Προς το περιεχόμενο

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην προσπάθεια μου να στείλω Οριστικη δηλωση Ε7 και αφου μου εβγαλε το συστημα αρκετες φορες οτι κάθε γραμμη του πινακα ανάλυση των ποσων φορου κλπ

θα πρεπει να εχει τις τιμες ενδειξη περιοδου περιοδος αποδοσης κλπ

εγραψα αναλυτικα τα διμηνα ακαθαρ αποδοχες, φορος 0, χαροσημο 0, ογα χαροσημου 0, αθροισμα 0, στοιχεια διπλοτυπου αριθμος 0 χρονολογια πχ 31/03/2010

(εικονικη).

στο ενα απο τα 6 διμηνα ειχα αποδοση φορου και εγραψα τον αριθμο διπλτυπου και ημερομηνια πληρωμης.

και η δηλωση ειναι ετοιμη για αποστολη.(μεσω αρχειου απο προγραμμα μισθοδοσιας.)

παρακαλω την γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελεγαν οτι άργησαν να λειτουργήσουν την συγκεκριμένη εφαρμογή λόγω του ότι θα έβαζαν και το τεκμαρτό εισόδημα

απο ΕΙΧ ,λογικά θα πρέπει να μπει κάπου,δεν το έχω δεί ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκαναν 4 ωρες αντι 1 που ελεγαν για την οριστικη του ΦΜΥ και τα εκαναν σκατα σε ολα. Επειδή την επαθα και εγω με 9 χρονια εμπειρια αποστολής των παντων μεσω ιντερνετ. Γλυτωσα παρα τριχα το εγκεφαλικο. Στις 3 πρωτες ωρες λητουργιας του ΦΜΥ , το προγραμμα ελεγε τρελα πραγματα . Δηλαδή οσα συναντησατε για να μην λεω λεπτομεριες. Εφυγα απο το γραφειο και μετα απο 1 ωρα που γυρισα , εκλεισα τον υπολογιστή. Τον ξανανοιξα και μου δεχοταν τις μηδενικές χωρις να με μπερδευει με την αναλυση. Μια μου εμεινε , η οποια εχει κανει διαγραφή για συνταξη και μου λεει να παω στο μητρωο της ΔΟΥ. Δεν ξερω , αν και 40 χρονια φουρναρης, μηπως οταν διαγραφει καποιος απο το επαγγελμα πρεπει και η οριστικη ΦΜΥ να πηγαινει στη ΔΟΥ οπως ειναι με το ΦΠΑ. Γενικα ομως η οριστική του ΦΜΥ δουλευει ως εξης. Βγαζουμε απο το προγραμμα μας το αρχειακι, δεν στελνουμε αυτο. Ανοιγουμε το περυσινο προγραμμα του υπουργειου για την οριστικη ΦΜΥ και τραβαμε το αρχειακι που φυλαξαμε απο το προγραμμα μας. Τωρα φυλασουμε αρχειακι απο το προγραμμα του υπουργειου. Μπενουμε στην καταθεση του Ε7 και οχι στον λογαριασμο του πελατη. Οριζουμε οτι ειναι για επιχειρηση, γραφουμε τον πινακα τον μεγαλο , αν ειναι μηδενική δεν γραφουμε τιποτα στην αναλυση και ανεβαζουμε το αρχειακι που εχουμε φτιαξει με το προγραμμα του υπουργειου. Βγαινουν ετσι ολα καλα. Εχουν κανει μια πατατα στο Ε1. Μεχρι χθες μπορουσες στη σελιδα 3 να προσθεσεις δρομους του ακινητου και να βαλεις και την πολη. Από σήμερα εκει δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημερα συναδελφοι , σημερα δοκιμασε να στειλει κανεις Ε7 γιατι νομιζω οτι το taxis για ακομη μια φορα ειναι εκτος!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OTAN EXOYME ΔΙΜΗΝΟ ΧΩΡΙΣ ΦΜΥ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΘ. ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!

MOY ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΣΥΜΠΗΡΩΣΗΣ ...ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ......................ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζει κανεις το προβλημα με τις αποζημιωσεις απολυωμενων και αδειας που ενω ειναι απαλλασσομενες ή ειδικως φορολογουμενες και βαζω στο προγραμμα και στο παλιο και στο καινουργιο την επιλογη 15ή 16 στα αθροισματα κατω δεν τα αθροιζει και κατα συνεπεια να μου λεει οτι δεν συμφωνει το αθροισμα τις φορμας με το προγραμμα , περσι τα επαιρνε

και στα πεδια των φορων ενω ειχε τρεις διμηνων αποδοσης παρακαρατησης και τα πεδια των ακαθαριστων εκεινων των 2μηνων ηταν πχ 10000 συνολο ακαθαριστων 30000 μου λεει και εδω οτι δεν συμφωνει συνολικα ακαθαριστα .

οτι να ναι, παλι αλχημειες θα κανουμε ρε παιδια και μας βαζουν και την ευθυνη για προγραμμτα που δεν φτιαχνουν αυτοι σωστα θα μας λενε οτι τα συμπληρωσα εγω λαθος ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως πηγα να στειλω μια,μπηκα με το λογαριασμο πελατη και μου λεει οτι δεν εχει υποχρεωση να υποβαλλει,.....εχει τυχει σε κανενα κατι τετοιο?η επιχειρηση εκανε κανονικα προσληψη το τελευταια διμηνο του 2010....οτι νανε βγαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα προσπαθοντας να στειλω μια οριστική ΦΜΥ μου βγαζει το παρακάτω

1) Γραμμή 1: H πρώτη γραμμή πρέπει να έχει 0 για "Τύπο Record".

2) Στο αρχείο πρέπει να υπάρχουν όλοι οι "Τύποι Record".

Ξέρει κάποιος τι μπορει να ειναι και που είναι το λάθος μου;

Αλήθεια την αποζημίωση απόλυσης την βάζουμε στην Οριστική; και με τι κωδικό μηπως 15;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΓΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΑΞΙ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ?

ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ Τύπος Δήλωσης:Οριστική Δήλωση ΦΜΥ Οικ. Έτος:2011

Δεν έχετε υποχρέωση υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο και για το διάστημα αναζήτησης υποχρεώσεων που επιλέξατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OXI

Αυτό λέμε τόσο καιρό αλλά οι οδηγίες που έδωσαν γράφουν

ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΔΟΥΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ

.....

Κωδικός........ Είδος αποδοχών

17...................Τα ποσά του εισοδήματος της περ. στ' του άρθρου 45 του ΚΦΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα προσπαθοντας να στειλω μια οριστική ΦΜΥ μου βγαζει το παρακάτω

1) Γραμμή 1: H πρώτη γραμμή πρέπει να έχει 0 για "Τύπο Record". Αυτό μου βγάζει και μένα...μήπως χρησιμοποιείς το πρόγραμμα της DATA?

2) Στο αρχείο πρέπει να υπάρχουν όλοι οι "Τύποι Record".

Ξέρει κάποιος τι μπορει να ειναι και που είναι το λάθος μου;

Αλήθεια την αποζημίωση απόλυσης την βάζουμε στην Οριστική; και με τι κωδικό μηπως 15; δεν περιλαμβάνεται στην οριστική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημέρα προσπαθοντας να στειλω μια οριστική ΦΜΥ μου βγαζει το παρακάτω

1) Γραμμή 1: H πρώτη γραμμή πρέπει να έχει 0 για "Τύπο Record".

2) Στο αρχείο πρέπει να υπάρχουν όλοι οι "Τύποι Record".

Ξέρει κάποιος τι μπορει να ειναι και που είναι το λάθος μου;

Αλήθεια την αποζημίωση απόλυσης την βάζουμε στην Οριστική; και με τι κωδικό μηπως 15;

To ιδιο βγαζει και σε μενα συναδελφε........το θεμα ειναι οτι χθες που εστειλα 2 με το ιδιο προγραμμα μισθοδοσιας δεν μου εβγαζε αυτο το μυνημα !!!!!

Σημερα ομως>....!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως πηγα να στειλω μια,μπηκα με το λογαριασμο πελατη και μου λεει οτι δεν εχει υποχρεωση να υποβαλλει,.....εχει τυχει σε κανενα κατι τετοιο?η επιχειρηση εκανε κανονικα προσληψη το τελευταια διμηνο του 2010....οτι νανε βγαζει

Ίδια ακριβώς περίπτωση έχω και εγώ. Έστειλα μήνυμα στο ταχις και περιμένωωωω απάντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

snapback.pngGiannis61, on 15 April 2011 - 10:24 AM, said:

Καλημέρα προσπαθοντας να στειλω μια οριστική ΦΜΥ μου βγαζει το παρακάτω

1) Γραμμή 1: H πρώτη γραμμή πρέπει να έχει 0 για "Τύπο Record".

2) Στο αρχείο πρέπει να υπάρχουν όλοι οι "Τύποι Record".

Ξέρει κάποιος τι μπορει να ειναι και που είναι το λάθος μου;

Μηπως κανεις zip το αρχειο που θελεις να στειλεις ?

Αν ναι, τοτε μην το κανεις .....αλλα το επισυναπτεις χωρις να το κανεις πρωτα zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως κανεις zip το αρχειο που θελεις να στειλεις ?

Αν ναι, τοτε μην το κανεις .....αλλα το επισυναπτεις χωρις να το κανεις πρωτα zip

Εισαι ΘΕΟΣ :rolleyes: Εχεις απόλυτο δικιο

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκίμασα να στείλω Ε7 και φυσικά δεν έχει ανοίξει ακόμα. Με τις υγείες μας...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουργιο αυτο σε σχεση με περσι δεν στελνουμε το ζιπαρισμενο αρχειο αλλα το ιδιο το αρχειο και χωρις παρακρατησεις συμπληρωμενες το παιρνει

με τδις δημηνιαιες περιοδικες που δεν συμφωνουν με το συνολο των ακαθαριστων και με τις αποζημιωσεις απολυσεων που δεν κανουν τα αθροισματα βρηκε κανενας καμμια λυση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ημουν Θεος :P θα ειχα βρει και τι πρεπει να κανω με αυτες που δεν φορο :blink:

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?????????????????????????????? για να στειλω την οριστικη που ΔΕΝ εχει φορο ?

που είναι ακριβώς το πρόβλημα? πριν από λίγο έστειλα μια χωρίς φόρο και την πήρε....και ούτε και γω είμαι θεός..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δοκιμασει το αρχειο ορθοτητας που εχουν να κανεις ελεγχο το αρχειο σου μπας και σου βγαλει κανενα λαθος , εγω παντως που ειχα ενα με προβλημα απο τη φορμα και εκανα ελγχο απο το προγραμματακι τους το προγραμματακι μου το βγαλε οκαυ , αλλα δοκιμασε ποτε δεν ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

καινουργιο αυτο σε σχεση με περσι δεν στελνουμε το ζιπαρισμενο αρχειο αλλα το ιδιο το αρχειο και χωρις παρακρατησεις συμπληρωμενες το παιρνει

με τδις δημηνιαιες περιοδικες που δεν συμφωνουν με το συνολο των ακαθαριστων και με τις αποζημιωσεις απολυσεων που δεν κανουν τα αθροισματα βρηκε κανενας καμμια λυση ???

Γιατί να μη συμφωνούν;

οι αποζημιώσεις απολύσεων γιατί να μπούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...