Προς το περιεχόμενο

Λογιστής ο οποίος έχει ως έδρα του το σπίτι του


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε google..δε γράφεις που δε γράφεις ελληνικά..βάλτα τουλάχισον στη γ@μημένη τη μετάφραση..τι google είσαι? ..πόνεσαν τα μάτια μας.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες τι ωραια που ειναι να ξερεις το ονομα του αλλου??

εγω δεν ειχα αυτη την χαρα μαζί σου!!!

κυριε google λοιπον, δεν εχω καμια φοβια περι του πελατολογίου μου!!

δοξα τω θεω ειναι αρκετα ακμαίο και καταφέρνω απο αυτο το γραφείο και μολις στα 37 μου, να μπορώ να συντηρώ 6 σπίτια κι οχι μονο το δικο μου!!

ομως παλευω για ολα αυτα......παλευω καθε μερα.....εδω και 20 και πλεον χρονια.....με την μονη πολυτέλεια....οχι καθε χρονο....μιας εβδομαδας διακοπων!!

ημανε και παλι σαφής???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αγαπητοί συνάδελφοι.

Προσωπικά και όπως πάνε τα πράγματα, αλλά και όπως βλέπω ότι θα πάνε στο άμεσο μέλλον,

δε βλέπω να κλείνω το γραφείο και να το πηγαίνω σπίτι,

αλλά,

βλέπω να κλείνω το γραφείο και να πηγαίνω σπίτι.

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να λήξει το θεμα,,,,,τουλαχιστον για μένα.....γιατι αρνουμαι να μιλω με τον κάθε μπαγλαμα ανώνυμο....ο καθένας μας κάνεις τις επιλογές του!!

εγω δεν θελω ....εκει που κοιμάμαι....εκει που ηρεμώ.....εκει που ειναι απλωμένες οι σωβρακοφανέλες μου....να μπαίνει ο καθένας!!

επισης δεν ειμαι γυρολόγος, ουτε πουλώ "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" για να γυρνάω πορτα πόρτα και να πουλώ τις υπηρεσίες μου!!

ειμαι η Σαριδάκη Μαρινα, φοροτέχνης-λογιστής, εδω ειναι το γραφείο μου κι οποιος επιθυμεί τις υπηρεσίες μου......μολών λαβε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να λήξει το θεμα,,,,,τουλαχιστον για μένα.....γιατι αρνουμαι να μιλω με τον κάθε μπαγλαμα ανώνυμο....ο καθένας μας κάνεις τις επιλογές του!!

εγω δεν θελω ....εκει που κοιμάμαι....εκει που ηρεμώ.....εκει που ειναι απλωμένες οι σωβρακοφανέλες μου....να μπαίνει ο καθένας!!

επισης δεν ειμαι γυρολόγος, ουτε πουλώ "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" για να γυρνάω πορτα πόρτα και να πουλώ τις υπηρεσίες μου!!

ειμαι η Σαριδάκη Μαρινα, φοροτέχνης-λογιστής, εδω ειναι το γραφείο μου κι οποιος επιθυμεί τις υπηρεσίες μου......μολών λαβε!!!!

Συναδέλφισσα θα μου επιτρέψετε να σας πώ πως δεν χρειάζεται να είσαστε τόσο απόλυτη με όλους τους άλλους.

Διότι έχετε χίλια δίκια να εκνευρίζεστε με τος "συνάδελφο" που εργάζεται στο καφενείο δίπλα στο δικό σας γραφείο και τρώει από την δική σας πίτα αλλά δεν το βρίσκω σωστό να θυμώνετε με τον "σουπερ ντουπερ ουάου λογιστή" συνάδελφο ΧΑΛΚΙΔΕΟ :) που εργάζεται με έδρα το σπίτι του. Θεωρώ ότι απευθύνεται σε λίγο διαφορετικό κοινό.

Και προφανώς δεν καλεί τους πελάτες του στο χώρο του για να τους δείξει τις "σωβρακοφανέλες του". Υποθέτω δε ότι δεν κάνει δηλώσεις ΦΠ ή ενάρξεις/διακοπές κλπ

Επίσης νομίζω ότι γενικεύετε θεωρώντας πως όσοι παρέχουν τις υπηρεσίες τους πόρτα-πόρτα είναι ντε και καλά γυρολόγοι που πουλάνε "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" (πχ ιατροί, φυσιοθεραπευτές, κλπ).

Το ίδιο συμβαίνει και με εσάς ..... κύριε Bill Gates

Gia osous den to gnwrizoun: h Google ksekinise apo to garage enos spitiou, oute kan apo to idio to spiti. deite twra ta grafeia tis(gia googlarete) kompleksikoi psefto-megalo-logistarades. den exoun oloi ta pelatologia sas... kai oi perissoteroi apo aftous palevoun na epibiwsoun kanontas 2 & 3 douleies. Opote, gia katebeite ligo apo to kalami...

που νομίζετε πως όποιος έχει γραφείο είναι μεγαλολογισταράς με πελατολόγιο που τον μετατρέπει σε καλαμοκαβαλάρη.

ΥΓ: Υπάρχουν και μεγαλολογιστές που δεν καβαλάνε καλάμια. Ετσι Στέφανε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sumfwnw apoluta mazi sas "ype" & se kamia periptwsi den thewrw osous exoun grafeia megalologistes oute kabalimenous.

i ataka pigaine se osous snobaroun aftous pou doulevoun apo to spiti. (opws to kokkinomaliko mwro apo ta Xania)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδέλφισσα θα μου επιτρέψετε να σας πώ πως δεν χρειάζεται να είσαστε τόσο απόλυτη με όλους τους άλλους.

Διότι έχετε χίλια δίκια να εκνευρίζεστε με τος "συνάδελφο" που εργάζεται στο καφενείο δίπλα στο δικό σας γραφείο και τρώει από την δική σας πίτα αλλά δεν το βρίσκω σωστό να θυμώνετε με τον "σουπερ ντουπερ ουάου λογιστή" συνάδελφο ΧΑΛΚΙΔΕΟ :) που εργάζεται με έδρα το σπίτι του. Θεωρώ ότι απευθύνεται σε λίγο διαφορετικό κοινό.

Και προφανώς δεν καλεί τους πελάτες του στο χώρο του για να τους δείξει τις "σωβρακοφανέλες του". Υποθέτω δε ότι δεν κάνει δηλώσεις ΦΠ ή ενάρξεις/διακοπές κλπ

Επίσης νομίζω ότι γενικεύετε θεωρώντας πως όσοι παρέχουν τις υπηρεσίες τους πόρτα-πόρτα είναι ντε και καλά γυρολόγοι που πουλάνε "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" (πχ ιατροί, φυσιοθεραπευτές, κλπ).

Το ίδιο συμβαίνει και με εσάς ..... κύριε Bill Gates

που νομίζετε πως όποιος έχει γραφείο είναι μεγαλολογισταράς με πελατολόγιο που τον μετατρέπει σε καλαμοκαβαλάρη.

ΥΓ: Υπάρχουν και μεγαλολογιστές που δεν καβαλάνε καλάμια. Ετσι Στέφανε; :P

συνάδερφε, δεν αναφέρθηκα σε αλλη κατηγορία επαγγελματιών αλλα αμιγώς στην δική μας! (αυτην ξερω....αυτην εμπιστεύομαι)

το οτι υποθέτεται δε, οτι ο συνάδερφος που εχει έδρα το σπίτι του, δεν παρέχει τις ΧΨ υπηρεσίες (εναρξεις, μεταβολές , δηλώσεις κλπ) δεν μπορω να καταλάβω πως προκύπτει!

ενας συνάδερφος , οπου κι αν εχει έδρα, παρέχει το σύνολο των υπηρεσιών ή εστω οσων γνωρίζει να κάνει.

αλλα πέραν τουτου....ακόμα κι αν δεν παρέχει αυτές τις υπηρεσίες.....του χορηγείται αφεσις αμαρτιών??

τι μέτρα και σταθμά ειναι αυτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sumfwnw apoluta mazi sas "ype" & se kamia periptwsi den thewrw osous exoun grafeia megalologistes oute kabalimenous.

i ataka pigaine se osous snobaroun aftous pou doulevoun apo to spiti. (opws to kokkinomaliko mwro apo ta Xania)

επιμένεις να μην αποκαλύπτεις την ταυτότητα σου και στην δική μου λογική αυτο ειναι ακρως ανήθικο αφου προφανώς με ξέρεις!!

τελοσπαντων.......ο καθείς με την λογική του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sumfwnw apoluta mazi sas "ype" & se kamia periptwsi den thewrw osous exoun grafeia megalologistes oute kabalimenous.

i ataka pigaine se osous snobaroun aftous pou doulevoun apo to spiti. (opws to kokkinomaliko mwro apo ta Xania)

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας "ype" και σε καμιά περίπτωση δεν θεωρώ όσους έχουν γραφεία μεγαλολογιστές, ούτε καβαλημένους.

Η ατάκα πήγαινε σε όσους σνομπάρουν αυτούς που δουλεύουν από το σπίτι. (όπως το κοκκινομάλλικο μωρό από τα Χανιά.)

google translation

Υ.Γ. Μαρίνα άστο να πάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να λήξει το θεμα,,,,,τουλαχιστον για μένα.....γιατι αρνουμαι να μιλω με τον κάθε μπαγλαμα ανώνυμο....ο καθένας μας κάνεις τις επιλογές του!!

εγω δεν θελω ....εκει που κοιμάμαι....εκει που ηρεμώ.....εκει που ειναι απλωμένες οι σωβρακοφανέλες μου....να μπαίνει ο καθένας!!

επισης δεν ειμαι γυρολόγος, ουτε πουλώ "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" για να γυρνάω πορτα πόρτα και να πουλώ τις υπηρεσίες μου!!

ειμαι η Σαριδάκη Μαρινα, φοροτέχνης-λογιστής, εδω ειναι το γραφείο μου κι οποιος επιθυμεί τις υπηρεσίες μου......μολών λαβε!!!!

Κοιταξε να δεις συναδελφισσα, μπορει να ξεκινησες με ετοιμο πελατολογιο στην αρχη και να μη χρειαστηκε να πας πορτα-πορτα. Υπαρχουν ομως και λογιστες νεοι οπως εγω που τρεχω πορτα-πορτα, εχω το γραφειο μου αλλα ξεκινησα απο το μηδεν.

Ο καθενας πως ξεκινησε, παιζει μεγαλο ρολο αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις συναδελφισσα, μπορει να ξεκινησες με ετοιμο πελατολογιο στην αρχη και να μη χρειαστηκε να πας πορτα-πορτα. Υπαρχουν ομως και λογιστες νεοι οπως εγω που τρεχω πορτα-πορτα, εχω το γραφειο μου αλλα ξεκινησα απο το μηδεν.

Ο καθενας πως ξεκινησε, παιζει μεγαλο ρολο αυτο..

συναδερφε εδω με παρεξήγησες!!!

κι εγω θα παω σε πελάτες και αν χρειαστεί θα κάνω και καμποσες κωλοτουμπες γιατι πρεπει σε ενα βαθμό και ευχαριστώ τον πελάτη!!

ομως κι εσυ οπως κι εγω......το γραφείο μας το έχουμε!!!

υπαρχει μια εδρα....μια βαση ρε αδερφε....αμιγως διακεκριμενη απο τον χωρο που ζω και κοιμάμαι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετάφραση έκανα .. μην παρεξηγηθώ ε.. :D

εγω χαίρομαι οτι τα λεφτά που δώσαμε για το φροντιστήριο αγγλικών σου......τελικά απέδωσαν!! :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sarimarina ο πελατης πλεον δεν ασχολειται με τι γραφειο εχεις-που το εχεις-αν ειναι μεγαλο η μικρο...Μιλαμε για παροχη υπηρεσιας που μπορει να γινει ακομα και απο το σπιτι και συμφωνω με τους παραπανω.

Οι καιροι αλλαξανε, ο κοσμος πλεον δε τζιμπαει απο μεγαλες επιγραφες γραφειων και υπαλληλων...Και καλα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδερφε, δεν αναφέρθηκα σε αλλη κατηγορία επαγγελματιών αλλα αμιγώς στην δική μας! (αυτην ξερω....αυτην εμπιστεύομαι)

το οτι υποθέτεται δε, οτι ο συνάδερφος που εχει έδρα το σπίτι του, δεν παρέχει τις ΧΨ υπηρεσίες (εναρξεις, μεταβολές , δηλώσεις κλπ) δεν μπορω να καταλάβω πως προκύπτει!

ενας συνάδερφος , οπου κι αν εχει έδρα, παρέχει το σύνολο των υπηρεσιών ή εστω οσων γνωρίζει να κάνει.

αλλα πέραν τουτου....ακόμα κι αν δεν παρέχει αυτές τις υπηρεσίες.....του χορηγείται αφεσις αμαρτιών??

τι μέτρα και σταθμά ειναι αυτα???

Αναφέρθηκα στην δημοσίευσή μου (έστω και αν δεν αφορά τον συγκεκριμένο συνάδελφο αλλά την κατηγορία που υποννοεί) συγκεκριμένα στο

το έχω ξαναγράψει και άλλη φορά

εγώ είμαι ένας σουπερ ντουπερ ουάου λογιστής με έδρα το σπίτι μου και με πελάτες 5 ανώνυμες εταιρείες

επισκέπτομαι κάθε μία, μια μέρα την βδομάδα και το σαββατοκύριακο αράζω

εισπράττω 2.000, 00 € από την κάθε ΑΕ (και μετά ξύπνησα)

θα πρέπει να ανοίξω γραφείο ?

Αυτός ο τρόπος δουλειάς σ΄αυτό το συμπέρασμα με οδήγησε καθώς θεώρησα ότι λειτουργεί ως φοροτενικός σύμβουλος.

Επιλέγει δε να μην παρέχει ο ίδιος το σύνολο των υπηρεσιών ενός γραφείου* αφού οι ΑΕ θα πρέπει να έχουν ένα "βάθος" στον πάγκο (οργανωμένο λογιστήριο)

Αλλοι επίσης επιλέγουν να μην ασχολούνται με δηλώσεις φυσικών προσώπων.

Με αυτή την λογική θεωρώ πως πέραν της οικονομικής δυσκολίας δεν προσφέρει κάτι το να έχεις γραφείο αφού δεν περιμένεις τον περαστικό να μπεί μέσα.

Ωστόσο ξαναλέω στην περίπτωση που αναφέρεστε (με το καφενείο) έχετε δίκιο

Κι επειδή αντιλαμβάνομαι ότι ενδεχομένως με τον google να "γνωρίζεστε" δεν συνεχίζω.... δεν είμαι διαιτητής.

* Είναι ένα ζήτημα ποιές υπηρεσίες πρέπει να παρέχει ένας λογιστής και κατά πόσο κάποιες από αυτές που στην πράξη παρέχει τον καθιστούν κάτι άλλο εκτός από λογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα! Μένω και εργάζομαι σε επαρχεία.

Το πρωί εργάζομαι ως μισθωτή λογίστρια σε ξενοδοχείο.

Παράλληλα διατηρώ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ διότι έχω πελάτες οι οποίοι θέλουν να πηγαίνω το απόγευμα στον δικό τους χώρο και να κάνω την δουλειά μου.

Δεν νομίζω οτι είμαι 'γυρολόγα' και πουλάω "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" αφού οι ίδιοι οι πελάτες θέλουν στο δικό τους χώρο τις υπηρεσίες μου ή προτιμούν να πηγαίνω στον χώρο τους να παίρνω τα παραστατικά, να τα επεξεργάζομαι σε ιδιαιτέρα διαμορφωμένο χώρο που διατηρώ το γραφείο εντός της οικίας μου και να τους τα επιστρέφω στο δικό τους χώρο.

Και κα Σαρή μπράβο σας που μπορείτε και διατηρείτε ακόμα το γραφείο σας και εύχομαι να συνεχίσετε έτσι και καλύτερα. Όμως θεωρώ πως το ποιοι είμαστε και αν κάνουμε καλά την δουλειά μας φαίνεται απο τα αποτελέσματα ως προς τους πελάτες μας και αν μεσω αυτών μπορούμε να αυξήσουμε το πελατολόγιο μας. Συγχωρέστε με αλλά τα ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ. Διότι τουλάχιστον στην περιοχή που μένω ξέρετε πόσοι "ΛΟΓΙΣΤΑΡΑΔΕΣ" εχουν "ΓΡΑΦΕΙΑΡΕΣ" και απο ουσία "ΜΗΔΕΝ"!!! Πάρα πολλοι. Και για να το ξεκαθαρίσω δεν έχω τίποτα ούτε με τους λογιστές που έχουν έδρα το σπίτι τους, ούτε με αυτούς που έχουν γραφεία. Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ δεν κρίνεται απο το που έχει γραφείο αλλα απο το αποτέλεσμα στην πράξη και πιστεύω εδώ συμφωνούμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ. Συνάδελφοι καλό κουράγιο σε όλους μας. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ 35%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα! Μένω και εργάζομαι σε επαρχεία.

Το πρωί εργάζομαι ως μισθωτή λογίστρια σε ξενοδοχείο.

Παράλληλα διατηρώ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ διότι έχω πελάτες οι οποίοι θέλουν να πηγαίνω το απόγευμα στον δικό τους χώρο και να κάνω την δουλειά μου.

Δεν νομίζω οτι είμαι 'γυρολόγα' και πουλάω "κουβαρίστρες....βελονακια....ψιλικα λογιων λογιων" αφού οι ίδιοι οι πελάτες θέλουν στο δικό τους χώρο τις υπηρεσίες μου ή προτιμούν να πηγαίνω στον χώρο τους να παίρνω τα παραστατικά, να τα επεξεργάζομαι σε ιδιαιτέρα διαμορφωμένο χώρο που διατηρώ το γραφείο εντός της οικίας μου και να τους τα επιστρέφω στο δικό τους χώρο.

Και κα Σαρή μπράβο σας που μπορείτε και διατηρείτε ακόμα το γραφείο σας και εύχομαι να συνεχίσετε έτσι και καλύτερα. Όμως θεωρώ πως το ποιοι είμαστε και αν κάνουμε καλά την δουλειά μας φαίνεται απο τα αποτελέσματα ως προς τους πελάτες μας και αν μεσω αυτών μπορούμε να αυξήσουμε το πελατολόγιο μας. Συγχωρέστε με αλλά τα ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ. Διότι τουλάχιστον στην περιοχή που μένω ξέρετε πόσοι "ΛΟΓΙΣΤΑΡΑΔΕΣ" εχουν "ΓΡΑΦΕΙΑΡΕΣ" και απο ουσία "ΜΗΔΕΝ"!!! Πάρα πολλοι. Και για να το ξεκαθαρίσω δεν έχω τίποτα ούτε με τους λογιστές που έχουν έδρα το σπίτι τους, ούτε με αυτούς που έχουν γραφεία. Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ δεν κρίνεται απο το που έχει γραφείο αλλα απο το αποτέλεσμα στην πράξη και πιστεύω εδώ συμφωνούμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ. Συνάδελφοι καλό κουράγιο σε όλους μας. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ 35%.

κοριτσι μου......ολα επιλογές ειναι!

δεν εκρινα την ποιότητα κανενός συναδέρφου ανάλογα με το που εχει την έδρα του......αλλα το κατα πόσο παλεύουμε με ιδια "όπλα"!

κι εμενα οι πελάτες μου προτιμουν να πηγαίνω σε αυτούς..........αλλα δεν το προτιμώ εγω!!!!

η αγορά ειναι γεμάτη απο άλλους συναδερφους....πιο δεκτικούς στην μετακίνηση..........απλα δεν θα ειμαι εγω!!!

κι απο το γεγονός οτι παρά την άρνηση μου να εργαστώ εκτός της εδρας μου....ποτέ δεν έχασα πελάτη (κάθε άλλο!) ....αυτο μάλλον πως σημαίνει οτι η ποιότητα της εργασίας μου ειναι προφανως ικανοποιητική!

ΕΓΩ εχω επιλέξει να εργάζομαι έτσι και να ζω ετσι!!

ολοι οι υπόλοιποι μπορούν να κάνουν τις δικές τους επιλογές......κι εγω να σχηματίζω την δική μου άποψη περι αυτου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιμένεις να μην αποκαλύπτεις την ταυτότητα σου και στην δική μου λογική αυτο ειναι ακρως ανήθικο αφου προφανώς με ξέρεις!!

τελοσπαντων.......ο καθείς με την λογική του!

Προφανώς δεν σας γνωρίζω (και συνεχίζω να σας μίλαω στον πληθυντικό, σε αντίθεση με εσάς).

Αρκεί μόνο να googl-άρει κανείς το ονοματεπώνυμο σας, (που τόσο απλόχερα διαφημίσατε σε ένα forum που διαβάζουν πληθώρα επαγγελματιών για να λύσουν τις απορίες τους), για να δει τη φωτογραφία σας στο facebook (κοκκινομάλλα) και να καταλάβει πως εκεί που καταχωρείτε τα τιμολόγια του, κάνετε συχνά πυκνά "παύσεις"(αν κρίνω από τη σημερινή σας συμμετοχή στο θέμα) αποσπώντας την προσοχή σας, για να post-άρετε στο facebook στο tweeter και σε αρκετά forum (δεν άντεξα να δω όλες τις σελίδες που έβγαλε η google για το ονοματεπώνυμο σας).

Επομένως, αφού δε σας γνωρίζω, δε θεωρώ ανήθικο το γεγονός ότι δε γράφω το ονοματεπώνυμο μου σε ένα site που βλέπουν μερικές δεκάδες χιλιάδες μάτια καθημερινά (προσωπικά το θεωρώ ένα είδος έμμεσης διαφήμισης και δεν με εκφράζει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν σας γνωρίζω (και συνεχίζω να σας μίλαω στον πληθυντικό, σε αντίθεση με εσάς).

Αρκεί μόνο να googl-άρει κανείς το ονοματεπώνυμο σας, (που τόσο απλόχερα διαφημίσατε σε ένα forum που διαβάζουν πληθώρα επαγγελματιών για να λύσουν τις απορίες τους), για να δει τη φωτογραφία σας στο facebook (κοκκινομάλλα) και να καταλάβει πως εκεί που καταχωρείτε τα τιμολόγια του, κάνετε συχνά πυκνά "παύσεις"(αν κρίνω από τη σημερινή σας συμμετοχή στο θέμα) αποσπώντας την προσοχή σας, για να post-άρετε στο facebook στο tweeter και σε αρκετά forum (δεν άντεξα να δω όλες τις σελίδες που έβγαλε η google για το ονοματεπώνυμο σας).

Επομένως, αφού δε σας γνωρίζω, δε θεωρώ ανήθικο το γεγονός ότι δε γράφω το ονοματεπώνυμο μου σε ένα site που βλέπουν μερικές δεκάδες χιλιάδες μάτια καθημερινά (προσωπικά το θεωρώ ένα είδος έμμεσης διαφήμισης και δεν με εκφράζει).

προφανώς σας προκαλώ τρομερό ενδιαφέρον για να ασχοληθείτε τόσο!! (πληθυντικος λοιπον)

σας ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν σας γνωρίζω (και συνεχίζω να σας μίλαω στον πληθυντικό, σε αντίθεση με εσάς).

Αρκεί μόνο να googl-άρει κανείς το ονοματεπώνυμο σας, (που τόσο απλόχερα διαφημίσατε σε ένα forum που διαβάζουν πληθώρα επαγγελματιών για να λύσουν τις απορίες τους), για να δει τη φωτογραφία σας στο facebook (κοκκινομάλλα) και να καταλάβει πως εκεί που καταχωρείτε τα τιμολόγια του, κάνετε συχνά πυκνά "παύσεις"(αν κρίνω από τη σημερινή σας συμμετοχή στο θέμα) αποσπώντας την προσοχή σας, για να post-άρετε στο facebook στο tweeter και σε αρκετά forum (δεν άντεξα να δω όλες τις σελίδες που έβγαλε η google για το ονοματεπώνυμο σας).

Επομένως, αφού δε σας γνωρίζω, δε θεωρώ ανήθικο το γεγονός ότι δε γράφω το ονοματεπώνυμο μου σε ένα site που βλέπουν μερικές δεκάδες χιλιάδες μάτια καθημερινά (προσωπικά το θεωρώ ένα είδος έμμεσης διαφήμισης και δεν με εκφράζει).

επισης δεν εχω Twitter , ναι ειμαι κοκκινομάλλικο μωρό , κι εκτός απο το facebook , ειμαι μέλος μονο στο forum των λογιστών και σε forum μοτοσυκλετιστών ενεκα η εμμονη μου με τις μηχανές μεγάλου κυβισμού και οδηγός μιας τέτοιας!!

αυτα!!!

α!! επισης δεν καταχωρώ πλέον τιμολόγια!!! εχω περάσει σε άλλο σταδιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η συζήτηση σας.. δεν λέω..

Αλλά πείτε μου .. μετά την ένωση Εθνικής με Eurobank, με απορρόφηση και του ΤΤ..

εγώ που είχα την εναλλακτική της "μεταφοράς δανείου από προς" .. τι θα κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς σας προκαλώ τρομερό ενδιαφέρον για να ασχοληθείτε τόσο!! (πληθυντικος λοιπον)

σας ευχαριστω!!

Μα ήδη σας είπα "μωρό" (στο πληθυντικό πάντα).

Παρά τις διαφορετικές αντιλήψεις που έχουμε, δε μπορώ να μη θαυμάσω το ωραίο!

Φιλικά!

Google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...