Προς το περιεχόμενο

Ο ΡΟΛΟΣ ΤΩΝ ΜΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάυση 10 λεπτών για να ασχοληθούμε και να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα στο μυαλό μας, με σκοπό τον προβληματισμό και την αντίδραση. Είναι πασιφανές ότι τα επόμενα χρόνια δεν ξέρω πόσες επιχειρήσεις θα μείνουν και κατεπέκταση πόσα λογιστικά γραφεία θα μείνουν ανοιχτά.Μην επαναπάυεστε γιατί θα έρθει και η δική μας σειρά.

http://www.youtube.com/watch?v=LezR-hEvenQ&feature=player_embedded#at=107

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

Λίγο πολύ νομίζω οτι όλοι εχουν καταλάβει αυτο που γίνεται αλλα δεν νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε και κάτι γι αυτό.

Νομίζω πως τελικά αυτο που θα γίνει ειναι να αυξηθεί ο αριθμός των φτωχών που αυτοι ουσιαστικά ειναι κ άχρηστοι για το κράτος αφου δεν παράγουν τίποτα και οι υπόλοιποι απλα να δουλεύουν για να ζουν και να καταναλώνουν μιας και δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα αλλο λόγω της φορολογίας!

Βέβαια πως γίνεται να μειώνουν τόσο πολύ την αγοραστική δύναμη των ατόμων μίας κοινωνίας και ταυτόχρονα να περιμένουν οι μεγάλες εταιρίες να αυξήσουν και τα κέρδη τους.

Αυτό είναι που ίσως κάποια στιγμή να οδηγήσει και στην ισορροπία της οικονομίας ξανα , μέσα απο μεγάλες ανακατατάξεις όμως ακόμη και στα οικομομικά μοντέλα που έχουμε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...