Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΔΩΡΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΣΕ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ


ntina d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα. Ειχα υπολογισει τις εισφορες για δεκεμβριο και δωρο χριστουγεννων σε εργοδοτη με επιδοτουμενο προγραμμα και εχω στειλει την ΑΠΔ. Μου εστειλαν ομως ανανεωση προγραμματος και το ποσο της επιδοτησης για το δωρο μειωθηκε οποτε αυξηθηκαν οι εισφορες. Πως διορθωνω την εγγραφη; Μεσω internet ή στο υποκαταστημα του ΙΚΑ με χειρογραφη ΑΠΔ ; Και κατι αλλο... δηλωνω τις κανονικες εισφορες ή την διαφορα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΔΩΣΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΥΧΩΝ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ

ΕΥΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρισκουμε την αναλογια της επιδοτησης που αφορα το Δωρο Χριστουγεννων σε σχεση με την ημερομηνια της εγκρισης απο τον ΟΑΕΔ, και χρειαζεται φανταζομαι και γι αυτο 2 εγγραφες για καθε εργαζομενο.

Ευχαριστω εκ των προτερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρισκουμε την αναλογια της επιδοτησης που αφορα το Δωρο Χριστουγεννων σε σχεση με την ημερομηνια της εγκρισης απο τον ΟΑΕΔ, και χρειαζεται φανταζομαι και γι αυτο 2 εγγραφες για καθε εργαζομενο.

Ευχαριστω εκ των προτερω.

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΔΧ ΔΠ.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρισκουμε την αναλογια της επιδοτησης που αφορα το Δωρο Χριστουγεννων σε σχεση με την ημερομηνια της εγκρισης απο τον ΟΑΕΔ, και χρειαζεται φανταζομαι και γι αυτο 2 εγγραφες για καθε εργαζομενο.

Ευχαριστω εκ των προτερω.

Λογικό αυτό που γράφεις αλλά κατα την υποβολή της ΑΠΔ δεν γίνεται δεκτές 2 εγγραφές για το ΔΧ. Αναγκαστικά τα έβαλα σε μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΔ ΜΕ ΑΜΕ σε 2 ΠΡΙΝ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Δ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΑΖΟΥΝ ΜΕ ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ Δ.Χ. (ΜΙΚΡΑ ΠΟΣΑ ΒΕΒΑΙΑ).ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ!.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΔΕΛΤΙΟ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΕΞΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ!ΖΗΤΑΜΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΑΠΔ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΜΕΣΟ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ;

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειμένου να καθοριστούν τα πακέτα κάλυψης (Κ.Π.Κ.), εργοδοτών Ν.Π.Δ.Δ., ώστε να υποβληθούν Α.Π.Δ. για τους παραπάνω ασφαλισμένους και να απεικονιστεί ορθά η ασφάλιση των υπόψη προσώπων, να προσαρμοστούν τα μηχανογραφικά συστήματα Ο.Π.Σ/Ι.Κ.Α. - Ε.Τ.Α.Μ. σύμφωνα με τις παραπάνω διατάξεις, η Διοίκηση του Ι.Κ.Α. - Ε.Τ.Α.Μ. αποφάσισε την Παράταση Υποβολής Αναλυτικών Περιοδικών Δηλώσεων (Α.Π.Δ.) για χρονική περίοδο απασχόλησης Γ' τριμήνου 2010 έως 31/1/2011 με κατάθεση μαγνητικών μέσων στο αρμόδιο Υποκατάστημα Ι.Κ.Α. - Ε.Τ.Α.Μ. χωρίς την επιβολή πρόσθετης επιβάρυνσης

Μεσω υποκαταστηματος λεει.

Εγω θα εκανα Δελτιο Μεταβολης (και εννοειτε αφου ειναι εμπροθεσμο δεν εχει προστιμο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζεις σε μια δισκέτα την διορθωμένη ΑΠΔ σου και την υποβάλεις στο υποκατάστημα ΙΚΑ που ανήκει η επιχείρηση.Ζητάς την ακύρωση της προηγούμενης ΑΠΔ που υπέβαλες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΔ ΜΕ ΑΜΕ σε 2 ΠΡΙΝ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Δ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΑΖΟΥΝ ΜΕ ΝΕΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ Δ.Χ. (ΜΙΚΡΑ ΠΟΣΑ ΒΕΒΑΙΑ).ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ!.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΔΕΛΤΙΟ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΕΞΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ!ΖΗΤΑΜΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΑΠΔ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΜΕΣΟ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ;

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΔ ΣΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 18-24 ΕΤΩΝ ΜΕ ΤΟ 80%ΤΟΥ Β.Σ.,ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΛΑΔΟΥ ΣΥΝΤΑΞΗΣ-ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΣΕ ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓ.ΚΙΝΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους νέους ηλικίας 16-24 θα γίνουν οι εξής ενέργειες:

1. Θα δηλωθεί σαν ΚΑΔ: 7512 (γενικές δραστηριότητες Δημοσίων υπαλλήλων)

2 Ειδικότητα 933736 (απασχολούμενοι μισθωτοί στα προγράμματα ...)

3. το πακέτο κάλυψης 260.(8,82-18,63 συνολικό 27,45 )

4. βασικός μισθός 592,00 ευρώ

5.και αφαίρείς το 100% των εισφορών.

τα παραπάνω ισχύουν για όλων των ειδώ επιχειρήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους νέους ηλικίας 16-24 θα γίνουν οι εξής ενέργειες:

1. Θα δηλωθεί σαν ΚΑΔ: 7512 (γενικές δραστηριότητες Δημοσίων υπαλλήλων)

2 Ειδικότητα 933736 (απασχολούμενοι μισθωτοί στα προγράμματα ...)

3. το πακέτο κάλυψης 260.(8,82-18,63 συνολικό 27,45 )

4. βασικός μισθός 592,00 ευρώ

5.και αφαίρείς το 100% των εισφορών.

τα παραπάνω ισχύουν για όλων των ειδώ επιχειρήσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ AYRAMIDIS.

Katerinagm προφανως δεν γίνεται με Δελτίο Μεταβολής γιατί αφ΄ενός μεν εκεί αναγράφονται οι συνολικές εισφορές και όχι αυτές που περισσεύουν από την επιδότηση και αφ΄ετέρου το Δελτίο δεν έχει στήλη της επιδοτούμενης εισφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό αυτό που γράφεις αλλά κατα την υποβολή της ΑΠΔ δεν γίνεται δεκτές 2 εγγραφές για το ΔΧ. Αναγκαστικά τα έβαλα σε μία.

Όλοι το χειρίστηκαν έτσι το θέμα ή βρήκε κανείς κάποια άλλη λύση? (π.χ. το πρόγραμμα του ΙΚΑ για τη δισκέττα επιτρέπει δύο εγγραφές για ΔΧ την ίδια μισθολογική περίοδο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι το χειρίστηκαν έτσι το θέμα ή βρήκε κανείς κάποια άλλη λύση? (π.χ. το πρόγραμμα του ΙΚΑ για τη δισκέττα επιτρέπει δύο εγγραφές για ΔΧ την ίδια μισθολογική περίοδο)

Εστειλα ΑΠΔ με δυο εγγραφες για το Δωρο Χριστουγεννων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα ΑΠΔ με δυο εγγραφες για το Δωρο Χριστουγεννων.

Φίλε Αναστάση μου βγάζει το μύνημα:

Υποβολή ΑΠΔ

Η εγγραφή για το συγκεκριμένο Αριθμό Μητρώου Ασφαλισμένου (Α.Μ.Α.) με αυτόν τον τύπο αποδοχών, υπάρχει ήδη!

Προσπαθήστε ξανά δίνοντας διαφορετικά στοιχεία. (Λάθος Internet : int7365)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα ΑΠΔ με δυο εγγραφες για το Δωρο Χριστουγεννων.

To ίδιο και εγώ

2 Εγγραφές για Νοέμβριο που έγινε η υπαγωγή στο πρόγραμμα

και

2 Εγγραφες για Δ.Χ

χωρίς κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Αναστάση μου βγάζει το μύνημα:

Υποβολή ΑΠΔ

Η εγγραφή για το συγκεκριμένο Αριθμό Μητρώου Ασφαλισμένου (Α.Μ.Α.) με αυτόν τον τύπο αποδοχών, υπάρχει ήδη!

Προσπαθήστε ξανά δίνοντας διαφορετικά στοιχεία. (Λάθος Internet : int7365)

Εστειλα το αρχειο απο το προγραμμα μισθοδοσιας και δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα το αρχειο απο το προγραμμα μισθοδοσιας και δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα.

Τάσο

Μάλλον θα βγάζει μύνημα οταν την στέλνεις με φόρμα

Εσύ , όπως και εγώ , την έστειλες με αρχείο upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό και θα σας έρθει μελλοντικά μήνυμα για διόρθωση ΑΠΔ...:lol:

Φάε την γλώσσα σου !!!!!!

Παντως εγώ το αρχείο το δημιουργησα απο το πρόγαμμα του ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάε την γλώσσα σου !!!!!!

Παντως εγώ το αρχείο το δημιουργησα απο το πρόγαμμα του ΙΚΑ

Και εγω το ελεγξα με το προγραμμα ελεγχου του ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...