Jump to content

Λογιστής ο οποίος έχει ως έδρα του το σπίτι του

Recommended Posts

Νεφερτιτι εχεις δικιο , δε χρειαζονται επεξηγησεις . ομως κατι τετοια ατομα ειναι που ριχνουν το επαγγελμα μας . Και εγω εχω το σπιτι μου ως εδρα και πηγαινω ως εξωτερικος συνεργατης στους πελατες μου . Και φυσικα εχω μονο κεφαλαιουχικες εταιρειες . Οταν πηγαιμω για νεους πελατες δε φανταζεσαι τι εχω ακουσει απο τα γραφειακια πουθ ανεφερα για το τι υπηρεσιες πριοσφερουν , και τι αμοιβη εξευτελιστικη ζητουν . Και επναλαμβανω σε αυτους τους κομπλεξικους που λοιδωρουσαν το συναδελφο ποθ θελει να εχει εδρα το σπιτι του , οτι οποιος εχει σπιτι Τσαντιρι ειναι λογικο να στησει γραφειακι απο αυτα που οταν τα βλεπεις ειανι αδυνατον να ακουσεις αμοιβη ανω των 100 . Δυστχυως ομως αυτους εχουμε να αντιμετωπισουμε διοτι ο πελατης δε γνωριζει τη ποιοτητα υπηρεσιων (παρα μονο στο πρωτο τακτικο . που θα του ερθει....)

• Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Τόχω ξαναγράψει (έτσι ή κάπως έτσι) Λογιστής, μετά από αρκετά χρόνια στο κουρμπέτι, έχει καταφέρει τα πάρα κάτω: Έχει μόνο πέντε πελάτες, όλοι επιχειρήσεις με Γ κατηγορίας βιβλία. Κάθε μέρα της

George1977 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

οχι συνάδερφε ....δεν ειναι τόσο κακό! η διαφοροποίηση όμως αναμεσα στον ελευθερο επαγγελματία και εναν μισθωτό ειναι η απο μέρους του ελευθ.επαγγελματία αναληψη του επιχειρηματικού ρίσκου. προσωπικ

Posted Images

Νεφερτιτι εχεις δικιο , δε χρειαζονται επεξηγησεις . ομως κατι τετοια ατομα ειναι που ριχνουν το επαγγελμα μας . Και εγω εχω το σπιτι μου ως εδρα και πηγαινω ως εξωτερικος συνεργατης στους πελατες μου . Και φυσικα εχω μονο κεφαλαιουχικες εταιρειες . Οταν πηγαιμω για νεους πελατες δε φανταζεσαι τι εχω ακουσει απο τα γραφειακια πουθ ανεφερα για το τι υπηρεσιες πριοσφερουν , και τι αμοιβη εξευτελιστικη ζητουν . Και επναλαμβανω σε αυτους τους κομπλεξικους που λοιδωρουσαν το συναδελφο ποθ θελει να εχει εδρα το σπιτι του , οτι οποιος εχει σπιτι Τσαντιρι ειναι λογικο να στησει γραφειακι απο αυτα που οταν τα βλεπεις ειανι αδυνατον να ακουσεις αμοιβη ανω των 100 . Δυστχυως ομως αυτους εχουμε να αντιμετωπισουμε διοτι ο πελατης δε γνωριζει τη ποιοτητα υπηρεσιων (παρα μονο στο πρωτο τακτικο . που θα του ερθει....)

τι εκατο....? στα ΤΑΞΙ 30 ευρω παιρνουν....διασταυρωμενο απο τουλαχιστον 10 περιπτωσεις. αντε γιατι τα πηρα παλι σημερα, και ειμαι και σε επικινδυνη ηλικια ....:)

Guest HoutosSmurni

εμεις ολοι οι συνταξιουχοι του δημοσιου που κανουμε δηλωσεις σπιτι μας, εμεις που εργαζομαστε και εκτος το μισθο μας θελουμε ενα δευτερο εισοδημα απο το σπιτι μας δε νομιζω να ενοχλουμε τους συμπαθεις λοιπους λογιστες.Αφηστε μας κι εμας να βγαλουμε τον ειπουσιο εστω και με αυτο τον τροπο.

αν το σπίτι εκτείνεται σε δυο τρία οικοδομικά τετράγωνα, με γέφυρες πισινες και γκολφ, ίσως οι συνάδελφοι να είχαν αλλη αποψη...ελεος! Ακης και fazexa απολυτα σωστοι..

ενδεικτικη η συζητηση για το πως εννοει τελικα ο καθενας το επαγγελμα μας.Και καποιοι κανανε ονειρα για επαγγελματικη καταξιωση αποκατασταση του κυρους του επαγγελματος και αλλα λοιπα.Μισο...εκαψα το φαγητοοοο.Τι έλεγα? α! ε τοτε δεν υπαρχει λογος να νοικαιζουμε γραφεια.Δικηγοροι μηχανικοι γιατροι κλπ ολοι μπορουμε να εξεοικονομησουμε λιγο χωρο στα σπιτια μας.Τσαμπα σε εξοδα να μπαινουμε?

εγω παντως για να κλεισω το θεμα , θα προτεινα σε αυτους τους "λογιστες¨με τα γραφειακια να κανουν κανενα σκοντο στο ενοικιακι που δινουν για να συντηρουνατια απο τα ιλιγγιωδη εσοδα των 30 ευρω ανα πελατη και να τα προσμετρησουν για κανενα σπιτι της προκοπης , διοτι ο μαναβης πελατης που εχουν (συμπαθεστατη ταξη) ενδεχομενως να αισθανθει σπιτι του στο λυωμενο γραφειο , αλλα αν τους τυχει (λεμε τωρα...) κανενας επιχειρηματιας σοβαρος και τυχει να το φερουν σπιτι τους ηθελα να ηξερα ποσο κυριλλε θα αισθανθουν αν ειναι και αυτο της ιδιας αισθητικης με τα προαναφερθεντα γραφεια....επισης οι καλοι πελατες δεν ερχονται στο γραφειο ΠΡΕΠΕΙ να πας εσυ στην επιχειρηση τους....αλλα δε προκειται να ασχοληθω αλλο , ασχοληθηκα διοτι βαρεθηκα ολους αυτους που το παιζουν λογιστες επειδη νοικιασαν ενα γραφειακι με 500 ευρω (και πολυ λεω) και νομιζουν οτι εκαναν εναρξη επαγγελματος , επισης θα συστηνω να βρεθουν αυτοι που παιρνουν 25 ευρω στα ταξι και να κατανομαστουν , διοτι δεν εξηγειται αν καποιος σεβεται τον εαυτο του και το πτυχιο του (λεμε τωρα...) ΝΑ ΑΞΙΩΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΜΟΙΒΗ. ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ , ΝΑ ΔΙΝΕΙ CV ΓΙΑ ΜΙΣΘΩΤΟΣ , δε ξερω τι να κανει , αλλα να απαλλαχτουμε οι ΣΟΒΑΡΟΙ φοροτεχνικοι ΠΟΥ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΠΟ ΧΟΜΠΙ (ΔΙΟΤΙ ΧΟΜΠΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΦΠΑ - ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ και να περνας Ζ ΓΙΑ 25 ΕΥΡΩ) . ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ¨μου υθμιζουν τη δεκαετια του 80 , "ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ" , οπου αμαζι βαλε γραφειο . Ποια επιχειρηση ΑΕ θα ερθει ο επιχειρηματιας στο Γραφειο? Ο μαναβης ια ερθει , ο φορεας μια ΑΕ με σοβαρο τζιρο θα τρεχει να σας δει στη καρεκλιτσα τη πλαστικη?Ευτυχως εκει δεν εχουμε συναγωνισμο απο αυτους που αξιωνουν τετοιες αμοιβες . Θελν να ζητησω ΣΥΓΓΝΩΜΗ απο τους ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ αυτου του FORYM για τη ΛΕΚΤΙΚΗ ΜΟΥ , αλλα δε τους αντεχω αλλο να διαβαζω διαφημισεις "Ταξι - β - κλπ απο 25 ΕΥΡΩ" . ΑΥΤΗ Η ΦΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ.

ΤΕΛΟΣ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ , ΓΝΩΡΙΖΩ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ 15 - 20 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΤΟ ΜΗΝΑ , αν δε του φτανουν τοσα τοτε να ανοιξει γραφειο , αλλα αν του φτανουν τοτε δε χρειαζεται γραφειο , μπορει να απολαμβανει ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ . ΕΓΩ ΠΑΝΤΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ.....

Εγω παλι,συγχωρηστε με , δεν καταλαβα ,το σκοπο αυτης της κουβεντας ,τι ζορι... τραβαει ,ποιος και γιατι,με τι αφορμηή απωθημενα , για καποιον που εχει εδρα το σπιτι του,ακομη και αν δινει τα σκουπιδια στον πελατη του,στον οποιο για να του τα δινει θα εχει και το απαιτουμενο θαρρος ,διοτι π.χ. πιθανως να ειναι και φιλος του ή συγγενης του,και εξ αλλου που ξερει ο καθε ενας που μιλαει ετσι απαξιωτικα..,και με σαρκασμο,αν ο Λογιστης με εδρα το σπιτι του ,δεχεται και πελατες στο σπιτι του,και δεν παει αυτος στις επειχειρησεις που εχει.που ξερει επισης αν η κυριως δουλεια του ειναι η ελευθερη εξασκηση του επαγγελματος ,και δεν δουλευει και σε αλλη οποια δηποτε δουλεια , για να συμπληρωση το εισοδημα του, διοτι, οι πελατες που εχει, δεν επαρκουν για τα προς τοζειν ,ποσο μαλλον για την διατηρηση εξωτερικου γραφειου. εκτος και αν αυτοι που το διακωμωδουν ,(δυστυχως δεν βλεπω μονο εναν) , εχουν διαθεσιμους χωρους,ωστε να τους διαθεσουν δωρεαν στους υπολοιπους αναξιοπαθουντες. οι γνωσεις του Λογιστη φιλοι μου,(αν ...τις εχει) του Γιατρου ,ή του Δικηγορου δεν ειναι περισσοτερες ,ουτε υψηλοτερου επειπεδου στο νοικιασμενο γραφειο,απο αυτων που τις παρεχουν απο ενα ειδικα διαμορφωμενο δωματιο του σπιτιου τους ,το οποιο σιγουρα δεν ειναι η κουζινα ,διοτι δεν προσφερεται οι γνωσεις λοιπον ,ειναι ιδιες απο οποιον χωρο τον εξυπηρετειτον καθενα , να εργαζεται...,για διαφορους λογους που ξερει μονο αυτος. και οχι οι απεξω,κατινες της γειτονιας .τα ρασα αποδεδειγμενα δεν κανουν το παππα .σημειωτεον οτι εγω εχω μεν εδρα το σπιτι μου...αλλα οχι την κουζινα.... αλλα εναν οροφο 70τ.μ.αρα δεν εχει ουτε νεροχυτη,ουτε κουζινα,ουτε πιατικα, αρα ουτε σκουπιδοτενεκε με αποφαγια ,εκτος αυτον της χαρτουρας .μηπως καποιος,ετοιμαζεται να με δειρη για αυτο ,ωστε να λαβω τα μετρα μου,μπας και γλυτωσω τις ψιλες? :angry:

Βρε με τι ασχολείται ο κόσμος...........................

Πως και δεν έχει γυρίσει ακόμα το θέμα στο ποιος πρέπει να είναι λογιστής, του ΑΕΙ του ΤΕΙ ή του ΙΕΚ...????

Και που έχει χαθεί ο ΙΕΚ να ανάψουν λίγο τα αίματα...???? Οεοοοοο....????

Guest TZABELAS  KITSOS

Βρε με τι ασχολείται ο κόσμος...........................

Πως και δεν έχει γυρίσει ακόμα το θέμα στο ποιος πρέπει να είναι λογιστής, του ΑΕΙ του ΤΕΙ ή του ΙΕΚ...????

Και που έχει χαθεί ο ΙΕΚ να ανάψουν λίγο τα αίματα...???? Οεοοοοο....????

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΡΕ ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΙΣ ΛΑΔΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ

Guest ASFALTOS38

προφανως η συζητηση που αναψε ο συναδερφος προηγουμενα εχει να κανει με επαρχια ,οπου οι ΑΕ μας τελειωσαν αλλα οι συνταξιουχοι εφοριακοι με πελατεια στα σπιτια περισεψαν.Οπου επιχειρηματιες σοβαροι που εχουν και θεση λογιστη στην εδρα της επιχειρησης ειναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ (Αθηνα Θεσσαλονικη και καποιες ελαχιστες ανα την ελλαδα ειναι οι σοβαρες επιχειρησεις με λογιστη και εσωτερικο λογιστήριο) οποτε δεκτες και οι εκατερωθεν αποψεις των συναδερφων.Παντως αν ηθελενα κανει καποιος μια ερευνα αγορας σε μια πολη για το ποσους λογιστες υπαρχουν θα έπρεπε να ψαχνει και σε σπιτια?

προσωπικα το επιχειρημα για το αν θα πηγαινα σε γιατρο σπιτι του για σοβαρο περιστατικο ισχυει κατα την ταπεινη μου ( τη γυναικα μου πχ δεν

θα την αφηνα να γεννησει κατ οικον) :mellow:

Δηλαδή μόνο εμείς πίζουμε ........???

Μα ούτε να συμμετάσχουμε στο ευγενές άθλημα που λέγετε τσαμπουκάδες του φόρουμ δε πορλαβαίνουμε πιά .....????

ΥΓ 1 Ψιλοάσχετο ο φίλος που έχει τις σούπερ-ντούπερ σοβαρές επιχειρήσεις ας μας πει πως του έκτασαν και πως ξεκίνησε και πως τον πληρώνουν , γιατί εμείς ουτέ τα χρωστούμενα δε παίρνουμε ......

Κοιτάω και από τη τζαμαρία (που ούτε το συμπαθητικό πακιστάνο που περνάει κάθε μέρα δε βάλαμε να μας καθαρίσει) και πίσω από τα κόκκινα γράμματα δε βλέπω τίποτα άλλο , μήπως επείδη η αγορά δε κινείται καθόλου ?

ΥΓ 2 Αντί να κάνουμε κάποιες προτάσεις για να κινηθεί το χρημά έτσι ώστα η αγορά να ξαναζωντανέψει , αντί να κοιτάμε το πανικό με τις δηλώσεις που αρχίζουν και λήγουν χωρίς να υπάρχει αντίστοιχη υποδομή (έντυπα , ανοιχτές πύλες για αποστολή κλπ) , αντί να διατυμπανίζουμε το χάος και την πλήρη αναργωνοσιά (sic) που διέπει τα φορολογικά αντικείμενα και θα κληθούμε να κάνουμε στα τυφλά , αντί να κοιτάμε κάτι να διασφαλίσουμε το επαγγελματικό μας αύριο , αντί , αντί αντί , καθόμαστε και πως να το πω , ας το πω μαλακιζόμαστε (με το συμπάθειο κιόλας)..... :) .

Η αγορά είναι ανοιχτή και ο ήλιος λάμπει για όλους , εγώ πχ γουστάρω να παίρνω 10 ευρώ σε ΑΕ τι να κάνουμε τώρα , κατακριτέο και από μάς αλλά δείτο και έτσι, και εμείς αν ήταν να πληρώναμε στην ελαχιστοποίηση του κόστους θα καθόμασταν ...... :)

Μερικούς δεν μπορώ να τους καταλάβω...

Δουλεύω από το 1983 και με εξαίρεση πέντε χρόνια (δεν ήταν τα πρώτα, ούτε τα τελευταία) έχω έδρα το σπίτι μου, όπου βέβαια δεν δέχομαι κανένα πελάτη, αφού δεν μου είναι αναγκαίο. Έχω 5-6 επιχειρήσεις με βιβλία Γ κατηγορίας, μερικές αναπόφευκτες Β, και κάνω όλο κι όλο 40 Ε1 τα οποία είναι όλα χωρίς επιπρόσθετη αμοιβή, αφού είναι οι επιχειρηματίες, πολύ στενά συγγενικά τους πρόσωπα και αφανείς εταίροι και φυσικά κάποιοι στενοί συγγενείς. Κάθε μέρα πάω σε κάποια επιχείρηση με μέσο χρόνο παρουσίας 6-8 ώρες τη βδομάδα.

Δε βρίσκω κανένα αρνητικό στην κατάσταση αυτή ούτε και οι πελάτες μου.

Όταν είχα γραφείο εκτός από τα όλα παραπάνω δούλευα και μέχρι τις 11 κάθε βράδυ για να συντονιστώ το βοηθό μου και τελικά εκτός από άγχος δεν αποκόμισα τίποτα οικονομικά.

Σημαντική σημείωση: Δεν έχω εξοχικό.

κυριες και κυριε για χαλαρωστε λιγο, γιατι οπως το πατε σε λιγο θα μας πειτε οτι οποιος εχει γραφειο δεν ειναι καλος λογιστης και μονο αυτοι που εχουν εδρα το σπιτι τους ειναι γνωστες και εχουν τις "κεφαλαιουχικες" εταιριες.

Προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει αμεσση συνδεση στην παρεχομενη υπηρεσια του επαγγελματος μας με τον τοπο εδρας της δραστηριοτητας του εκαστοτε φερομενου ως λογιστη. Και θα μπορουσε να ειναι καλος ή κακος στην υπηρεσια που παρεχει και με εδρα το σπιτι του και με νοικιασμενο ή ακομα και αγορασμενο γραφειο(δεν αναφερθει απο κανεναν σας χεχε);)

Τωρα σε ολα τα επαγγελματα υπαρχει το φαινεσθαι και το ειναι....με συνδυασμο αυτων των δυο και βαση της ελευθερης αγορας μας ψωνιζει ο καθε ενδιαφερομενος...

μια ξενάγηση στο γραφείο του sotiris x θα λύσει όλα τα ζητήματα.... που έχουν προκύψει ...

το γραφειο σε ποια πλευρα τοχεις ? βλεπει πισινα ? η πισινα ειναι βορειοδυτικα ?

γιατι αν δεν εχεις καλο φενγκ σουι ....

αααα και μην ξεχασεις τον δρακο με την κοκκινη κορδελα στο στομα , στην νοτιοδυτικη γωνια ....

BROSTER Συμφωνώ μαζί σου, το επάγγελμα είναι ανοικτό ο καθένας δουλεύει όπως θέλει και αμείβεται όπως θέλει αυτός.

Εγώ έχω έδρα το σπίτι εδώ και 10 χρόνια από πελάτες πλέον έχω αρχίσει και διώχνω γιατί δεν προλαβαίνω και έχω δόξα τον θεό την ευχέρεια να διαλέγω πλέον ποιον θέλω.

Βεβαίως και δεν θέλουμε να πείσουμε κανένα πως στο σπίτι είναι καλύτερα από το γραφείο , αλλά αν είσαι καλός στην δουλειά σου δεν καταλαβαίνω την διαφορά. εξάλλου έχω πελάτες και από Αθήνα και όλα γίνονται μέσο ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ .

και χαλαρώστε λίγο Λογιστές είμαστε όχι πλοιοκτήτες , δουλεύουμε για κάποιους δεν δουλεύουν κάποιοι για εμάς . (αυτό γιατί όλο ακούω πως κάποια παιδιά προσβάλλουν το επάγγελμα) αυτό θα το κρίνουν αυτοί που μας πληρώνουν και όχι αυτοί που μας ανταγωνίζονται.

Μου θυμίζετε τους Αλβανούς που τσακώνονται για το ποιος κάνει την καλύτερη δουλειά στο μάζεμα της ελιάς αυτοί που έχουν τα μηχανήματα οι αυτοί που δουλεύουν με το χέρι?

Guest ΑναστασιαStavroupoli

ποιος θα το περιμενε ποσοι συναδερφοι κανουν δουλεια απο το σπιτι τους! Μεγαλη εκπληξη πραγματικα!Τελικα ισως ξερουν κατι που δεν ξερουμε εμεις οι αλλοι.Πραγματικα δεν μπορω να με φανταστω να επισκεπτομαι σπιτι για επαγγελματικη εργασια.(αναφερομε παντα για τηρηση βιβλιων μικροεπιχειρησεων που ειναι η πλειοψηφια του πελατολογιου ).... :o :o :o

Καλά ΄,συνάδελφοι το ζόρι που θα φάμε δεν το βλέπετε ,σαν λογιστές πρέπει να βλέπουμε λαι τη φάκα όχι μόνο

το τυρί ,και σείς συζητάτε ,δικαιωμά σας ,αν κάποιος έχει έδρα το σπίτι του.Ε και έγω έχω έδρα το σπίτι μου και λοιπόν

απο κει εξαρτάται το επίπεδο των γνωσεων του καθενός?η αν έχει επιστημονική κατάρτηση και ενημέρωση?αλλα τι λέω.

για αυτό το λόγο δεν μας υπολογίζει κανένας,επειδη αυτό το επίπεδο έχουμε ,να ασχολούμαστε αν κα΄ποιος έχει έδρα το σπίτι του

έλλεος,υπάρχουν πολύ πιο συμαντκα θέματα,που αφορούν τον κλάδο,αλλα..............

Πωλείται η έπαυλη της Αθηνάς Ωνάση!

Στο σφυρί φαίνεται ότι έχει βγάλει την περιουσία της η οικογένεια Ωνάση, πουλώντας αρκετά από τα περιουσιακά στοιχεία της.

Αρχικά πούλησε τη βίλα Crystal στο St.Moritz, μετά το φημισμένο οικόπεδο στην Γλυφάδα, κατόπιν, πουλήθηκαν κοσμήματα της Αθηνάς Ωνάση και τώρα, σειρά έχει… η έπαυλη Boisland, που βρίσκεται στο προάστιο Gringins,15 χιλιόμετρα έξω από τη Γενεύη.

Η πολυτελέστατη έπαυλη που έχει θέα στη λίμνη Leman, είναι διώροφη, έχει εμβαδόν 1.500 τ.μ., και οι κήποι της καλύπτουν έκταση 30.000 τ.μ. Οι εξψτερικοί χώροι αποτελούνται από λουλούδια και εσωτερικά είναι διακοσμημένη με βάση το διακριτικό γούστο της Χριστίνας.

Ωστοσο, πολλά ερωτήματα έχουν δημιουργηθεί, σύμφωνα με δημοσίευμα της Real Life για την απόφαση ατης πώλησης, καθώς στη συγκεκριμένη έπαυλη έζησαν η Χριστίνα με τον Τιερί και μεγάλωσε η «χρυσή» κληρονόμος Αθηνά.

Παρόλα αυτά, η απόφαση φαίνεται πως έχει ήδη ληφθεί, αφού ο Τιερί Ρουσέλ ψάχνει για υποψήφιους αγοραστές. Σύμφωνα με πληροφορίες από το περιβάλλον της οικογένειας το σπίτι αναμένεται να πουληθεί, αφού τα τελευταία χρόνια μένει αχρησιμοποίητο, καθώς η Αθηνά μένει με τον σύζυγο της Αλβάρο Αλφόνσο Ντε Μιράντα Νέτο, στη Βραζιλία και το Βέλγιο, ο ετεροθαλής αδελφός της Έρικ, δουλεύει στην Νέα Υόρκη, και οι μικρότερες αδελφές της Σαντρίν και Γιοχάνα, σπουδάζουν στο Πανεπιστήμιο.

Τέλος, σύμφωνα με πληροφορίες των δυο μεγάλων μεσιτικών γραφείων της Ελβετίας, δεν έχει βρεθεί ακόμη αγοραστής , αλλά αναμένεται να είναι από το στενό οικογενειακό περιβάλλον της Αθηνάς.

Όσο για το ποσό της πώλησης της εκτιμάται στα 40 εκατομμύρια δολάρια.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...