Προς το περιεχόμενο

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΕΚΤΟΣ TAXISNET


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωπα μεγάλε , Ωπα

Ηρέμησε

Ποιός σου φταίει που ανήκεις στους "ταλαίπωρους λογιστές της σειράς και κατωτέρας τάξης" ?

Η συνάδελφος ?

Και επειδή η συνάδελφος ειναι "μια Α τάξης λογίστρια προισταμενη εταιρείας" τί σημαίνει αυτό?

Οτι της χάρισες εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος κάτι ?

Και για να έχουμε καλό ρώτημα

σε σένα δεν έτυχε κάποια φορά να σου κάνει κάποιος συγγενής , γνωστός , φίλος , κάτι δωρεάν ?

Συνάδελφε ούτε ταλαίπωρος είμαι ούτε χαμηλότερης τάξης και είμαι πολύ ήρεμος, μάλλον δεν έπιασες σωστά το νόημα αυτών που έγραψα.

Και φυσικά δεν έχω πρόβλημα με τη συνάδελφο και φυσικά είναι μαλακία ο προιστάμενος λογιστηρίου να μην μπορεί να υπογράψει αλλά μόνο αυτό είναι το πρόβλημα στα τωρινά και παλαιότερα που συμβαίνουν ?

Γιατί αρπάζεστε όμως για αυτή τη περίπτωση και δεν αρπαχτήκατε τόσα χρόνια για τις τις τάξεις, για τα ορια υπογραφής, για το οεε, για τις αμοιβές, για την επαγγελματική αστική ευθύνη, για το ότι αύριο θα είσαι υπόδικος και χωρίς δουλειά με τις ευθύνες που σε φορτώνουν κλπ κλπ κλπ.

Επίσης για το δωρεάν εγω δεν είπα τίποτα τέτοιο δικό σου συμπέρασμα είναι. Φυσικά και θα υπέγραφα για ένα συνάδελφο δωρεάν και θα πλήρωνα και το φπα οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρεψτε μου την εξης ερωτηση

καποιος λογιστης φοροτεχνης Α ταξης που δουλευει μιση μερα σαν μισθωτος στην ΕΠΕ - υπευθυνος λογιστηριου

αλλα ταυτοχρονα εχει και ΚΑΔ και απογευμα δουλευει σαν ελ.επαγγελματιας πως θα υπογραφει στο taxis net για την ΕΠΕ

τονιζω οτι στην ΕΠΕ εργαζεται σαν μισθωτος

απαντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηση?

II) Εξουσιοδότηση σε εκπρόσωπο (φυσικό πρόσωπο):

.....................

Δ) Πως υποβάλλουν δηλώσεις Φ.Π.Α. κ.λπ. τα νομικά πρόσωπα που δεν έχουν κάνει τη διαδικασία εγγραφής στο νέο taxis:

..................

Ε) Ποιες ενέργειες πρέπει να κάνει ένα φυσικό πρόσωπο (λογιστής ή εκπρόσωπος) με ενεργοποιημένο λογαριασμό στο νέο TAXISnet, το οποίο έχει εξουσιοδοτηθεί από κάποιο νομικό πρόσωπο για την υποβολή δηλώσεων;

http://www.taxheaven.../view/id/11843/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

II) Εξουσιοδότηση σε εκπρόσωπο (φυσικό πρόσωπο):

.....................

Δ) Πως υποβάλλουν δηλώσεις Φ.Π.Α. κ.λπ. τα νομικά πρόσωπα που δεν έχουν κάνει τη διαδικασία εγγραφής στο νέο taxis:

..................

Ε) Ποιες ενέργειες πρέπει να κάνει ένα φυσικό πρόσωπο (λογιστής ή εκπρόσωπος) με ενεργοποιημένο λογαριασμό στο νέο TAXISnet, το οποίο έχει εξουσιοδοτηθεί από κάποιο νομικό πρόσωπο για την υποβολή δηλώσεων;

http://www.taxheaven.../view/id/11843/

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.Η ΑΥΤΟΠΟΕΡΑΙΩΣΕΙ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2010.Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΟΕΡΑΙΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΕΝΝΟΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΥΠΟΚΕΙΤΕ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙΛΟΙ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ.ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Η ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΤΙΛΙΨΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΙΩΚΑ !!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΓΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ!!!!!!

Ο ΕΝΑΣ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ ΚΛΠ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΔΟΕ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ Μ......!

ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΓΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΩ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΑΡΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stefane εννοειται οτι κάνω χιουμορ στην κοπέλλα.

Ευχαριστώ.

Ε, άμα έκανες χιούμορ (αν και δεν φάνηκε...) ανακαλώ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.Η ΑΥΤΟΠΟΕΡΑΙΩΣΕΙ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 2010.Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΟΕΡΑΙΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΕΝΝΟΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΥΠΟΚΕΙΤΕ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙΛΟΙ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ.ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Η ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΤΙΛΙΨΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΣ.

Αυτό το έχω ακούσει από τον κορομηλά...

Αλλά, γιατί δεν παράγει έννομα αποτελέσματα ο αυτοέλεγχος...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παράγει έννομα αποτελέσματα γιατί τον υπογράφουμε εμείς οι λογιστές ! και η ερώτηση είναι και σε ποιο έννομο αποτέλεσμα θα πατήσουν για να μας βάλουν πρόστιμα?

Μήπως η μαλακία πάει στεφάνι? Αφού δεν ήταν έτοιμοι γιατί τα πειράξανε όλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΤΣΑΡ.68

και το σκυλο και την πίτα δεν γινεται ρε παιδια.Ολη αυτη η διαδικασια γινεται για να εχεις μια ταυτοτητα ,μια ιδιοτητα, μια επιλογη.Όλα τα άλλα τα θεωρω εκ του πονηρου.

Να το πω και αλλιώς? δυο καρπουζια σε μια μασχαλη ? πολύ μαγκες πρεπει να ειναι καποιοι ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. συγνώμη, το πρόβλημά σου είναι που σε πιστοποιεί ως εκπρόσωπο και όχι ως λογιστή,

δλδ. ο εκπρόσωπος δεν έχει ΑΦΜ που πιστοποιεί τον αριθμό αδείας στο Οικονομικό Επιμελητήριο

( ο τίτλος σε πειράζει)

Εγώ θα συμφωνήσω με το Σωτήρη τον χι......

Για την εταιρία, θα τη στείλει ο νόμιμος εκπρόσωπος με τον αριθμό άδειας της μισθωτής λογίστριας.

Για το γιό της, θα τη στείλει ο γιός της (με τους κωδικούς του γιού της δλδ) με αριθμό άδειας λογιστή της μαμάς....

Σε περίπτωση ελέγχου, για τη μεν πρώτη περίπτωση είναι καλυμμένη γιατί υπάρχει έμμισθη σχέση εργασίας (ασφάλιση ΙΚΑ), για τη δεύτερη δεν υπάρχει υποχρέωση έναρξης, καθώς δεν έχει εισπράξει κανένα ποσό (και ως γνωστό οι ελεύθεροι επαγγελματίες υποχρεούνται σε έναρξη από την είσπραξη του πρώτου euro τους)...........

Το πρόβλημα που είναι, στον τίτλο.....????????????????

Στο κάτω κάτω, η όλη αυτή διαδικασία έγινε για να εξυπηρετήσει τα λογιστικά γραφεία που έχουν μεγάλο πελατολόγιο για να μην κολλάνε σε γραφειοκρατικά θέματα.....

Όχι για να πιστοποιηθούν όλοι ως λογιστές..........

Γιατί αλλιώς, θα πατήσει και ένας υπάλληλος τράπεζας σε αυτό και θα ζητήσει πιστοποίηση ως λογιστής (που έχει το παιδί του, αλλά και μια 10ριά πελάτες απ' έξω χωρίς έναρξη), κτλ κτλ κτλ.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε ούτε ταλαίπωρος είμαι ούτε χαμηλότερης τάξης και είμαι πολύ ήρεμος, μάλλον δεν έπιασες σωστά το νόημα αυτών που έγραψα.

Και φυσικά δεν έχω πρόβλημα με τη συνάδελφο και φυσικά είναι μαλακία ο προιστάμενος λογιστηρίου να μην μπορεί να υπογράψει αλλά μόνο αυτό είναι το πρόβλημα στα τωρινά και παλαιότερα που συμβαίνουν ?

Γιατί αρπάζεστε όμως για αυτή τη περίπτωση και δεν αρπαχτήκατε τόσα χρόνια για τις τις τάξεις, για τα ορια υπογραφής, για το οεε, για τις αμοιβές, για την επαγγελματική αστική ευθύνη, για το ότι αύριο θα είσαι υπόδικος και χωρίς δουλειά με τις ευθύνες που σε φορτώνουν κλπ κλπ κλπ.

Επίσης για το δωρεάν εγω δεν είπα τίποτα τέτοιο δικό σου συμπέρασμα είναι. Φυσικά και θα υπέγραφα για ένα συνάδελφο δωρεάν και θα πλήρωνα και το φπα οκ!

Συ είπας συνάδελφε. Δικά σου λόγια είναι

Εγώ αρπάχθηκα συνάδελφε , ή εσύ που επετέθης (άδικα κατα την γνώμη μου) στην συνάδελφο

Οταν μιλάω για δωρεάν εννοώ

π.χ. εγώ που δεν είμαι ελ, επαγγελματίας Λογιστής , να μπορώ να υπογράψω την Δήλωση της θείας μου της Τασούλας , απο την οποία δεν θά λάβω αμοιβή

Δεν εννοώ να ανοίξω ένα Λογιστικό "παραγραφείο" και να κάνω εργασίες χωρίς απόδειξη>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Εχω την εντύπωση ότι αφού θεωρούμε το θέμα σοβαρό,θα πρέπει και τα λεγόμενα μας να είναι σοβαρά.

Δεν θεωρώ λοιπόν σοβαρό τον ισχυρισμό,ότι ξεσκιστήκαμε να κόβουμε Αποδείξεις Αυτοπαράδοσης,για

παροχές υπηρεσίας,στους γονείς μας,στα αδέλφια μας,στα παιδιά μας,στους φίλους μας.

Επίσης δεν θεωρώ ότι ένας εφοριακός δεν είναι "πρέπον" ή ικανός να κάνει μία δήλωση όταν μπορούν

και την κάνουν τόσοι και τόσοι σκιτζήδες πιστοποιημένοι από εμάς.

Η όλη διαδικασία,κατά την άποψή μου,γίνεται για να εισπράξει το Ο.Ε.Ε τις καθυστερούμενες "συμφορές",

που οφείλουμε πολλοί λογιστές. Την ετήσια συνδρομή,άντε και να την καταλάβω,αλλά την ετήσια συνδρομή

για την άδεια,δεν μπορώ να την χωνέψω με τίποτα.

Σχεδόν όλοι παραδεχόμαστε ότι το Ο.Ε.Ε από "αρχαιοτάτων" χρόνων,δεν προσφέρει τίποτα στην ανάπτυξη

του επαγγέλματός μας.Το μόνο πράγμα για το οποίο ενδιαφέρεται είναι η είσπραξη συνδρομών.

Πιστεύω λοιπόν ότι η διαδικασία,θα πρέπει να αποσυνδεθεί από την πληρωμή ή όχι της άδειας κάθε χρόνο

στο Ο.Ε.Ε και τις δηλώσεις των μικρών επιχειρήσεων να τις κάνει ο λογιστής,που θα διαλέξει ο επιχειρηματίας

πιστοποιημένος ή μη.

Όλα τα άλλα εμένα προσωπικά,δεν μου αρέσουν,όπως δεν μου αρέσει να πληρώνω δικηγόρους οι οποίοι ποτέ

δεν παραβρίσκονται στις αγοραπωλησίες των ακινήτων,όπως δεν μου αρέσει γενικά κάθε περιορισμός που μου

επιβάλλεται σε πράγματα και καταστάσεις,που ΔΕΝ έχουν να κάνουν με την υγεία και τον κίνδυνο της ζωής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Όσοι μισθωτοί λογιστές πληρώνετε το Οικονομικό Επιμελητήριο είστε πλέον αδικαιολόγητοι.

Το υπουργείο σας θεωρεί ανεύθυνους υπαλλήλους χωρίς ιδιότητα και -προπάντων- χωρίς υπόσταση.

Το Οικονομικό Επιμελητήριο είναι μόνο για όσους έχουν κάνει "έναρξη" και ο 3842 είναι σαν να γράφτηκε απο τον πιό φανατικό παγαπόντη, συνδικαλιστή, ιδιώτη φοροτεχνικό!

Λυπάμαι που εν μέσω κρίσης οδηγούνται χιλιάδες μικροί ελευθεροι επαγγελματίες στον πασαένα "πωλήτη υπογραφών".

-Πάταξη της γραφειοκρατίας με το taxisnet, με υποχρέωση σε άλλον έναν -κατα βάση γελοίο- ενδιάμεσο.

-Περιορισμός του κόστους, με άλλη μία καταβολή σε ιδιωτευοντα.

με παράλληλη παραδοχή της αχρηστείας των ελεγκτικών μηχανισμών του Υπ.Οικ/κων!

Τελικά μας αξίζουν τα χειρότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

Δεν σου απαγορεύει κανείς να εξασκήσεις παράλληλα και το ελευθέριο επάγγελμα, μπορείς κάλλιστα να κάνεις έναρξη στη ΔΟΥ, και να πιστοποιηθείς σαν λογιστής. Και ποιός σου είπε ότι εμείς μπορούμε να κάνουμε δωρεάν δηλώσεις σε συγγενείς κλπ; Όπου θα θέσουμε την υπογραφή μας, είμαστε υποχρεωμένοι να κόβουμε και απόδειξη, να πληρώνουμε ΦΠΑ, κ.ο.κ. Και εγώ στην κόρη μου απόδειξη έκοβα...Δεν καταλαβαίνω γιατί εσείς να αποτελείται εξαίρεση....

Δηλαδή αν πήγαινες σε κάποιο δικαστήριο, και σε εκπροσωπούσε ένας συγγενής σου δικηγόρος, δεν θα πλήρωνες την παράσταση; Και αυτοπεραίωση, και τσάμπα... :unsure:

Ειρήνη , η γλωσσα μέσα. Καλά το λεει ο ανθρωπος. Ανθρώπινα εκφραζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλα;

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Εχω την εντύπωση ότι αφού θεωρούμε το θέμα σοβαρό,θα πρέπει και τα λεγόμενα μας να είναι σοβαρά.

Δεν θεωρώ λοιπόν σοβαρό τον ισχυρισμό,ότι ξεσκιστήκαμε να κόβουμε Αποδείξεις Αυτοπαράδοσης,για

παροχές υπηρεσίας,στους γονείς μας,στα αδέλφια μας,στα παιδιά μας,στους φίλους μας.

Επίσης δεν θεωρώ ότι ένας εφοριακός δεν είναι "πρέπον" ή ικανός να κάνει μία δήλωση όταν μπορούν

και την κάνουν τόσοι και τόσοι σκιτζήδες πιστοποιημένοι από εμάς.

Η όλη διαδικασία,κατά την άποψή μου,γίνεται για να εισπράξει το Ο.Ε.Ε τις καθυστερούμενες "συμφορές",

που οφείλουμε πολλοί λογιστές. Την ετήσια συνδρομή,άντε και να την καταλάβω,αλλά την ετήσια συνδρομή

για την άδεια,δεν μπορώ να την χωνέψω με τίποτα.

Σχεδόν όλοι παραδεχόμαστε ότι το Ο.Ε.Ε από "αρχαιοτάτων" χρόνων,δεν προσφέρει τίποτα στην ανάπτυξη

του επαγγέλματός μας.Το μόνο πράγμα για το οποίο ενδιαφέρεται είναι η είσπραξη συνδρομών.

Πιστεύω λοιπόν ότι η διαδικασία,θα πρέπει να αποσυνδεθεί από την πληρωμή ή όχι της άδειας κάθε χρόνο

στο Ο.Ε.Ε και τις δηλώσεις των μικρών επιχειρήσεων να τις κάνει ο λογιστής,που θα διαλέξει ο επιχειρηματίας

πιστοποιημένος ή μη.

Όλα τα άλλα εμένα προσωπικά,δεν μου αρέσουν,όπως δεν μου αρέσει να πληρώνω δικηγόρους οι οποίοι ποτέ

δεν παραβρίσκονται στις αγοραπωλησίες των ακινήτων,όπως δεν μου αρέσει γενικά κάθε περιορισμός που μου

επιβάλλεται σε πράγματα και καταστάσεις,που ΔΕΝ έχουν να κάνουν με την υγεία και τον κίνδυνο της ζωής μου.

Μπραβο ρε Φαφουτη, σωστα τα λες . Αν και χωρίς δόντια , γραφεις με πολλα δόντια. Ειλικρινά μπραβο, γιατι εδώ αρκετοι σαλιαρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Εγώ νομίζω οτι ΙΣΩΣ έχει δίκιο αλλά στο να πάρει πχ ειδική άδεια υπογραφής μόνο για την εταιρία που εργαζετε... Πχ να πηγαίνει αποδεικτικό εμμισθισης εργασίας στην δου και να καταθέτει δήλωση της εταιρίας. Αν και το υπουργειο προσπαθει να βαλει του λογιστες πλεον σαν μια πρωτη σκαλα ελενχου με την υπογραφη τους. Και εδω θετω το ερωτημα.. ενας λογιστης που εργαζετε σε μια επειχειρηση και εξαρτατε απο αυτην πληρως... δεν θα υπογράψει οτι του δώσουν?

Ενας ελεύθερος επαγγελματίας λογιστής όμως δεν θα βάλει με καθόλου την ιδια ευκολία την υπογραφή του εφόσον δει περιεργα πραγματα στην εταιρια εκτος αν ειναι αφελης... Σαν τα 10 ευρω. Γιατι στην τελική τι εχει να χασει? Τα λεφτα απο την υπογραφη? δεν εξαρτατε η εργασιακη του καριερα απο αυτη την υπογραφη...

Οσο για τις δηλωσεις σε συγγενης τι σχεση εχει? Τα Ε1 μια χαρα δεν φευγουν? Αν τηρεις βιβλια επαγγελματιων συγνωμη κιολας να πας καμμια βολτιτσα απο το τεβε και απο την ΔΟΥ για εναρξη.. απλα τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...