Προς το περιεχόμενο

ανοιξα λογιστικο γραφειο κ θα ηθελα απο καποιον εμπειρο συναδελφο καποια συμβουλη, την αποψη του για το επαγγελμα του λογιτικου γραφειου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ Κ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ.

ΑΝΟΙΞΑ ΕΔΩ Κ 5-6 ΜΗΝΕΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 6ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΧΩ 8 ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ ΟΛΟΙ. ΑΡΑΓΕ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΡΙΘΜΟ ΠΕΛΑΤΩΝ Κ ΝΑ ΒΓΑΖΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΟΥ??

ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!

ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΟΣΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΣΟΔΑ ... Κ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ...ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ Κ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ , ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝOΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ .

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ Κ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ.

ΑΝΟΙΞΑ ΕΔΩ Κ 5-6 ΜΗΝΕΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 6ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΧΩ 8 ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ ΟΛΟΙ. ΑΡΑΓΕ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΡΙΘΜΟ ΠΕΛΑΤΩΝ Κ ΝΑ ΒΓΑΖΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΟΥ??

ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!

ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΟΣΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΣΟΔΑ ... Κ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ...ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ Κ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ , ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ .

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ! !

ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ?

ΣΠΟΥΔΕΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ Κ ΕΓΩ ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΛΑΣΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΚΑΚΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΚΑΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΖΕΥΕ Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΡΟΓΕΣ...Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΒΩ ΑΥΤΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Κ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΝ Κ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝΕ. ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑΣ ΜΕΣΟ ΟΡΟΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΛΑΤΙΑ ΚΑΛΗ Κ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΣΟΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ?? ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ Κ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΛΑΘΟΣ .ΑΡΑΓΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ??

ΒΛΕΠΩ Κ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΧΝΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΑΘΗ Κ ΧΡΕΩΝΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΑΓΑΛΑ ΠΟΣΑ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??

ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΜΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ Κ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ(2-3 ΜΗΝΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ) ΠΑΝΩ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 8 πελάτες εμένα δε μου λέει τίποτα,τί πελάτες είναι αυτοί? Των 30-50-80-150-300 ευρω?Γιατί κάθε πόλη έχει

τις δικές της "εξευτελιστικές" αμοιβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω τη δική μου εμπειρία που όταν έμεινα άνεργη μετά από 15 χρόνια μισθωτή αποφάσισα να ανοίξω γραφείο. Το στόλισα, το εξόπλισα και ξεκίνησα μόνη μου. σε συνοικία λίγο έξω από Αθήνα και πολύ chic :P αυτά που ήξερα από τις μεγάλες εταιρίες που δούλευα όλα τα χρόνια δεν έφταναν για να καλύψω τις ανάγκες των μικρών και τόσων διαφορετικών στο αντικείμενο μικρών επιχειρήσεων που ανέλαβα ( 5 όλες κι όλες ).Συν ότι τα άλλα λογιστικά γραφεία βεβαίως πέσαν να με φάνε και σαφώς δεν κατάφερα να σταυρώσω πελάτη. Και έχασα κι αυτούς τους 5 γιατί έκανα απίστευτα λάθη. Δεν το λέω να σε αποτρέψω από το επάγγελμα αλλά είναι πολύ δύσκολο να σταθείς σε περιοχές όπου ήδη υπάρχουν οι μεγάλοι κι έχουν συνηθίσει ότι κάθε καινούριο μαγαζί που ανοίγει πρέπει να το αρπάξουν. Κι αυτοί θα δώσουν προσφορά 70€ το μήνα γιατί έχουν 200 πελάτες κι εσένα δεν θα σε φτάνουν τα 70 ούτε για τα τσιγάρα σου!!!

Καλό κουράγιο κι εύχομαι να μη χάσεις κι εσύ ότι έχεις μαζέψει στην άκρη όπως εγώ.

Και πολύ μα πολύ πολύ διάβασμα γιατί κάθε μέρα βγαίνει καινούρια διευκρινιστική που αναιρεί την χθεσινή !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω τη δική μου εμπειρία που όταν έμεινα άνεργη μετά από 15 χρόνια μισθωτή αποφάσισα να ανοίξω γραφείο. Το στόλισα, το εξόπλισα και ξεκίνησα μόνη μου. σε συνοικία λίγο έξω από Αθήνα και πολύ chic :P αυτά που ήξερα από τις μεγάλες εταιρίες που δούλευα όλα τα χρόνια δεν έφταναν για να καλύψω τις ανάγκες των μικρών και τόσων διαφορετικών στο αντικείμενο μικρών επιχειρήσεων που ανέλαβα ( 5 όλες κι όλες ).Συν ότι τα άλλα λογιστικά γραφεία βεβαίως πέσαν να με φάνε και σαφώς δεν κατάφερα να σταυρώσω πελάτη. Και έχασα κι αυτούς τους 5 γιατί έκανα απίστευτα λάθη. Δεν το λέω να σε αποτρέψω από το επάγγελμα αλλά είναι πολύ δύσκολο να σταθείς σε περιοχές όπου ήδη υπάρχουν οι μεγάλοι κι έχουν συνηθίσει ότι κάθε καινούριο μαγαζί που ανοίγει πρέπει να το αρπάξουν. Κι αυτοί θα δώσουν προσφορά 70€ το μήνα γιατί έχουν 200 πελάτες κι εσένα δεν θα σε φτάνουν τα 70 ούτε για τα τσιγάρα σου!!!

Καλό κουράγιο κι εύχομαι να μη χάσεις κι εσύ ότι έχεις μαζέψει στην άκρη όπως εγώ.

Και πολύ μα πολύ πολύ διάβασμα γιατί κάθε μέρα βγαίνει καινούρια διευκρινιστική που αναιρεί την χθεσινή !!!!!!

αν και δεν ητανε πολυ αισιοδοξη η εμπειρια σου σε ευχαριστω πολυ.......:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 πελατες ειναι υπεραρκετοι για 6 μηνες υπαρχουν και χειροτερα.....

φυσικα υπαρχουνε κ χειροτερα οπως και καλυτερα!δεν ειπα πως ειναι λιγοι απλα ρωταω γενικα τι γινεται...καποιους οι οποιοι εχουνε περασει απο το σταδιο το δικου μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω τη δική μου εμπειρία που όταν έμεινα άνεργη μετά από 15 χρόνια μισθωτή αποφάσισα να ανοίξω γραφείο. Το στόλισα, το εξόπλισα και ξεκίνησα μόνη μου. σε συνοικία λίγο έξω από Αθήνα και πολύ chic :P αυτά που ήξερα από τις μεγάλες εταιρίες που δούλευα όλα τα χρόνια δεν έφταναν για να καλύψω τις ανάγκες των μικρών και τόσων διαφορετικών στο αντικείμενο μικρών επιχειρήσεων που ανέλαβα ( 5 όλες κι όλες ).Συν ότι τα άλλα λογιστικά γραφεία βεβαίως πέσαν να με φάνε και σαφώς δεν κατάφερα να σταυρώσω πελάτη. Και έχασα κι αυτούς τους 5 γιατί έκανα απίστευτα λάθη. Δεν το λέω να σε αποτρέψω από το επάγγελμα αλλά είναι πολύ δύσκολο να σταθείς σε περιοχές όπου ήδη υπάρχουν οι μεγάλοι κι έχουν συνηθίσει ότι κάθε καινούριο μαγαζί που ανοίγει πρέπει να το αρπάξουν. Κι αυτοί θα δώσουν προσφορά 70€ το μήνα γιατί έχουν 200 πελάτες κι εσένα δεν θα σε φτάνουν τα 70 ούτε για τα τσιγάρα σου!!!

Καλό κουράγιο κι εύχομαι να μη χάσεις κι εσύ ότι έχεις μαζέψει στην άκρη όπως εγώ.

Και πολύ μα πολύ πολύ διάβασμα γιατί κάθε μέρα βγαίνει καινούρια διευκρινιστική που αναιρεί την χθεσινή !!!!!!

Τελικά τι έγινε?Μετά από πόσο καιρό στάθηκες στα πόδια σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ...

.......

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ .....

..............ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ! !

Με έχεις μπερδέψει. Είσαι νέος ή μόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ (ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΑΥΤΟΛΟΓΩ) ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΞΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΡΙΣ ΣΤΗ ΦΟΒΕΡΗ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ-ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΚΛΠ ΝΟΜΩΝ ΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας εμπειρος λογιστής, μπορεί να ενημερώσει εμας τους νεότερους, ποιός είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να προσεγγίσεις και να κερδίσεις ενα πελάτη, τη στιγμή που δεν είναι γνωστός? Δηλαδή ποιές θεωρείτε τις πιο σωστές κινήσεις για να καταφέρει ενα καινούριο γραφείο να αποκτήσει πελάτες ( τον 1ο, τον 2ο, τον 3ο κλπ )?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας εμπειρος λογιστής, μπορεί να ενημερώσει εμας τους νεότερους, ποιός είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να προσεγγίσεις και να κερδίσεις ενα πελάτη, τη στιγμή που δεν είναι γνωστός? Δηλαδή ποιές θεωρείτε τις πιο σωστές κινήσεις για να καταφέρει ενα καινούριο γραφείο να αποκτήσει πελάτες ( τον 1ο, τον 2ο, τον 3ο κλπ )?

απο ότι εχω καταλαβει δεν υπαρχει τροπος ουτε διαφήμιση , πρέπει να είσαι καλός στην δουλεία σου κ σιγά σιγά ....γίνεσαι γνωστός , βέβαια υπάρχει κ το παράλογο που εχω ξανα αναφέρει υπάρχουνε λογιστές που δεν ειναι καλοι κ παρόλα αυτα έχουνε πολλούς πελατες αυτο δεν ξέρω πως γινεται!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι έγινε?Μετά από πόσο καιρό στάθηκες στα πόδια σου?

ξαναείμαι μισθωτή, προισταμένη λογιστηρίου σε ΑΕ γιατί αυτό ξέρω ( τα β' όσο κι αν φαίνεται απλό στους περισσότερους για μένα που από φοιτήτρια είμαι σε ΑΕ είναι ξένα, και προτιμώ την εξειδίκευση από το να σπάω το στομάχι μου κάθε μέρα για όλα αυτά τα αντικείμενα που έχουν διαφορετική αντιμετώπιση και κανένας δεν αναγνωρίζει την προσφορά σου. Οταν είσαι σε εταιρία οργανωμένη είσαι το κέντρο της επιχείρησης, στηρίζονται πάνω σου και ο λόγος σου μετράει. Περιμένουν από σένα να τους δώσεις αποτελέσματα, προβλέψεις και δεν κοιτάνε τι μαζέψανε χθες στο ταμείο της επιχείρησης που δεν ξέρουν να το ξεχωρίσουν από την τσέπη τους. Σαφώς έχει πολύ διάβασμα αλλά το προτιμώ. Και βέβαια όσοι με ξέρουν ζητούν τζάμπα συμβουλές που μου σπάει τα νεύρα. Κι αν δεν τους δώσεις μια άμεση δωρεάν απάντηση σε θεωρούν και άσχετο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το γραφείο πριν απο ένα χρόνο μετά απο 4 χρόνια προυπηρεσία, αυτό που έχω να σου πώ έιναι να μη αγχώνεσε πάρα πολύ (να σου μείνουν και μερικά μαλιά στο κεφάλι). Αν είσαι καλός θα τα καταφέρεις!!! Κ εγώ όπως κ εσύ στην αρχή τα τράβηξά όλα αυτά και μη σου πώ και χειρότερα, όμως με την επιμονή και την υπομονή σιγα,σιγά προχοράω. Θα φτάσεις πολλές φορές να απορείς για την κίνηση σου, όμως να ξερεις όσο πρόσφέρεις τον εαυτό σου στη δουλεια και όσο περισσότερο ιδρώνεις την φανέλα, τόσο πιο γρήγορα θα βρεθείς να είσαι άνετος....Συνέχισε μη μασάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 χρονια??να μου πεις τι 4 τι 6 ειναι αναλογα την εμπειρια που εχεις απο πριν κ τι ειδους δουλεία αναλαμβάνει κανεις στις δουλείες που εργαζότανε! παντως ειναι μεγαλη αποφαση να κανεις κατι δικο σου οχι μονο εσυ φυσικα για ολους μας μιλαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ Κ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ.

ΑΝΟΙΞΑ ΕΔΩ Κ 5-6 ΜΗΝΕΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 6ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΧΩ 8 ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ ΟΛΟΙ. ΑΡΑΓΕ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΡΙΘΜΟ ΠΕΛΑΤΩΝ Κ ΝΑ ΒΓΑΖΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΟΥ??

ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!

ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΟΣΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΣΟΔΑ ... Κ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ...ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ Κ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ , ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝOΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ .

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ! !

Καλημέρα, σε ποια περιοχή άνοιξες το γραφείο; Ισως έχω κάποια πρόταση. iolithos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε δουλεία έχει τις δυσκολίες της στην αρχή.το χαρακτηριστικό της δικής μας δουλειάς ειναι το άγχος.αυτό μας συντροφεύει κάθε μέρα.πρέπει να βρούμε τρόπους να το αντιμετωπίσουμε!!!αυτή είναι η δική μου συμβουλή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμεση δωρεάν απάντηση σε θεωρούν και άσχετο

Από τα καλύτερα που διάβασα τελευταία!

Είναι μια πρόταση γεμάτη αλήθεια η οποία αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα και το πως μας αντιμετωπίζουν ως επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα συναδελφοι,

καταλαβα , μετα απο 10 χρονια...., οτι τελικα εχουμε καταντησει φοροεισπρακτορες και ουδεισ εχει να πληρωσει εμας.....

για να μην αναφερω τα ηδη γνωστα θεματα των διαρκων αλλαγων.....κτλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλωσοριστε και εμενα στην οικογενεια του TaxHeaven, για να μην ανοιγω κι εγω νεα θεματικη ενοτητα απο τις πολλες που υπαρχουν. ειμαι ο Κωνσταντινος, λογιστης απο ΤΕΙ κι εγω νεος στο επαγγελμα με 2 χρονια εργασιας σε πολυεθνικη και τωρα ως μισθωτος σε λογιστικο γραφειο. Για να κλεισω εδω τη μινι παρουσιαση μου ως νεο μελος και να επανελθω στο θεμα πιστευω οτι πρωτα πρεπει να ''μαθουμε'' σαν νεοι συναδελφοι ''καλα'' τη δουλεια. Σιγουρα το επαγγελμα μας απαιτει διαρκη ενημερωση, τεντωμενες κεραιες και πανω απ ολα ψυχραιμες και σιγουρες αποφασεις. Στοχος μου και εμενα ειναι να ανοιξω λογιστικο γραφειο αλλα πρωτα θελω να θωρακισω καλα τον εαυτο μου με γνωσεις, εμπειρια, να ασχοληθω μ διαφορα λογιστικα γεγονοτα ωστε οταν ερθει αυτη η στιγμη, να ξερω που βαδιζω ωστε οτι και να προκυψει να ξερω πως να το αντιμετωπισω χωρις να εχω την ανασφαλεια της απειριας. Προτασεις μου λοιπον αν και νεος κι εγω στην ουσια ειναι: Πολυ διαβασμα, δοξα το Θεο βιβλια υπαρχουν και οπως λεγαμε και στο σχολειο γραμματα μαθαινουμε στο σπιτι μας. Διαρκης ενημερωση για αλλαγες σε νομους, αποφασεις κλπ , ενασχοληση με πασης φυσεως λογιστικα θεματα και οχι μονο να ασχολουμαστε με τυποποιημενα και αυτοματοποιημενα συστηματα στην εργασια μας αλλα με χαρτι και μολυβι καμια φορα να ψαχνουμε τον τροπο για ενα αποτελεσμα και οχι να περιμενουμε μονο τη λυση ετοιμη απο τον υπολογιστη και τελος θα πω με πολλα......λαθη. αν δεν κανουμε και λαθη δε μαθαινουμε...... και ειδικα στο επαγγελμα μας το λαθος ειναι ενας ακουραστος ελευθερος σκοπευτης που μονιμως σε εχει στο στοχαστρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...