Προς το περιεχόμενο

ΣΥΣΤΑΣΗ ΕΤΑΙΡΙΑΣ (ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ)


επισκέπτη PSK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΕ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗ ΝΟΜΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΜΕ ΤΟΝ Ν.3091 ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΗΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ:

ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΗΓΗ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΕΒΕ-ΤΑΕ 1500 ΕΥΡΩ ΟΙΚ. ΔΑΠΑΝΕΣ 3000 ΕΥΡΩ. ΟΙ ΕΤΑΙΡΟΙ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΜΟΙΒΗ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΙΣΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ.

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ .

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕ ΤΟΝ 3296/2004

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-πανος-
Βρε παιδιά μην τα περιμένετε όλα τα έτοιμα, το θέμα έχει συζητηθεί και στο παρελθόν.

Είναι τόσο απλό, στην ανεύρεση γράψτε την λέξη ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ και θα σας εμφανισθούν αμέσως όλα τα θέματα που αφορούν τα φαρμακεία και εκεί θα διαβάσετε και τις απόψεις των παραπάνω που επικαλείσθε την άποψη τους.

Δημήτρη εγω γιατι δεν βρίσκω κάτι?

εχεις κανει αναζητηση και βρισκεις σχετικο θέμα με απαντηση?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι σαν μέλη για να μπορείτε να ψάξετε τις συζητήσεις του forum. Διαφορετικά, ψάχνετε μόνο στη βιβλιοθήκη.

Τουλάχιστον εγώ, αυτό κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα ότι ήταν σχετικό με τα θέματα που αφορούν σύσταση εταιριών, για την εκμ/ση Φαρμακείου, να τα κάνω συγχώνευση σε αυτήν εδώ την ενότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αναφέρω εν τάχη μερικά θέματα που δεν έχουν διευκρινισθεί. Οποιοσδήποτε φαρμακοποιός μπορεί να συστήσει εταιρία με τον οιοδήποτε αρκεί να έχει ποσοστό άνω του 50% και να είναι ομόρρυθμος εταίρος. Εάν συστήσει εταιρία με συγγενή Α' Βαθμού δεν ισχύει ο περιορισμός για το ποσοστό. Οπωσδήποτε ε[αφή με τα Ασφαλιστικά Ταμεία πριν την σύσταση για ρωτήσετε τι ζητούν για την καινούργια σύμβαση για μην χαθεί χρόνος.

Δημητρη αυτο έχω ακουσει κι εγω απο φαρμακοποιο , αλλα δεν μπορω να το βρω κάπου γραμμενο για να ειμαι σιγουρος. Ξέρεις που θα βρω κάτι? Με το τελευταιο με τα ταμεια , τι εννοεις? Συγνώμη αν ειναι κάτι απλό αυτο που ρωτάω αλλά ειμαι νέος συνάδελφος.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συμβάσεις με τα Ασφαλιστικά Ταμεία δεν αφορούν εμάς αλλά τους ίδιους τους φαρμακοποιούς, θα ψάξω για τα άλλα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συμβάσεις με τα Ασφαλιστικά Ταμεία δεν αφορούν εμάς αλλά τους ίδιους τους φαρμακοποιούς, θα ψάξω για τα άλλα θέματα.

Δες άρθρο 12 του ν. 5607 / 1932, περί κωδικοποιήσεως και συμπληρώσεως της φαρμακευτικής νομοθεσίας". (ΦΕΚ Α' 300), καθώς και το άρθρο 7 του ν. 1963/1991, περί τροποποιήσεως και συμπληρώσεως των διατάξεων της φαρμακευτικής νομοθεσίας και άλλες διατάξεις. (Α' 138).

Διονύσης Κουνάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες άρθρο 12 του ν. 5607 / 1932, περί κωδικοποιήσεως  και  συμπληρώσεως  της    φαρμακευτικής νομοθεσίας". (ΦΕΚ Α' 300), καθώς  και το άρθρο 7 του ν. 1963/1991, περί  τροποποιήσεως και συμπληρώσεως των διατάξεων  της φαρμακευτικής νομοθεσίας και άλλες    διατάξεις. (Α' 138).

Διονύσης Κουνάδης

Σας ευχαριστώ κ. Κουνάδη αλλά δεν μπορω να βρω τους ν. 5607 / 1932 & ν. 1963/1991. που μπορω να τους βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΝΘΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ 21/12/04 ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ, ΠΑΡΟΤΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΞΕΦΥΓΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ: ΜΠΟΡΕΙ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ?

ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ? ΘΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗΣ Ε.Π.Ε. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΦΑΡΜΑΚΕΙΩΝ.ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ κ. Κουνάδη αλλά δεν μπορω να βρω τους ν. 5607 / 1932 & ν. 1963/1991. που μπορω να τους βρω?

Τον ν. 1963/1991 τον έχω. Έχει δημοσιευθεί στο ΦΕΚ 138Α/1991 όπως ανέφερε και ο Κ. Κουνάδης παραπάνω.

Τον 5607/1932 επίσης τον έχω αλλά έχουν αλλάξει αρκετά άρθρα απο τότε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ν. 1963/1991  τον έχω. Έχει δημοσιευθεί στο ΦΕΚ 138Α/1991 όπως ανέφερε και ο Κ. Κουνάδης παραπάνω.

Τον 5607/1932 επίσης  τον έχω αλλά έχουν αλλάξει αρκετά άρθρα απο τότε .

KAROLE με ενδιαφερουν και οι δυο. Πως μπορω να τους εχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...