Προς το περιεχόμενο

Έσοδα-Έξοδα της Data Communications


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα την γνώμη συναδέλφων για την αλλάγη από το Έσοδα-Έξοδα 2 της unisoft στο Έσοδα-Έξοδα της Data (παραθυριακό περιβάλλον) !

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η εγκατάσταση ? και τι ετήσιο συμβόλαιο υποστήριξης έχει ? διοτι ψάχνω στο σιτε τους για τιμοκατάλογο και δεν έχουν τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντηρηση καθε χρονο 241 ευρω περιπου συμπεριλαμβανομενου του φπα και καπου αν θυμαμαι καλα 700 αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντηρηση καθε χρονο 241 ευρω περιπου συμπεριλαμβανομενου του φπα και καπου αν θυμαμαι καλα 700 αγορα

και 170 +Φπα αν θες να έχεις και Δηλώσεις μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την γνώμη συναδέλφων για την αλλάγη από το Έσοδα-Έξοδα 2 της unisoft στο Έσοδα-Έξοδα της Data (παραθυριακό περιβάλλον) !

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η εγκατάσταση ? και τι ετήσιο συμβόλαιο υποστήριξης έχει ? διοτι ψάχνω στο σιτε τους για τιμοκατάλογο και δεν έχουν τιμές.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙΣ????

ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το πρόγραμμα κατά την γνώμη σας είναι καλύτερο από της unisoft ή τα ίδια ?

Δεν ξέρω καθόλου το unisoft.

Το Academia της Data το δουλεύω 2 χρόνια, πριν δούλευa στο πρόγραμμα του DOS.

Θετικά :

1. Μπορείς να λειτουργήσεις με 2 τρόπους ο ένας πιος κλασσικός (χωρίς mouse , γράφοντας τα παραστατικά κλπ) και ο άλλος πιο "σύγχρονος" ετοιμάζοντας από πrιν παραστατικά, λογιστικά άρθρα κλπ. κάνοντας εν τέλη την καταχώριση όντως πιο γρήγορη.

2. Μπορείς από οποιδήποτε εκτύπωση οθόνης να ανοίγειw κατευθείαν την εγγραφή που θέλεις με να διπλό κλικ.

3. πλήρη διαχείρηση παγίων και δυνατότητα αυτόματων υπολογισμών αποσβέσεων και ταυτόχρονης αυτόματης εγγραφής στα βιβλία.

4. Δυνατότητα μεταφοράς πελατών, προμηθευτών, παραστατικών κλπ. από άλλη εταιρεία. Όπως και στο άνοιγμα καρτέλλας πελατών ή προμηθευτών να αναγνωρίζει μια εταιρεία που έχει ανοιχτεί σε άλλον πελάτη και να μεταφέρει κατευθείαν τα στοιχεία.

5. εκτυπώνει οποιοδήποτε έντυπο εφορίας (από μητρώο ως ΚΒΣ μέχρι intrastat και VIES) σε οποιαδήποτε μορφή (μηχ/νο, υπουργείο, inkjet)

6.Μεγάλες δυνατότητες παραμετροποίησης εκτυπώσεων

7. Δυνατότητα αποστολής ΦΠΑ μέσα από το πρόγραμμα (έστειλα 40 Περιοδικές σε 20' αφού δεν πληκτρολογείς ούτε καν τα username και password) και απ΄ότι με ενημέρωσαν κάνουν το ίδιο και για vies (και αργότερα στο νέο πρόγραμμα μισθοδοσίας και για τις ΑΠΔ)

8. Δυνατότητα εγγραφής τις μισθοδοσίας κατευθείαν από το πρόγραμμα μισθοδοσίας στο βιβλίο (πάντα μεταξύ των προγραμμάτων της Data).

και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν.

Μειονεκτήματα

1. Δυσκολία στην παραμετροποίηση εκτυπώσεων αν τυχόν δεν έχεις αρκετά καλή σχέση με υπολογιστή.

2. Χρειάζεται καλό υπολογιστή (Pentuim IIΙ και πάνω)

3. Η επικοινωνία με την Data αν και έχει βελτιωθεί είναι αρκετά δύσκολη

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και τους πρώτους μήνες αισθάνθηκα (και ήμουν) beta tester. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε σύγκριση με κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου γράψω γιατί το διάλεξα:

1. Έχεις όλα τα έντυπα του υπουργείου (όλα μα όλα) οποιαδήποτε στιγμή, οποιασδήποτε χρήσης με την τότε μορφή του (σημαντικότατο).

2. Την καλλίτερη on line επικοινωνία βιβλίου και εντύπων.

3. Ξεχνάς τον dot matrix εκτυπωτή.

4. Πολύ καλη διχείριση (on line και off line) διαχείριση παγίων (αποσβέσεις, βελτιώσεις, αναπτυξιακούς νόμους κλπ).

Και ένα σωρό άλλες μικρολεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Ξεχνάς τον dot matrix εκτυπωτή.

Και τα ήδη θεωρημένα σε Α3 μηχ/κο ?

Ελπίζω να έχει δυνατότητα επιλογής μη τρέχουμε τώρα για νέες θεωρήσης !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα ήδη θεωρημένα σε Α3 μηχ/κο ?

Ελπίζω να έχει δυνατότητα επιλογής μη τρέχουμε τώρα για νέες θεωρήσης !

τυπώνεις σε ότι εκτυπωτή και σε όποιο χαρτί θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου γράψω γιατί το διάλεξα:

.........................

3. Ξεχνάς τον dot matrix εκτυπωτή.

........................

Και το κόστος ??????

Ίδιο κόστος έχει μιά σελίδα σε dot matrix εκτυπωτή και σε laser ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω καθόλου το unisoft.

Το Academia της Data το δουλεύω 2 χρόνια, πριν δούλευa στο πρόγραμμα του DOS.

Θετικά :

1. Μπορείς να λειτουργήσεις με 2 τρόπους ο ένας πιος κλασσικός (χωρίς mouse , γράφοντας τα παραστατικά κλπ) και ο άλλος πιο "σύγχρονος" ετοιμάζοντας από πrιν παραστατικά, λογιστικά άρθρα κλπ. κάνοντας εν τέλη την καταχώριση όντως πιο γρήγορη.

2. Μπορείς από οποιδήποτε εκτύπωση οθόνης να ανοίγειw κατευθείαν την εγγραφή που θέλεις με να διπλό κλικ.

3. πλήρη διαχείρηση παγίων και δυνατότητα αυτόματων υπολογισμών αποσβέσεων και ταυτόχρονης αυτόματης εγγραφής στα βιβλία.

4. Δυνατότητα μεταφοράς πελατών, προμηθευτών, παραστατικών κλπ. από άλλη εταιρεία. Όπως και στο άνοιγμα καρτέλλας πελατών ή προμηθευτών να αναγνωρίζει μια εταιρεία που έχει ανοιχτεί σε άλλον πελάτη και να μεταφέρει κατευθείαν τα στοιχεία.

5. εκτυπώνει οποιοδήποτε έντυπο εφορίας (από μητρώο ως ΚΒΣ μέχρι intrastat και VIES) σε οποιαδήποτε μορφή (μηχ/νο, υπουργείο, inkjet)

6.Μεγάλες δυνατότητες παραμετροποίησης εκτυπώσεων

7. Δυνατότητα αποστολής ΦΠΑ μέσα από το πρόγραμμα (έστειλα 40 Περιοδικές σε 20' αφού δεν πληκτρολογείς ούτε καν τα username και password) και απ΄ότι με ενημέρωσαν κάνουν το ίδιο και για vies (και αργότερα στο νέο πρόγραμμα μισθοδοσίας και για τις ΑΠΔ)

8. Δυνατότητα εγγραφής τις μισθοδοσίας κατευθείαν από το πρόγραμμα μισθοδοσίας στο βιβλίο (πάντα μεταξύ των προγραμμάτων της Data).

και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν.

Μειονεκτήματα

1. Δυσκολία στην παραμετροποίηση εκτυπώσεων αν τυχόν δεν έχεις αρκετά καλή σχέση με υπολογιστή.

2. Χρειάζεται καλό υπολογιστή (Pentuim IIΙ και πάνω)

3. Η επικοινωνία με την Data αν και έχει βελτιωθεί είναι αρκετά δύσκολη

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και τους πρώτους μήνες αισθάνθηκα (και ήμουν) beta tester. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε σύγκριση με κάποιο άλλο πρόγραμμα.

:o ΠΡΟΣ fotski.

Σαν λίγα μειονεκτήματα δεν βρίσκεις?

π.χ.

Αν καταχωρείς με άρθρο στο οποίο χρησιμοποιείς 3 λογαριασμούς και εσύ κινήσεις τους δύο δεν σε χαλαέι αν ζητήσεις καρτέλα λογ/σμου του ενός από τους δύο λογ/σμους που κίνησες να σου εμφανίζεται με μηδενική κίνηση και ο λογ/σμος που δεν κίνησες?

Αλλά μην ανησυχείς στην επόμενη έκδοση θα έχει διορθωθεί.

π.χ.

Δεν πιστεύω να σε χαλάει που για να τυπώσεις το ΦΠΑ των περιπτέρων πρέπει να καταχωρήσεις δύο επιπλέον κινήσεις (όπως και στο dos) αλλά και για να τυπώσεις την εκκαθαριστική σε περίπτερο πρέπει να αλλάξεις τους κωδικούς εκκαθαριστικής ενός λογ/σμου και να καταχωρήσεις άλλη μία κίνηση (στο dos δεν γινόταν) , που σημαίνει ότι πλέον ενώ σου υπολογίζει την εκκαθαριστική σου υπολογίζει λάθος τις προσωρινές.

Αλλά μην ανησυχείς στην επόμενη έκδοση θα έχει διορθωθεί.

π.χ.

Δεν πιστεύω να σε χαλάει που δεν τυπώνει σωστά το Ε3 σε περίπτερα και δεν μιλάω για το φετινό Ε3.

Αλλά μην ανησυχείς στην επόμενη έκδοση θα έχει διορθωθεί.

Δεν λέμε ότι δεν έχει πολλές δυνατότητες , αλλά τι να τα κάνω τα έντυπα Μ1, Μ2 κ.λ.π. όταν στα απλά πράγματα τα κάνει μαντάρα?

Ξέρω να μην ανησυχώ στην επόμενη έκδοση θα έχει διορθωθεί. :lol::lol::lol::lol:

Τώρα αν εσύ έχεις δυνατό στομάχι προχώρησε και στην αγορά της παραθυρικής μισθοδοσίας την οποία προτίθεμαι να την επιστρέψω και να πάρω τα λεφτά μου πίσω γιατί ο κάθε πελάτης μου δεν έχει διάθεση να περιμένει την data να φτιάχνει τα προβλήματά της στην επόμενη έκδοση.

Αν τελικά δεν την επιστρέψω σκέφτομαι να τους εκδόσω ΑΠΥ για τις υπηρεσιές που τους έχω προσφέρει από τα τέλη 12/2004 έως και σήμερα για τα προβλήματα που παρουσιάζει η μισθοδοσία και τα οποία δεν είναι λίγα.

Ξέρω να μην ανησυχώ στην επόμενη έκδοση θα έχει διορθωθεί. :lol::lol::lol:

Για να κάνουμε και λίγο πλάκα μπας και έχεις τίποτα μετοχές της Data και δεν μας το λες?

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και αρκετα χρονια, χρησιμοποιω τα Εσοδα-Εξοδα της Data για Dos.

Οσες φορες εκανα αποπειρα να περασω στο αντιστοιχο στα Windows, απογοητευτηκα... Εκτος του οτι ηταν τραγικα αργο (αυτο διορθωνεται-εστω), εντος 5 λεπτων το πολυ ειχα καταφερει να βρω ενα τουλαχιστο bug, με αποτελεσμα να καλω για tech support κλπ κλπ...

Οποτε καποια στιγμη αποφασισα οτι δεν θα κανω τον Beta tester τσαμπα, και ειπα να μεινω με την εκδοση του Dos (η οποια με καλυπτει πληρως) οσο ακομα γινεται, μεχρι να αποφασισουν να μου δειξουν κατι ολοκληρωμενο -αυτοι ή καποιο αλλοι :o - , και οχι κατι που δουλευει μονο για πολυ απλες περιπτωσεις.

Ωραια τα παραθυρακια, δε λεω, ωραια τα χρωματα και τα γραφικα... αλλα η ουσια ειναι αλλου και οχι εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χώρος αυτός είναι ακριβώς για να εκφράζουμε απόψεις. Η ερώτηση για το συγκεκριμένο πρόγραμμα αφορά όλους εμάς που το χρησιμοποιούμε που ήμαστε ή δεν ήμαστε ευχαριστημένοι και θέλουμε να βοηθήσουμε τον συνάδελφο.

Άρα ο καθένας μας αναφέρει μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα και η απόφαση είναι δική του (άλλωστε υπάρχει και demo έκδοση).

Τώρα αναλόγως την χρήση που κάνει ο καθένας λύνει ή βρίσκει προβλήματα. Εγώ ο ίδιος ανέφερα ότι πολλές φορές αισθάνθηκα beta tester.

Σχεδόν όλα τα προβλήματά μου όμως τα έχω λύσει (με ή χωρίς βοήθεια από την Data) και ναι σε τελική ανάλυση σε σχέση με το dos είμαι χίλιες φορές περισσότερο ευχαριστημένος. Άλλωστε ΟΛΑ τα πράγματα στη ζωή είναι "τι χάνεις τι κερδίζεις" και πάντα όταν κερδίζεις κάπου αλλού χάνεις και αντίθετα.

Συνεχίζοντας την πλάκα αρνούμαι την κατοχή μετοχών της data, :o αλλά τι θα έλεγες στην έκδοση των ΑΠΥ που θα κάνεις να πληρωθείς με μερικές; και μπορείς μετά να τις πουλάς και από τα περίπτερα των πελατών σου. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego exo tin misthodosia tis data kai ton proto kairo imoun pliros apogoiteumenos. Tora siga siga me tis paratirisis mas tin ftiaxnoun. prospathoun ta paidia den leo alla den tha tous to ftiaksoume emis to programma. gia to academia den ksero alla apo oti akouo kalo akougete. Ola ta programmata kala ine ama exis tis antoxes kai tis gnosis na ta psaksis kai na ta parametropioisis se bathos. ego douleuo akomh esoda-eksoda unisoft kai to blepo na pigeno pali unisoft alla x-line.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-than-

Παιδιά έχω δουλέψει από το 1995 δύο διαφορετικές εταιρίες σε προγράμματα β' κατηγορίας. Unisoft και Data Communication. Η Unisoft από τότε που αγοράστηκε από την Altec απέκτησε την χειρότερη υποστήριξη και επι πλέον τα τότε στελέχη της αποχώρησαν και έφτιαξαν δικές τους εταιρείες με αποτέλεσμα η τώρα Altec-Unisoft να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες ενός σύγχρονου λογιστηρίου, αφού προσπαθεί με ένα τηλεφωνικό κέντρο που είναι και για τις δύο εταιρείες να εξυπηρετήσει από επισκευές φορολογικών μηχανισμών μέχρι αναλητική λογιστική. Η Data Communication έχει κάνει πολύ μεγάλη ανάπτυξη στα θέματα του λογισμικού της και το πρόγραμμα της δεν είναι ψευτοπαραθυριακό Dos με χρωματάκια, αλλά σε κανονικό Windows περιβάλον. Μέσα από το πρόγραμμα μπορεί να ενημερώνει κάποιος τον πελάτη του εάν αυτός έχει Internet, για τα πάντα, καρτέλες πελατών προμηθευτών κλπ. Η δική μου πάντα άποψη είναι ότι είναι πιθανον το καλήτερο πρόγραμμα της αγοράς. Είναι βέβαια πολύ ακριβό και η Data έχει ίσως την πιο ακριβή υποστήριξη. Αλλά μέχρι πέρσι η τράπεζα Κύπρου είχε ένα "πρόγραμμα" σύμφωνα με το οποίο εάν άνοιγες τραπεζικό λογαριασμό μέσα από τον οποίο θα πλήρωνες ΦΠΑ ή ΙΚΑ πελατών σου, έπαιρνες δωρεάν το παραθυριακό πρόγραμμα της Data και υποστήριξη για τρείς, αν δεν κάνω λάθος μήνες. Μπορείς να ρωτήσεις σε μία Τράπεζα Κύπρου εάν ισχύει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

PANTOS EGO TO EBALA TO 2004. DEN EXEI KAMIA SXESH ME OLA TA ALLA.

EINAI MAKRAN TO PLHRESTERO. EIXA DEI OLA TA ALLA EPSILON,ALTEC KLP

STHS DATA KSERIS POY EISAI TI KANEIS KAI TO ELEGXHS PLHROS XORIS NA PREPEI NA EISE EPISTHMONAS.KAI STO FOROTEXNIKO PROTOI TO PHRAME APO OLOYS FETOS.EIXA 1-2 PROBLHMATAKIA THS PLAKAS POY ME TO LIVE UPDATE TA LYSANE. EXOYN KAI ARISTH TEXNIKH YPOSTIRIKSI TOYLAXISTON THESSALONIKH.

ENA ALLO POY DIXNEI THN FILISOFIA TOYS EINAI OTI STIS ENYMEROSEIS SOY LENE TI PROBLHMA FTIAXNEI H KATHE EKDOSH!!!!!! KSEKATHARA PRAGMATA.... ALOSTE KANEIS DEN EINAI TELIOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ DATA 13 ΧΡΟΝΙΑ DOS KAI 1 ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΙΚΑ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ. ΦΕΤΟΣ 2005 ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΩ ΒΙΒΛΙΑ ΣΕ WIN. ΑΡΧΙΚΑ ΓΡΙΝΙΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΑΡΓΟ ΑΠΟ ΤΟ DOS ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ Ε3 ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ 2003. ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛ ΦΟΡΟΛ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟΥΣ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΤΩΝ ΠΑΓΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤO EXEL. (ΣΗΜΕΙΩΣΗ :ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μάκης

Εχω τα προγράμματα της DATA σε παραθυρικό περιβάλον Εχω εδώ και λίγες μέρες ένα πρατήριο υγρών καυσίμων και θέλω - αν το έχει εφαρμόσει κανείς - το βιβλίο αγορών ( βενζίνη) και εσόδων εξόδων για τα υπόλοιπα. Πως θα το παραμετροποιήσω να μου υπολογίζει τον ΦΠΑ με τα τεκμαρτά? και το Ε3???????/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, σχετικά με την τήρηση βιβλιου Αγορών (βενζίνες) και εσόδων - εξόδων (τα υπόλοιπα), μπορείς απλά να συνδέσεις τις δυο επιχειρήσεις σαν Κεντρικό και Υποκατάστημα να κάνεις μεταφορά εγραφών στο Κεντρικό ώστε να έρχονται οι αγορές της βενζίνης και κάθε τέλος τριμήνου ή μήνα να κάνεις μια εγγραφή στο Κεντρικό όπου θα καταχωρείς τις΄τεκμαρτές πωλήσεις της βενζίνης.

Ετσι θα βγάζεις μια Περιοδική ΦΠΑ και ένα Ε3. Τηρώ έτσι τα βιβλία των πρατηρίων

και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ DATA 13 ΧΡΟΝΙΑ DOS KAI 1 ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΙΚΑ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ. ΦΕΤΟΣ 2005  ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΩ ΒΙΒΛΙΑ ΣΕ WIN. ΑΡΧΙΚΑ ΓΡΙΝΙΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΑΡΓΟ ΑΠΟ ΤΟ DOS ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ  ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ Ε3 ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ 2003. ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛ ΦΟΡΟΛ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟΥΣ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΤΩΝ ΠΑΓΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ  ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤO EXEL. (ΣΗΜΕΙΩΣΗ :ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ)

Εγώ έκανα συγκεντρωτικές εγγραφές στο παραθυρικό και έβγαλα αυτοπεραίωση ακόμα και σε χειρόγραφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη ΓΙΩΤΑ...
(ΣΗΜΕΙΩΣΗ :ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ)

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ Ν' ΑΚΟΥΝΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΟΣ...ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ. B):lol::lol:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 12 years later...

Καλησπέρα. Άλλαξα εκτυπωτή και πήγα να εκτυπώσω από το πρόγραμμα ACADEMIA ΕΣΟΔΑ- ΕΞΟΔΑ της Data Communication και μου εκτυπώνει λευκές σελίδες. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι ώστε να αναγνωρίσει το νέο εκτυπωτή? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...