Προς το περιεχόμενο

Παράταση φορολογικών δηλώσεων 2011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερες χρονιές (μέχρι πέρσι τουλάχιστον) υπήρχε η δυνατότητα αποστολής ΔΦΕ στο TAXISNET μέχρι 30/06 ανεξαρτήτως πηγής εισοδήματος (επισήμως όχι, αλλά το σύστημα τις έκανε δεκτές κανονικά) Λέτε φέτος να κοπούν αυτά;

Νομιζω το ιδιο θα γινει και φετος, ανεπισημα ή επισημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Παραταση μέχρι 30/9 σε όλες τις δηλώσεις!Υπαρχουν και γραφείου που δουλευουν με νησια που δεν εχουν ΔΟΥ και οι φορολογουμενοι δε μπορουν να βγαλουν κλειδαριθμους ουτε μπορουν να ταξιδεψουν για να πανε τη δηλωση του στην εφορία!!!!απο εμας η ΔΟΥ δε παραλαμβανει δηλώσεις και το μητρώο υπολειτουργει με 2 άτομα που μεχρι πριν μια βδομαδα ήταν 1 γιατι ο ενας ειχε αδεια!!!!!!!!!!!!!!Το Taxis τωρα αρχισε να δουλευει σχετικά καλα και εχω στο γραφείο κοντα 600 δηλώσεις έτοιμες να τις κοιτάω γιατι ο ενας δεν εχει εικόνα ο αλλος δεν εχει ακόμα κλειδαριθμο και πάει λέγοντας!!!!Δηλαδή μια ορολογιακή βομβα ετοιμη να σκάσει(600*50=30,000 προστιμο)

Η Υποχρεωσεις εχουν τριπλασιαστεί και τα εσοδα εχουν μειωθει!Και αν ειναι δυνατόν γραφείο με 11 ατομα προσωπικό να τρεχει και να μη φτάνει!Ντροπή τους για το πως μας κατάντησαν!!!!Θα πεθάνουμε στο τέλος από το αγχος και δε θα τρέχει και τίποτα...Ε και στον ελευθερο χρόνο μας ίσως μπορεσουμε να μαζεψουμε και κανενα φραγκο να πληρώσουμε κανενα μισθό και καμια υποχρέωση!!!Α....και ξεχασα παραλληλα θα πρέπει να διαβάζουμε και για να ειμαστε κι ενημερωμένοι για τις εξελίξεις!!!!

Συγνώμη για το υφος και την ενταση αλλά δε θα πεθάνω εγω επειδή απόφάσισαν σε 6 μηνες να αλλάξουν τα παντα στη φορολογία δύο και τρεις φορές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγοι θα το διαβασουν,

ακομα πιο λιγοι ενδιαφερονται για μας,

εχουν ολοι κατω τα κεφαλια,

και εξηγησε το οπως θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΕΨΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ,ΟΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΕΤΣΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ,,,,,,ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΘΕΛΑΝ ΠΆΝΤΑ Η ΕΚΑΣΤΩΘΕ ΕΞΟΥΣΙΑ.....

ΑΝ ΔΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ , ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΤΥΣΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ,ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ Ε4 ΚΑΙ ΤΟ Κ34 ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΦΕΥΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ......ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΆ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ,,,,,,ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΘΕΛΑΝ ΠΆΝΤΑ Η ΕΚΑΣΤΩΘΕ ΕΞΟΥΣΙΑ.....

ΑΝ ΔΕ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ , ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΤΥΣΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ,ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ Ε4 ΚΑΙ ΤΟ Κ34 ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΦΕΥΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ......ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΆ.....

Ετσι κανουν οι δουλοπρεπεις.

Οτι τους λενε να κανουν.

Και δεν προκειται να ξυπνησουν.

Ενω αν ημασταν σοβαροι συνεργατες τους θα επρεπε απο αυριο κιολας να μην καταθεσει κανεις τιποτα, αλλα τιποτα.και θα σου ελεγα εγω τι θα επαιρναν.

οπως τιποτα ειναι κι αυτοι.

οπως τιποτα ειμαστε και εμεις.

ακουει κανεις?????????? η κοιμαστε?????????????? ΥΠΝΟΙ E ΥΠΝΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και από μένα

λυπάμαι συνάδελφοι γι΄αυτό που συμβαίνει αλλά είμαστε όλοι αγανακτισμένοι.

μετά από 19 χρόνια στο επάγγελμα λέω και εγώ ότι είναι η χειρότερη χρονιά. την παρασκευή 20/5 τελειώνουν οι δηλώσεις επαγγελματιών και βλέπω ότι δεν προλαβαίνω, το ίδιο μου λένε και συνάδελφοι που μιλάω μαζί τους. αν δεν δώσουν παρατάσεις θα έχουμε μεγάλα προβλήματα.

πρέπει να αναλάβουν τις ευθύνες τους οι σύλλογοι ,να ζητήσουν ΣΗΜΕΡΑ παράταση και όχι στις 19-5 , αλλιώς θα αρχίσουν τα εγγεφαλικά το ένα πίσω από το άλλο

ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ, ΤΟΥΣ ΣΥΧΑΘΗΚΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΩΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΡΟΥΦΙΑΝΩΝ

καλημέρα και από μένα

λυπάμαι συνάδελφοι γι΄αυτό που συμβαίνει αλλά είμαστε όλοι αγανακτισμένοι.

μετά από 19 χρόνια στο επάγγελμα λέω και εγώ ότι είναι η χειρότερη χρονιά. την παρασκευή 20/5 τελειώνουν οι δηλώσεις επαγγελματιών και βλέπω ότι δεν προλαβαίνω, το ίδιο μου λένε και συνάδελφοι που μιλάω μαζί τους. αν δεν δώσουν παρατάσεις θα έχουμε μεγάλα προβλήματα.

πρέπει να αναλάβουν τις ευθύνες τους οι σύλλογοι ,να ζητήσουν ΣΗΜΕΡΑ παράταση και όχι στις 19-5 , αλλιώς θα αρχίσουν τα εγγεφαλικά το ένα πίσω από το άλλο

ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ, ΤΟΥΣ ΣΥΧΑΘΗΚΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

καλή συνέχεια

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 30/6 ΜΕ 15/7.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ.ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΩΝ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΩΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΛΕΓΑΝΕ ΕΞΑΡΧΗΣ ΟΤΙ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΝΕ ΕΩΣ 30/06.ΧΑΟΣ.ΘΑ ΤΡΕΧΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ.ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΗΓΟΥΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΦΑΓΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΤΩΝ ΔΟΥ

Να πω και εγω κατι που το ξερετε ολοι αλλα δεν το λέτε; Εγω παντως επειδη καθε 3-4 μηνες μπαινω σε ΔΟΥ, γιατι τις βαρεθηκα πολλα χρονια τώρα , το εμαθα χθες που πηγα να πληρωσω φμυ (ελ. επαγγελματιων) , τον παρακρατηθεντα υποτιθεται απο μενα . Οι περισσότερες εφοριες παραλαμβάνουν τις δηλωσεις μισθωτων και συνταξιουχων απο τους λογιστες. Το ξερατε και δεν το λέγατε; Κολόπαιδα, ε!!!!!! κολόπαιδα :P:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Καμπισιος_Αρβανιτης_

δεν προλαβενουμε λεμε συναδερφοι! Ειναι πολυπλοκα (τα παγματα) και σε συντομο διαστημα (η υποβολή).

Εως 30/6 ειμαστε οριακα.Γιατι δεν ζητανε οι συνδικαλιστες μια σταθερη εως 30 Ιουλιου να ασχοληθουμε με περισσοτερη προσοχη? τωρα στελνουμε βιαστικα και θα βρουμε λαθη μπροστα μας αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προλαβενουμε λεμε συναδερφοι! Ειναι πολυπλοκα (τα παγματα) και σε συντομο διαστημα (η υποβολή).

Εως 30/6 ειμαστε οριακα.Γιατι δεν ζητανε οι συνδικαλιστες μια σταθερη εως 30 Ιουλιου να ασχοληθουμε με περισσοτερη προσοχη? τωρα στελνουμε βιαστικα και θα βρουμε λαθη μπροστα μας αργοτερα.

Και πάλι δε φτάνει γιατί 31/07 υπάρχουν ΦΠΑ , ΑΠΔ κλπ ........ , το έχω ξαναπεί η πιο ρεαλιστική ημερομηνία είναι 30/09 , οι περίσσοτεροι συνάδελφοι θα εκπλαγουν αρνητικά αν έστω και την απλή δήλωση του μισθωτού δεν την καταχωρούν στο πρόγραμμα τους για να δουν τα προβλήματα που προκύπτουν από τις ανικειμενικές δαπάνες διαβίωσης (δεν αναφέρω τη χειροκίνητη εκκαθάριση γιατί με το μυαλό που έχουμε τώρα είναι πολύ δύσκολο να γίνει)

Και ρωτάω πάλι , ζητάτε τα Ε9 ετάκ και δάνεια τραπεχών ή μόνο εμείς είμαστε οι μαλάκες της παρέας ?

Τα ε9 πάντως νομίχω ότι είναι απαραίτητα και αυτό διότι ήδη υπάρχει βάση στην διαδικτυάκη υποβολή και εύκολα μπορεί να γίνει έλεγχος με τη δηλώση για το τι γίνεται το τάδε ακίνητο (λέμε τώρα σε καμιά χώρα με προγραμματισμό)

Οι δηλώσεις αν δε πάνε διαδικτυάκα όλες έως 30/09 σημαίνει ότι η διοίκηση δενε ενδιαφέρεται για φορολογική συνείδηση αλλά για πυροτεχνήματα και το έχω ξαναπεί ότι ακόμα και τότε η εκκαθαρίση αλλά και τα στοιχεία θα είναι άμεσα διαθέσιμα στο Υπουργείο συν του ότι το σύστημα θα ξαλαφρώσει μιας και οι υποβολές θα γινόνται σταδιακά .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ρωτάω πάλι , ζητάτε τα Ε9 ετάκ και δάνεια τραπεχών ή μόνο εμείς είμαστε οι μαλάκες της παρέας ?

Τι να σου πω ρε φίλε, μάλλον μόνο σου σε βλέπω................ :)

Εδώ και κάτι επιδόματα ασθένειας από το ΙΚΑ σκεφτόμουν να μην βάλω, αλλά τελικά τα έβαλα...............

Τα ε9 πάντως νομίχω ότι είναι απαραίτητα και αυτό διότι ήδη υπάρχει βάση στην διαδικτυάκη υποβολή και εύκολα μπορεί να γίνει έλεγχος με τη δηλώση για το τι γίνεται το τάδε ακίνητο (λέμε τώρα σε καμιά χώρα με προγραμματισμό)

:lol:

Οι δηλώσεις αν δε πάνε διαδικτυάκα όλες έως 30/09 σημαίνει ότι η διοίκηση δενε ενδιαφέρεται για φορολογική συνείδηση αλλά για πυροτεχνήματα και το έχω ξαναπεί ότι ακόμα και τότε η εκκαθαρίση αλλά και τα στοιχεία θα είναι άμεσα διαθέσιμα στο Υπουργείο συν του ότι το σύστημα θα ξαλαφρώσει μιας και οι υποβολές θα γινόνται σταδιακά .....

Ποια φορολογική συνείδηση ρε Αποστόλη, σοβαρέψου λιγάκι........... είναι και πρωί ακόμα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΕΠΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΧΘΕΝΤΩΝ.ΜΑΣ ΤΑ΄ΧΟΥΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΟΛΑ , ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ (ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΕΜΜΕΣΩΣ-ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ) ΑΣ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΜΑΣ.

ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΙ ΣΥΖΥΓΟΙ (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ) ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ... ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ Ή ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ.

ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΤΡΙΚΙΑ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ) ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ-ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ -ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ!!!!!!

ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ 15/7 ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ!!!!!!!!!!!!

ΑΦΟΥ ΤΑ ΗΘΕΛΑΝ ΟΛΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ...... ΑΛΛΑ ΔΩΣΕ ΡΕ ΚΩΛΟΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ!!!!!

ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Και πάλι δε φτάνει γιατί 31/07 υπάρχουν ΦΠΑ , ΑΠΔ κλπ ........ , το έχω ξαναπεί η πιο ρεαλιστική ημερομηνία είναι 30/09 , οι περίσσοτεροι συνάδελφοι θα εκπλαγουν αρνητικά αν έστω και την απλή δήλωση του μισθωτού δεν την καταχωρούν στο πρόγραμμα τους για να δουν τα προβλήματα που προκύπτουν από τις ανικειμενικές δαπάνες διαβίωσης (δεν αναφέρω τη χειροκίνητη εκκαθάριση γιατί με το μυαλό που έχουμε τώρα είναι πολύ δύσκολο να γίνει)

Και ρωτάω πάλι , ζητάτε τα Ε9 ετάκ και δάνεια τραπεχών ή μόνο εμείς είμαστε οι μαλάκες της παρέας ?

Αγαπητέ συνάδερφε, όχι μόνο χειροκίνητα αλλά ούτε και στα προγράμματά μας δεν έχουμε πλέον εμπιστοσύνη όπως έχουν γίνει τα πράγματα. Αλλά εκκαθαρίσεις στο χέρι; Δεν υπάρχει καμία περίπτωση τέτοια εποχή. Και εμείς εδώ ζητάμε Ε9 και ότι οτι άλλο μπορούμε, για να μαζέψουμε τα αμάζευτα !!!

Ο θεός να μας φυλάει όλους.

Καλό κουράγιο

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας αναφέρω επίσης ότι από 01/06 έως 30/06 θα πρέπει να υποβληθούν διαδικτυά:

- Οι καταστάσεις αναμόρφωσης οι οποίες βεβαίως θα πρέπει να θεωρητικά να συμφωνούν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ με : Ε3 κωδικούς 564-566 , Εκκαθαριστικές Φπα (για το χρεωστικό) , Δ.φ. και τιμολόγια αγοράς (χαρτόσημα ελγά κλπ) πράγμα που σημαίνει ότι κάθε Ε1 επαγγελματία που φεύγει θα πρέπει να τσεκαριστεί ανάλογα και η κατάσταση (χώρια του ότι δεν έχουν βγει οδηγίες συμπλήρωσης πχ κωδικοί κλπ και απλά επαφίεται στις γνώσεις μας).

- Ε9 όσων έχουν υποχρεώση ηλεκτρονικής υποβολής καθώς και όσον υποβάλλουν μεν στη ΔΟυ δήλωση αλλά θέλουν διαδικτυακα το Ε9 .

Χώρια τις λοιπές υποχρεώσεις (συν τις τελευταίες οριστικές)και τον χαμό των δηλώσεων μισθωτών .

Απλά είναι αναδεφικές οι ημερομηνίες που έχουν προταθεί , επαναλαμβάνω λοιπόν ότι 30/09 είναι απλά το καλύτερο ...

ΥΓ Μη με κουράζετε να απαντώ στο " διώξτε πελάτες και αυξήστε τιμές οι μεγαλογιστές κλπ" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι και εγώ μετά από 21 χρόνια εργασίας κουραστικά, σιχάθηκα, αηδίασα, όπως λέει και το τραγούδι. Θέλω να αλλάξω επάγγελμα, ποια εγώ που λάτρευα τα λογιστικά, τα θεωρούσα δημιουργικά και το μόνο που κάνω τελικά είναι να τρέχω πίσω από ημερομηνίες και καινούργιους νόμους. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!

Φιλικά Δώρα Ι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ε9 όσων έχουν υποχρεώση ηλεκτρονικής υποβολής καθώς και όσον υποβάλλουν μεν στη ΔΟυ δήλωση αλλά θέλουν διαδικτυακα το Ε9 .

Αυτό δεν ισχύει συνάδελφε...

Όσες είναι χειρόγραφες + το Ε9 χειρόγραφο υποχρεωτικά....

Και ο Ιούνιος είναι φορτωμένος, αλλά όχι όπως ο Μάιος

Επίσης υπάρχουν τα επιδοτούμενα προγράμματα ΟΑΕΔ για τον Μάιο - Αρχές Ιουνίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι και εγώ μετά από 21 χρόνια εργασίας κουραστικά, σιχάθηκα, αηδίασα, όπως λέει και το τραγούδι. Θέλω να αλλάξω επάγγελμα, ποια εγώ που λάτρευα τα λογιστικά, τα θεωρούσα δημιουργικά και το μόνο που κάνω τελικά είναι να τρέχω πίσω από ημερομηνίες και καινούργιους νόμους. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!

Φιλικά Δώρα Ι.

Σε καταλαβαίνω α π ό λ υ τ α , μόνο που αυτό το συναίσθημα το έχω από πενταετίας τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι και εγώ μετά από 21 χρόνια εργασίας κουραστικά, σιχάθηκα, αηδίασα, όπως λέει και το τραγούδι. Θέλω να αλλάξω επάγγελμα, ποια εγώ που λάτρευα τα λογιστικά, τα θεωρούσα δημιουργικά και το μόνο που κάνω τελικά είναι να τρέχω πίσω από ημερομηνίες και καινούργιους νόμους. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!

Φιλικά Δώρα Ι.

εγώ στα 3 χρόνια εργασίας το θεωρώ ακόμα πολύ δημιουργικό επάγγελμα.ηταν το όνειρο μου από μικρός και θα εξακολουθεί να είναι η ονειρεμένη ιδανική δουλειά ..ποιός άλλος δεν θα ήθελε μια δουλειά με τρομερά μεγάλη αμοιβή,με ααααααααααάφθονο ελεύθερο χρόνο ωστε να κάνω τα χόμπι μου(που εννοείται είναι το διάβασμα ατελείωτων μπλεγμένων νόμων,η ζωγραφική σε μπλέ καμβά Ε9, η κατασκευή πύργων εγγράφων ,το τραγούδι παραδοσιακών βλάχικων μοιρολογιών,η ανακάλυψη νέων βρισιών ,ο βαθύς στοχασμός κατά την αναμονή σελίδας στο TAXISNET και η αποστήθιση ημερομηνιών ληξεως προθεσμιών καθώς και κυνηγι αυτών) αλλά και να σχεδιάσω λεπτομερώς τις καλοκαιρινές μου διακοπές ( * ).ποιός άλλος δεν θα ήθελε να κάνει την βρώμικη δουλειά μιας κυβερνησης(σαν ενας άλλος Μπρους Γουίλις),ποιός άλλος δεν θα ήθελε να χαίρει τόσης μεγάλης εκτίμησης της κοινωνίας (εμείς και οι δικηγόροι),ποιος αλλος εχει πετύχει μεσω της δουλειάς του να αποκτήσει τρομερή αυτογνωσία και αναβάθμιση του πνευματικού του επιπέδου (εμείς και οι γκουρού στο Θιβέτ).ειναι όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!σε λίγο θα αποκτήσω και πνευματικά δικαιώματα αφου κατοχυρώσω και το προσωπικό μου χρονοδιάγραμμα στο οποίο επιτυγχανεται μέσω 4διαστατης χρονοτρύπας συμπύκνωση 200000 ωρών δουλειάς δημοσίου υπαλλήλου σε ένα και μόλις 24ωρο..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ντροπή σας να παραπονιέστε για το επάγγελμα -δώρο Θεού που σας δώθηκε!!!!

*αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με μια εξίσωση...

δεδομένα: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΣΤΩ ΚΔ

προβλεπόμενη διάρκεια διακοπών= έστω Χ

επιθυμητές δραστηριότητες:

μπάνιο διάρκεια 100 ώρες εστω Ψ

αραλίκι στην παραλία 200 ώρες εστω Ζ

μπύρες στο μπα΄ρ 50 ώρες εστω Ω

ύπνος 150 ώρες εστω Λ

σπόρ 40 ώρες εστω Υ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΣΤΩ Φ

Ψ+Ζ+Ω+Λ+Υ =ΚΔ

Χ=ΚΔ

Χ=Φ

Φ=0

ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη afrilia

συνάδελφοι αν μάθετε κατι για παραταση ενημερώστε, εχω χασει τον υπνομου. Δουλεύω πάνω από δώδεκα ώρες την ημερα δεν προλαβαίνω, εχω αφήσει τα παιδια μου τι κάνουμε ζουν αλλοι επαγγελματίες αυτό που ζούμε εμείς¨'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφοι αν μάθετε κατι για παραταση ενημερώστε, εχω χασει τον ύπνο μου. Δουλεύω πάνω από δώδεκα ώρες την ημερα δεν προλαβαίνω, εχω αφήσει τα παιδια μου τι κάνουμε ζουν αλλοι επαγγελματίες αυτό που ζούμε εμείς¨'

Δυστυχώς αυτό τα λέει όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα Ε9 και τα ΕΤΑΚ και εγώ τα ζητάω αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι για τον ίδιο λόγο (διασταύρωση κατοικιών-σωστά?) αν είναι για άλλον λόγο και δεν το ξέρω πείτε μου όσο είναι νωρίς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφοι αν μάθετε κατι για παραταση ενημερώστε, εχω χασει τον υπνομου. Δουλεύω πάνω από δώδεκα ώρες την ημερα δεν προλαβαίνω, εχω αφήσει τα παιδια μου τι κάνουμε ζουν αλλοι επαγγελματίες αυτό που ζούμε εμείς¨'

Πραγματικοτητα που την βιωνουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με μια εξίσωση...

δεδομένα: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΣΤΩ ΚΔ

προβλεπόμενη διάρκεια διακοπών= έστω Χ

επιθυμητές δραστηριότητες:

μπάνιο διάρκεια 100 ώρες εστω Ψ

αραλίκι στην παραλία 200 ώρες εστω Ζ

μπύρες στο μπα΄ρ 50 ώρες εστω Ω

ύπνος 150 ώρες εστω Λ

σπόρ 40 ώρες εστω Υ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΣΤΩ Φ

Ψ+Ζ+Ω+Λ+Υ =ΚΔ

Χ=ΚΔ

Χ=Φ

Φ=0

ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ....

Λοιπόν με βάση τα δεδομένα χρειάζεσαι 22,5 μέρες διακοπών (ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ????)

Κάνεις επομένως μια ανάλωση των τελευταίων 3 χρόνων και τις καλύπτεις.

Σύμφωνα όμως με τα παραπάνω δεδομένα κατά τη διάρκεια της ημέρας θα

-Κολυμπάς 4,44 ώρες

-Αράζεις στην παραλία 8,88 ώρες(πολλές βρε παιδάκι μου.... καίει ο ήλιος και θέλει προσοχή:P)

-Πίνεις μπύρες 2,22 ώρες

-Κάνεις σπόρ 1,77 ώρες

-Κοιμάσαι 6,66 ώρες

συνεχίζοντας την σκέψη μου

Κολύμπι+σπόρ(όλων των ειδών;))=6,21 ώρες έντονης δραστηριότητας και άμα στο μπάρ χορεύεις και κάθεσαι και όρθιος +2,22

ΣΥΝΟΛΟ :8,43 ώρες καθημερινής επίπονης εργασίας

Συμπέρασμα:

Καλά είσαι και στο γραφείο δεν ιδρώνεις , δεν θα πάθεις εγκαύματα και γλυτώνεις και τα επιπλέον κιλά από τις μπύρες!!!!!!

Για το καλό μας ενδιαφέρονται και δεν το έχουμε καταλάβει.................. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...