Προς το περιεχόμενο

αξιοπιστια προγραμματος softone κ κατα ποσο ικανοποιημενοι ειναι οσοι εχουν χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο προγραμμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σας....θα ηθελα απο οσους εχουν χρησιμοποιησει καποιο προγραμμα της εταιρειας να μου πουν την γνωμη τους για το συγκεκριμενο λογισμικο...ειμαι νεος στον κλαδο κ ενδιαφερομαι να ενημερωθω για τις διαφορες εταιρειες λογισμικου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα,

χρησιμοποιώ χρόνια τα προγράμματα της softone και σε γενική λογιστική και εμπορική διαχείρηση. Το τελευταίο χρόνο επέιδή είχα πολλά προβλήματα με τη softone άρχισα να χρησιμοποιώ προγράμματα της UNION και πραγματικά έχω λύσει όλα τα προβλήματα που είχα. Σε επίπεδο λογιστικής ( β΄και γ΄κατηγορία) είναι πραγματικά το καλύτερο. Επίσης έχει μία πολύ καλή Μισθοδοσία. Επειδή είσαι νέος πιστέυω ότι η UNION θα σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας....θα ηθελα απο οσους εχουν χρησιμοποιησει καποιο προγραμμα της εταιρειας να μου πουν την γνωμη τους για το συγκεκριμενο λογισμικο...ειμαι νεος στον κλαδο κ ενδιαφερομαι να ενημερωθω για τις διαφορες εταιρειες λογισμικου...

ΜΕ ΤΗ ΡΑΓΔΑΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΑ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ.

ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ- ΤΗΣ ΟΡΘΗΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ- ΕΙΝΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΑΥΤΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ.

ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ SOFTONE ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΗΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΤΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ.

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΣE AYTO ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ "CLOUD COMPUTING" - ΔΕ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΑΚΟΥΣΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΛΑΣΑ!

ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ BACKUP ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ..ΠΑΡΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΑΝΗΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα,

χρησιμοποιώ χρόνια τα προγράμματα της softone και σε γενική λογιστική και εμπορική διαχείρηση. Το τελευταίο χρόνο επέιδή είχα πολλά προβλήματα με τη softone άρχισα να χρησιμοποιώ προγράμματα της UNION και πραγματικά έχω λύσει όλα τα προβλήματα που είχα. Σε επίπεδο λογιστικής ( β΄και γ΄κατηγορία) είναι πραγματικά το καλύτερο. Επίσης έχει μία πολύ καλή Μισθοδοσία. Επειδή είσαι νέος πιστέυω ότι η UNION θα σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη και εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της SOFTONEαπο το 2006. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μάλιστα μου δίνει την δυνατότητα να προχωρήσω και σε άλλα πράγματα πολύ πιο εξελιγμένα απο ότι τα παλαιότερα προγράμματα. Είναι πολύ φιλκό στον χρήστη. έχει τεράστια δυνατότητα επαφής με το EXCEL στην λήψη και την αποστολή δεδομένω, με αποτέλεσμα να μου δίνει την δυνατότητα να προβαίνω σε πολλές διαφορετικού τύπου ενημερώσεις στους πελάτες μου.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση ιδιαίτερα με την αλλαγή συντελεστών ΦΠΑ που με λίγες και απλές κινήσεις άλλαζαν τα πάντα και κυρίως στο εμπορικό της πρόγραμμα χωρίς κανένα απολύτως κόστος.

Βέβαια πολύ μεγάλη σημασία έχει πως θα οργανώσεις απο την αρχή το λογιστικό σου σχέδιο και τους λογαριασμούς που τηρείς. Αν είναι ανακατεμένο νομίζω ότι το οποιοδήποτε πρόγραμμα θα αντιμετωπίσει πρόβλημα να σε εξυπηρετήσει....

Φιλικά Ανδρέας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Χρησιμοποιώ τα προγράμματα της SoftOne από τέλη του 2008. Λογικά πρέπει να ήμουν από τους πρώτους πελάτες που "ρίσκαρε" να λειτουργήσει τις εφαρμογές σε περιβάλλον Saas. Παρόλο που το πρώτο διάστημα είχα φοβία και ανασφάλεια πολύ γρήγορα διαπίστωσα ότι η τεχνολογία αυτή με "ξεκουράζει" και μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω τη δουλειά μου πολύ γρήγορα και πολύ πιο άμεσα. Δηλαδή απαλλάχθηκα από backup, νέες εκδόσεις (που όλες οι εταιρίες κυκλοφορούν εκδόσεις με προβλήματα), μεταφορές χαρτιών από τον πελάτη στο γραφείο μου και ανάποδα. Δηλαδή τις γνωστές ταλαιπωρίες του Λογιστή.

Η εφαρμογή σαν εφαρμογή είναι απλή και εύχρηστη και με το καιρό μπορείς να την προσαρμόσεις (menu, εκτυπώσεις, πλήκτρα) στις δικές σου ανάγκες. Η υποστήριξη της εταιρίας αν και την έχω χρησιμοποιήσει λίγες φορές γιατί δεν χρειάστηκε, ήταν άμεση και τα παιδιά είναι πολύ καλά και πρόθυμα να εξυπηρετήσουν. Απαιτούν βέβαια συμβόλαιο αλλά για μια δυο φορές σε εξυπηρετούν δωρεάν. Αυτό που με έχει ιδιαίτερα βολέψει είναι ο Ισολογισμός, η Γενική Εκμετάλλευση και τα Αποτελέσματα Χρήσης που βγαίνουν αυτόματα από την εφαρμογή. Επιπλέον έχω δημιουργήσει διάφορες εκτυπώσεις με κέρδη/ζημιές της εταιρίας για να μπορεί ο επιχειρηματίας να βλέπει απλά την πορεία της εταιρίας του.

Επομένως συνιστώ απεριόριστα την SoftOne και απορώ πως ο συνάδελφος είχε προβλήματα με την εφαρμογή. Επίσης έχω εγκαταστήσει τα προγραμματα τους και σε μερικούς πελάτες μου οι οποίοι είναι πολύ ευχαριστημένοι. Δηλαδή ξεμπέρδεψα με το αγχος δεν δουλεύει το ενα, είναι ακριβή, δεν με υποστηρίζουν κλπ.

Στη διάθεσή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ τη "μεγάλη" εφαρμογή Εμπορικό + Λογιστική S1 300 εδώ και 3 χρόνια. Με καλή εμπειρία σε όλες μαλλον τις δημοφιλείς εφαρμογές μέχρι τότε ένα έχω να πω: Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Για τα Β κατηγορίας και τη μισθοδοσία δεν ξέρω πολλά να σου πω.

Για ότι θελήσεις (πληροφορίες, λεπτομέρειες) επικοινώνησε μαζί μου με πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΤΗ ΡΑΓΔΑΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΑ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ.

ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ- ΤΗΣ ΟΡΘΗΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ- ΕΙΝΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΑΥΤΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ.

ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ SOFTONE ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΗΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΤΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ.

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΣE AYTO ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ "CLOUD COMPUTING" - ΔΕ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΑΚΟΥΣΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΛΑΣΑ!

ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ BACKUP ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ..ΠΑΡΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΑΝΗΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΣ

Δημήτρη και εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της SOFTONEαπο το 2006. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και μάλιστα μου δίνει την δυνατότητα να προχωρήσω και σε άλλα πράγματα πολύ πιο εξελιγμένα απο ότι τα παλαιότερα προγράμματα. Είναι πολύ φιλκό στον χρήστη. έχει τεράστια δυνατότητα επαφής με το EXCEL στην λήψη και την αποστολή δεδομένω, με αποτέλεσμα να μου δίνει την δυνατότητα να προβαίνω σε πολλές διαφορετικού τύπου ενημερώσεις στους πελάτες μου.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση ιδιαίτερα με την αλλαγή συντελεστών ΦΠΑ που με λίγες και απλές κινήσεις άλλαζαν τα πάντα και κυρίως στο εμπορικό της πρόγραμμα χωρίς κανένα απολύτως κόστος.

Βέβαια πολύ μεγάλη σημασία έχει πως θα οργανώσεις απο την αρχή το λογιστικό σου σχέδιο και τους λογαριασμούς που τηρείς. Αν είναι ανακατεμένο νομίζω ότι το οποιοδήποτε πρόγραμμα θα αντιμετωπίσει πρόβλημα να σε εξυπηρετήσει....

Φιλικά Ανδρέας

Καλησπέρα

Χρησιμοποιώ τα προγράμματα της SoftOne από τέλη του 2008. Λογικά πρέπει να ήμουν από τους πρώτους πελάτες που "ρίσκαρε" να λειτουργήσει τις εφαρμογές σε περιβάλλον Saas. Παρόλο που το πρώτο διάστημα είχα φοβία και ανασφάλεια πολύ γρήγορα διαπίστωσα ότι η τεχνολογία αυτή με "ξεκουράζει" και μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω τη δουλειά μου πολύ γρήγορα και πολύ πιο άμεσα. Δηλαδή απαλλάχθηκα από backup, νέες εκδόσεις (που όλες οι εταιρίες κυκλοφορούν εκδόσεις με προβλήματα), μεταφορές χαρτιών από τον πελάτη στο γραφείο μου και ανάποδα. Δηλαδή τις γνωστές ταλαιπωρίες του Λογιστή.

Η εφαρμογή σαν εφαρμογή είναι απλή και εύχρηστη και με το καιρό μπορείς να την προσαρμόσεις (menu, εκτυπώσεις, πλήκτρα) στις δικές σου ανάγκες. Η υποστήριξη της εταιρίας αν και την έχω χρησιμοποιήσει λίγες φορές γιατί δεν χρειάστηκε, ήταν άμεση και τα παιδιά είναι πολύ καλά και πρόθυμα να εξυπηρετήσουν. Απαιτούν βέβαια συμβόλαιο αλλά για μια δυο φορές σε εξυπηρετούν δωρεάν. Αυτό που με έχει ιδιαίτερα βολέψει είναι ο Ισολογισμός, η Γενική Εκμετάλλευση και τα Αποτελέσματα Χρήσης που βγαίνουν αυτόματα από την εφαρμογή. Επιπλέον έχω δημιουργήσει διάφορες εκτυπώσεις με κέρδη/ζημιές της εταιρίας για να μπορεί ο επιχειρηματίας να βλέπει απλά την πορεία της εταιρίας του.

Επομένως συνιστώ απεριόριστα την SoftOne και απορώ πως ο συνάδελφος είχε προβλήματα με την εφαρμογή. Επίσης έχω εγκαταστήσει τα προγραμματα τους και σε μερικούς πελάτες μου οι οποίοι είναι πολύ ευχαριστημένοι. Δηλαδή ξεμπέρδεψα με το αγχος δεν δουλεύει το ενα, είναι ακριβή, δεν με υποστηρίζουν κλπ.

Στη διάθεσή σου

Εγώ τώρα τι να πω......

Και οι τρεις με έχεις αφήσει άφωνο.............!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα Softone αρχικά για την τήρηση βιβλίων Γ' κατηγορίας. Η χρήση του είναι πάρα πολύ εύκολη και η δυνατότητα να εισάγεις και να εξάγεις δεδομένα είναι παιχνιδάκι.... Μπορείς εύκολα να παραμετροποιήσεις αυτά που θες και να τα στήσεις όπως σε βολεύουν. Η σύνδεση Εμπορικής Διαχείρισης και Γενικής Λογιστικής λειτουργεί σούπερ χωρίς προβλήματα.

Τελευταία άρχισα να χρησιμοποιώ S1 και για βιβλία εσόδων-εξόδων, κυρίως γιατί κάποιοι πελάτες μου είχαν το εμπορικό κομμάτι. Όλα λειτουργούν ρολόι.

Το τελικό μου συμπέρασμα είναι ότι: από όσα λογιστικά προγράμματα έχω δουλέψει, είναι το πιο εύχρηστο και εύκολα προσαρμόζεται στις ανάγκες της κάθε επιχείρησης.

(και κάθε μέρα ανακαλύπτω και νέες δυνατότητες που δεν φανταζόμουν ποτέ ότι κάποιο λογιστικό πρόγραμμα θα τις είχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγράμματα της Union μου ακούγονται ότι έρχονται από ... τόσο παλιά (με την ανάλογη τεχνολογία που μοιραία κουβαλάνε), που ειλικρινά προβληματίζομαι.

Αν πάλι τίθεται θέμα να επιλέξεις μεταξύ Union ή Softone, τότε στην θέση σου θα επέλεγα τον δεύτερο που και τεχνολογικά υπερέχει και απο την άλλη διαθέτει ένα σημαντικό δίκτυο αντιπροσώπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

Καλημερα. Πρωτα απο ολα να σας πω οτι δεν ειμαι λογιστης αλλα διατηρω μια επιχειρηση. Απο την πλευρα μου ( το χρησιμοποιω απο το 2007) δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Προσφατα θελησα να λειτουργησω την αποθηκη μου με barcode και οι παραγγελιες να ελεγχονται κατα την συλλογη (Picking) αλλα το softone δεν εχει αυτην την δυνατοτητα. Τοτε ΤΟ συζητησα με το συνεργατη της softone και μου ειπε οτι μπορει να φτιαξει ενας ανεξαρτητος προγραματιστης συνεργατης και αυτος της softone αυτη τη συγκεκριμενη εφαρμογη. Μου ζητησε ομως τα μαλλια της κεφαλης μου. Το μισο προγραμμα σε αξια για να κανω συλλογη την στιγμη που αλλα ανταγωνιστικά προγγραματα το εχουν standard. Με την παρεμβαση του συνεργατη μου κατευθειαν στην softone και με φωνες και'' απειλες'' οτι θα φυγω τελικά θα το κανουν το ποτε κανεις δεν το ξερει...

Επισης ζητησα καποιες εκτυπωσεις για τους πωλητες μου που ειναι λιγο εξειδικευμενες που παλι μου ζητησαν το μισο προγραμμα σε αξια. Τι να πω. Απο υποστηριξη καθολου καλή. Δεν ειναι μονο τα συχνα updates καλη υποστηριξη αλλά και η παρκαολουθηση του ανταγωνισμου και η βελτιωση του προγραμματος γιατι μια επιχειρηση δεν μενει στασιμη. Συνεχεια σκεφτεται πως θα μειωσει το κοστος λειτουργιας , την αποφυγη λαθων για να γινει και αυτη με την σειρα της αναταγωνιστική. Γιατι ενα ERP δεν ειναι να εκδιδεις μονο τιμολογια

Απο λογιστικης πλευρας ο λογιστης μου ειναι ικανοποιημενος αλλα την μισδοθοσια την κραταει σε αλλο προγραμμα στο γραφειο του. Δεν θυμαμαι ποιο ειναι αλλα απο οτι μου ειπε ειναι τελειο και δεν συγκρινεται με το softone.

Αυτα ειχα να πω απο την μερια μου σαν επιχειρηματιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 months later...

Το εκνευριστικό με τη λογιστική της SoftOne είναι ότι όταν δημιουργείς ένα άρθρο δε σε αφήνει να καταχωρήσεις τα ποσά που θέλεις σε κάθε λογαριασμό και στο τέλος να ισοσκελίσεις το άρθρο (όπως πχ. στα προγράμματα της epsilon).

Θέλει να χρεωπιστώσεις με μια συγκεκριμένη σειρά τους λογαριασμούς και είναι αρκετά εκνευριστικό αυτό.

Δηλαδή για να καταχωρήσεις μια αγορά πρέπει: να πιστώσεις πρώτα τον προμηθευτή, να περάσει αυτόματα το ποσό στον 20.00 και μετά να συμπληρώσεις το ποσό στο ΦΠΑ.

Δε σε αφήνει σαν άνθρωπος να καταχωρήσεις πρώτα το ποσό στον 20, μετά να πας κάτω να βάλεις ποσό στον 54 και μετά σαν άνθρωπος να πιστώσεις τον 50 και στο τέλος να κάνει έλεγχο ισοσκελισμένου άρθρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στην παραμετροποίηση του άρθρου και διόρθωσε κατάλληλα.

Εκ κατασκευής είναι προγραμματισμένο να συμφωνεί στην πρώτη γραμμή.

Δεν είναι κακό, αλλά πραγματικά και μένα με ξένισε στην πρώτη εφαρμογή του και το άλλαξα.

Αν δεν τα καταφέρεις τηλεφώνησε στην υποστήριξη, θα σε βοηθήσουν γρήγορα, αν χρειασθεί και με team viewr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...
επισκέπτη θοδωρης

Εγώ τώρα τι να πω......

Και οι τρεις με έχεις αφήσει άφωνο.............!!!!!!!!!!!!

συναδερφε,  το πιο αστειο ειναι  η τεχνική της "ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ" :  οταν δινουν μια απαντηση και καλα επισημα : ο "ταδε" απο την "ταδε εταιρια", και στη συνεχεια πλακώνουν και ενα δυο "αγνωστοι" "αμεροληπτοι" "περαστικοι"........... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S1 Panorama Γ κατηγ.από το 2007.Με αποθήκη,αναλ.λογιστική,ορκωτους κλπ.

Απλά τραγικό.Για να λειτουργήσει σωστά πρέπει να ρυθμίσεις  100 παραμέτρους.Μπορεί να κάνει 1000 πράγματα,αλλά ποτέ δεν είσαι σίγουρος αν είναι σωστά.Η εκτύπωση που πήρες ας πούμε 31/3/2011,αν την πάρεις τον Οκτώβριο,πιθανότατα θα λέει άλλα.Σε κάθε αλλαγή,γίνεται το έλα να δεις.Θες οπωσδήποτε ένα μηχανογράφο να σε υποστηρίζει σε μόνιμη βάση.

Τουλάχιστον το eurofasma ,έκανε 5 πράματα,αλλά τα έκανε σωστά.Ευτυχώς την μισθοδοσία την έχω στο UNION και έχω βρει την υγειά μου.Την δοκίμασα αρχες του 11 στο S1 και ήταν εφιάλτης.Συμπλήρωνα συνεχώς παραμέτρους,πολλές φορές τις ίδιες και δεν υπολόγιζε τίποτα σωστά.Νυχτερινά ας πούμε δεν υπολόγιζε καθόλου.Ευτυχώς παράλληλα την δούλευα και στο UNION και όλα ήταν ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ERP με αναλυτική λογιστική, μισθοδοσία και θεωρημένη αποθήκη και χωρίς μηχανογραφική υποστήριξη? Και με ελλιπή εκπαίδευση, όπως καταλαβαίνω λόγω των εκτυπώσεων με διαφορετικά αποτελέσματα κάθε φορά. Οσο απλό κι αν είναι το soft1,  η εγκατάσταση δεν έχει μέλλον, όπως και για κανένα ERP χωρίς σοβαρή μηχανογραφική υποστήριξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκπαίδευση?Έρχονται μια δυο φορές,σου δείχνουν τα βασικά και μετά κολυμπάς μόνος σου.Έχουμε μηχανογράφο που έρχεται 1 φορά τη βδομάδα.Χωρίς αυτόν δεν θα κάναμε τίποτα.Τα erp προφανώς έγιναν για να έχει δουλειά αυτός  ο κλάδος.

Αν χρειάζεται να σπουδάσεις για να δουλέψεις το πρόγραμμά σου,πού θα βρείς χρόνο να κάνεις την πραγματική σου δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Νομιζω τα ERP προγραμματα ειναι για επιχειρησεις μεγαλου προσωπικου κ λογικα θα επρεπα να υπαρχει υποστηριξη μεσα στην εταιρεια που εχει το Erp oπως γινεται με το SAP στη γερμανια

 

 

σας παρακαλω μην γελασετε με αυτο που ειπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

Αγαπητοί συνάδελφοι

 

Το Softone είναι ένα από τα καλύτερα προγράμματα της αγοράς και προτείνεται ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...