Προς το περιεχόμενο

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά, έστειλα μία οριστική μόλις τώρα, αφού πρώτα πήρα εξουσιοδότηση από πελάτη μου, και πάλι δεν εμφάνιζε στοιχεία λογιστή

στο Ε7, χα θα τις στείλω όλες χωρίς εξουσιοδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ (ΑΡΘΡΟ 45) ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ Ε7 ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

μήπως αφορά ΜΟΝΟ αυτούς που είναι ήδη μισθωτοί με ΙΚΑ και όχι τους "τεκμαρτούς"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, έστειλα μία οριστική μόλις τώρα, αφού πρώτα πήρα εξουσιοδότηση από πελάτη μου, και πάλι δεν εμφάνιζε στοιχεία λογιστή

στο Ε7, χα θα τις στείλω όλες χωρίς εξουσιοδότηση.

συναδελφε κατεβασες καινουργια εκδοση απο το taxisnet;.......μπηκα να δω αν υπαρχει αρχειο οικονομικο ετος 2011 και δεν βλεπω κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σεις .. όλο την καταστροφή φέρνετε..

Εγώ ήδη έστειλα 2 .. και όλα καλά..

Βρε αρχηγέ μου τι πρόγραμμα μισθοδοσίας δουλεύεις ?

Ετοίμασαν κιόλας την καινούργια έκδοση ,

ή απλά την πληκτρολόγησες ?

Πάντως τις στέλνεις κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit!ακυρο βρηκα τη λυση!thanx anyway

ΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????????????

ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ουτε ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ.

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΥΝΗΜΑ:

ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Φ.Μ. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ έστειλα τελικά μία, αλλά μια απορία,

δεν έχω κάνει εξουσιοδότηση, [ο πελάτης μου δηλαδή, κι εγώ να την αποδεχθώ], παρόλα αυτά την συμπλήρωσα , την έστειλα.

δεν έπαιρνε όμως τα στοιχεία του λογιστή στην πρώτη σελίδα, κι έτσι δεν τα συμπλήρωσα [δεν μπορούσα]. κι όμως "έφυγε"

δεν είναι υποχρεωτική η υπογραφή λογιστή στις οριστικές ΦΜΥ;

ειναι υποχρεωτικη να γινει απο λογιστη?ακομα και αν η επιχειρηση εχει 1 υπαλληλο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συναδελφε κατεβασες καινουργια εκδοση απο το taxisnet;.......μπηκα να δω αν υπαρχει αρχειο οικονομικο ετος 2011 και δεν βλεπω κατι...

sτην πρώτη σελλίδα υπάρχει: υπηρεσίες προς πολίτες :ελέυθερα προγράμματα στις εφαρμογές: οριστική δήλωση-ε7 οικονομικού έτους 2010,

παρότι λέει 2010, έχει στο download, από κάτω, τελευταία αναβάθμιση 31-3-2011, απλά οι βλάκες δεν το άλλαξαν και στον τίτλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????????????

ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ουτε ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ.

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΥΝΗΜΑ:

ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Φ.Μ. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ:

μπήκε; στο οικονομικό 2010, γι αυτό σου το λέει αυτό, κατέβασε την τελευταία έκδοση και μπες από το λογαριασμό σου, εφαρμογές-οριστική δήλωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sτην πρώτη σελλίδα υπάρχει: υπηρεσίες προς πολίτες :ελέυθερα προγράμματα στις εφαρμογές: οριστική δήλωση-ε7 οικονομικού έτους 2010,

παρότι λέει 2010, έχει στο download, από κάτω, τελευταία αναβάθμιση 31-3-2011, απλά οι βλάκες δεν το άλλαξαν και στον τίτλο..

ευχαριστω... ειναι πολυ μαλακες οι ανθρωποι κι εγω κοιταζω να βρω οικονομικο ετος 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ επιλέξτε την έκδοση του εντύπου

AYTO TI ΠΑΠΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ?

ΕΜΕΝΑ ΕΚΕΙ ΚΟΛΑΕΙ

....και σε μένα......:(

Εσείς που στείλατε πως το χειριστήκατε το θέμα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

....και σε μένα......:(

Εσείς που στείλατε πως το χειριστήκατε το θέμα αυτο?

ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ

ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκε; στο οικονομικό 2010, γι αυτό σου το λέει αυτό, κατέβασε την τελευταία έκδοση και μπες από το λογαριασμό σου, εφαρμογές-οριστική δήλωση..

Την έχω κατεβάσει.

Μία απορία: Όταν κάνεις τις εγγραφές στο πεδίο "έτος που αφορούν τα στοιχεία" ποιό γράφεις? 2010 χρήση ή 2011 οικονομικό????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Την έχω κατεβάσει.

Μία απορία: Όταν κάνεις τις εγγραφές στο πεδίο "έτος που αφορούν τα στοιχεία" ποιό γράφεις? 2010 χρήση ή 2011 οικονομικό????????

οικονομικο 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω κατεβάσει.

Μία απορία: Όταν κάνεις τις εγγραφές στο πεδίο "έτος που αφορούν τα στοιχεία" ποιό γράφεις? 2010 χρήση ή 2011 οικονομικό????????

2010 έτος χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Αποστολή αρχείου Τύπος Δήλωσης:* Προσωρινή Δήλωση Απόδοσης φόρου και τελών χαρτ/μου (Φ.Μ.Υ.) Οριστική Δήλωση ΦΜΥ Έκδοση Εντύπου:* Αρχείο Υποβολής:*

* Υποχρεωτική η συμπλήρωση του πεδίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι προσπάθησα να στείλω μια οριστικη με φόρμα και μου βγαζει μηνυμα:<br><br>καθε γραμμη του πινακα ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ για να γινει αποδεκτή θα πρεπει να εχει τιμές στα:<br>εναρξη περιόδου<br>περιοδος αποδοσης του φορου<br>στοιχεια διπλοτύπου<br><br>Ελα όμως που δεν προέκυψε φόρος για απόδοση και δεν υπάρχουν διπλότυπα!!<br><br>Το εχει συναντήσει άλλος αυτό το πρόβλημα?<br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι προσπάθησα να στείλω μια οριστικη με φόρμα και μου βγαζει μηνυμα:<br><br>καθε γραμμη του πινακα ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ για να γινει αποδεκτή θα πρεπει να εχει τιμές στα:<br>εναρξη περιόδου<br>περιοδος αποδοσης του φορου<br>στοιχεια διπλοτύπου<br><br>Ελα όμως που δεν προέκυψε φόρος για απόδοση και δεν υπάρχουν διπλότυπα!!<br><br>Το εχει συναντήσει άλλος αυτό το πρόβλημα?<br>

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ. ΣΒΗΣΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΣΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ. ΣΒΗΣΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΣΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ

Τωρα βγαζει οτι η το συνολο του πινακα της ανακεφαλαιωσης δεν συμφωνει με το σύνολο του πινακα της ανάλυσης !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα βγαζει οτι η το συνολο του πινακα της ανακεφαλαιωσης δεν συμφωνει με το σύνολο του πινακα της ανάλυσης !!

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΟΡΟ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ). ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...