Προς το περιεχόμενο

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΕΚΤΟΣ TAXISNET


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΑΞΙΟΛΟΓΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ, ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΞΑΣΚΟΥΜΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ (ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΔ) ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΕΝΑ Η ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ, (ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΟΔΟΣΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ).

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΥΠΟΓΡΑΦΑΜΕ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΤΙ ΑΝΩΤΕΡΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ TAXISNET ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΝΟΜΙΜΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ .

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ Α ΤΑΞΕΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΔ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛ.1008. (ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ) ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50.000 ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΗ .ΑΝΑΦΕΡΩ (Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ- Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ- Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ) ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΟΥΣΑ ΕΓΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ.

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΕ ΑΜΟΙΒΗ ΚΑΙ ΚΑΔ. ΑΝΑΜΕΝΩ ............ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΑΞΙΟΛΟΓΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ, ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΞΑΣΚΟΥΜΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ (ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΔ) ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΕΝΑ Η ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ, (ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΟΔΟΣΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ).

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΥΠΟΓΡΑΦΑΜΕ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΤΙ ΑΝΩΤΕΡΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ TAXISNET ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΝΟΜΙΜΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ .

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ Α ΤΑΞΕΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΔ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛ.1008. (ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ) ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50.000 ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΗ .ΑΝΑΦΕΡΩ (Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ- Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ- Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ) ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΟΥΣΑ ΕΓΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ.

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΕ ΑΜΟΙΒΗ ΚΑΙ ΚΑΔ. ΑΝΑΜΕΝΩ ............ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ........

Δεν σου απαγορεύει κανείς να εξασκήσεις παράλληλα και το ελευθέριο επάγγελμα, μπορείς κάλλιστα να κάνεις έναρξη στη ΔΟΥ, και να πιστοποιηθείς σαν λογιστής. Και ποιός σου είπε ότι εμείς μπορούμε να κάνουμε δωρεάν δηλώσεις σε συγγενείς κλπ; Όπου θα θέσουμε την υπογραφή μας, είμαστε υποχρεωμένοι να κόβουμε και απόδειξη, να πληρώνουμε ΦΠΑ, κ.ο.κ. Και εγώ στην κόρη μου απόδειξη έκοβα...Δεν καταλαβαίνω γιατί εσείς να αποτελείται εξαίρεση....

Δηλαδή αν πήγαινες σε κάποιο δικαστήριο, και σε εκπροσωπούσε ένας συγγενής σου δικηγόρος, δεν θα πλήρωνες την παράσταση; Και αυτοπεραίωση, και τσάμπα... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πήγαινες σε κάποιο δικαστήριο, και σε εκπροσωπούσε ένας συγγενής σου δικηγόρος, δεν θα πλήρωνες την παράσταση;

Και όμως, σε αυτήν την περίπτωση όντως δεν πληρώνεις την παράσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου απαγορεύει κανείς να εξασκήσεις παράλληλα και το ελευθέριο επάγγελμα, μπορείς κάλλιστα να κάνεις έναρξη στη ΔΟΥ, και να πιστοποιηθείς σαν λογιστής. Και ποιός σου είπε ότι εμείς μπορούμε να κάνουμε δωρεάν δηλώσεις σε συγγενείς κλπ; Όπου θα θέσουμε την υπογραφή μας, είμαστε υποχρεωμένοι να κόβουμε και απόδειξη, να πληρώνουμε ΦΠΑ, κ.ο.κ. Και εγώ στην κόρη μου απόδειξη έκοβα...Δεν καταλαβαίνω γιατί εσείς να αποτελείται εξαίρεση....

Δηλαδή αν πήγαινες σε κάποιο δικαστήριο, και σε εκπροσωπούσε ένας συγγενής σου δικηγόρος, δεν θα πλήρωνες την παράσταση; Και αυτοπεραίωση, και τσάμπα... :unsure:

ΟΧΙ δεν πληρωνεις παρασταση αν ο δικηγορος ειναι συγγενης σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΑΞΙΟΛΟΓΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ, ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ, ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΞΑΣΚΟΥΜΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ (ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΔ) ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΕΝΑ Η ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ, (ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΟΔΟΣΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ).

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΥΠΟΓΡΑΦΑΜΕ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΤΙ ΑΝΩΤΕΡΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ TAXISNET ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΝΟΜΙΜΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ .

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ Α ΤΑΞΕΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΔ.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛ.1008. (ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ) ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50.000 ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΗ .ΑΝΑΦΕΡΩ (Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ- Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ- Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ) ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΟΥΣΑ ΕΓΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ.

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΕ ΑΜΟΙΒΗ ΚΑΙ ΚΑΔ. ΑΝΑΜΕΝΩ ............ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ........

Σε ένα από τα σεμινάρια που παρακολούθησα για τις αλλαγές με το νέο νόμο έλεγαν ότι όλο το σύστημα με το ταξις, εξουσιοδοτήσεις κλπ γίνεται και για τον λόγο της φοροδιαφυγής και της παραοικονομίας, δηλαδή να υποχρεώνουν κάποιους να πανε σε λογιστή και να μη πληρώνουν π.χ. μισθωτούς που δεν κόβουν αποδείξεις κλπ, οπότε αν είναι έτσι χλωμό να σου απαντήσουν θετικά από το υπουργείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως, σε αυτήν την περίπτωση όντως δεν πληρώνεις την παράσταση...

ΟΧΙ δεν πληρωνεις παρασταση αν ο δικηγορος ειναι συγγενης σου...

Το οποίο προκύπτει από που...???

Μήπως επειδή ήταν μέχρι πρότεινος απαλλασόμενοι του φπα...???

Μήπως τώρα πρέπει να εκδίδουν αποδειξούλα αυτοπαράδοσης...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου απαγορεύει κανείς να εξασκήσεις παράλληλα και το ελευθέριο επάγγελμα, μπορείς κάλλιστα να κάνεις έναρξη στη ΔΟΥ, και να πιστοποιηθείς σαν λογιστής. Και ποιός σου είπε ότι εμείς μπορούμε να κάνουμε δωρεάν δηλώσεις σε συγγενείς κλπ; Όπου θα θέσουμε την υπογραφή μας, είμαστε υποχρεωμένοι να κόβουμε και απόδειξη, να πληρώνουμε ΦΠΑ, κ.ο.κ. Και εγώ στην κόρη μου απόδειξη έκοβα...Δεν καταλαβαίνω γιατί εσείς να αποτελείται εξαίρεση....

Δηλαδή αν πήγαινες σε κάποιο δικαστήριο, και σε εκπροσωπούσε ένας συγγενής σου δικηγόρος, δεν θα πλήρωνες την παράσταση; Και αυτοπεραίωση, και τσάμπα... :unsure:

Α) ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΒΕ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1993 158,00 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ (ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ -ΔΕΝ ΕΚΠΙΠΤΕΙ ΕΞΟΔΑ ΛΟΓΙΣΤΗ , ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,Ι ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΔΕΙΑΣ ΜΟΥ -ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΜΑΥΡΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ.

ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΑΤΥΧΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΓΙΑΤΡΟ.

Β) ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ , ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εδώ που τα λέμε έχει ένα κάποιο (τι κάποιο, μεγάλο) δίκιο.

Ισως θα μπορούσε να προβλεφθεί κάτι για μερικές περιπτώσεις, ακραίες ίσως αλλά πραγματικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ (10+ΦΠΑ). ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΙΤΩΝ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ 40-50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΒΕ. τΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ........... ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΟ 1994 ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ. ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΙΚΑ (388 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ Χ14) ΚΑΙ ΤΕΒΕ 315Χ12. ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΔΩΣΕ ΟΚ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ (10+ΦΠΑ). ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΙΤΩΝ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ 40-50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΒΕ. τΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ........... ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΟ 1994 ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ. ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΙΚΑ (388 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ Χ14) ΚΑΙ ΤΕΒΕ 315Χ12. ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΔΩΣΕ ΟΚ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΣΤΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ........

ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ, ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ...................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ (10+ΦΠΑ). ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΙΤΩΝ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ 40-50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΒΕ. τΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ........... ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΟ 1994 ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ. ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΙΚΑ (388 ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ Χ14) ΚΑΙ ΤΕΒΕ 315Χ12. ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΔΩΣΕ ΟΚ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Φοβερό

Αποτίμηση υπογραφής

10 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο προκύπτει από που...???

Μήπως επειδή ήταν μέχρι πρότεινος απαλλασόμενοι του φπα...???

Μήπως τώρα πρέπει να εκδίδουν αποδειξούλα αυτοπαράδοσης...???

ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 3919 2011 Αρχή της επαγγελματικής ελευθερίας, κατάργηση αδικαιολόγητων περιορισμών στην πρόσβαση και άσκηση επαγγελμάτων

10. Τα άρθρα 160 και 161 του Κώδικα Δικηγόρων αντικαθίστανται ως εξής:

Άρθρο 161

6. Από την υποχρέωση προκαταβολής εισφοράς προς το Δικηγορικό Σύλλογο, κατά την παράγραφο 2, απαλλάσσονται οι δικηγόροι οι οποίοι εκπροσωπούν συμβαλλόμενους που εμπίπτουν στις διατάξεις του άρθρου 175 παράγραφος 2 και 201 παράγραφος 6 του παρόντος Κώδικα

12. Οι παράγραφοι 1 και 2 του άρθρου 175 του Κώδικα Δικηγόρων αντικαθίστανται ως εξής:

«1. Ο Δικηγόρος δεν δύναται να παρέχει τις υπηρεσίες του δωρεάν.

2. Εξαιρετικώς, επιτρέπεται η παροχή υπηρεσιών, χωρίς τον περιορισμό της παραγράφου 1, προς σύζυγο ή προς συγγενή εξ αίματος ή εξ αγχιστείας μέχρι του τρίτου βαθμού, καθώς και προς δικηγόρο ή συνταξιούχο δικηγόρο, εφόσον πρόκειται για προσωπική τους υπόθεση, οι οποίοι όμως προκαταβάλλουν τα δικαστικά έξοδα.»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α) ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΒΕ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1993 158,00 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ (ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ -ΔΕΝ ΕΚΠΙΠΤΕΙ ΕΞΟΔΑ ΛΟΓΙΣΤΗ , ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,Ι ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΔΕΙΑΣ ΜΟΥ -ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΜΑΥΡΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ.

ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΑΤΥΧΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΓΙΑΤΡΟ.

Β) ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ , ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ.

Οχι δεν είμαι περισσότερο λογίστρια, πληρώνω και εγώ επιμελητήριο, ΤΕΒΕ, ΦΠΑ... Και επειδή έχω διατελέσσει και μισθωτή, πλήρωνα και ΙΚΑ και ΤΕΒΕ ταυτόχρονα για χρόνια...Δεν νομίζω ότι αν δεν είσουνα υποχρεωμένη να πληρώνεις διπλή ασφάλεια, θα είχες κανένα πρόβλημα...Δεν υπάρχει κανένα επάγγελμα χωρίς ΚΑΔ, πως θα γίνει εξαίρεση για το δικό μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 3919 2011 Αρχή της επαγγελματικής ελευθερίας, κατάργηση αδικαιολόγητων περιορισμών στην πρόσβαση και άσκηση επαγγελμάτων

10. Τα άρθρα 160 και 161 του Κώδικα Δικηγόρων αντικαθίστανται ως εξής:

Άρθρο 161

6. Από την υποχρέωση προκαταβολής εισφοράς προς το Δικηγορικό Σύλλογο, κατά την παράγραφο 2, απαλλάσσονται οι δικηγόροι οι οποίοι εκπροσωπούν συμβαλλόμενους που εμπίπτουν στις διατάξεις του άρθρου 175 παράγραφος 2 και 201 παράγραφος 6 του παρόντος Κώδικα

12. Οι παράγραφοι 1 και 2 του άρθρου 175 του Κώδικα Δικηγόρων αντικαθίστανται ως εξής:

«1. Ο Δικηγόρος δεν δύναται να παρέχει τις υπηρεσίες του δωρεάν.

2. Εξαιρετικώς, επιτρέπεται η παροχή υπηρεσιών, χωρίς τον περιορισμό της παραγράφου 1, προς σύζυγο ή προς συγγενή εξ αίματος ή εξ αγχιστείας μέχρι του τρίτου βαθμού, καθώς και προς δικηγόρο ή συνταξιούχο δικηγόρο, εφόσον πρόκειται για προσωπική τους υπόθεση, οι οποίοι όμως προκαταβάλλουν τα δικαστικά έξοδα

Όταν μίλησα για παράσταση αυτό εννοούσα. Δεν αναφέρθηκα σε αμοιβή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά τώρα πάτε να αυξήσετε την πελατεία σας έναντι των μισθωτών συναδέλφων, οι οποίοι τις περισσότερες φορές δεν πληρώνονται καν για αυτές τις δηλώσεις, αλλά θεωρούνται μέρος της αμοιβής τους στις ΑΕ. Τι να πω..

Ε, ναι καλά μας κάνουν λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά τώρα πάτε να αυξήσετε την πελατεία σας έναντι των μισθωτών συναδέλφων, οι οποίοι τις περισσότερες φορές δεν πληρώνονται καν για αυτές τις δηλώσεις, αλλά θεωρούνται μέρος της αμοιβής τους στις ΑΕ. Τι να πω..

Ε, ναι καλά μας κάνουν λοιπόν.

Γιατί δλδ εγώ πληρώνομαι επιπλέον για τις δηλώσεις των φυσικών προσώπων στις εταιρείες που παρακολουθώ; Ποιά πελατεία να αυξήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α) ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΒΕ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1993 158,00 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ (ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ -ΔΕΝ ΕΚΠΙΠΤΕΙ ΕΞΟΔΑ ΛΟΓΙΣΤΗ , ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,Ι ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΔΕΙΑΣ ΜΟΥ -ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΜΑΥΡΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ.

ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΑΤΥΧΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΓΙΑΤΡΟ.

Β) ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ , ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ.

Και τι θέλεις απο εμάς τους ''περισσότερο λογιστές'' εκεί είνα το ΥΟ στείλε δελτίο παραπόνων. Αλλα βέβαια εσύ είσαι μια Α τάξης λογίστρια προισταμενη εταιρείας οπότε εμείς οι ταλαίπωροι λογιστές της σειράς και κατωτέρας τάξης πρέπει να συνηγορήσουμε σε ότι βολεύει εσένα.

Άντε μη πω καμμιά βαριά κουβέντα πρωί -πρωί που έπεσες και σύ στο τρυπάκι να τα βάλεις με συναδέλφους ενώ μια ολόκληρη κατηγορία επαγγελματιών υποφέρει απο τέτοιες μαλακίες 12 χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν είμαι περισσότερο λογίστρια, πληρώνω και εγώ επιμελητήριο, ΤΕΒΕ, ΦΠΑ... Και επειδή έχω διατελέσσει και μισθωτή, πλήρωνα και ΙΚΑ και ΤΕΒΕ ταυτόχρονα για χρόνια...Δεν νομίζω ότι αν δεν είσουνα υποχρεωμένη να πληρώνεις διπλή ασφάλεια, θα είχες κανένα πρόβλημα...Δεν υπάρχει κανένα επάγγελμα χωρίς ΚΑΔ, πως θα γίνει εξαίρεση για το δικό μας;

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΜΑΣΤΕ Η ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ

Α) ΠΛΗΡΩΝΕΣ ΤΕΒΕ ΦΠΑ ΚΑΙ ΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΗΣΟΥΝ ΜΙΣΘΩΤΗ ΚΑΙ ΑΣΚΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ (ΕΙΧΕΣ ΠΕΛΑΤΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ) ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΙΣΘΩΤΗ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΑ ΔΙΠΛΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΡΞΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ.

Β) ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ Β ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΘΩ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΕΓΡΑΦΑ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ (ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ).

ΑΡΑ Η ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΤΟΧΟ ΑΝΑΛΟΓΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ (ΚΑΤΟΧΟ ΚΑΔ).

Γ) ΑΛΛΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θέλεις απο εμάς τους ''περισσότερο λογιστές'' εκεί είνα το ΥΟ στείλε δελτίο παραπόνων. Αλλα βέβαια εσύ είσαι μια Α τάξης λογίστρια προισταμενη εταιρείας οπότε εμείς οι ταλαίπωροι λογιστές της σειράς και κατωτέρας τάξης πρέπει να συνηγορήσουμε σε ότι βολεύει εσένα.

Άντε μη πω καμμιά βαριά κουβέντα πρωί -πρωί που έπεσες και σύ στο τρυπάκι να τα βάλεις με συναδέλφους ενώ μια ολόκληρη κατηγορία επαγγελματιών υποφέρει απο τέτοιες μαλακίες 12 χρόνια τώρα.

Α γεια σου Χρήστο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θέλεις απο εμάς τους ''περισσότερο λογιστές'' εκεί είνα το ΥΟ στείλε δελτίο παραπόνων. Αλλα βέβαια εσύ είσαι μια Α τάξης λογίστρια προισταμενη εταιρείας οπότε εμείς οι ταλαίπωροι λογιστές της σειράς και κατωτέρας τάξης πρέπει να συνηγορήσουμε σε ότι βολεύει εσένα.

Άντε μη πω καμμιά βαριά κουβέντα πρωί -πρωί που έπεσες και σύ στο τρυπάκι να τα βάλεις με συναδέλφους ενώ μια ολόκληρη κατηγορία επαγγελματιών υποφέρει απο τέτοιες μαλακίες 12 χρόνια τώρα.

ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΚΙΟΥΛΕΣ, ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ (ΛΑΙΚΟΤΑΤΑ) ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΩ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΝ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ TAXISNET ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛ1008 (ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑΣ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό

Αποτίμηση υπογραφής

10 €

Δηλαδη για να καταλαβω.......εγω σπουδασα 4 χρονια στα ΤΕΙ Πειραια Λογιστικη. μπηκα αμεσως μετα τον στρατο στο επαγγελμα. μετα απο 3 χρονια ασκησης του επαγγελματος εγινα υπευθυνος λογ σε κατασκευαστικη επιχειρηση, μετα παραλληλα κινηθηκα για πελατες δικους μου. Διαβαζα απο το πρωι εως το βραδυ κατι που κανω ακομη και σημερα. Και ολα αυτα αποτιμουνται σε 10 ευρω πλεον ΦΠΑ ? Ελεος...ειπαμε ειμαστε ανοιχτο επαγγελμα , καθοριζουμε εμεις τις τιμες ασχετα εαν εχουμε τιμοκαταλογους που δεν τηρει σχεδον κανεις - τουλαχιστον με λογιστες που μιλαω-. Για αυτο επιμενω σε καταρτιση ΕΠΙΣΗΜΩΝ ελαχιστων αμοιβων.

Πηρα το σχολιο του Χαλκιδεου επειδη ειναι πολυ πετυχημενο και με εμφαση σε αυτο που αναρτηθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

b] Για αυτο επιμενω σε καταρτιση ΕΠΙΣΗΜΩΝ ελαχιστων αμοιβων.

Φίλε μου το χάσαμε το πλοίο... Αυτό δεν πρόκειται να ισχύσει... Το θέμα είναι καθαρά δεοντολογικό, και εκεί θα πρέπει όλοι να προσανατολιστούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το χάσαμε το πλοίο... Αυτό δεν πρόκειται να ισχύσει... Το θέμα είναι καθαρά δεοντολογικό, και εκεί θα πρέπει όλοι να προσανατολιστούμε...

Δεν λεω Ειρηνη οτι ειναι κατι που θα ισχυσει...οντως το χασαμε το τρενο...και φυσικα το θεμα ειναι δεοντολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...