Προς το περιεχόμενο
  • 0

Κοστολόγηση καταχώρησης αποδείξεων για δήλωση εισοδήματος


anika

Ερώτηση

Καλημέρα σας. Ήθελα την αποψή σας σχετικά με την ηλεκτρονική καταχώρηση αποδείξεων για τη δήλωση εισοδήματος. Πως θα κοτσολογήσετε την υπηρεσία καταχώρησης αυτών των ετήσιων αποδείξεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ο πιο αντικειμενικός και γρήγορος τρόπος είναι με τα γραμμάρια... οπότε εκείνη την ακριβείας που έχετε για την κόκα μπορείτε να την χρησιμοποιείστε και για τις αποδείξεις. (έτσι xρεώνεται και την σακούλα... όπως κάνουν στα supermarket)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
<br>Καλημέρα σας. Ήθελα την αποψή σας σχετικά με την<b><i><u><font class="Apple-style-span" color="#FF0000"> ηλεκτρονική καταχώρηση αποδείξεων</font></u></i></b> για τη δήλωση εισοδήματος. Πως θα κοτσολογήσετε την υπηρεσία καταχώρησης αυτών των ετήσιων αποδείξεων?<br>
<br><br>Αυτό πως θα το κάνεις? Ασ να φτάσει η ωρα και στο τέλος μπορεί να τα κραταμε και εμεις χωρίς υποβολή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ενδιαφέρουσα άποψη....αλλά επι της ουσίας?

Γλυκειά μου κοπέλα,μην περιμένεις απάντηση.

Αν αποφασίσεις να κάνεις εσύ αυτή την δουλειά,τότε κατά το δοκούν.

Προσωπικά,ούτε τις αποδείξεις του αδελφού μου δεν θα κάνω.

Ακόμα και για τις οικογενειακές μου και των παιδιών μου,σκέφτομαι

πως πρέπει να ενεργήσω.

Αυτό το πράγμα δεν είναι λογιστική δουλειά,αλλά αγγαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ενδιαφέρουσα άποψη....αλλά επι της ουσίας?

Προσωπικά σκοπεύω να μην το κάνω για κανέναν.Με όσους πελάτες έχω μιλήσω μέχρι τώρα τους είπα να μου τις φέρουν αθροισμένες και το δέχτηκαν.Θα μου τις φέρουν σε σφραγισμένο φάκελο αναγράφοντας απ'έξω ονοματεπώνυμο,αφμ και το συνολικό ποσό των αποδείξεων το οποίο θα περαστεί και στη ηλεκτρονική υποβολή της δήλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναφέρομαι στην ηλέκτρονική υποβολή δήλωσης, όπου αν έχω καταλάβει καλά, δεν αρκεί μόνο ενα αθροισμένο ποσό και θα πρέπει να υπάρχει ηλεκτρονικό αρχείο το οποίο θα επισυναφτεί στην ηλεκτρονική δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναφέρομαι στην ηλέκτρονική υποβολή δήλωσης, όπου αν έχω καταλάβει καλά, δεν αρκεί μόνο ενα αθροισμένο ποσό και θα πρέπει να υπάρχει ηλεκτρονικό αρχείο το οποίο θα επισυναφτεί στην ηλεκτρονική δήλωση.

Όχι βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λοιπόν:

τις δικές μου, αφού ακόμη τα παιδιά είναι μικρά, τις μετράνε όταν έρχονται στο γραφείο

των πελατών οι ίδιο και φέρουν το νούμερο

Αν δεν μπορούν να μετρήσουν, ενώ μπορούν, αλλά δεν θέλουν, αφού ενημερωθούν ότι υπάρχει χρονοχρέωση, τις φέρνουν στο γραφείο και φωνάζω ένα παιδί ενός πελάτη μου που γνωρίζω ότι έχουν οικονομικό πρόβλημα ή είναι άνεργοι και τις μετράνε είτε στο γραφείο είτε στο σπίτι του με αμοιβή 4,00 ευρώ ανά ώρα

Ετσι για να πληρώνουν όσοι ενώ μπορούν αλλά δεν θέλουν να μετρήσουν και να παίρνουν και κάτι τα παιδιά

Για τους παππούδες που δεν βλέπουν, στα ... παιδιά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ενδιαφέρουσα άποψη....αλλά επι της ουσίας?

Επί της ουσίας λοιπόν.

Όπως βλέπεις κανείς δεν την θεωρεί λογιστική δουλειά αλλά μπακαλίστικη, οπότε ανάλογη θα πρέπει να είναι και η αντιμετώπιση.

Εσυ τι προτείνεις;;;;

Ανάλογα με το πλήθος ( την ώρα που θα φας για να τις μετρήσεις;;; ποιος θα τις πληρώσει);

Ανάλογα με την αξία των αποδείξεων; ( ΟΚ έχω 20.000 αποδείξεις αξία από 1€ εώς 1,5€, που τις βρήκα;; στα γαριδάκια , ενώ ο άλλος 10 αποδείξεις των 3000 η μία )

Οπότε τι μένει; Ξέρω ακούγετε χαζό αυτό που πρότεινα αλλά χαζή είναι και όλη η φάση. Διαφορετικά παίζει και η πολύ ωραία πρόταση του Αλέκου ή εναλλακτικά προτείνεις το αυτό στους πελάτες ( Άντε βρε Νίκο δώστα σε κανά παιδί που έχει ανάγκη να σου κάνει και την δουλειά σχεδόν τζάμπα)!!!

Εσυ όμως τι προτείνεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σας. Ήθελα την αποψή σας σχετικά με την ηλεκτρονική καταχώρηση αποδείξεων για τη δήλωση εισοδήματος. Πως θα κοτσολογήσετε την υπηρεσία καταχώρησης αυτών των ετήσιων αποδείξεων?

η συγκεκριμένη εργασία είναι επικίνδυνη για την υγεία.!

νομίζω, ο soulis έχει ανεβάσει σχετικά ότι, οι αποδείξεις της ταμιακής μηχανής έχουν μια ουσία που σκοτώνει τα σπερματοζωάρια στους άνδρες.

δλδ. υπάρχει κίνδυνος σεξουαλικής ανικανότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η συγκεκριμένη εργασία είναι επικίνδυνη για την υγεία.!

νομίζω, ο soulis έχει ανεβάσει σχετικά ότι, οι αποδείξεις της ταμιακής μηχανής έχουν μια ουσία που σκοτώνει τα σπερματοζωάρια στους άνδρες.

δλδ. υπάρχει κίνδυνος σεξουαλικής ανικανότητας...

:D:D:D:D:D:D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πιστεύω η καλύτερη λύση είναι με την ζυγαριά ακριβείας.Να ορίσουμε κλίμακές όπως κάνει το υπουργείο οικονομικών για το εισόδημα.

γραμμάρια αποδείξεων σύνολο ποσού αποδείξεων

100 γρ. 2000,00 €

200 γρ. 4000,00 €

300 γρ. 6000,00€

400 γρ. 10000,00€

μετά τα 400γρ. υπερβάλλον δεν χρειάζεται να προσκομίσει καθόλου αποδείξεις,πέρνει το παρακρατούμενο φόρο όλο πίσω,κερδίζει ένα δωρεάν δείπνο με τον Παπακωσταντίνου μήπως και μπορέσει να ερμηνεύσει τον πολύπλοκο εγκέφαλο του υπουργού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...