Προς το περιεχόμενο

δελτιο αποστολης τιμολογιο αγορας ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...

ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΜΕΧΡΙ 1/6/2010 ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ 3% ΕΛΓΑ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΚΑΟ ΚΟΒΑΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΑ ΑΓΟΡΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ...

ΑΠΟ 1/6/2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΕΛΓΑ...

ΦΠΑ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ?

ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΜΕ ΤΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...

ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΜΕΧΡΙ 1/6/2010 ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ 3% ΕΛΓΑ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΚΑΟ ΚΟΒΑΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΑ ΑΓΟΡΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ...

ΑΠΟ 1/6/2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΕΛΓΑ...

ΦΠΑ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ?

ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΜΕ ΤΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΡΥΖΙΑ.ΑΠΟ 01-06-10 ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΕ ΕΛΓΑ 3%,ΑΛΛΑ ΑΠΟ 01-01-11 ΤΟ ΕΛΓΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ.ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΓΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ,ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΟΒΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΟΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΕΧΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΤΕ ΚΟΒΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΠΑ 13%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ . ΦΠΑ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΓΡΟΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΘΕΩΤΕΙΤΑΙ ΙΔΙΩΤΗΣ ΕΤΣΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΚΚ ΕΙΝΑΙ

ΟΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΟΤΕ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΝΕΙ.ΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

καλησπερα φιλοι.

εχω καποιοες ερωτησεις σας παρακαλω.εχω μια ταβερνα και αγωραζω φετα απο ενα βοσκο-αγροτη εχω βγαλει τιμολογιο αγορας αγροτικων προιοντων η ερωτηση μου ειναι η εξης μπορω να κοψω εγω το τιμολογιο αλλα στον αριθμο του αυτοκινητου να βαλω τον αριθμο ι.χ γιατι δεν εχω επαγγελματικο;και απ οτι διαβασα πιο πανω δεν κοβω ελγα θα το κοψω σκετο?

επισης για λαχανικα που αγοραζω στη λαικη μπορω να κοβω τιμ.αγορ.αγρ.προιοντων οταν δεν εχει ο παραγωγος αλλα εχει δελτιο αποστολης?

σας ευχαριστω για τη φιλοξενια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Επειδή πρώτη φορά το αντιμετωπίζω, το ΔΑ-ΤΙΜ ΑΓΟΡΑΣ Αγροτικών προϊόντων πρέπει είναι θεωρημένο? Και δεν προσθέτω κανένα φόρο ή τέλος προς απόδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρώτη φορά το αντιμετωπίζω, το ΔΑ-ΤΙΜ ΑΓΟΡΑΣ Αγροτικών προϊόντων πρέπει είναι θεωρημένο. Και δεν προσθέτω κανένα φόρο ή τέλος προς απόδοση.

όλα όπως τα λες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

ΟΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΟΤΕ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΝΕΙ.ΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ..

1) ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( για αγορα αγρτοτικων προιντων)

2)τιμολογιο( για αγορα αγρτοτικων προιντων)

3) Δ.Α-Τιμολογιο( για αγορα αγρτοτικων προιντα

πχ το 1|) εμεις στελνουμε αγροτικα προιντα

2) για αγορα αγροτικων προιντων

3) για αγοτα αγροτικών προιντων

θα μπορουσατε να μου πειτε τι γραφω και που πανω στο παραστατικο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Καλημέρα!
αγρότης του κανονικου καθεστωτος.
Πουλησε αμνοερυφια ζωντανα σε εμπορο κρεατων.
Το ΤΔΑ το εκοψε ο εμπορος στον αγροτη.
Οποτε το παραστατικο αποτελει στοιχειο εσόδου για τον αγροτη και καταχωρειται κανονικα σαν εσοδο.
Δεν εχει υπολογιστει φπα. πρεπει να υπολογισουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...