Προς το περιεχόμενο

Η Εργαλειοθήκη του Λογιστή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ονομα αρχείου: Η Εργαλειοθήκη του Λογιστή

Το αρχείο ανέβηκε από: ΑΛΕΞΗΣ

Το αρχείο καταχωρήθηκε: 28 Δεκ 2010

Κατηγορία αρχείου: Ολοκληρωμένες εφαρμογές



Πλήρες Πακέτο ( Η ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ) εντελώς ΔΩΡΕΑΝ σε όλους τους Λογιστές συναδέλφους.

Περίπου για διάστημα 10 ημερών, 4/12/2013 - 15/12/2013 δεν ήταν δυνατόν το file downlοading ( κατέβασμα εφαρμογής )
λόγω αλλαγής Server. To πρόβλημα έχει επιλυθεί.

Χολέβας Αλέξης







gmapssmall.png invoicesmall.png synalsmall.png

Για την ομαλή λειτουργία της εφαρμογής μας παρακολουθείστε τα παρακάτω VIDEO:

Access 2003 - ρυθμίσεις ασφαλείας

Access 2007 - ρυθμίσεις ασφαλείας

Access 2010 - ρυθμίσεις ασφαλείας

Περιέχει :
  • Πίνακας Κ.Α.Δ με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • Πίνακας Μ.Σ.Κ.Κ με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • Πίνακας ΟΣΥΚ με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • Βιβλία και Στοιχεία ΚΒΣ με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • Ονοματολόγιο Ιntrastat με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • Λογιστικό Σχέδιο με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης και Βοήθεια 2.500 σελίδων
  • Υπολογισμός Προστίμων-Προσαυξήσεων ΦΠΑ
  • Υπολογισμός Προστίμων-Προσαυξήσεων Εισοδήματος
  • Υπολογισμός Προστίμων-Προσαυξήσεων ΙΚΑ
  • Έλεγχος ΑΦΜ
  • Αναζήτηση Οδών-Δρομολογήσεις με αποθήκευση και Αυτόματη Δημιουργία στίγματος πάνω στην Google Earth
  • Ανεύρεση Δ.Ο.Υ από ΟΔΟ-ΔΗΜΟ-ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ-ΝΟΜΟ
  • Τηλεφωνικός κατάλογος Δημόσιων Υπηρεσιών (ΔΟΥ-ΙΚΑ-ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ-ΕΠΙΘ.ΕΡΓΑΣΙΑΣ-ΟΑΕΕ-ΟΑΕΔ-ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ-ΝΟΜΑΡΧΕΙΩΝ-ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΩΝ-ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ-ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΩΝ-ΑΣΤΥΝ.ΤΜΗΜΑΤΩΝ-ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ-ΕΦΕΤΕΙΩΝ-ΕΛΤΑ) με δυνατότητα προσθήκης επιπλέον τηλεφώνων με τμήμα και υπεύθυνο ανά περίπτωση
  • ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟΙ ΚΩΔΙΚΕΣ 55.000 ΟΔΩΝ με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • Κατάλογος τραπεζών με όλα τα υποκαταστήματά τους
  • ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ( ΜΕ ΣΕΙΡΕΣ ) και αυτόματη βάση δεδομένων του Πελατολογίου σας
  • ΕΚΔΟΣΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΙΚΩΝ
  • Γενικό Σημειωματάριο με μηχανισμούς γρήγορης αναζήτησης
  • ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

Δεν προσθέτει τίποτε στο Μητρώο των Windows (Registry) του συστήματός σας.


Βήματα Εγκατάστασης
  1. Εκτέλεση του Αρχείου.
  2. Το πρόγραμμα εγκαθίσταται στο c:\AlexSmartKeyTools.
  3. Δημιουργείται και στην μπάρα προγραμμάτων σας.


Από την μπάρα Προγραμμάτων δεξί κλίκ του ποντικιού στο ΑlexSmartKeyTools (στο εκτελέσιμο αρχείο ) και
αποστολή πρός > "ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ".
Σημείωση: Εκτέλεση μόνο απο την συντόμευση που θα δημιουργήσετε ή απο την Λίστα των προγραμμάτων σας, ΟΧΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ.


Eμπεριέχει αναλυτικότατη ΒΟΗΘΕΙΑ σε τρείς μορφές :

  • Στην κλασσική μορφή βοήθειας (ΜΕ F1)
  • Σε μορφή ιστοσελίδας ( αναλυτικότερη ) ME F12
  • Σε on-line youtube βοήθεια, ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ WEB LINKS > YOUTUBE ΒΟΗΘΕΙΑ


Για την διαγραφή του απλώς τρέξτε το Unistall

Απαραίτητη προυπόθεση εκτέλεσης του προγράμματος η ύπαρξη του Microsoft Office ( Access 2000-2002-2003-2007-2010 )

Ελπίζουμε να σας φανεί Χρήσιμο

Εάν θέλετε να γίνει Μultiuser-δικτυακό (ίσως σας χρειαστεί για την ενιαία τήρηση των αποδείξεων
είσπραξης-συναλλαγματικών-χαρτών από όλους τους χρήστες του γραφείου σας)
επικοινωνήστε μαζί μας, χωρίς κάποια επιπλέον υποχρέωση.


Για την Αccess 2010 θα χρειαστεί μια μικρή τροποποίηση για την εκτέλεση των χαρτών.

Σε όλες τις εκδόσεις Access το επίπεδο ασφάλειας ΜΑΚΡΟΕΝΤΟΛΩΝ (MACROS) θα πρέπει να είναι στο χαμηλότερο.

***** 29/12/2010 Νέα Ενημερωμένη Έκδοση.*****

Βελτιώσεις : Προσθήκη συμβατότητας Εκτυπωτών για όσους αντιμετώπισαν προβλήματα κατά την εκτύπωση.
Κάντε Απεγκατάσταση της Προηγούμενης Έκδοσης ( unistall ) και εγκαταστείστε την νέα έκδοση.

Αλέξης Χολέβας - Τάσος Φιλοξενίδης

www.smart-key.gr - www.ms-office.gr/forum/



Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε το αρχείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

ωραία δουλειά.!

απορία. με τις μεταβολές τι θα κάνετε? είναι αυτό που λέμε η είσοδος δωρεάν και η έξοδος 300, 00 ευρώπουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω πολύ ωραία και επαγγελματική δουλειά .........

Αλλα τουλάχιστον προσωπικά με ενδιαφέρον τα πολύ απλά πράγματα , οι πολλαπλές οθόνες και λειτουργίες απλά μπερδεύουν το πολύτιμο εγκέφαλο μου και τον αποπροσανατολίζουν από του δύσκολο έργο κατανόησης των νόμων και εγκυκλίων του Υπουργείου Οικονομικών στον οποίο έχει πέσει όλο το βάρρος των κυτάρων......

Δηλαδή πχ εμένα θα μου έκανε τη δουλειά του ένα απλό και τίμιο εξελάκι , με καταχωρίσεις πελατολογίου και εισπράξεις με ιστορικό , και μια απλή εκτύπωση απόδειξης είσπραξης ή χρεογράφου (μιας και οι περισσότεροι θέλουν ένα απλό προγραμματάκι ταμείου για να τακτοποιούν τις τεράστιες εισπράξεις τους) ..........

Και πάλι όμως πολύ καλή δουλειά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

πολύ καλο συγχαρητήρια

Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης, αλλά ποτέ δεν μου είχε έρθει το μήνυμα.Τυχαία το Εντόπισα.Σε ευχαριστώ πολύ έστω και εκ των υστέρων. Από τότε μέχρι και σήμερα έχω ανεβάσει και άλλες εφαρμογές μου. Ρίξτε μια ματιά...ίσως σας ενδιαφέρουν ( όλες οι εφαρμογές μου ανεβαίνουν στις ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ) ΑΛΕΞΗΣ ΧΟΛΕΒΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία δουλειά.!

απορία. με τις μεταβολές τι θα κάνετε? είναι αυτό που λέμε η είσοδος δωρεάν και η έξοδος 300, 00 ευρώπουλα?

Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης, αλλά ποτέ δεν μου είχε έρθει το μήνυμα.Τυχαία το Εντόπισα.Σε ευχαριστώ πολύ έστω και εκ των υστέρων. Από τότε μέχρι και σήμερα έχω ανεβάσει και άλλες εφαρμογές μου. Ρίξτε μια ματιά...ίσως σας ενδιαφέρουν ( όλες οι εφαρμογές μου ανεβαίνουν στις ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ) ΑΛΕΞΗΣ ΧΟΛΕΒΑΣ. Καμμία επιβάρυνση...αν σκέφτεστε κάποια αλλαγή πολύ ευχαρίστως να την ενσωματώσω....εξάλλου έχω και τα τηλέφωνά μου σε κάθε εφαρμογή...επικοινωνείστε μαζί μου... αν εννοείτε γενικές αλλαγές νόμων κλπ...βεβαίως και θα κάνω τις μεταβολές.....χωρίς επαναλαμβάνω επιπλέον κόστος.

Με συναδελφική εκτίμηση

ΑΛΕΞΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για office 2010 τι μετατροπή χρειάζεται..??

Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης, αλλά ποτέ δεν μου είχε έρθει το μήνυμα.Τυχαία το Εντόπισα.Σε ευχαριστώ πολύ έστω και εκ των υστέρων. Από τότε μέχρι και σήμερα έχω ανεβάσει και άλλες εφαρμογές μου. Ρίξτε μια ματιά...ίσως σας ενδιαφέρουν ( όλες οι εφαρμογές μου ανεβαίνουν στις ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ) ΑΛΕΞΗΣ ΧΟΛΕΒΑΣ.ΓΙΑ ΤΟ OFFICE 2010...ΚΑΛΕΣΤΕ ΜΕ ( ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ) να λύσουμε το πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...