Προς το περιεχόμενο

ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΟΤΑΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΧΩΡΙΑΝΟΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΦΙΛΟΣ ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ Ε1 ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ???( ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΝΝΟΩ ΤΜ, ΔΡΟΜΟΥΣ , ΟΡΟΦΟΥΣ ΚΤΛ )

ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΟΙΚΙΟ ΠΡΩΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΩ ΚΑΠΟΥ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΚΙΙΝΗΤΟΥ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΟΤΑΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΧΩΡΙΑΝΟΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΦΙΛΟΣ ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ Ε1 ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ???( ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΝΝΟΩ ΤΜ, ΔΡΟΜΟΥΣ , ΟΡΟΦΟΥΣ ΚΤΛ )

ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΟΙΚΙΟ ΠΡΩΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΩ ΚΑΠΟΥ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΚΙΙΝΗΤΟΥ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Απαντησεις :

1. οταν εισαι καπου φιλοξενουμενος πας στον πινακα 7.10 και δηλωνεις ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ βαζοντας το Α.Φ.Μ. αυτου ο οποιος σε φιλοξενει - σε δηλωση που κατεθεσα περυσι σε ΔΟ.Υ. που ειπαν υποχρεωτικα η αναγραφη Α.Φ.Μ. και ονοματεπωνυμο-. Προσεχε σε ηλεκτρονικη αποστολη δεν δεχεται το taxis την αναγραφη της λεξης ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ παρα μονο το Α.Φ.Μ.

2. οταν πληρωνεις ενοικιο καταχωρεις φυσικα τα στοιχεια του ιδιοκτητη, ΑΦΜ τμ και ποσο στον πινακα 7.10

3. εφοσον η κατοικια ειναι μισθωμενη σαφως και θα υπολογισεις τεκμηριο βασει τιμης ζωνης,τμ κυριων χωρων και βοηθητικων εαν εχει, και με βασει φυσικα τους μηνες κατοικισης του.

4 τα στοιχεια του ακινητου για το οποιο πληρωνεις ενοικιο πας στον πινακα 5.1 και γραφεις αναλυτικα οτι σου λεει ο πινακας ετσι ωστε να υπολογιστει το τεκμηριο. Δεν αναγραφεις τιμη ζωνης εφοσον αυτη δεν ξεπερνα τα 2.800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΟΤΑΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΧΩΡΙΑΝΟΣ ΗΤΕ ΑΠΟ ΦΙΛΟΣ ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ Ε1 ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ???( ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΝΝΟΩ ΤΜ, ΔΡΟΜΟΥΣ , ΟΡΟΦΟΥΣ ΚΤΛ )

ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΟΙΚΙΟ ΠΡΩΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΩ ΚΑΠΟΥ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΚΙΙΝΗΤΟΥ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Εδω υπαρχει καποιο θεμα οντως με την υποβολη της δηλωσης,ο νομος οτι στη 3η σελιδ του ε1,στον πιν 5 αναγραφεται η ιδιοκατοικηση,η δωρ.παραχ.και η εκμιθωση ,τσεκαροντας τον κωδ 203,για τα δυο τελευταια,συνεπως η φιλοξενια ,συγκατοικηση δεν πρεπι να παει σε αυτο το πνακα, θα συμπληρωθει ως γνωστο στον πιν 7, περιπτ10,βλεπε βιβλιο οδηγιων Ε1,ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ το ΑΦΜ αυτου που φιλοξενει θα γραφτει στο λεκτικο τμημα που εχει η περιπτωση 10,ΚΑΙ ΟΧΙ στους κωδικους 801-803 που γινοταν περυσι,ετσι τουλαχιστον λενε οι οδηγιες. Τωρα στην πραξη θα το δουμε αυτο οταν ανοιξει το Ε1 στο ΤΑΧΙΣ,γιατι ως περυσι ,εβαζες το αφμ αυτου που φιλοξενει ,και αυτοματα συμπληρωνονταν το λεκτικο τμημα με το ονομα του,φετος πρεπει να σου επιτρεπει να γραψεις...οψομεν

και επι τη ευκαιρια αλλα θεμα που δημιουργειται με την ηλεκτρονικη υποβολη και την ιδιοκατοικηση

καποιος νοικιαζε κατοικια στο 2010 για καποιο διαστημα(μηνες εστω6,και μετα αγορασε σπιτι που ιδιοκατοικει τους υπολοιπους 6) πως θα αποικονιστρι στον πινακα 5 οπου εχει μια σειρα μονο για ιδιοκατοικηση κυριας κατοικιας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος νοικιαζε κατοικια στο 2010 για καποιο διαστημα(μηνες εστω6,και μετα αγορασε σπιτι που ιδιοκατοικει τους υπολοιπους 6) πως θα αποικονιστρι στον πινακα 5 οπου εχει μια σειρα μονο για ιδιοκατοικηση κυριας κατοικιας??

για το θεμα αυτο συναδελφε το taxis εχει προνοησει να ανοιγονται πεδια ετσι ωστε να ειμαστε σε θεση να δηλωνουμε τις κατοικιες που αλλαξαμε εντος του 2010. εχει λυθει το θεμα αυτο διοτι ειχα παει και το ειχα επισημανει και πηρα την απαντηση που σου δινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το θεμα αυτο συναδελφε το taxis εχει προνοησει να ανοιγονται πεδια ετσι ωστε να ειμαστε σε θεση να δηλωνουμε τις κατοικιες που αλλαξαμε εντος του 2010. εχει λυθει το θεμα αυτο διοτι ειχα παει και το ειχα επισημανει και πηρα την απαντηση που σου δινω.

OK ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ(ΚΥΡΙΩΣ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΠΧ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΚΑΦΗ ΕΝΟΙΚΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ(ΚΥΡΙΩΣ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΠΧ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΚΑΦΗ ΕΝΟΙΚΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡ )

να σαι σιγουρος οτι ολα θα λυθουν για την διευκολυνση των φορολογουμενων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ..ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΤΟ 2010 ( ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ..ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΣ ΚΟΥΖΙΝΑ ) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΨΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΑΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 5.1 ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΥΝΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΤΟΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ???

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να γράψεις ότι φιλοξενείσε,το ονοματεπώνυμο

του πατέρα σου και τον ΑΦΜ του.Τον ΑΦΜ θα γράψεις

κάτω από το ονοματεπώνυμο και όχι στους Κ.Α.801-803

Βιβλιαράκι οδηγιών Ε1 χρήσης 2010,σελίδα 52.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ..ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΤΟ 2010 ( ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ..ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΣ ΚΟΥΖΙΝΑ ) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΨΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΑΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 5.1 ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΥΝΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΤΟΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ???

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!

Δεν θα το γραψεις εκει :Dθα το γραψης στον πινακα 7 στο 10. που βαζουμε τα ενοικια στο ονομα του εκμισθωτη,θα βαλης του πατερα σου,και στο ΑΦΜ ,παλι του πατερα σου ,στον 811 μηδεν,και κατω απο το ονομα του πατερα σου,γραψε <φιλοξενουμαι/νος/νη>οτι θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Πέρσι έγινε μεταβίβαση του σπιτιού που διαμένω με την οικογένειά μου από τους γονείς μου στην αδερφή μου.

Οι γονείς μου θα συμπληρώσουν ότι είναι φιλοξενούμενοι από την κόρη τους.

Εγώ τι θα κάνω ? Κανονικά θα έπρεπε να δηλώσω ότι φιλοξενούμε από την αδερφή μου αλλά εδώ ίσως χρειαστεί να μπεί και τεκμαρτό εισόδημα?

και αν ναι αυτό πως υπολογίζεται γιατι το διαμέρισμα που μένουμε όλοι μαζί 100τμ ( ο χώρος που κατοικώ εγώ γύρω στα 15)

με τιμή εκκίνησης από όσο γνωρίζω στις αντικειμενικές αξίες γύρω στα 1400 ευρω.

Πως θα πρέπει να τα αναγράψω στη δήλωση???

Τα φώτα σας παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Πέρσι έγινε μεταβίβαση του σπιτιού που διαμένω με την οικογένειά μου από τους γονείς μου στην αδερφή μου.

Οι γονείς μου θα συμπληρώσουν ότι είναι φιλοξενούμενοι από την κόρη τους.

Εγώ τι θα κάνω ? Κανονικά θα έπρεπε να δηλώσω ότι φιλοξενούμε από την αδερφή μου αλλά εδώ ίσως χρειαστεί να μπεί και τεκμαρτό εισόδημα?

και αν ναι αυτό πως υπολογίζεται γιατι το διαμέρισμα που μένουμε όλοι μαζί 100τμ ( ο χώρος που κατοικώ εγώ γύρω στα 15)

με τιμή εκκίνησης από όσο γνωρίζω στις αντικειμενικές αξίες γύρω στα 1400 ευρω.

Πως θα πρέπει να τα αναγράψω στη δήλωση???

Τα φώτα σας παρακαλώ

Γιατί αν γράψεις ότι σε φιλοξενεί η αδελφή σου τι πρόβλημα θα υπάρχει:::

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας..

Ήρθε σήμερα στο γραφείο μου ένας από τους απεργούς πείνας της Υπατίας για την δήλωσή του.

Θα πρέπει βέβαια να αναφέρω στον πίνακα 7 ότι για 42 μέρες φιλοξενείτο στο κτίριο της Υπατίας και για 3 ημέρες στο Κτίριο της Νομικής.

Γνωρίζει κάποιος τα ΑΦΜ των ιδιοκτητών των ανωτέρων κτιρίων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν γράψεις ότι σε φιλοξενεί η αδελφή σου τι πρόβλημα θα υπάρχει:::

Σε φιλοξενεία τη τεκμαρτό έσοδο να δηλώσει η αδερφή σου..?

έχω την εντύπωση ότι ο νόμος αναφέρει για φιλοξενία από γονιό σε παιδί και από παιδί σε γονιό.

δηλαδή δεν θέλει τεκμαρτό μίσθωμα για αυτήν την περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι ο νόμος αναφέρει για φιλοξενία από γονιό σε παιδί και από παιδί σε γονιό.

δηλαδή δεν θέλει τεκμαρτό μίσθωμα για αυτήν την περίπτωση? οχι, μόνο σε δωρέαν παραχώρηση και αυτό με προυποθέσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα..

Ο ιδιοκτήτης της Υπατίας θα δηλώσει τεκμαρτό εισόδημα για 300 φιλοξενούμενους για 42 μέρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
επισκέπτη μανωλης

Δεν θα το γραψεις εκει :Dθα το γραψης στον πινακα 7 στο 10. που βαζουμε τα ενοικια στο ονομα του εκμισθωτη,θα βαλης του πατερα σου,και στο ΑΦΜ ,παλι του πατερα σου ,στον 811 μηδεν,και κατω απο το ονομα του πατερα σου,γραψε <φιλοξενουμαι/νος/νη>οτι θελεις.

προσπαθησα σημερα να κανω δηλωση μεσω taxis

στον πινακα 7 στην περιοχη Ονοματεπώνυμο ή

Επωνυμία εκμισθωτή αναγραφεται αυτοματα οταν βαλεισ το αφμ στον 801

δε σου δινει περιθωριο και δε αφηνει να βαλεισ την ενδειξη "φιλοξενουμενοσ " ο,τι και αν κανεις

στις οδηγιες γραφει

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν στην ένδειξη 10 γράψετε ότι φιλοξενείστε, πρέπει να σημειώσετε το ονοματεπώνυμο του προσώπου που σας φιλοξενεί και τον Α.Φ.Μ. του. Τον Α.Φ.Μ. αυτό θα τον αναγράψετε στους Κ.Α. 801-803.

μπορει κανεισ να βοηθησει πως γραφουμνε φετοσ τη φιλοξενια;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε πει χίλιες φορές .. αυτά στην χειρόγραφη..

Στην ηλεκτρονική υποβολή γράφουμε απλά το ΑΦΜ και 0,00 στον 811 ..

Το λέει και στις συχνές ερωτήσεις στο taxisnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μανωλης

Το έχουμε πει χίλιες φορές .. αυτά στην χειρόγραφη..

Στην ηλεκτρονική υποβολή γράφουμε απλά το ΑΦΜ και 0,00 στον 811 ..

Το λέει και στις συχνές ερωτήσεις στο taxisnet.

ευχαριστωωωωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Barkas christos

ΟΚ η δωρεαν παραχωρηση θα γραφει στον Πιν 7κτλ. ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ η δωρεαν παραχωρηση θα γραφτει στον ΠΙΝΑΚΑ 5 Η ΟΧΙ??Γιατι αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι α] πως αλλιως θα δει τα τ.μ. της οικιας για το τεκμηριο οικιας στη ακκαθαριση της φορ.δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΒΟΗΘΕΙΑ......

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ.

Ο.Κ. ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ ΜΕΧΡΙ 200 ΤΜ. ΠΙΝΑΚΑΣ 5 ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ, ΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΕΙ , ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ Ε2 ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡ/ΣΗ ΧΩΡΙΣ ΤΕΚΜΑΡΤΟ.

ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡ/ΣΗ ΟΙΚΙΑΣ, ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΚΛΠ. ΑΠΟ ΘΕΙΟΥΣ ΣΕ ΑΝΙΨΙΑ, ΑΔΕΛΦΙΑ ΣΕ ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ......., ΠΙΝΑΚΑΣ 5 ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ

ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΟΙΚΕΙ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΙ Ε2 ΜΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΧΩΡΕΙ? ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΤΕΚΜΑΡΤΟΥ ΕΝΟΙΚΙΟΥ ΣΤΟ Ε1?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ , ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΝΑΚΑΣ 5 Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΣΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΕΝΟΙΚΙΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ. ΣΩΣΤΑ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω,

εάν τα άτομα που αναφέρουν στην δήλωση τους φιλοξενία από γονείς (ΑΦΜ γονιών και 0,00 στον κωδ.811στον πίνακα 7) θα πρέπει να γράψουν τα στοιχεία του ακινήτου (δ/νση,τ.μ.κλπ) και στον πίνακα 5, και να επιβαρυνθούν με αντικειμενική δαπάνη διαβίωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...