Προς το περιεχόμενο

ΠΗΡΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΕΤΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ; ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ (ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΙΣΧΥΕΙ; ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΥ; ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΗ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ. ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΟΥ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δες αυτο : http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/7842 και κατα δευτερον δεν εχεις υποχρεωση εγγραφης στο εμπορικο επιμελητηριο μονο Οικονομικο πληρωνεις για τη χορηγηση της αδειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε συναδελφε join the club.

Πρεπει να παρεις την αδεια λογιστη Γ ταξης απο το Οικονομικο Επιμελητηριο με μια απλη αιτηση.

Για να ανοιξεις γραφειο πρεπει να κανεις εναρξη στην εφορια (χωρις προυπηρεσια) και να εγγραφεις στο Εμπορικο επιμελητηριο.

Δηλαδη θα πληρωνεις ετησια συνδρομη στο εμπορικο επιμελητηριο και θα ξαναπληρωνεις ετησια συνδρομη στο οικονομικο επιμ. για αν ανανεωνεις την αδεια λογιστη!!!

Αλλα η προυπηρεσια θα σε βοηθησει να μαθεις το επαγγελμα.

Για να βαζεις υπογραφη στις φορολογικες δηλωσεις θα πρεπει να τους κοψεις Αποδειξη Παροχης Υπηρεσιων (οτι δηλαδη εισεπραξες την αμοιβη σου).Αρα θα πρεπει να κανεις εναρξη στη εφορια και να θεωρησεις μπλοκ.

Και καμιά ερωτηση δεν ειναι χαζη.

Κανεις δεν ξεκινησε γνωριζοντας τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συναδελφε εχει ξανασυζητηθει το θεμα του εμπορικου επιμελητηριου δεν εχει τετοια υποχρεωση ξανακοιταξε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ????

ΕΛΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ...

ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΑΙΖΕΤΕ.

ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη χαλκιδα ο αποφοιτος ΤΕΙ ειναι υποχρεωμενος να εγγραφει στο εμπορικο επιμελητηριο.

εκανε εναρξη η συνεργατης μου τον Οκτωβριο του 2010 και την υποχρεωσε και το εμπορικο και το οικονομικο επιμ.

Δεν ξερω αν ισχυει κατι διαφορετικο σε αλλες πολεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη χαλκιδα ο αποφοιτος ΤΕΙ ειναι υποχρεωμενος να εγγραφει στο εμπορικο επιμελητηριο.

εκανε εναρξη η συνεργατης μου τον Οκτωβριο του 2010 και την υποχρεωσε και το εμπορικο και το οικονομικο επιμ.

Η Χαλκιδα δεν ειναι στο επισημο Ελληνικο κρατος? δεν ισχυει εκει ο ελληνικος νομος? κοιταξε το θεμα δεν εχω χρονο αν βρω τις εγκυκλιους εχουν γινει πολλες παραθεσεις απο συναδελφους.Δε γινεται να ζηταει ο καθε καρεκλοκενταυρος οτι του καπνισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Χαλκίδα, αλλά και σε όλη την Ελλάδα κανείς ελεύθερος επαγγελματίας δεν είναι υποχρεωμένος να γραφτεί στο Εμπορικό (Επαγγελματικό είναι το σωστό) επιμελητήριο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να συνεχίσω, ποιος την υποχρέωσε να γραφτεί στο Επαγγελματικό επιμελητήριο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη χαλκιδα ο αποφοιτος ΤΕΙ ειναι υποχρεωμενος να εγγραφει στο εμπορικο επιμελητηριο.

εκανε εναρξη η συνεργατης μου τον Οκτωβριο του 2010 και την υποχρεωσε και το εμπορικο και το οικονομικο επιμ.

Δεν ξερω αν ισχυει κατι διαφορετικο σε αλλες πολεις.

Τι λες τώρα...????? Συνειδητοποιείς...??? Στη χαλκίδα πρόβατα είστε....????

Παρακαλώ όπως τοποθετηθεί ο καθ' ύλην αρμόδιος κος κος Γιάννης...... :D

(με πρόλαβε, δεν μας έφτανε ο άλλος....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ ολους. Εμενα απο το εμπορικο επιμελητηριο μου ειπαν οτι γραφεσαι εδω γιατι εισαι απο ΤΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε συντοπιτη,

και το Οικονομικο και το Εμπορικο-Επαγγελματικο επιμελητηριο της ειπαν τα ιδια πραματα.

ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΑ ΔΙΚΙΟ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόχω ξαναγράψει

Ο καθ ένας μπορεί να λέει ότι θέλει

(αν και ειλικρινά απορώ ποιοι και στα δυο επιμελητήρια έδωσαν τέτοιες απαντήσεις)

Το σπουδαιότερο όμως είναι αυτό που ξέρουμε – διαβάζουμε εμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόχω ξαναγράψει

Ο καθ ένας μπορεί να λέει ότι θέλει

(αν και ειλικρινά απορώ ποιοι και στα δυο επιμελητήρια έδωσαν τέτοιες απαντήσεις)

Το σπουδαιότερο όμως είναι αυτό που ξέρουμε – διαβάζουμε εμείς

Μωρέ δε πα να λες εσύ....

Τσιμπήσανε αυτοί τον "πελάτη"...???? Τον τσιμπήσανε..................

Α, και το άλλο, που αν θυμάμαι καλά είχε αντιμετωπίσει ο Χαλήτ.... Κάνεις εκ των υστέρων αίτηση για διαγραφή, και αρνούνται να σε διαγράψουν γιατί λέει ο νόμος για τα επιμελητήρια προβλέπει διαγραφή μόνο με τη διακοπή.........

Ταλιμπάν κανονικοί...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Αγαπητε συναδελφε join the club.

Πρεπει να παρεις την αδεια λογιστη Γ ταξης απο το Οικονομικο Επιμελητηριο με μια απλη αιτηση.

Για να ανοιξεις γραφειο πρεπει να κανεις εναρξη στην εφορια (χωρις προυπηρεσια) και να εγγραφεις στο Εμπορικο επιμελητηριο.

Δηλαδη θα πληρωνεις ετησια συνδρομη στο εμπορικο επιμελητηριο και θα ξαναπληρωνεις ετησια συνδρομη στο οικονομικο επιμ. για αν ανανεωνεις την αδεια λογιστη!!!

Αλλα η προυπηρεσια θα σε βοηθησει να μαθεις το επαγγελμα.

Για να βαζεις υπογραφη στις φορολογικες δηλωσεις θα πρεπει να τους κοψεις Αποδειξη Παροχης Υπηρεσιων (οτι δηλαδη εισεπραξες την αμοιβη σου).Αρα θα πρεπει να κανεις εναρξη στη εφορια και να θεωρησεις μπλοκ.

Και καμιά ερωτηση δεν ειναι χαζη.

Κανεις δεν ξεκινησε γνωριζοντας τα παντα.

ΜΕ ΑΠΛΗ ΑΙΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ?

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αποφοιτοι ΑΕΙ αλλα και οι αποφοιτοι ΤΕΙ Λογιστικης μολις παρουν πτυχιο εχουν δικαιωμα να αποκτησουν την Αδεια Λογιστη Γ ταξης χωρις προυπηρεσια.

Η διαφορα εγκειται στο οτι απαιτουνται περισσοτερα χρονια για τους ΤΕΙτζηδες για να ανεβουν ταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόχω ξαναγράψει

Ο καθ ένας μπορεί να λέει ότι θέλει

(αν και ειλικρινά απορώ ποιοι και στα δυο επιμελητήρια έδωσαν τέτοιες απαντήσεις)

Το σπουδαιότερο όμως είναι αυτό που ξέρουμε – διαβάζουμε εμείς

Αφου το Οικονομικο Επιμελητηριο δεν της εδινε βεβαιωση για εναρξη και μετα για θεωρηση, πως θα προχωρουσε στην εφορια;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Οι αποφοιτοι ΑΕΙ αλλα και οι αποφοιτοι ΤΕΙ Λογιστικης μολις παρουν πτυχιο εχουν δικαιωμα να αποκτησουν την Αδεια Λογιστη Γ ταξης χωρις προυπηρεσια.

Η διαφορα εγκειται στο οτι απαιτουνται περισσοτερα χρονια για τους ΤΕΙτζηδες για να ανεβουν ταξη.

ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΒΛΕΠΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟΧΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Η ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ Η ΜΙΣΘΩΤΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το Οικονομικο Επιμελητηριο δεν της εδινε βεβαιωση για εναρξη και μετα για θεωρηση, πως θα προχωρουσε στην εφορια;;;;;;;

Βεβαίωση απαλλαγής από το εμπορικό επιμελητήριο ως ελεύθερος επαγγελματίας..

Το link που έδωσα παραπάνω του έριξες καμιά ματιά...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ; ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ (ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΙΣΧΥΕΙ; ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΥ; ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΗ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ. ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΟΥ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Συνάδελφε κατ'αρχήν συγχαρητήρια για την αποφοίτηση σου απο το ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ και καλή σταδιοδρομία στο

δύσκολο επάγγελμα μας.

Οι ερωτήσεις σου δεν είναι χαζές γιατί όπως είδες και άλλοι συνάδελφοι που δέν.." έχουν μεσάνυχτα"μπερδεύονται και υπάρχουν διχογνωμίες.Προ πάντων μην απογοητεύεσαι για το αλαλούμ που επικρατεί στους Δημόσιους Φορείς.

Ο συνάδελφος Λάμπρος προσπάθησε να σε διαφωτίσει και αυτό τον τιμά ιδιαίτερα,γιατί θέλησε να βοηθήσει

ένα νέο συνάδελφο στα πρώτα του βήματα.Ας θυμηθούμε όλοι μας πόσο "νυχτωμένοι"είμαστε όταν κάναμε τα πρώτα μας βήματα στο επάγγελμα,αλλά ακόμη και σήμερα εξακολουθούμε να είμαστε σε μερικά θέματα,λόγω των πολλαπλών

αλλαγών στη νομοθεσία.Γι'αυτό μη ντρέπεσαι να ρωτάς.

Τώρα όσον αφορά την εγγραφή στο Επαγγελματικό(αυτό είναι το σωστό)Επιμελητήριο και στον Πειραιά οι ΔΟΥ ζητούν εγγραφή,εφ'όσον δεν είναι μέλη του Ο.Ε.Ε.

Για τα υπόλοιπα που ρώτησες(τάξη-προυπηρεσία-υπογραφές Φ.Δ.)οι συνάδελφοι σου απάντησαν.

Καλή επιτυχία

presjohn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ; ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ (ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΙΣΧΥΕΙ; ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΥ; ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΗ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ. ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΟΥ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

καλως ήρθες στον κόσμο των λογιστών

Συνάδελφε θα εργαστείς ως ελευθερος επαγγελματίας ή ως μισθωτός ?

Όλα καλά αυτά που σου γράφουν οι συνάδελφοι περι οικονομικού επιμελητηρίου αλλά αν εργασθείς ως μισθωτός καλό θα είναι να γραφτεις στην Ενωση Λογιστών Θεσ/νίκης γιατί εκει μέσα θα είσαι περισσότερο με ανθρώπους που έχουν τις ίδιες ανησυχίες και ίσως τους ίδιους προβληματισμούς με σένα . Έτσι όλοι μαζί θα αγωνιστούμε για υπογραφή μιας ικανοποιητικής σύμβασης του κλάδου μας καθώς και άλλων δικαιωμάτων .

Το ξέρω πως κουράζω όμως η αδράνια όλων μας τοσα χρόνια είχε ως αποτέλεσμα την κατάργηση βασικών κατακτήσεων όπως ΣΣΕ , επιδόματα δώρων και αδειών , αποζημείωση απολύσεων, και με λίγα λόγια μας οδήγησαν στη φτώχεια και την εξαθλίωση και μάλιστα χωρις καμία αντίδραση απο μας τους εργαζόμενους αφου κατάφεραν να μας κάνουν προβατα.

Αυτή ήταν μια μικρή παρέμβαση γιατί ανυσηχώ πολύ για το μέλλον και κυρίως για τη νεολαια . Σου εύχομαι καλή αρχή και καλή σταδιοδρομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ; ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ (ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΜΑΙ ΕΚΕΙ ΙΣΧΥΕΙ; ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΠΟΥ; ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΗ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ. ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΠΟΥ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ-ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΓΡΑΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΤΗ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. ΤΥΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΗΕΡΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΡΞΗ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΕΙΣ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΟΤΙ ΧΡΕΙΣΤΕΙΣ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ;

http://www.oe-e.gr/lf/lf_ind.htm

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ;

Καλό θα ήταν, αλλά δεν είναι απαραίτητο... Πρόσεχε γιατί το ξεκίνημα είναι σημαντικό για τη φήμη σου... Μη κάψεις κανένα και καείς και εσύ ταυτόχρονα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...