Προς το περιεχόμενο

Λογιστής ο οποίος έχει ως έδρα του το σπίτι του


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως νομιζεις συναδελφε....να μου επιτρεψεις και εμενα τοτε να γελαω καθε φορα που θα απαντας σε συναδελφο επειδη και εγω εχω καλη αισθηση του χιουμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως νομιζεις συναδελφε....να μου επιτρεψεις και εμενα τοτε να γελαω καθε φορα που θα απαντας σε συναδελφο επειδη και εγω εχω καλη αισθηση του χιουμορ.

πραγματικά μπορείς να το κάνεις αν έτσι νιώθεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου προκαλεσε γελιο η απαντηση.

πιστευω οτι ειναι λογικο ο καθε ενας απο εμας να εχει διαφορετικη αισθσηση του χιουμορ.

Για πες το γιατι , μπας και γελασουμε .... λιγο και μεις:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br />ναι μου προκαλεσε γελιο η απαντηση.<br />πιστευω οτι ειναι λογικο ο καθε ενας απο εμας να εχει διαφορετικη αισθσηση του χιουμορ.<br />
<br /><br /><br />

Θάθελα και γω να γελάσω γιατί ειμαι κουρασμένος και η ώρα περασμένη,αν μου πεις που είναι το χιουμορ στην απάντηση του GEORGE 1977.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω Ότι η πολυ δουλεια μας Έχει τσιτωσει όλους θα εξηγήσω τον λόγο που μου φάνηκε αστεία η απάντηση μιας και ενδιαφέρει πολλούς:

Επειδη η απάντηση του George1977 ήταν πολυ λεπτομερής σε βασικες υποχρεώσεις ενός λογιστή θεώρησα Ότι ήταν περισσότερο χιουμοριστική απο Ότι προφανώς την θεώρησαν Κάποιοι άλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια άποψη ,αλλα οχι και η καλύτερη ,καλό ειναι να διασταυρώνουμε τις απόψεις μας,να κάνουμε και χιουμορ ,οχι

όμως θεωρώντας τις απόψεις των άλλων άξιες για αυτό τον λόγο,το να κάνουμε κάτι για να ξεφύγουμε όλοι ειναι οκ,αλλά

δικό μας και όχι γελώντας με τις απόψεις των άλλων που σε κάθε περίπτωση πρέπει να είναι σεβαστές ,για να έχουν ιδια

αντιμετώπιση και οι δικές μας.

Πάω για ύπνο,αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

συγγνωμη που επαναφερω το θεμα , το οποιο απ'οτι βλεπω εχει τραβηξει αρκετα , θα ηθελα να ρωτησω έστω ότι κατω από το σπιτι που μενουμε υπάρχει ένας χώρος 30-35τμ . Μπορουμε να τον δηλωσουμε ως εδρα και να το κανουμε γραφείο είτε εαν φαίνεται σαν αποθηκη είτε σαν κατοικίσιμος χώρος;

και για τι κοστολόγιο μιλάμε για να κάνει κάποιος τα πρώτα του βήματα ανοίγοντας το δικό του λογιστικό γραφείο;

Υ.Γ δεν καταλαβαίνω όλους εσας που πέσατε να φάτε αυτούς που δηλώνουν έδρα το σπίτι τους. Είναι δυνατόν να έχουν όλοι την άνεση για ενοίκια των 300-400 ευρώ στην καλύτερη των περιπτωσεων; Που και να λέγαμε ότι θα δηλώσουμε και έδρα σε δεντρόσπιτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή σκέψου τι μεταβολές θέλει ο χώρος .. μετά από εξοπλισμό κανένα 1000 για έπιπλα και άλλο ένα 1000 για πολυμηχανημα λειζερ και λαπτοπ (εμένα το λαπτοπ μου έλυσε τα χερια...κανείς και γυμναστική κουβαλοντας το ) και γραφική υλη ντοσιέ μικροπράγματα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή σκέψου τι μεταβολές θέλει ο χώρος .. μετά από εξοπλισμό κανένα 1000 για έπιπλα και άλλο ένα 1000 για πολυμηχανημα λειζερ και λαπτοπ (εμένα το λαπτοπ μου έλυσε τα χερια...κανείς και γυμναστική κουβαλοντας το ) και γραφική υλη ντοσιέ μικροπράγματα ....

Μήπως χρειαστεί και κανένα πρόγραμμα....???? Λέω εγώ τώρα....

Όσο για το πολυμηχάνημα, εγώ προτίμησα φωτοτυπικό κανονικό..... εξαρτάται βέβαια και από τη χρήση (=πελατολόγιο) που θέλει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω λογιστικό γραφείο από το 2001 για πρώτη φορά σκεφτομαι ότι θα πρέπει να αλάξω το τρόπο που δουλεύω και να μεταφερθώ στο σπίτι με μείωση προσωπικού έως και εξαφανιση του και φυσικά ταυτόχρονη μείωση επιχ/σεων ( δεν πληρώνομαι απο τις περισσότερες ενώ μεγάλος αριθμός κλείνει).Αντιλαμβάνομαι ότι είναι βήμα πίσω , αλλά κουράστικα να προσπαθώ να μαζέψω όλα τα έξοδα του γραφείου .Είναι τόσο κακό να προσπάθησεις να επιβιώσεις έστω και με έδρα το σπίτι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι συνάδερφε ....δεν ειναι τόσο κακό!

η διαφοροποίηση όμως αναμεσα στον ελευθερο επαγγελματία και εναν μισθωτό ειναι η απο μέρους του ελευθ.επαγγελματία αναληψη του επιχειρηματικού ρίσκου.

προσωπικά δεν τραβάω τόσο ζόρι με τους συναδέρφους που εργάζονται απο το σπίτι τους......οσο με τους συναδέρφους που εργάζονται στο καφενείο!!

ελπίζω λοιπον ο φίλτατος συνάδερφος που εργάζεται στο καφενείο πλησίον του δικού μου 2ου γραφείου το οποίο μου κοστίζει 15000 ευρώ ετησίως για να συντηρηθεί, να διαβάζει το παρόν post και τον ενημερώνω οτι next year αν διαννοηθεί να συνεχίσει το ίδιο βιολί .........θα του κόψω τον κώ... και θα του τον δώσω να τον φάει!!

ημανε αρκετα σαφής?? :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι συνάδερφε ....δεν ειναι τόσο κακό!

η διαφοροποίηση όμως αναμεσα στον ελευθερο επαγγελματία και εναν μισθωτό ειναι η απο μέρους του ελευθ.επαγγελματία αναληψη του επιχειρηματικού ρίσκου.

προσωπικά δεν τραβάω τόσο ζόρι με τους συναδέρφους που εργάζονται απο το σπίτι τους......οσο με τους συναδέρφους που εργάζονται στο καφενείο!!

ελπίζω λοιπον ο φίλτατος συνάδερφος που εργάζεται στο καφενείο πλησίον του δικού μου 2ου γραφείου το οποίο μου κοστίζει 15000 ευρώ ετησίως για να συντηρηθεί, να διαβάζει το παρόν post και τον ενημερώνω οτι next year αν διαννοηθεί να συνεχίσει το ίδιο βιολί .........θα του κόψω τον κώ... και θα του τον δώσω να τον φάει!!

ημανε αρκετα σαφής?? :angry: :angry:

μήπως, λέω μήπως , θα είναι καλύτερα αν του κόψεις τον που..... και του τον δώσεις να τον φάει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπεις λοιπον συναδερφε trodos, γιατι ολοι "τσινάνε" με την λειτουργία γραφείου στο σπίτι???

γιατι οπως εγω γ@μιεμαι για να πληρώσω τα πάντα (ενοικια, μισθους, κοινοχρηστα, δεη, οτε, ιντερνετ κλπ) .....αν θες να φάμε απο την ιδια πιτα.....ελα να γ@μηθουμε παρέα!! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia osous den to gnwrizoun: h Google ksekinise apo to garage enos spitiou, oute kan apo to idio to spiti. deite twra ta grafeia tis(gia googlarete) kompleksikoi psefto-megalo-logistarades. den exoun oloi ta pelatologia sas... kai oi perissoteroi apo aftous palevoun na epibiwsoun kanontas 2 & 3 douleies. Opote, gia katebeite ligo apo to kalami...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης λεβεντη google που κρυμμένος πισω απο την ανωνυμία σου λες οτι μπιπ σου κατέβει.....απο το δικα σου γραφόμενα και μονο......η Google ΞΕΚΙΝΗΣΕ υπο αυτες τις συνθήκες!!!

εαν θα συνειδητοποιούσε οτι αυτό δεν την εβγαζε πουθενα.....απλα θα εγκατέλειπε!!

μπορεσε ομως να αναπτυχθεί και πηγε ενα βημα παρακάτω!!

δεν πισωγυρίζουμε μάστορα!!

ειτε παλεύουμε........είτε εγκαταλείπουμε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω ξαναγράψει και άλλη φορά

εγώ είμαι ένας σουπερ ντουπερ ουάου λογιστής με έδρα το σπίτι μου και με πελάτες 5 ανώνυμες εταιρείες

επισκέπτομαι κάθε μία, μια μέρα την βδομάδα και το σαββατοκύριακο αράζω

εισπράττω 2.000, 00 € από την κάθε ΑΕ (και μετά ξύπνησα)

θα πρέπει να ανοίξω γραφείο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά κάνεις εφόσον μπορείς και ανταπεξέρχεσαι στις υποχρεώσεις σου και οι πελάτες σου είναι ευχαριστημένοι. Γιατί να μην έχεις το γραφείο σου στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω ξαναγράψει και άλλη φορά

εγώ είμαι ένας σουπερ ντουπερ ουάου λογιστής με έδρα το σπίτι μου και με πελάτες 5 ανώνυμες εταιρείες

επισκέπτομαι κάθε μία, μια μέρα την βδομάδα και το σαββατοκύριακο αράζω

εισπράττω 2.000, 00 € από την κάθε ΑΕ (και μετά ξύπνησα)

θα πρέπει να ανοίξω γραφείο ?

Γιάννη ..(πριν ξυπνήσεις) ..

Αν δεν προλαβαίνεις.. αναλαμβάνω εγώ τι μία.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω λογιστικό γραφείο από το 2001 για πρώτη φορά σκεφτομαι ότι θα πρέπει να αλάξω το τρόπο που δουλεύω και να μεταφερθώ στο σπίτι με μείωση προσωπικού έως και εξαφανιση του και φυσικά ταυτόχρονη μείωση επιχ/σεων ( δεν πληρώνομαι απο τις περισσότερες ενώ μεγάλος αριθμός κλείνει).Αντιλαμβάνομαι ότι είναι βήμα πίσω , αλλά κουράστικα να προσπαθώ να μαζέψω όλα τα έξοδα του γραφείου .Είναι τόσο κακό να προσπάθησεις να επιβιώσεις έστω και με έδρα το σπίτι σου?

καλά το σκέφτηκες, και καλά θα κάνεις.

Το ίδιο δεν προτείνουμε και στους πελάτες μας? να περιορίσουν τα έξοδά τους στα απολύτως απαραίτητα

για να μπορέσουν να επιβιώσουν. Το ίδιο δεν κάνουμε και στα σπίτια μας πλέον? επιλογή δαπανών και

προτεραιότητες. Κάτι θα χάσεις, κάτι θα κερδίσεις απ' την κίνηση αυτή. Το θέμα είναι να διατηρήσεις τη δουλειά σου

προς το παρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

βλεπεις λοιπον συναδερφε trodos, γιατι ολοι "τσινάνε" με την λειτουργία γραφείου στο σπίτι???

γιατι οπως εγω γ@μιεμαι για να πληρώσω τα πάντα (ενοικια, μισθους, κοινοχρηστα, δεη, οτε, ιντερνετ κλπ) .....αν θες να φάμε απο την ιδια πιτα.....ελα να γ@μηθουμε παρέα!! :angry:

εσυ δεν μπορεις να παρεχεις και .... αλλα στο γραφειο σου

στο σπιτι εχεις μπανιο κρεβατι κουζινα τα παντα ολα :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...