Προς το περιεχόμενο

ΟΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΕ ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΗ Γ ΚΑΤΗΓ.ΤΟ 2011 ΛΟΓΩ ΤΖΙΡΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους..

Εχω εταιρεία ο.ε.(φαρμακείο), που απο 1/1/2011 μπήκε στη γ κατηγορία, λόγω τζίρου.Τό πρόβλημα εδώ είναι τεράστιο, για διάφορους λόγους.

α)Το φαρμακείο είναι μπάχαλο.Τα παραστατικά είναι τα μισά σπίτι του και τα μισά στο φαρμακείο, ο προηγούμενος λογιστής αρρώστησε(ποιός ξέρει τι έβλεπε ο άνθρωπος), άρα δεν μπορώ να έχω εικόνα, και τέλος πάντων δεν μπορώ και δεν θέλω να πω όχι σε καινούργιο πελάτη στις εποχές που ζούμε...

β)Πελάτες εκτός της λιανικής, είναι κλινικές, και κατά κύριο λόγο ως γνωστόν είναι τα Ταμεία, δημόσιο, ικα, ογα κ.λ.π., Ο διαχειριστής όμως δέν έχει ιδέα τι ποσά του χρωστάνε οι περισσότεροι απο αυτούς, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συντάξω σωστό ισολογισμό της 31/12/2010.Το ίδιο συμβαίνει και με τους περισσότερους προμηθευτές, αλλά εκεί έχω ζητήσει καρτέλλες με υπόλοιπα και ας πούμε πως κάτι θα γίνει.Με τα Ταμεία-πελάτες τι γίνεται?..

και γ)έχει μια απογραφή της τάξεως των 280000,00 ευρώ???

Περιμένω τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΝΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙΣ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΜΑΖΕΨΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.ΣΥΓΚΡΙΝΕ ΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΣΥ.ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ 31-12-2010?ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟΤΕ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ?ΑΦΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 01-01-2011..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο

ΝΕΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

πάρα πολύ καλά .

και πολύ καλά μιλάει για ισολογισμό 31/12/2010, γιατί αυτός θα είναι και ο ισολογισμός έναρξης

Σε ότι αφορά την ουσία της υπόθεσης, Πηνελόπη καλό κουράγιο. Δεν μπορεί κανείς να σε βοηθήσει. Προσπάθησε να εξηγήσεις στα αφεντικά την διαφορά των βιβλίων Γ κατηγορίας, φούσκωσε λίγο και τις συνέπειες μπας και θορυβηθούν και βοηθήσουν.

Προσπάθησε από τα τιμολόγια που υποβάλει στα ταμεία και με την συνεργασία τους μήπως και βρεις τα υπόλοιπα.

Και πάλι καλό κουράγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο

πάρα πολύ καλά .

και πολύ καλά μιλάει για ισολογισμό 31/12/2010, γιατί αυτός θα είναι και ο ισολογισμός έναρξης

Σε ότι αφορά την ουσία της υπόθεσης, Πηνελόπη καλό κουράγιο. Δεν μπορεί κανείς να σε βοηθήσει. Προσπάθησε να εξηγήσεις στα αφεντικά την διαφορά των βιβλίων Γ κατηγορίας, φούσκωσε λίγο και τις συνέπειες μπας και θορυβηθούν και βοηθήσουν.

Προσπάθησε από τα τιμολόγια που υποβάλει στα ταμεία και με την συνεργασία τους μήπως και βρεις τα υπόλοιπα.

Και πάλι καλό κουράγιο

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, και ναι είμαι σίγουρη οτι θα χρειαστώ κουράγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...