαζόμενοι) και όλα καλά. Την πήρε το σύστημα.

Στην δεύτερη περίπτωση έκανα ακριβώς τισ ίδιες κινήσεις και μου ζητά συμφωνία της ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ με την ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ και δεν μου την παίρνει με τίποτα.

ΤΟ ΣΠΑΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ Η' ΔΕΝ ΤΟ ΣΠΑΩ?

ΠΑΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΣΤΟ ΤΑΧΙSNET H' ΔΕΝ ΠΑΩ???

Τελικά το έλυσα το θέμα κατά λάθος. Εβαζα στην δεύτερη περίπτωση στην ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 0,00 στα αναλογούντα ποσά φόρου και στα οφειλόμενα.

Εάν δεν βάλεις κάτι εκεί το παίρνει κανονικά όπως και στην πρώτη περίπτωση.

Ευτυχώς γλύτωσα τα σπασίματα και τις βόλτες. Καλή συνέχεια παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς "απο φόρμα και απο αρχείο"?? Οι επιλογές είναι ή το ένα ή το άλλο.Αν πήγες από φόρμα στο κάτω μέρος της σελίδας δεν έχει επιλογή "φόρτωση αρχείου".Μόνο Υποβολή, Πρ. Αποθήκευση και Ακύρωση.Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πιο αναλυτικά τι ακριβώς έκανες??

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από μένα.

Το θέμα με τις ημερομηνίες μπορεί να λυθεί αν δε βάζουμε καθόλου το δεύτερο πίνακα αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε φόρο για ένα - δύο δίμηνα μόνο;;;;

Τότε πρέπει να συμφωνούν οι απόδοχες... Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από μένα.

Το θέμα με τις ημερομηνίες μπορεί να λυθεί αν δε βάζουμε καθόλου το δεύτερο πίνακα αλλά τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε φόρο για ένα - δύο δίμηνα μόνο;;;;

Τότε πρέπει να συμφωνούν οι απόδοχες... Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Εδω φίλε η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!! Μην πω και τα πόδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα συμπλήρωσα με το χέρι την πρωτη σελιδα(απο φόρμα και απο αρχείο) και μετά στο κάτω μέρος της ίδιας σελίδας σου ζητάει να φορτώσεις και το αρχείο.

Τι εννοείς "απο φόρμα και απο αρχείο"?? Οι επιλογές είναι ή το ένα ή το άλλο.Αν πήγες από φόρμα στο κάτω μέρος της σελίδας δεν έχει επιλογή "φόρτωση αρχείου".Μόνο Υποβολή, Πρ. Αποθήκευση και Ακύρωση.Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πιο αναλυτικά τι ακριβώς έκανες??

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ σε 2 πελατες μου ήδη μέχρι στιγμής!!!Εχει βρεί κανένας λύση?Ετοιμάζομαι για email στο TAXIS τώρα που είναι νωρίς για να μην τρέχουμε στο τέλος.Οταν έχω νέα τους θα επανέλθω...αν με προλάβει άλλος θα είναι καλοδεχούμενη η εμπειρία του

το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ, υπάρχει κάτι νεώτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...